Skocz do zawartości

Kolumny Dali Zensor 7 do Denon Dra F109


maverick13

Recommended Posts

Witam wszystkich...
jakis czas temu nabyłem zestaw Amplituner DRA F109 wraz z odtwarzaczem Cd i kolumnami Denon Zensor 3.
Wybór kolumn podstawkowych byl wtedy dla mnie koniecznościa z uwagi na brak miejsca na kolumny podłogowe.
Obecnie w nowym mieszkaniu do którego niedawno sie przeprowadziłem mam więcej miejsca i chcialbym trochę rozbudowac ten skromny zestaw audio.
Myslalem o zmianie kolumn na podlogowe...
Myslalem o pozostaniu przy Dali Zensorach (podoba mi sie ich dzwiek) tyle że podobaja mi sie 7demki...
Czy mój amplituner poradzi sobie z nimi?
Czy nie zabraknie mocy aby napedzić te kolumny?

Druga kwestia to mam możliwość okazyjnego kupienia uzywanych Opticonow 6 tylko rowniez boje sie ze moj wzmacniacz sobie nie poradzi z nimi...
Korci mnie na te Opticony tym bardziej ze w przyszłości podejrzewam że moglbym wymienić amplituner na cos z wyzszej półki...

Co Panstwo sądzą na ten temat?

Pozdrawiam
Zbyszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ani jedno ani drugie.
Denon nie pasuje do kolumn Dali. Zensory 7 grają o dwie klasy lepiej od 3 ale i tak nie zgraja się z zensorem. Opticon 6 dźwiękowo pasował by bardziej ale to jednak kolumna która wymaga mocniejszego wzmacniacza.
Jeśli chcesz zostawić denona to poszedł bym w jaśniejsze kolumny łatwiejsze do napędzania po prostu mniejsze. Quantum 675, tesi 560.
Jeśli zensor 7 jest twoim marzeniem to wymień także jednostkę, na coś z Yamahy, Cambridge, onkyo.

Pozostaje do twojej dyspozycji. Podjedz posłuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dali 7, to nie jest tylko Dali 3 z dodatkowym głośnikiem basowym, choć tak wygląda, ma inaczej rozłożone akcenty. O co chodzi S4home nie wiem, ale według mnie Dali 7 lepiej sprawdzą się z czymś precyzyjnie grającym i bardziej wydajnym prądowo.
Dali zensor 3 są świetne w swej cenie i zapewne z czymś lepszym, czy lepiej dobranym tez by Cię jeszcze zaskoczyły.
Denon dra109 jest naprawdę całkiem dobry, ale to że jest fajny, nie oznacza, że jest sens budować na nim poważniejszy system na drogich, czy sporych kolumnach.
Może zostaw go jako drugi system, a jak jako główny i pierwszy to na kolumnach nieco mniejszych, adekwatnych do klasy, również pasujących brzmieniem( choć to subiektywna sprawa).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaviana nie napedzisz ta jednostka.
Czemu dali do denona nie?
Oba elementy grają stosunkowo spokojnie. Z średnica i łagodna góra. Razem będzie nudno. Dodatkowo 7ki to za mocne kolumny do tej jednostki.
Jeśli szukasz podlogowych to poszedł bym w coś co można łatwo napędzić.
Tesi 560.
Świetne klipsch rp260
Czy quantum 677
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...