Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Dnia 4.08.2017 o 07:56, Kraft napisał:

 

Test o którym wspomniałeś jest w następującym miejscu
http://www.highfidelity.pl/@main-2995&lang=

Rzeczywiście kolumny są bardzo transparentne i pokazują dużo z systemu. U mnie z Atoll IN100SE zdecydowanie brakowało swobodny grania, dynamiki i rozmachu , góra pasma była sucha i uboga a średnica przytłaczała. Z Roksan K3 w roli końcówki mocy plus Audio GD NFB28 wypada zgodzić się z recenzentem ponieważ góra pasma sypie,  iskrzy,  wibruje i co tam jeszcze chcecie :).  Jest tak jak lubię. Średnica konkretna, nie ocieplony. Kolejna zgoda że średnim basem który lekko chowa się za to ten najniższy porusza całym pokojem . Wypada się równie zgodzić z rekomendacją zestawienia z mocnymi piecami. Dzięki temu uzyskamy potężne, dostojnie granie z odpowiednią dynamiką,  znakomitą sceną.  Generalnie kolumny do takiego grania ale również ciche odsłuchu delikatnej muzyki nie pozostawiają niedosyt. Podsumowując wg mnie bardzo rzetelna recenzja.

Edytowano przez Tomek1777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolejna porcja renomowanych konstrukcji z głośnikami z Diamondów. Ty razem Spendory z lat 90-tych wyposażone w kopułkę Scan Speaka D2010.

Spendor SP 2/2 - nie znalazłem oryginalnej ceny. Jeśli ktoś wie, to proszę napisać.

Spendor SP 3/1 - oryginalna cena około 10 000 zł.

Spendor SP 7/1 - kosztujący w 1996 r. 8200 zł

Spendor SP 9-1 - kosztujący oryginalnie 6000 $

Spendor SP-100 - flagowiec Spendora kosztujący około 10 000$ (chyba)

 

Spendor SP 2-2.jpg

SPENDOR SP-3-1 1997.jpg

Spendor SP 7-1.jpg

Spendor SP 9-1.jpg

Spendor SP-100.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kraft napisał:

Z cyklu "Jak tanio w Diamondach kupujemy dobre przetworniki". Midwoofery Seasa, montowane w Diamondach, stosuje w swoich kolumnach (być może po modyfikacji?) także firma DeVore Fidelity. Ceny od 3700 $ (za parę monitorów) w górę.

 

774719-devore-fidelity-gibbon-3xl.jpg

Myślę, że ten wątek też świetnie pasuje do tematu "w co grają producenci audio"? Przecież tam mała drewniana skrzyneczka nie może kosztowac 3000$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeżeli siedzieli dwa lata strojąc konstrukcję i udało im się uzyskać dobry efekt to gratyfikacja się należy. Oczywiście, jak było nie wiemy. Przynajmniej nie ściemniają, że sami produkują przetworniki.

PS pierwszy od ponad miesiąca post w tym wątku nie mojego autorstwa! Czyżby ktoś jednak czytał moje wypociny?;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie takie proste. To że w Diamondach są te same przetworniki nie znaczy, że całość gra na tym samym poziomie, co produkty bardziej renomowanych producentów. O tym decyduje jeszcze wiele innych czynników. Niemniej, skoro przetworniki sprawdziły się w konstrukcjach za 10000 $, to znaczy, że mają ogromny potencjał i jest nadzieja, że konstruktorzy Pylona z niego skorzystali. Miałem np. pewne obiekcje, że kopułka Skan Speaka nie gra tak czysto, jak hybryda w Dali. Skoro jednak nabywca Spendorów czy Naimów nie narzekał na nią, to chyba i ja nie mogę. Widocznie jest wystarczająco dobra, bo inaczej bogacze zamiast Spendorów kupowali by Dali;).

A w ogóle to Diamondy coraz bardziej mi się podobają. Jak znajdę trochę czasu, to poświęcę ich budowie obszerniejszy tekst. Uważam, że kiedyś staną się klasykami. Tym bardziej, że Pylon rozwija produkcję własnych przetworników i pewnie niedługo zrezygnuje ze współpracy z legendarnymi Skandynawami. Ostatni więc dzwonek by tanio kupić konstrukcję z Skan Speakami i Seasami na pokładzie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna aplikacja D2010. Uwaga! Trzymajcie szczęki. Fascynujące dziwolągi z Włoch, czyli Giussani Research. Firma stosuje Scan-Speaki w następujących modelach: Delta 4 R7 - cena - 10 300 Euro,  Delta 4 R9 - 13 500 Euro (akurat jest promocja!), NPS-1000 Insignis - cena nieznana, ale musi być chyba kosmiczna. Co ciekawe, w odróżnieniu od wielu wcześniej przeze mnie prezentowanych konstrukcji, te są nowe, aktualnie produkowane. Moda na D2010 jeszcze nie przeminęła!

delta4R7.jpg

deltaR7_1.jpg

delta4R9.jpg

deltaR9_1.jpg

deltaR9_2.jpg

deltaR9_3.jpg

NPS-1000-Insignis.jpg

NPS-1000-Insignis-detail-1.jpg

NPS-1000-Insignis-detail-4.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tych proac tookolo 600$ w 84r i do tej pory w zasadzie się nie zmieniła.

