Skocz do zawartości

Pioneer (jaki wzmacniacz?)


Pajejek

Recommended Posts

Pisać można wiele - lepiej zadzwonić.
Masz tu telefon do S4Home 515 502 471 - pogadajcie sobie może uda się wziąć coś na raty NOWE np. wzmacniacz + Dac ,
kolumny podstawkowe / monitory - do 1000 zł kupisz już używane naprawdę dobrze wyglądające i bardzo dobrze grające.
I napiszcie - jak to wyszło bo sam jestem ciekaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś więcej napisałeś, choć i tak nie wiele jak na 18 lat icon_wink.gif

Cytat

7. Od sprzętu oczekuję przede wszystkim w miarę dobrego grania.

To by było na tyle.


To tak jak by poprosić kogoś by opisał swoją dziewczynę i jaka jest , a on "... jest fajna...to tyle". Nie odróżniasz np . brzmienia ciepłego, od zimnego , basu twardego, od miękkiego, detalicznej góry pasma i łagodnej ?

Swoją drogą dziadek powinien bardziej zaufać i podarować tysiaka , wtedy kupiłbyś coś używanego lepszego, a jak dołożyłbyś jeszcze z parę stów i się przyłożył do szukania ( poczytał, wiedza sama nie przyjdzie ) to miałbyś hoho.

Z tanich mini wież między 900, a 1100zł popularnych to możesz posłuchać Sony sbt100, jak coś lepszego to Denon M39 ma lepsze kolumny, bardziej dociążone brzmienie, plusem też jest fakt że ma normalne terminale głośnikowe i jak się dorobisz to podepniesz jeszcze lepsze kolumny, aha i ma wejście optyczne na TV.
Domyślam się, że płyt CD nie masz za dużo, więc źródłem muzyki będzie jakiś odtwarzacz mp3, lub laptok, sugerowałbym więc klasyczny wzmacniacz stereo typu Denon pma 520, lub Pioneer A10 i kolumny Magnat supreme 202, duża dynamika i zróżnicowanie brzmienia , zdecydowanie nie osiągalne dla takich mini wież, a nawet droższych zestawów "all in one".

Zestawy jak z twego linka do jakiegoś karaoke , firm VK itp zostaw dla spotkań integracyjnych w grupach przedszkolnych.

Cytat

no i gdzie najlepiej szukać takich używanych zestawów ?



OLX, alegro, tylko trzeba wiedzieć czego się chce , wiedzieć jak dana marka wzmacniacza, lub kolumn gra, czyli czytać, poszerzać wiedzę i słuchać sprzętu w sklepach, czy u innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek 75

....... "Swoją drogą dziadek powinien bardziej zaufać i podarować tysiaka , wtedy kupiłbyś coś używanego lepszego, a jak dołożyłbyś jeszcze z parę stów i się przyłożył do szukania ( poczytał, wiedza sama nie przyjdzie ) to miałbyś hoho..... "

Dalej podtrzymuję - Dziadek powinien zadzwonić do S4Home i spróbować coś wziąć na raty jak jest renta, emerytura - to bez problemu.
Nowe:
wzmacniacz+ dac + kable
Używane: Kolumny do 1000 zł się coś sensownego wybierze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłeś w takim razie mój 1 punkt z 2 icon_smile.gif

"A tak z ciekawości to co byś polecił wzmak + dac + kable bez kolumn i z."
Pytanie do jakiej kwoty. Sam DAC to wydatek minimum 300 zł? nawet za używkę trzeba tyle dać. Mówię o takim sensownym DACu przy którym faktycznie komp może być źródłem.
W kable celował bym prawdziwą miedź tyle. Chodzą takie po 5zl.
Wzmak wybrał bym pod konkretne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pisał 4 dni temu ma jeszcze trochę czasu. Codziennie na forum działa tylko kilka osób. Reszta woli robić raczej inne rzeczy icon_smile.gif
To chyba normalne. Dajmy mu jeszcze nieco czasu.
Ale owszem trochę nowych użytkowników odchodzi. Wydaje mi się że podejście zbyt profesjonalne może ich zniechęcać. W sensie napisz post według schematów .... Skup się na akustykę itp.

Mam nadzieję że się mylę ale gdzieś przyczyna leży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych forumowiczów myśli, że jak napiszą 2 zdania to dostaną gotową receptę. Większość myśli, że my wybierzemy ZA NIEGO, a on bez odsłuchu kupi i będzie zadowolony. Błąd. Nie jest to takie proste. Sam się przekonałem. Jeszcze nie tak dawno sam miałem podobne dylematy. Z tą tylko różnicą, że bardzo dużo czytałem i zgłębiałem teorię, później przyszła i praktyka. Ludzie są na ogół leniwi.

S4Home
odnieś się proszę do tego tematu, bo mam zagwozdkę, napisz co myślisz?
http://forum.audio.com.pl/Rotel-Ra-971-odw...iki-t46080.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...