Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Zaciekawili mnie ci Azjaci. Na Dalekim Wschodzie, oprócz Wietnamu, Diamondy kupimy też Korei Południowej i na Tajwanie. W Korei działają dwaj dilerzy sprzedający polskie kolumny: sieć sklepów Audio gallery i sklep AV Plaza, oba z siedzibami w Seulu. Audio gallery sprzedaje sprzęt z najwyższej półki (Goldmund, Focal, Naim) i trzeba przyznać, że ich sale odsłuchowe prezentują adekwatny poziom. Trochę skromniejsza AV Plaza też nie wygląda jednak źle. Znowu Azjaci zapunktowali. W ponad 2.5-milionowym mieście Taizhong na Tajwanie ma z kolei siedzibę FUHE audio, ale w jej przypadku nie ma co pokazywać, bo firma nie chwali się w sieci swoją siedzibą.

829575790_audiogallery_co_kr1.jpg.c276ad241ff54eaec5188be56b846d65.jpg

15_GOLDMUND_SAMADHI2_M2.jpg.558021e87943f60f1927d878b4af834f.jpg

Goldmund-Room2.jpg.467c94a4ee8f03e83da2739f117ac9da.jpg

http://www.audiogallery.co.kr/

 

avplaza.jpg.9ced9e76e4dfe5d54b7375fe2edc0276.jpg

p2.jpg.97b1865cec01851d81452ea70f6de718.jpg

http://www.avplaza.co.kr/shop/prd_list.php?catcode=111000&brand=89

http://www.fpro.com.tw/

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w Azji, to natrafiłem na kolejne konstrukcje wykorzystujące głośnik Diamondów. ScanSpeak-a D2010 użyto w serii chińskich kolumn Elite Aesthet (w modelach: 1, 2 i 6), zaprojektowanych przez Luo Yuan Minga. Trudno coś bliżej powiedzieć o tych konstrukcjach poza tym, że są bardzo solidne. Trójdrożna Elite Aesthet 6 waży 46 kg/szt. a podstawkowe Elite Aesthet 1 14 kg/szt. Nie wiem, czy kolumny są jeszcze produkowane. Raczej nie. W 2008 roku kosztowały jakieś 1000-2000$. 

1558781436_EliteAesthet1.thumb.jpg.61118ddc602b087a7da671ddb8f4753a.jpg

1008627908_EliteAesthet2.jpg.bbeed34c3f58e30fcbeda15696fa752a.jpg1093361834_EliteAesthet6.jpg.604d2059915cc22df99f741cc21f5d09.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem @jarrro, co ty sobie tymi wpisami kompensujesz. Naprawdę nie wiem. Zresztą niewiele mnie to obchodzi. Skoro masz lepsze kolumny niż ja, to ciesz się tym. Mi to nie przeszkadza. KEF-y są świetne. Wiem, bo słuchałem. Szczerze Ci gratuluję. Uważam jednak, że pisanie co chwila, że masz lepsze kolumny od moich jest po prostu śmieszne. W przechwalaniu się pewnego gościa z naszego forum i tak nie przebijesz. Nie masz nawet co próbować. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jarrro :). Tyle, że ja te super kolumny w troszkę wyzszej cenie kupiłem  niż nowe pylony. 

To fajnie, ze Pylony są w roznych częściach swiata. Co prawda na prezentowanych zdjeciach salony nimi sie nie chwalą. Pewnie tak jak w wiekszosci. Towar dostępny na zamowienie. 

w duzo niższej mozna zapolować np na BMN. W przypadku Pylona już musisz dopłacić do tego zeby mogly się pojawić w Tajwanie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Czy mógłby ktoś porównać brzmienie Pylon Diamond 25 do Pylon Diamond 28 ? Lubię "papierowe" zabarwienie środka. Mam wrażenie, że przy (statystycznie) większej ilości kolumn, które słuchałem to właśnie moje ucho odbiera papierowe głośniki jako coś przyjemniejszego w odbiorze na dłuższą metę - oczywiście nie zawsze, ale często). Znam dobrze kolumny OPAL 23, uważam je za całkiem sympatyczne granie, jednak w moim pomieszczeniu miały zbyt męczący, jednostajny bas.

Zależy mi na bezpośrednim porównaniu 1:1 (przy założeniu tego samego toru, pomieszczenia).