D2010 niestety w/g mnie jest za słodki. Brakuje w nim powietrza. Nieco przypomina w brzmieniu esotara. Fajny przetwornik, bardzo przyjemny w odsłuchu ale do tej pory wymyslono już bardziej zaawansowane, wierniejsze w przetwarzaniu wysokich tonach przetworniki. 

Trzeba tylko powiedzieć jedną rzecz o ProAc, ze oni nie implementują przetwornikow standardowych. Są przerabiane na potrzeby ProAc. Jedna z moich ulubionych firm :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pochlebna recenzja Diamondów. Tym razem z Hi-Fi Journal przetestował model Monitor. Konkluzja: Rekomendacja.

http://www.hifi-journal.de/testberichte/lautsprecher/435-pylon-audio-diamond-monitor-lautsprecher-test

Dla przypomnienia. Wcześniej portal ten testował też Diamondy 28. Konkluzja: Top-Produkt.

http://www.hifi-journal.de/testberichte/lautsprecher/323-pylon-audio-diamond-28-test 

pylon-audio-diamond-monitor-award1.jpg

Plyon-Audio-Diamond-28-klein.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audiowit napisał:

Trzeba tylko powiedzieć jedną rzecz o ProAc, ze oni nie implementują przetwornikow standardowych. Są przerabiane na potrzeby ProAc. Jedna z moich ulubionych firm :)

Tak. Więksi odbiorcy często życzą sobie dostosowywania przetworników do ich specyficznych wymagań. Takie przeróbki polegają na zmianach parametrów elektrycznych głośników, by lepiej pasowały do pomysłu na konstrukcję elektryczną danej kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna firma korzystająca z D2010 (nie myślałem, że aż tyle ich będzie) - Duńczycy z Avance. Interesującego nas Scan-Speaka możemy znaleźć w modelach: Avance Dana 6, Avance Magnum 12 - cena: 10 000 zł (w aktualnej ofercie), Avance Magnum 18, AVANCE Delta 3. 

Co ciekawe, w ramach jednej serii (np. Dana) firma stosowała różne przetworniki w modelach różnej wielkości. 

Avance Dana 6.jpg

Avance Magnum 12.jpg

Avance Magnum 18.jpg

AVANCE Delta 3.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę o kultowej kopułce Scan-Speaka, bo warto. D2010 zaprezentowano w 1985 roku, ale konstrukcja wywodzi się z nie mniej znanego modelu D2008 zaprojektowanego przez Norwega Ragnara Liana w 1971 roku (Lian przed przejściem do Scan-Speka pracował w SEAS-ie, więc w Diamondach pięknie nam się splata historia obu skandynawskich producentów;).

Niżej ładny opis D2008 ze stronu firmy Akustyk

"Produkowany już prawie czterdzieści lat... i wciąż kupowany, jak wiele innych klasycznych głośników Scan-Speaka, nieśmiertelny przez staranność projektu i doskonałe wykonanie. Głośnik wyglądający bardzo skromnie, stworzony w czasach, gdy liczyła się tylko jakość merytoryczna, czyli parametry i brzmienie, a nie wygląd... Żadnych gadżetów, standardowy, dyskretny, płaski front, ale wyprofilowanie przy samej kopułce dokładnie dopracowane, podobnie jak podwójna komora wytłumiająca, dzięki której ustalono bardzo niską częstotliwość rezonansową (800 Hz). [...] może znaleźć zastosowanie w high-endowych projektach, tak jak dawniej prezentując górę pasma detalicznie, a zarazem delikatnie."

I opis D2010 z tej samej strony

"Najsłynniejsza 20-mm kopułka tekstylna, wywodząca się z D2008, ze zmodyfikowanym, nieco większym frontem, pokrytym tłumiącą pianką, która nadaje D2010 tak charakterystyczny wygląd, kojarzony z kultowymi konstrukcjami ProAca i Spendora. Dzisiaj wygląd ten, dekonspirujący "wiek" głośnika, utrudnia wielu producentom jego zastosowanie ze względów czysto marketingowych, ale ci konstruktorzy, którzy szukają wysokiej jakości za umiarkowaną cenę, wciąż nie znajdą nic lepszego... Cała obudowa zintegrowana z osłoną układu magnetycznego, tworzącą jednocześnie dużą komorę wytłumiającą, zapewniającą niską częstotliwość rezonansową (800 Hz). [...]. Głośnik sprzed lat, który wcale nie gra sentymentalnie - swobodnie sypie delikatnymi detalami."

Dziękujemy Ci Ragnar.

ragnar.jpg

D2008.jpg

D2010.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz....Andrzej Kisiel jest dystrybutorem ss na Polskę...:).

Jest tyle przetwornikow''lepszych'' od 2010, ze chyba ten tekst jest mocno naciagniety. Ale przyznaję, ze jest  to przetwornik kultowy.

No i dobrze przylozyleś się do opracowania :).

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujemy przegląd bratnich konstrukcji Diamondów. Tym razem mało znana marka Nero Audio z Bochum. Firma oferuje dwie konstrukcje monitorów: NERO ARC 050 i NERO ARC 102 (obie z D2010) będące jakąś reminiscencją starszych konstrukcji firmy ARC z Manchesteru. Nie wygląda to wszystko poważnie, ale podaję jako ciekawostkę. 

Nero Audio ARC 050 - 102.JPG

Nero Audio ARC 050 - 102 2.jpg

ARC 050.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...