Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju


Cobblepot

Recommended Posts

Witam !
Jestem nowy na forum, piszę ten temat aby się dowiedzieć czy jest sens kupowania jakiś głośników, kolumn do takiego pokoju. Prosiłbym o jakieś propozycje icon_smile.gif

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1500zł
2)Czy sprzęt ma być nowy, czy używany
Może być używany
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
stereo
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
brak
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
16m2
6) Jakiej muzyki słuchamy
alternative rock, rap
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy, pewnie z czasem będe chciał lepszy jednak chciałbym od razu móc go odsłuchać
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Musi mieć możliwość podłączenia telefonu lub komputera o ile jest sens. Oczekuje funu z grania i dobrego basu

Prosiłbym jeszcze o propozycje gdzie taki sprzęt postawić

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt postaw na ścianie na wprost łóżka. Do kompa masz nie daleko więc robił by jako źródło.
Kolumny: tannoy m3, m2, mission m72, klipsch f1, magnat quantum seria 5, heco linia metas, zmiescisz się takze z używanymi podstawkowymi focalami.
Wzmak w zależności od wyboru kolumn. Wybór będzie.
No i źródło czyli dac do kompa.
Musical fidelity vdac lub cis podobnego używanego do 400 zł.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań będzie problem ze zbyt małym rozstawem, meble i biurko widzę pod wymiar i nie ma za bardzo co z nimi zrobić jedyne co to ta komoda z pucharami może by dało rade ją postawić za drzwiami, czy będzie całkiem uniemożliwiała ich otwarcie?? Jakby dało rade wtedy jest więcej miejsca na rozstawienie, ale bliskość odsłuchu nie pozwoli raczej na zbudowanie jakiejś porządnej sceny i chyba z tym trzeba się pogodzić. Ile metrów jest od twojej głowy do ściany naprzeciwko jak na kanapie siedzisz? S4 dobrze radzi z kolumnami bo tylko małe monitory się odnajdą w tym pomieszczeniu.
Poczekaj jeszcze na opinie na spokojnie bardziej doświadczonych forumowiczów oni i z pustego czasem naleją;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli meble są nie do ruszenia ja tu nie widzę kompletnie stereo. Jedyne co to zakup małych monitorków postawienie jak najszerzej na biurku i słuchanie sobie muzyki be zwracania uwagi na scenę(jakaś będzie ale kiepska). Najlepiej było by kupić DAC i porządne słuchawki. A stereo kup do pokoju gdzie masz warunki by je postawić kolumny to nie zwykły mebel żeby je wcisnąć byle gdzie:/. Chyba że chcesz wiercić w ścianie to można coś pokombinować żeby powiesić kolumny, ale to i koszty i dziury w ścianie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne słuchawki już mam, teraz mi zależy na nagłośnieniu w pokoju. nie dałoby rady postawić czegoś na komodzie i koło drzwi ?

a polecilibyście jakieś monitory na biurko ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biurko to słabe miejsce na słuchanie muzyki( nie trzeba powtarzać dlaczego) dodatkowo róg pokoju i skos sufitu, mały rozstaw, strach myśleć jak to (nie)zagra.
Ani nie popracujesz wygodnie przy biurku, ani nawet jakoś nie posłuchasz muzyki.
Ja na ścianie na wprost sofy zamontowałbym uchwyty na kolumny podstawkowe, takie z opcją regulacji. Usiądziesz wygodnie na sofie, kolumny umieścisz na dobrej wysokości i odpowiednio szeroko, dogniesz do środka o odpowiedni kąt.
Lepiej by było ze stendami, ale porównaniu z biurkiem to i tak "hiendowe" rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny podstawkowe, a na tym stanęło to zdecydowanie na głośniku 6-6,5" bo pokój ma jednak 16m kw i słuchać chcesz dynamicznej muzyki.
Do dynamicznej muzyki, nieco dynamiczniejsze i lepsze od Tannoy m2 ( nieco przygaszona góra) będą Mission m32i, mission m72, to bardzo dobre w kontekście ceny propozycje. Grają dobrym dołem i dynamicznie, a góra nie męczy.
Z kolumn które możesz sam odsłuchać może niezłym byłby też jakiś model Klipsch, ale tu wzmacniacz nieco cieplejszy ( coś z Denona , Nad), podobnie z Focal ( ciekawe jak się skończy aukcja Focal Chorus 707http://allegro.pl/focal-chorus-707s-i6740772865.html ) z nowych dynamicznie i dokładnie grających pasujących ( chyba) do twych potrzeb polecam Magnat Quantm 673 i Taga Platinum B-40 ( ok. 950zł)

EDIT.Jako uzupełnienie dodam, że pisząc powiesić kolumny na chwytakach na wprost sofy, to mam na myśli, że lewa jest przy prawej krawędzi biurka nad nim, a prawa tam gdzie teraz jest komoda z tymi medalami ( tę komodę może daj bardziej na środek, lub gdzieś indziej) . Tak aby kolumny były względem siebie rozstawione na jakieś 2 , 2,3 metra. Miejsca chyba tyle tamjest , a wtedy względem sofy zachowana była by proporcja trójkąta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...