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsłuchiwałem taki zestaw. Byłem jednak od początku nastawiony na kupno 25-tek. 28-ki odsłuchiwałem, tylko żeby się upewnić, że nic nie stracę na brzmieniu kupując mniejszy model. Ostatecznie kupiłem 25-ki. Kolumny nie mają jednakowych wykresów pasma przenoszenia, więc pewnie identycznie nie grają. Grają jednak bardzo podobnie. Myślę, że przy wyborze decydować powinna wielkość pomieszczenia do nagłośnienia. Ewentualnie jakieś szczególne upodobania względem basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uzupełnienie na temat dystrybutorów Diamondów w Belgi.  Oprócz wspomnianego wcześniej All in music z Ath sprzedażą polskiej konstrukcji zajmują się też salony Pink NoiseAuthentic By Tagomago w Brukseli oraz Ludwig Audio w Floreffe. Zdjęcia wskazują, że sprzedaż nie ma charakteru homeopatycznego;)

743160424_AbT01.thumb.jpg.4f467336c48ae2ab48e876f2578dcc63.jpg2061198930_LudwigAudio01.thumb.jpg.cffee2debabb521b5624b5cb70ed60b7.jpg52341861_974842102726993_3845470067638665216_n.thumb.jpg.7ed62958d541adf2f5b5284eaa47c9b4.jpg1981050159_PinkNoiseBruxelles01.jpg.494fef7a57a0fd019333ec82edb22c57.jpg54396426_993023380908865_8048902028488867840_n.thumb.jpg.5d70019f5354acf6de046dd187e45463.jpg522404789_LudwigAudio04.thumb.jpg.dec48f35649126be69ee34a430f450fe.jpg1993092289_LudwigAudio06.thumb.jpg.d8fa97895ee5599d79ed6a061c34a283.jpg1054175807_LudwigAudio02.thumb.jpg.d637e3f7aba3bd764fe44e79f6885afb.jpg38713677_861856957358842_2287861879520886784_n.jpg.de568aac4667692f2b30eb3ec7446b4e.jpg

http://pinknoise.be
www.ludwig-audio.com
 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Właśnie przeczytałem cały wątek bardzo mnie zaciekawił🙂

Właśnie trafiłem na fajną okazję i kupiłem nowiutki wzmacniacz Cambridge audio cxa 80. Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego wolę zapytać tutaj bo interesują mnie Pylony diamond 28 . Czy będzie to dobry duet z cxa80? 

Ktoś może ma takie połączenie ?

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy ktoś sprawdzał jaka i czy jest różnica kiedy diamondy stoją na nóżkach od producenta a kiedy na kolcach i talerzykach?

Moje obecnie stoją na kolcach i talerzykach. Przyklejając talerzyki do podstawki marmurowej za pomocą masy plastycznej różnica jest ogromna w porównaniu kiedy stoją bez płyty marmurowej na podłodze z paneli . Podstawki z granitu polepszają rysunek dźwięku, więcej szczegółów i to co było na dalszym planie teraz jest lepiej zarysowane, ale bez utraty proporcji. Dźwięk jest na tyle szczegółowy że u siebie dac nostromo Wolf 2 ustawiam na filtrze gdzie jest większa przestrzeń a nie większe podkreślenie i dynamika.

Ciekawy jestem tych nóżek od producenta.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Kraft Cześć Jarek. Może napisałbyś coś na temat jak Pylony wypadły w konfrontacji z kolumnami, które ostatnimi czasy odsłuchiwaleś, a było ich sporo chyba. Oczywiście o subiektywne odczucia proszę, bo sam zaczynam się znowu za czymś rozglądać po BMN i jakiś punkt odniesienia by się przydał. Pozdrawiam i przepraszam, że wywołuję do tablicy ale wiem, że masz pogląd bo słuchałeś tego i owego 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz, odpowiedź jest niestety wielowątkowa, raczej na dłuższy tekst. Na tę chwilę napiszę tylko, że Pylony nie wypadły wcale źle. W poszczególnych kategoriach konkurenci okazywali się wprawdzie lepsi, ale trzeba pamiętać, że były to konstrukcje raczej z wyższej półki cenowej niż Diamondy. Dotychczas miałem okazję przetestować: KEF R3, ELAC BS 244.3, B&W 706 S2, B&W 704 S2 i B&W 603. Na razie zostaję z Pylonami, bo żadna z odsłuchiwanych kolumn nie pobiła ich we wszystkich aspektach. Choć zrobiły duże wrażenie i grały bardzo dobrze, to jednak żadna nie okazała się idealna. Jak miały lepszą przestrzeń, to brakło coś na basie, jak super szczegółowość, to znowu brakowało przestrzeni itd. Odsłuchy upewniły mnie jednak, że można lepiej: bardziej przestrzenie, precyzyjniej, szczegółowiej, z lepszym zgraniem fazowym, ale znalezienie takiej kolumny do 8000-9000 zł, która we wszystkich aspektach pokona Diamondy nie jest takie proste. Szczególnie kiedy Diamndy współpracują z moim DSP, który potrafi wiele z nich dodatkowo wykrzesać. Podsumowując, Diamondy nie są niezłe, ale mi się chyba trochę zmienił gust. Chcę teraz mniej relaksu a więcej efekciarstwa i dlatego szukam czegoś innego.

