Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

Tak Moby, tracimy dół ale pewnie sam wiesz, ze w audio czasem lepiej, ze czegoś nie ma niz zeby było kiepskie. Umowmy się. Zmiana pojemnosci o 2-3l najniaszej oktawy nie zlikwiduje, a bedzie juz słyszalna poprawa. Lub jak kto woli przesunięcie tonalne. Zresztą macie dajraki to na komputerkach zobaczycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony można podłączyć do tych kolumn jakiś bardzo twardo grający wzmacniacz. Myślę jednak że są one skonstruowane dla ludzi którzy lubią takie a nie inne granie. Jest wiele innych kolumn w sprzedaży.

W Diamondach 25 moim zdaniem warto spróbować zamknąć dolną cześć komory na poziomie wręgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w podobnym stopniu jak każdy inny materiał tłumiący wewnątrz kolumny. Każdy zapewne działa nieco inaczej.

Nie zawsze więcej materiału tłumiącego znaczy lepiej. Najlepiej dobierać go jednak do konkretnego ustawienia w konkretnym pomieszczeniu Jeśli basu jest za dużo to dotłumienie kolumny może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nadał by się chyba jednak żwirek budowlany. Taki ma mniejsze właściwości pylące. Najlepiej do balastowania kolumn nadaje się śrut ołowiany. Ponoć dobrze sprawdza się śrut używany do balastowania płetwonurków. Taki balast umieszcza się jednak pod przegrodą, a nie dla zmniejszenia objętości. Umieszczenie kilku małych butelek z wodą za dużo tu nie zmieni w basie. Trzeba by przynajmniej kilku litrów objętości mniej. Nie wiem jak w tych Pylonach. Większość producentów podłącza głośniki na wsuwkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wpisy o piasku, żwirku i butelkach to się zastanawiam do czego służą takie porady, może mają na celu żeby pytający się zapętlił. Moja rada to taka żeby się uderzyć w głowę tą butelką.
Zwiększenie wytłumienia powoduję zwiększenie objętości, czyli zaczyna dudnić. Włożenie butelki do tej kolumny spowoduję rozstrojenie tej kolumny, efekt rozjeździe się dźwięk całkowicie ( sprawdzałem to przy perłach bo też czytałem takie bzdurne podpowiedzi) , będzie efekt jakbym się wszystko zepsuło.
Mam d25 i uwaga ta kolumna nie dudni ani nie ma rozlanego basu. Całe pasmo jest równe i harmonijnie połączone, bas jest zróżnicowany. To jest w nich fajne że nie jest jednolity jak w niektórych kolumnach. Zostały wybrane po odsłuchach z kef i dynaudio. Każda z tych kolumn grała swoim specyficznym dźwiękiem. Dla mnie dynaudio były nie do zaakceptowania, zastanawiałem się kto wogole kupuje te kolumny. @degsterr, nie wiem co Ci doradzić. Może odstaw je od ściany tylnej na 1/6 długości pokoju. Spróbuj dyfuzor 1d na środek pomiędzy kolumnami. Na pewno siedzi akustyka.
Różne rzeczy czytałem, ostatnio wybierając lampę do d25 u jednego dystrybutora uzyskałem opinię że lampa się wpasuje bo te kolumny mają dużo góry. Ręce mi opadły, ja nie wiem co on do nich podłączał i nie chcę wiedzieć.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagsterr, moze być pisek z plaży lub budowlany. Wazne zeby nie pylił lub byl w woreczkach.

W 2 x kefach mam przetworniki na wsowki, kudosach lutowane, yb lutowane, ess amt jeszcze nie sprawdzałem.

Sposob jest bezinwazyjny i w pelni odwracalny. Zanim się go skrytykuje, warto sprawdzić.

To prawda, że rozstraja się kolumnę ale trzeba pamietać, ze kolumny pracują w rożnych warunkach akustycznych. Czyli kolumna opuszczając komorę bezdechową jest już rozstrojona?

Kablami nie zmienisz charakteru kolumny. Zmiany mogą być duże pytanie jaki jest punkt odniesienia tego dużo. Jednym slowem. Jesli system nie ma uchwyconej rownowagi to mozesz sobie okablowanie zmieniac na najlepsze na swiecie i tak bedzie dudniło.

Wielkość kolumn wzgledem pomieszczenia, ich ustawienie, rodzaj obudowy ( br, membrana bierna, obudowa zamknieta) zastosowane pre, wzmocnienie to ma wpływ na to czy bas sie wzbudza. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Obniżanie częstotliwości strojenia tunelu br jest procesem całkowicie odwracalnym. Również zmniejszenie objętości przez umieszczenie wewnątrz przedmiotów nieściśliwych. Trzeba to jednak traktować jak szereg prób z których wiele może być nieudanych. To ma prowadzić do dostrojenia kolumn do określonego pomieszczenia i jeśli po danej próbie jest gorzej, nie znaczy że nie można prowadzić dalej prób z innym strojeniem. Również kwestia dokładania wytłumienia wygląda podobnie. Gdy wytłumienia jest więcej pozorna objętość wzrasta w przypadku obudów zamkniętych. W przypadku obudów br i z membranami biernymi sprawa jest bardziej złożona. Tu bardzo istotne staje się to gdzie to wytłumienie jest jakiego jest typu. Silniejsze wytłumienie może znacząco zmniejszyć efektywność działania tunelu br. , basu z głośnika z resztą również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie częstotliwości strojenia tunelu br jest procesem całkowicie odwracalnym. Również zmniejszenie objętości przez umieszczenie wewnątrz przedmiotów nieściśliwych. Trzeba to jednak traktować jak szereg prób z których wiele może być nieudanych. To ma prowadzić do dostrojenia kolumn do określonego pomieszczenia i jeśli po danej próbie jest gorzej, nie znaczy że nie można prowadzić dalej prób z innym strojeniem. Również kwestia dokładania wytłumienia wygląda podobnie. Gdy wytłumienia jest więcej pozorna objętość wzrasta w przypadku obudów zamkniętych. W przypadku obudów br i z membranami biernymi sprawa jest bardziej złożona. Tu bardzo istotne staje się to gdzie to wytłumienie jest i jakiego jest typu. Silniejsze wytłumienie może znacząco zmniejszyć efektywność działania tunelu br. , basu z głośnika z resztą również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zauważyłem, ze ceny Diamondów poszły w górę. Nie wiem, jak to wygląda z innymi seriami.

O ile dobrze pamiętam, w 2020 cena wyjściowa za parę D28 to było 2x3500, teraz jest 2x3800. D25 też wyżej.

Ktoś wie, czym to jest spowodowane? Jakieś zmiany w konstrukcji czy cena wzrosła, bo i tak warto na nie wydać kilka stów więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...