Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

14 godzin temu, Fafniak napisał:

A dlaczego tylko za tą jedna kolumna masz ten"ustrój"?

Z drugiej strony nie ma miejsca ponieważ okno ogranicza miejsce. Drugi mam za to z boku , na zdjęciu nie widać. Akustyka bardzo dużo daje ale to trudny temat i żeby zrobić to naprawdę dobrze i dodatkowo wizualnie ciekawie to już spore pieniążki i chyba konieczna pomoc akustyka i pomiary.  Ja póki co metodą prób i błędów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek1777 napisał:

  Ja póki co metodą prób i błędów. 

Myślę że jak większość. 

Mnie kompletnie rozwaliły ceny ustrojów. Miałem sobie sufit zrobić ( połączyć ustroje z oświetleniem led) ale koszt ogólny mnie rozłożył na lopatki

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Tak to z grubsza wygląda. Dzisiaj slabe światło, może jutro zrobię wyraźniejsze zdjęcie.

Tomek1777, a ja mam pytanie z innej beczki: gdzie kupiłeś ten dywan? To nie żart - pytam się na serio.:)

I drugie pytanie - merytoryczne: co to za urządzenie leży na podłodze za prawą kolumną na zdjęciu?

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majtek2013 napisał:

Tomek1777, a ja mam pytanie z innej beczki: gdzie kupiłeś ten dywan? To nie żart - pytam się na serio.:)

I drugie pytanie - merytoryczne: co to za urządzenie leży na podłodze za prawą kolumną na zdjęciu?

Dywan to prezent od cioci. Sprzedawała dom i jej nie byl potrzebny. Nie chce wyjść na handlarza tekstyli ale jak dobrze poszperasz na serwisie ogloszeniowym na O znajdziesz dużo ładniejszy , nówka , nie używany . Nie jest tani ale to nie europejska produkcja a te ze wschodu to kosztują że hoho, taki dywanowy HiEnd:).

Z tylu stoi tajemnicze urządzenie DB4, kondycjoner prądu. Bardzo otworzył mi dźwięk. Zniknęła rzecz popularnie nazywana "muleniem" najbardziej dokuczajaca mi szczególnie w odsluchach w ciagu dnia. Jak wiadomo wieczorami a szczególnie nocą nasze klocki grają lepiej . Ciekawe dlaczego ? :)

4 godziny temu, Kraft napisał:

To Diamondy 25 czy 28, bo zdjęcie trochę kiepskie?

To 28.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel kiedyś pisał że w sieci wieczorami jest mniej zakłóceń gdyż sporo dużych zakładów pracy nie funkcjonuje,a do tego jest ciszej i w domu i poza nim. Kolejna sprawa w ciemności przy zamkniętych oczach słuch się wyostrza także jest kilka przyczyn mających wpływ na lepsze postrzeganie dźwięków w nocy:) Co do dywanu ja mam uraz do tych klasycznych wzorów "tureckich" na komunię taki mi rodzice (za pieniądze które wtedy dostałem)kupili;). Teraz pewnie laptopa bym dostał i Xboxa;). Shaggy polecam nawet te szmaciaki z allegro ja za 120 zł kupiłem takiego pluszaka- nic się nie sypie jest lekki, łatwo się sprząta(wywietrzyć można szybciej).

Faniak jak najbardziej się zgadzam że pora poprostu jest odpowiednia:)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777, warunki do pracy nad akustyką masz wyśmienite. Tak czy inaczej panel tylko za jedną kolumną dobrze się nie sprawi, już lepiej daj go na środek (no i zdecydowanie niżej) lub oba na boki (po jednym z każdej strony). Fakt, że lepiej pomierzyć pomieszczenie, ale metodą prób i błędów także można wiele zyskać. W rozpraszacze inwestować można bezpieczniej, absorbery z wełny mineralnej samemu wykonać też łatwo. Zapraszam do małego poradnika jak wykonać samemu Rozpraszacze (4m2 dyfuzora, który już jakiś czas wykonuję ;) to koszt około 500 zł - 8 sztuk paneli o wymiarach 50cmx50cm). Czyli nie tak wiele by się wydawało. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 21:37, Simson napisał:

@Tomek1777, warunki do pracy nad akustyką masz wyśmienite. Tak czy inaczej panel tylko za jedną kolumną dobrze się nie sprawi, już lepiej daj go na środek (no i zdecydowanie niżej) lub oba na boki (po jednym z każdej strony). Fakt, że lepiej pomierzyć pomieszczenie, ale metodą prób i błędów także można wiele zyskać. W rozpraszacze inwestować można bezpieczniej, absorbery z wełny mineralnej samemu wykonać też łatwo. Zapraszam do małego poradnika jak wykonać samemu Rozpraszacze (4m2 dyfuzora, który już jakiś czas wykonuję ;) to koszt około 500 zł - 8 sztuk paneli o wymiarach 50cmx50cm). Czyli nie tak wiele by się wydawało. 

