Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Na targach High End 2018 w Monachium Pylon pokazał nowe kolumny uzupełniające serię Diamond: kolumnę centralną Diamond Center i monitor Diamond Sat. Obie kolumny oparte są 15-centymetrowych głośnikach średnio-niskotonowych. Premiera na targach za nami, ale na stronie producenta informacji o nich na dzień dzisiejszy brak:( 

32077987_1865951286801862_4784970803311542272_n.jpg

32260832_1865951323468525_4128825020254257152_n.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Pylon Diamond 25 stały przy meblach i ścianie, z boku szafa i komoda, blisko szafa. Pod nieobecność żony odsunąłem głośniki , wysunąłem je do przodu.
Efekt przeszedł moje oczekiwania. Pojawiła się scena, powietrze, głębia.
Szczęka opadła. Godzinami słuchałem różnych nagrań, nie mogąc się nacieszyć.
Przyjemność trwała do powrotu małżonki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na stronie Pylona i w sklepach pojawiły się wreszcie anonsowane wcześniej kolumny uzupełniające serię Diamond, czyli małe monitory Diamond Sat. i kolumna centralna Diamond Center. Cena katalogowa Sat. wynosi 3000 zł za parę. Szkoda tylko tej nazwy. Myślę, że oznaczenie Sat. może zniechęcić audiofilów poszukujących dobrej klasy monitora. Ale cóż, widocznie takie są aktualne trendy rynkowe, że bardziej opłaca się stawiać na miłośników kina domowego niż stereo.

diamond_sat_olejowosk_chocolatte_pylon_audio.jpg.06c19c9b0e41e1404cff4bc8d5c33a56.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważania o moralność, czyli uczciwości lub nieuczciwości producenta to chyba w tym przypadku zły trop. Sam producent na swojej stronie pisze:

"Diamond Sat - pierwotnie stworzony jako kolumna efektowa systemu kina domowego, jednak dzięki swoim możliwościom świetnie sprawdzi się również jako pełnoprawny rasowy monitor bliskiego pola w małym systemie stereo."

Nie chodziło więc chyba o to, żeby nazwą dać do zrozumienia, że to kolumna tylko do KD, a nie do stereo (choć jak widać tak niestety wyszło). Myślę, że nazwa "Sat." to zabieg czysto marketingowy. Firma po prostu bardziej liczy na dotarcie do miłośników KD niż audiofilów.

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie po raz pierwszy na tym forum. Jestem tu nowy ale nie nowy w temacie audio.

Po wielu przygodach z różnymi sprzętami audio w końcu trafiłem na Naima. Teraz mam Supernait 2 i kolumny Spendor A5. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego zestawu. Odtwarzam z CD Naim X oraz Daphile i DAC Rega-r. 

Pomimo, że jest dobrze to chiałoby się lepiej. Mam zamiar przesłuchać inne kolumny, wzmacniacz i żródła zostają. Zastanawiam sie nad kolumnami Pylon. Porównywał ktoś Spendor A5 z np. pylon Diamond 25 lub 28? Jak tak to jakie wrażenia?

Muzyka różna: metal, rock, pop. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele miałem.
Najpierw używane KEF LS-50. Potem KEF R-300 nowe. I tu wchodzimy w wygrzewanie. Zresztą wygrzewanie dotyczy także słuchawek, a tych miałem wiele, niektóre musiały grać 200 godzin, by pojawiło się właściwe brzmienie.
R300 pokazały pazur dopiero po dwóch tygodniach grania. Do tego czasu bas był kartonowy, grały strasznie . Ls-50 były lepsze. Jednak po wygrzaniu sprzedałem ls-50 i zostałem szczęśliwym posiadaczem R300.
Po dwóch latach brzmienie mi się znudziło i zmieniłem r300 na PD25. Diamond 25
z pozoru grają lepiej, są bardziej muzykalne, Kef to szkoła beznamiętna.
Jednak dziś wróciłbym do R300, bo są neutralne albo przezroczyste, czyli pozbawione są własnego brzmienia, a PD25 wszystkie nagrania słodzą swoim sosem, od którego w końcu zbiera na wymioty.
Dlatego myślę nad modyfikacją kolumn, by pozbawić je własnego brzmienia.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ja uważam, że wygrzewanie sprzętu do rozdmuchany problem. Pisałem już o tym i nawet zamieszczałem stosowne pomiary wygrzanych i niewygrzanych kolumn.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią, bo z mojego doświadczenia wynika, że jednak fabrycznie nowe głośniki muszą się mechanicznie rozruszać. Zmiana brzmienia jest szczególnie zauważalna dla głośników z dużymi membranami. Moje Pylony z 30cm basowcami w ciągu pierwszego tygodnia zmieniły brzmienie diametralnie - było duuużo mniej basu na początku. Po 2 tygodniach już nic się nie zmieniło.

Natomiast nie zauważyłem zmian w brzmieniu wzmacniacza, czy DACa w miarę upływu czasu.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie modyfikuj tylko wymien na inne. Nie oplaca się, a w tej cenie kupisz lepsze.
Za slodzenie odpowiedzialna jest kopółka. To juz nie jest najnowsza konstrukcja. Przeznaczona raczej dla lubiacyh słodkie misie.
Kopółka? Czyli głośnik od wysokich tonów?
Takie małe coś, a taki wpływ ma na całościowe brzmienie?
Jestem w szoku...
Co do wygrzewania, dotyczy to także kabli, na przykład głośnikowych. Każdy, kto miał jakieś od nowości, doświadczył tego.
A co w tej cenie mogę lepszego nabyć?
Lepszego od PD25?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , głośnik od wysokich tonów ma bardzo duży wpływ na brzmienie.

Między innymi dla tego różni producenci stosują różne głośniki wysokotonowe. Kopółki metalowe np Monitor Audio ,  kopółki tekstylne np Jamo .  W bardzo  zaawaansowanych konstrukcjach kopółki berylowe, diamentowe itd (w hi endzie) np B&W czy Focal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, odsłuchiwałem dużo w podobnej cenie do 10 000 zł.
Wszystkie grały słabo, bo były niewygrzane.
Zatem wybór bardzo trudny, najbardziej podobały mi się moje domowe.
Zresztą wrażenia z odsłuchu zamieściłem na obu forach.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

A czy ktoś słuchał Vandersteen 1ci?
Czy to też słodkie granie?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jarrro napisał:

Byłem w sklepie, odsłuchiwałem dużo w podobnej cenie do 10 000 zł.
Wszystkie grały słabo, bo były niewygrzane.
[...] najbardziej podobały mi się moje domowe.
 

Przykro mi, ale musisz się pogodzić z faktem, że masz świetne kolumny, grające lepiej nawet od droższych konstrukcji;) 

W to, że tamte grały słabo, bo były "niewygrzane" (tak się powinno pisać to słowo) absolutnie nie wierzę. Pomieszczenie mogło mieć (a nawet miało na pewno) wpływ. "Niewygrzane" - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, to mocne słowo. Nazwalbym je dosć dobre jak na przedział kolumn budżetowych. Dla lubiacych dźwiek podbarwiony w kierunku ciepła i do raczej spokojnego grania. Slabo rożnicujacych nagrania. Raczej słaba rozdzielczość.

Bardzo dobry wybór na poczatek przygody z audio. 

Ale dźwiek jest kwestią gustu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...