30 minut temu, MariuszZ napisał:

za czymś rozglądać po BMN

Sprzedałeś BMN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Sprzedałeś BMN?

Nie. Nigdy ich nie sprzedam bo .... Post 116 i mimo, że w walorach akustycznych nic się nie zmieniło, obudowę naprawiłem to i tak te kolumny są jak auto po stłuczce i wizycie u lakiernika ;) Oczywiście nie pisałem wcześniej o zdarzeniu bo firma zastrzegła tajemnicę korespondencji i mogło skutkować nie otrzymaniem odszkodowania więc milczałem ale dziś wychodzi na to, że po naprawie i moich przejściach kolumny kosztowały mnie przysłowiowe grosze ;) Myślę zatem o innych rozwiązaniach. Pozdrawiam :) 

26 minut temu, Kraft napisał:

Chcę teraz mniej relaksu a więcej efekciarstw

Patrząc na moje słuchanie czyli cicho i analizując krzywe izofoniczne oraz oczekując, że wszystko usłyszę mimo ubytków słuchu ;) chyba pójdę w kierunku kolumn eksponujących skraje pasma. Myślałem, że dopowiesz słuchając między innymi B&W, Elaków. Myślę o (nie wiem czy słuchałeś) Ariach i właśnie kolumnach grających (potocznie mówiąc), że krew z uszu bo chyba mi tego potrzeba ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylonom najbliżej do KEF-ów, a najdalej do ELAC-ów. ELAC jest niesamowicie szybki i szczegółowy. Mikrodynamika jest doskonała. Góra błyszczy, ale wcale nie jest wyeksponowana. Nie ma efektu "krwi". Jest po prostu bardzo dobra jakości. Pasmo pozostaje idealnie wyrównane. Myślę, że spokojnie możesz spróbować B&W. Nie wiem czemu te kolumny nie cieszą się na forum dobrą reputacją. Te trzy modele, które odsłuchałem grały świetnie. Zamiast drogawych 705 możesz spokojnie odsłuchać 706. To chyba to samo brzmienie. Spróbuj też Dali. Słuchałem Opticonów 6 i grają bardzo efektownie. Elegancka V-ka. Skraje pasma są wyborne. Brakuje jedynie oddania akustyki. Niby precyzyjna scena stereo jest, ale aura nie robi takiego wrażenia, jak w KEF-ach, B&W czy Pylonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MariuszZ napisał:

właśnie kolumnach grających (potocznie mówiąc), że krew z uszu bo chyba mi tego potrzeba ;) 

A , jak " krew z uszu" ,to posłuchałbym:

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/CANTON/CHRONO/CHRONO_509_2_DC

dźwięk bardzo efektowny , ostra góra , masa szczegółów , średnica trochę wycofana , bas nie wiem , bo go nie słyszałem :) . To oczywiście moje odczucia z odsłuchu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina, że ostatnio Cantonów też słuchałem (małe podłogowe Vento). Dla mnie to nie była "krew z uszu". Grały czysto, szczegółowo, ale i równo w całym paśmie. 

PS Proponuję nie robić OT.  Tu piszemy o Pylonach. Ich porównanie z innymi kolumnami jeszcze się w temat wpisuje, ale polecanie innych modeli już nie. Może niech Mariusz założy nowy temat, to będziemy mieli się gdzie produkować.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

PS Proponuję nie robić OT.

Sorry , pragnę tylko zwrócić uwagę, iż po części odniosłem się do rozterek kolegi @MariuszZ .

@Kraft witam z powrotem , fajnie , że pilnujesz porządku , tylko taka dygresja, jak będziemy się ściśle trzymać tematów wątków i ochrzaniać każdego, kto będzie odbiegał od narzuconego tytułem tematu, to większość skończy się po paru postach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...