Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Co prawda jakoś nie ufam kolumnom o designerskim wyglądzie , bo zaraz mi się włącza , że 3/4 kwoty kolumny to właśnie ten design , a nie głośniki , zwrotnice itd. ale nie przesądzam.

Odgrażają się, że w zwornicy użyli Mundorfa MCap, więc chyba nie wszystko poszło w design. Zresztą pozostałe model mają już znacznie spokojniejsze stylistycznie (choć i tak z klasą). Co ciekawe firma oferuje dodatkowo ustroje akustyczne (też całkiem ładne). 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję , że pojadę i coś napisze. Na razie właśnie mnie już wkurza taka wrzutka marketingowa / ze strony firmy/ typu Mundorf MCap , aby nazwa robiła wrażenie, a takie kondensatory w zależności od typu można nabyć już za 18 zł 

https://www.poweraudio.pl/mundorf-mcap-classic-c-1_2.html

a następnie tekst o głośnikach Norweskich ,/ tak jak by Norwegowie nie mogli spieprzyć głośnika / , i po takim tekście klient powinien paść na kolana i walnąć z podziwu czołem w glebę. 

Niech się obronią na rynku dźwiękiem i naprawdę to wystarczy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft przepraszam za wtręt w Twoim wątku, ale obiecałem , że zainteresuje się będącą blisko mnie firmą Tatami Audio. Jestem umówiony za dwa tygodnie w ich siedzibie na odsłuch .... który jak mi szczerze powiedziano nic mi nie da , bo firma robi kolumny pod indywidualne zamówienie . Wg. mnie jest to ciekawe i innowacyjne podejście do sprawy. Robią to tak , podajemy budżet , preferencje , kolumna jest budowana w firmie Tatami, a następnie dostrajana do systemu klienta w jego pokoju odsłuchowym / wykonywane są akustyczne pomiary pomieszczenia/ bazując na brzmieniu systemu który klient posiada / wzmacniacz , źródła, kable ... /. Opcja druga to zestawy DIY, które można samemu wykonać bazując na dołączonej do zestawu dokumentacji.

Kontakt z firmą profesjonalny , od pierwszych słów czułem , ze rozmawiam z pasjonatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że działają. Co do podejścia, które opisałeś, to mam mieszane uczucia. Niby wszystko brzmi z sensem, ale skąd pewność, że wykonawca posiada odpowiednią wiedzę, żeby tego dokonać. Sama pasja tu nie wystarczy. A jak się nie będzie zadowolonym z efektu, to wtedy co? Zabierają kolumny i rezygnują z zapłaty? W normalnym sklepie masz te 14 dni, więc zero ryzyka.

Wiem, że temat był już wiele razy wałkowany, ale zawsze mnie dziwi wiara w to, że gość w przysłowiowym garażu, robi lepsze kolumny niż firmy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zapleczem badawczo-rozwojowym, konstruktorami z doktoratami itd. Nie rozstrzygając kto, to ktoś tu ściemnia. Albo "garażowcy", albo "korpoludki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

ale zawsze mnie dziwi wiara w to, że gość w przysłowiowym garażu, robi lepsze kolumny niż firmy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, zapleczem badawczo-rozwojowym, konstruktorami z doktoratami itd.

Nie uogólniam , bo wiem że i tu / garaż/ i itu / duża firma z zapleczem / można się naciąć, ale słuchałem  może nie wielu bo raptem trzech konstrukcji małych firemek i jakoś nie odniosłem wrażenia , by dźwięk odbiegał jakością biorąc pod uwagę całe pasmo, bez zagłębiania się w charakter / ciepłe , neutralne ..../od konstrukcji gigantów rynku biorąc pod uwagę podobną półkę cenową. Zawsze mnie to dziwi , bo jak patrzę na finanse , hale produkcyjne , ośrodki badawcze  a z drugiej strony dwóch facetów w warsztacie i kupione w necie głośniki / bądź co bądź znanych firm/ to dźwiękowo powinna być przepaść a tak kurde nie jest , mało tego odniosłem wrażenie , że te z robione w komórce brzmią nieco lepiej :) 

Pomijając to ostatnie to , bo to rzecz gustu, ale nawet jeżeli nie jestem ekspertem , choć miałem u siebie jak sięgnę pamięcią 11 zestawów kolumn ,a i obecnie stoją trzy ,to jakąś namacalną przewagę brzmienia od razu powinno się usłyszeć na korzyść dużych marek . Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego tak się nie dzieje ?     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

to jakąś namacalną przewagę brzmienia od razu powinno się usłyszeć na korzyść dużych marek. Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego tak się nie dzieje?     

Też nie wiem. Może nasz słuch jest mniej czuły niż nam się wydaje i ta 0,1% zniekształceń mniej, którą udaje się uzyskać dzięki zaawansowanej technologii jest i tak dla nas niesłyszalna. W końcu kto na ucho rozróżni wzmacniacz z odstępem szumu 85dB od takiego 90 dB? Nikt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft czytam od początku Twoje wątki o różnych kolumnach , fajnie , że pokazujesz różnice techniczne obudów , konstrukcji głośników , zastosowanych materiałów w membranach , zwrotnicach , strojeniach bass reflex , no ogólnie te wszystkie niuanse, ale tak się zastanawiam, czy to wszystko szlag nie trafia jak postawimy paczki we własnym pomieszczeniu. W komorze bezechowej jak najbardziej będą widoczne różnice, ale w naszej chałupie już nie koniecznie. Może dlatego konstrukcje małych polskich firm nie odbiegają tak bardzo dźwiękiem , jak mamy dobrze obliczoną pojemność skrzynki , dobre głośniki, podział na zwrotnicy , odpowiednie strojenie na bass reflexie , to to cała reszta bajerów przestaje być istotna  od znaczka z logo poczynając . Ot , takie moje rozważania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna firma stosująca SEAS-a CAxxRLY. I znowu polska (kupują je przez jakiegoś Groupona, czy co;). Mam zaszczyt przedstawić firmę JAG-electronics z siedzibą w... nie wiadomo gdzie, bo firma podaje do kontaktu jedynie maila i telefon. W ofercie znajdziemy cztery wzmacniacze, kable, odtwarzacz strumieniowy (!) i cztery modele kolumn, z których trzy mają zainstalowany interesujący nas głośnik. Są to modele: JAG 10, JAG 20JAG 30. Według cennika na stronie internetowej (z 2017 roku) ceny kolumn, to odpowiednio: 4000 zł, 4500 zł i 4900 zł, zatem tanio, jak na konstrukcje, które miałem tu okazję prezentować wcześniej. Fajny jest model JAG 20. Idealny dla tych, którzy nie mogą się zdecydować: kupić monitor, czy podłogówkę?

