Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Dzisiaj przesłuchałem "On Every Street" Dire Straits bez przełączania co utwór z Pylonów na Monitory i góry mi już tak nie brakowało. W niektórych utworach nawet wydawała się całkiem błyszcząca. Najgorsze jak sobie jednak uświadomię, że można lepiej. Pewnie rzeczywiście po pewnym czasie słuch się przyzwyczai, ale czy o to chodzi w tej zabawie żeby się przyzwyczajać, czy by dążyć do ideału? Może jednak warto szukać dalej? Uczciwie jednak powiem, że ich granie robi wrażenie i jeśli się nawet rozstanę z tym brzmieniem, to z żalem i tęsknotą.

Jeszcze mi się przypomniała jedna cecha nowych kolumn. Nagle zacząłem się zastanawiać nad pracą jaką wykonuje realizator dźwięku. Trudno to opisać, ale zacząłem analizować nagrania pod kątem, gdzie jakaś fragment zastał skopiowany i powtórzony, gdzie kończy się ścieżka z nagraną partią jakiegoś instrumentu itd. Wcześniej mi to jakoś nie przychodziło do głowy. Naprawdę w pylonach dużo więcej słychać.    

Uwaga techniczna. Kolumny zamówiłem z wykończeniem olejowoskiem i muszę powiedzieć, że ich zapach jest dosyć intensywny. Na razie przez kilka dni nie wywietrzały. 

Co do ostatecznej decyzji o pozostawieniu kolumn, to pocieszam się myślą, że skoro je dość tanio kupiłem, to nawet odsprzedaż np. po pół roku nie powinna wygenerować dużych strat. A przeżycia ze słuchania muzyki i wzbogacona wiedza o brzmieniu pozostaną. 

Co do kabli to grają teraz z głośnikowym Chord Clearway i Chord C-line jako interkonektem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo zdrowe podejście. Ja mam szczęście do audio i tylko raz się sparzyłem. Wziołem to jako nauczkę i więcej w tamtym kierunku nie spoglądam :).

Ale Ty odkrywanie tego dzwięku masz przed sobą. Kolumny jeszcze nie wygrzane. Moje docierały się przez 400h. Wszystko może się pozmieniać choć slyszę głosy, że te pylony nie są nlyszczące. Można to w jakimś stopniu doszlifować kablami.

Jeśli chodzi o przyzwyczajanie to powiem Ci, że to wcale nie jest tak, że skok na wyższy poziom to takie spektakularne przejście. Niektórzy są zawiedzeni, że to już fajnie nie cyka, bas takiniezbyt...Czasem trzeba czasu żeby zrozumieć, usłyszeć.

Ale jeśli je oddasz to będzie również słuszna decyzja bo będzie Twoją decyzją.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma prawie 30m kw. Basu mam tyle ile trzeba albo i nawet więcej a kolumny stoją ponad 1 m od ściany z tylu 1,5 m po bokach. Pokój ma formę raczej węższego prostokąta powiedzmy proporcje dłuższego do krótszego boku 3/1. Stoją na krótszym boku. Za plecami przy odsluchu mam dobre 4 metry do przeciwległej ściany.

A grają z Atoll IN100SE, Dac Audio GD 10.32, czasami sygnał podaje z Cd Nad C541, czasami Tidal przez Google Chromecast. Kable głośnikowe to Tellurium Ultra Blue bardzo fajne ale jak je brałem nie mialem za dużego porównania a teraz doczytałem że sa raczej ciemne czyli przy naszych Pylonach to może nie być najlepszy wybór..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie

http://www.skapiec.pl/site/cat/3338/comp/13208998?gclid=CJq18NmHhdMCFRIPGAodOS0Dyw#ceny

obecnie nowy zdaje sie dostępny wQ21 i u dystrybutora. Urządzenie wizualnie bardzo surowe i ma bardzo jaskrawy wyświetlacz który pali sie jak choinka. Jeśli sie zdecydujesz to tylko po co najmniej kilku dniach odsłuchu w domu inaczej nie ma to sensu. Ja już nic nie kupię zanim nie przetestuje u siebie.

A jak chcesz coś tańszego bez wzmacniacza słuchawkowego to bardzo podobne

http://www.skapiec.pl/site/cat/3338/comp/13844228?gclid=CP3-ofCKhdMCFdaHsgodhzYFKQ

Edytowano przez Tomek1777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają pięknie. Prawie każda płyta to osobny spektakl. Coś drażniącego o czym pisałem wcześniej chyba się "wygrzało", bo już mnie nic nie drażni. Góry chyba jednak nie przybyło. Średnica rządzi. Ciekawe, że brakuje mi właściwie tylko odpowiednio błyszczącego/realistycznego brzmienia talerzy perkusyjnych. Wyższe dźwięki gitar brzmią dobrze. Jakieś wysoko grające piszczałki też. Tylko ten hi-hat... Nie wiem, czy to nie przez to, że grywam czasem na perkusji? Może jestem wyczulony.

Podejmę jeszcze próbę bezpośredniego porównania Diamondów z Dali Opticon 6. Może Dali okażą się bardziej wyrównane i to na nie ostatecznie padnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej - BX6 nie posiadają 18cm głośników, a 16.5cm. A co do braków w talerzach to chyba, powinieneś spróbować mniej doskonałych kabli, coś ze srebrem. Sam ostatnio zamieniłem Melodike na Inakustik Premium  Silver LS w QA3050 i różnica jest spora. Spadł przysłowiowy koc, ubyło też trochę basu, jest bardziej pecyzyjny, niestety scena i precyzja jeszcze się poprawiły ? (u mnie o to chodziło).

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak można było w dużej mierze przypuszczać wszystko idzie w dobrą stronę.

Na razie proponuję nie robić zbyt nerwowych ruchów. Tylko jeszcze posłuchać, dać szanse wygrzać się Pylonom. Owszem możesz zrobić porównanie z Dali Opticon 6. Byle jedne i drugie były dobrze już rozruszane. Bo inaczej, to jak sam słyszysz można wyciągnąć nie do końca prawdziwe wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzień w którym mogę jeszcze wycofać się z Diamondów nadchodzi. Fajnie by było móc się zastanawiać jeszcze miesiąc, ale mam na decyzję jedynie tydzień. Trudno powiedzieć w tej chwili do jakich Opticonów będę miał dostęp. Wygrzanych czy nie. W najgorszym razie będą miały z 40 godzin na udowodnienie swojej wyższości.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej jeśli niewygrzane Opticony zagrają Ci lepiej, to będzie znaczyło, że mają jeszcze większy potencjał. Na pewno jeśli będą niewygrzane, usłyszysz większość zalet Dali i tylko pewną szorstkość brzmienia. Myślę, że dasz radę ocenić, które kolumny bardziej będą Ci odpowiadały.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...