Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Dnia 18.01.2020 o 21:29, Kraft napisał:

Myślę, że spokojnie możesz spróbować B&W. Nie wiem czemu te kolumny nie cieszą się na forum dobrą reputacją.

Witamy KRAFT!!!

Odnosnie kolumn B&W chce dodac iz na poczatku mojej przygody bylem wrecz nimi oczarowany i niedowierzalem jak pieknie graja. Z dnia na dzien bylo coraz lepiej, ale trwalo to mniej wiecej do dwoch lat (w sumie mialem je szesc lat) a pozniej zaczelo wrecz mnie draznic. Uprzedzam od razu pytania, ze przez caly czas uzytkowania B&W nie zmienilem elektroniki i caly czas gralo to w tych samych warunkach akustycznych. Takze mysle iz jeden czy nawet kilka odsluchow nie daja pewnosci, ze tak bedzie zawsze i sa tez tacy ktorzy juz po pierwszym odsluchu z nich rezygnuja. Jeszcze inna sprawa, ze gusta nam sie zmieniaja ale tego nikt z Nas nie jest w stanie przewidziec.

Mozesz powiedziec na jakiej elektronice sluchales B&W i ELAC BS 244.3?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Myślałem, że w kontekście przetworników Diamondów nie będzie już o czym pisać, a tu niespodzianka. I to spora. Zdaje się, że papierowe SEAS-y znalazły się w nowych (2016) kolumnach Gryphona Mojo S. To, że przetworniki moich Pylonów zainstalowano w kolumnach kosztujących 110 00-125 000 zł to miłe samo w sobie. Jeszcze lepiej poczułem się, gdy przeczytałem opis producenta, dlaczego wybrał właśnie te drivery.

"Przetworniki wykorzystane w projekcie Mojo S nie zostały wybrane z powodu aktualnej mody, ale dokładnie wyselekcjonowane dzięki kompleksowym pomiarom i odsłuchom przeprowadzanym pod kątem uformowania doskonałej dźwiękowej spójności. W rezultacie, projektanci nie byli zmuszeni do wykorzystania przesadnie skomplikowanej zwrotnicy, która zmusiłaby przetworniki do posłuszeństwa i skompensowała ich wrodzone niedoskonałości. [...] Jakimkolwiek słabościom przejawianym przez przetworniki zapobieżono wcześniej, dzięki czemu nie trzeba było „leczyć” ich za pomocą zbędnych komponentów, które w konwencjonalnych projektach mogą pozbawić odtwarzaną muzykę życia i energii. [...]

Aby dorównać jakości, jaką zapewnia Air Motion Transformer, w konstrukcji Mojo S wykorzystano symetryczny, pionowy układ przetworników nisko/średniotonowych SEAS [...]. Membrany z masy papierowej, wybrane ze względu na znakomitą liniowość i kontrolowane zachowanie nawet przy przekroczeniu zakresu dynamiki przypisanej dla danego przetwornika, eliminują konieczność wykorzystania jakichkolwiek inwazyjnych środków korekcyjnych, aby zredukować negatywne efekty głównego rezonansu membrany."

gryphon-audio-mojo-s.thumb.jpg.43cf52cd8d8737b740d9463c598415ab.jpgGryphon_Mojo_S-3.thumb.jpg.fa21807145d3e39cba84e6142d743da0.jpg

970x510_mojos4.jpg.f4d8622693d1f5bfed4332b8cab0f187.jpg

No i fajnie.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kubakk napisał:

Ale co z tego wynika ?

To już każdy musi wysnuć sam kierując się swoją wiedzą i doświadczeniem w audio. Moim zdaniem przetworniki i kości DAC to jednak zupełnie inny kaliber różnic (konstrukcyjnych i brzmieniowych). Wiem jednak, że są tacy, którzy uważają odwrotnie;) Dla mnie zastosowanie przetworników z Diamondów w dużo droższych czy bardziej renomowanych konstrukcjach dowodzi potencjału technologicznego i brzmieniowego tych driverów. Ile udało się Pylonowi wycisnąć z tego potencjału, to inna sprawa. Ja mając do dyspozycji procesor DSP mogę żywić nadzieję, że nawet jak Pylon nie wykorzystał wszystkich ich atutów, to dam radę jeszcze wycisnąć z nich coś więcej. No bo skoro potencjał jest, to czemu nie.  

A to jest ważne tylko dla mnie. Ciekawostki zaś zamieszczam tak po prostu, jako hobbysta interesujący się sprzętem audio. Moim zdaniem to ciekawe, jak różnorodne (pod każdym względem) konstrukcje powstają w oparciu o identyczną bazę technologiczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Miałem nadzieję, że opisałem już wszystkie konstrukcje korzystające z głośników stosowanych w Diamondach, a tu okazuje się, że nie i trzeba robić dalej:)

Otóż SEAS-y CA15RLY (takie same, jak w moich Diamondach 25) zastosowano też w kosztujących 9 500 zł kolumnach Cumulus. To najtańsze podłogówki w ofercie firmy Impuls Audio z Poznania. Oprócz nich firma oferuje jeszcze cztery inne konstrukcje oparte na bardzo zróżnicowanych przetwornikach (SEAS, Scan Speak, SB Acoustic, Peerless). Z oglądu strony internetowej firma całkiem ciekawa. Pytanie tylko, czy dalej funkcjonuje, bo ostatni wpis na jej FB pojawił się w październiku 2019 r. Ktoś coś wie na ten temat?

Cumulus_500.jpg.cad6981ce4da55cb7c0c7993600e33e6.jpgaudioshow_hfm012015087-fit-600x399.jpg.0323b11bd98b65e3bc1e7a114345af48.jpg

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MobyDick napisał:

Może znajdź kolumny innego producenta z głośnikami które są w nich użyte.

Cokolwiek by to zdanie miało znaczyć, to chyba znalazłem;)

SEAS CAxxRLY został wykorzystany jako średniotonowiec* w 3-drożnych kolumnach Tatami Audio Glasba. Nazwa egzotyczna, ale firma polska - z Konstantynowa Łódzkiego. Cena 17 900 zł za parę nawet znośna, bo trzeba przyznać, że kolumny wyglądają nietuzinkowo.

*niskotonowiec może też jest z serii CAxxRLY, ale tego nie jestem pewien. Za słabe zdjęcia, by to stwierdzić. 

IMG_6213.thumb.jpg.ff6eccd126d2e978db62ee0d85bcd2e3.jpg

mag0811012016-003-fit-732x1097.thumb.jpg.6f4606725769531fa303de510411758c.jpgmag0811012016-001-fit-889x1200.thumb.jpg.5d0b9bc93184ce93cf21d0ae9893b054.jpg

 

4 godziny temu, Kubakk napisał:

PS: kiedy będzie nowy Kraft-test ?

Dzisiaj.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Tatami Audio Glasba. Nazwa egzotyczna, ale firma polska - z Konstantynowa Łódzkiego.

Nie wierzę , do Konstantynowa mam 20 min. i nic o tym nie wiem !!! Kraft dzięki , jutro dzwonię tam i postaram się jakoś umówić na odsłuch . Co prawda jakoś nie ufam kolumnom o designerskim wyglądzie , bo zaraz mi się włącza , że 3/4 kwoty kolumny to właśnie ten design , a nie głośniki , zwrotnice itd. ale nie przesądzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...