IMG_0512.thumb.jpg.4cdfb38d39643ce7a6c6b39e943c6ffb.jpgIMG_0427.thumb.jpg.f0fad7ef35fa624b68bad293007ec31d.jpg100_4310.thumb.jpg.c2e5865ef9c2b59d941cd52f2aae6c76.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAG-Electronics to firma z mojego miasta, a więc Łodzi , słuchałem jednego z ich wzmacniaczy lampowych u kolegi w komisie i nie było źle . Nie wiem tylko jak firma działa dzisiaj , bo m-c temu wspomniany kolega naprawiał spalony wzmacniacz tejże firmy ponieważ właściciel sprzętu miał problemy z serwisem firmowym. Nie znam dokładnie sprawy, więc nikogo o nic nie oskarżam , ale sprawa wydała mi się dziwna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
8 godzin temu, degsterr napisał:

Witam czy ktoś może ma fotki wnętrza Pylon Audio Diamond 25? Jak wygląda u Was wełna owcza?
U mnie się chyba jakoś za mocno zbiła, albo dali jej mniej? Nie wiem...

20200601_171737.jpg

20200601_171750.jpg

 

Prześlij te foty do Pylona, masz może więcej zdjęć ze środka to prześlij, zwrotnice, okablowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej radził kupić trochę gąbki ryflowanej. Ułożył bym ją lekko zwiniętą i przełożoną tą wełną, która tam jest. Potem trzeba sprawdzić efekt. Gdy materiału tłumiącego jest więcej, basu jest mniej i staje się on zwykle mniej energiczny. Dlatego w niektórych kolumnach br w ogóle go brak. Mniejsza jego ilość niekoniecznie musi wynikać z oszczędności. Czasem jest to modyfikacja w trakcie produkcji danego modelu. Jeśli narzekasz na jego nadmiar to warto poeksperymentować z większą ilością wytłumienia. Jeśli nie i tylko narzekasz że za bardzo dudni, to raczej lepiej popracować nad akustyką pomieszczenia lub innym umieszczeniem ( położeniem ) kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się przez tunel basrefleksu wlozyć rękę to zmień litraż paczek. Powinno to subiektywnie też " przyspieszyć" te kolumny.

Jak to zrobić? To sposób znany z Japonii. Emigrował za czasow " złotej ery audio" do Anglii. Był przez pół wieku trzymany w tajemnicy. Zdradził mi po 10 latach znajomosci Pan Hasziti San. Jako, że umarł przygnieciony Jbl Everestem czuję się zobowiazany go przekazać żeby nie umarł razem ze mną.

Bierzesz butelki pet o srednicy mieszczacej się w rurze bassreflexu. Napełniasz ją pod korek wodą i szczelnie, mocno zakręcasz. i Ukladasz na dnie kolumny. Tylko pamietaj, ze może się zdazyć, że uznasz, ze jest o 1 butelkę za dużo i trzeba bedzie ją wyjąć. Ręka musi Ci wchodzić w otwór. Dla ulatwienia podpowiem, że u niektorych producentów rura jest zamontowana na wcisk i mozna ją wyjąć. Nie wiem jak w Pylonach.

Poźniej mozesz przeliczyć pojemność butelek i nasypać piasku lub lepiej woreczki z piaskiem. Pylony mają z basem ewidentnie problem i nawet w duzych pomieszczeniach gra on misiowato. Może pomysł Pana Hasziti Sana na coś Ci się zda ;)

Moje spostrzeżenie. Jeśli butelki z wodą wkladasz podczas nowiu, bardzo pozytywnie wplywa to rowniez na srednicę. Nie będę mowił o rzeczach oczywistych jak rodzaj użytej wody ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, milk-monster napisał:

7440869967_2.jpg

W Pylonach Diamond ta metoda z wkładaniem butelek przez tunel br raczej nie była by wskazana. Wełna która jest na ich dnie zupełnie by się ubiła. Lepiej odkręcić dolny głośnik. Wyjąć wełnę i dopiero wtedy zmniejszać ich objętość. Następnie umieścić wełnę.

Skutek będzie jednak taki że pogorszy się wtedy dolne pasmo przenoszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełnę odsunąć na bok. Lub butelki wsuwać pod wełnę. To najszybszy sposób. Dlatego napisalem, ze wazne jest to żeby reka wchodzila swobodnie. Wymontowanie przetwornika moze się wiazać z potrzeba wylutowania go. Duzo zachodu. A zmiany litrazu trzeba robic stopniowo i za pierwszym razem, raczej nie bedzie zadowalajacego efektu.

Robiłem to wielokrotnie. Czasem przynosi to pozytywny rezultat, ale wszystko zalezy od strojenia kolumn i ich konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...