 

U mnie  po lewej stronie nie ma miejsca na panel. Okno jest przesunięte w tą stronę i zabiera sporo miejsca.  Drugi panel wisi po lewej stronie z boku kolumny. Akustyka cały czas do poprawki ale już tragedii nie ma. 

Natomiast wspomnę teraz o całym moim systemie. Wiecie jak to jest kiedy wszystko się wygrzeje i zgra,  właśnie mam taki moment. Wszystko się poukladało, wrócił dobry bas którego przez jakiś czas mi trochę brakowało. Znakomita dynamika, przestrzeń. Wydobyłem z Diamondow jaśniejsze granie. Te kolumny potrzebują jednak mocnego wzmacniacza. Polecam mój system jeśli ktoś lubi taki charakter grania. Oczywiście jest też też treść/średnica podana realnie bez zaokrąglenia, słodyczy. Do tego zamierzałem : realne , równe  granie .  Każdy gatunek muzyczny brzmi dobrze lub bardzo D. Zostaje z torem na dłużej : Diamond 28, Roksan K3 (końcówka mocy), Audio GD NFB 28 (Dac, przedwzmacniacz), kondycjoner sieciowy DB4, Tellurium Black ( IC, głośnikowy )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje priorytety , charakter muzyki jakie najczęściej  słucham  raczej nie wpasowawuja się w lampę.  Może bardziej hybryda. Jednak na razie pasuje mi bardzo to jak gra to co mam. Mogę też zmienić charakter dźwięku na bardziej miękki , analogowy podpinajac Audio GD tylko jako Dac pod integre Roksan K3 ale nie czuję takiej potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan k3 to świetny wzmak sam go polecam iwec nie będę ci mówił że źle

 

Dodam tylko swoje 3 grosze na temat lamp. Dobre oparte o kt88 czy wyższe modele nie mają za wiele wspólnego z typowym stereotypem że lampa to ciepłe nudne wolne granie.

A55tp daje doskonałe radę w mocniejszym drum and bass czy elektronice. 

Gratuluję zestawu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odświeżając temat. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to 1 kwietnie 2017 r. w numerze 156 Highfidelity ukazała się recenzja kolumn Pylon Audio Diamond 25 (dostępna na stronie internetowej miesięcznika).

PS Jest w niej kilka błędów w opisie kolumn, więc nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

Jest w niej kilka błędów w opisie kolumn, więc nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie;)

Kraft,
A mógłbyś w wolnej chwili napisać jakie są tam błędy wg Ciebie?

Test o którym wspomniałeś jest w następującym miejscu
http://www.highfidelity.pl/@main-2995&lang=

Kolumny te były również testowane wcześniej i można o nich poczytać na stronach "Stereo i kolorowo":
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/11/kolumny-podogowe-pylon-diamond-25.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto błędy które dostrzegłem. Pod fornirem nie ma magnesów, jak pisze pan Pacuła, bo magnesy są w maskownicy. Wydaje mi się, że wełna użyta do wytłumienia nie jest owcza, tylko syntetyczna. Opis dostępnych wykończeń nie jest precyzyjny.

PS do kompletu jeszcze dwa linki do testów:

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/480-pylon-audio-diamond-28?showall=1

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2613-pylon-audio-diamond-25

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft,
fajnie że zwróciłeś na to uwagę!

A czy masz również uwagi do opisu jak grają te kolumny? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że masz inny sprzęt podłączony do tych kolumn oraz inne warunki akustyczne.

Pozdrawiam
PS. Dzięki za linki - wydrukuje sobie te testy i poczytam w wolnej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, z niektórymi odczuciami pana Pacuły się nie zgadzam, szczególnie tymi dotyczącymi wysokich tonów.

Podaję link do jeszcze jednego testu polskiego

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2571-pylon-audio-diamond-25

i zagranicznego

http://www.hifi-journal.de/testberichte/lautsprecher/323-pylon-audio-diamond-28-test?showall=1

Był jeszcze test w HiFi Stars, ale nie wiem czy jest dostępny w internecie. Konkluzja była jednak taka:

„Pylon-Audio hat seine Hausaufgaben gemacht und bietet sehr interessante und hochwertige Lautsprecher zu überaus fairen Preisen an. ... Das gesparte Geld sollte man allerdings in eine entsprechend hochwertige Verstärkung nebst Lautsprecherkabel investieren. Wer diesen Rat befolgt und den grundlegenden Klangcharakter der Diamond 25 zu schätzen weiß, der kann sich zurücklehnen und lange Zeit ... damit Musik genießen.“

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Wysokotonowiec Scan-Speak-a stosowany w Diamondach (lub bardzo podobny) był chyba wykorzystywany w kolumnach Ruark Solstice z roku 1998, kosztujących wówczas 4000 funtów.

PROŚBA. Jeśli znacie jeszcze inne aplikacje głośników stosowanych w Diamondach, to informujcie. (Seas CA15RLY lub CA18RLY i Scan-Speak D2010/8513)

twt_ruark_03.jpg

twt_ruark_05.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...