Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki


Kraft

Recommended Posts

18 godzin temu, Kraft napisał:

Niżej kilka zdjęć testowanych kolumn. Zwróćcie szczególnie uwagę na ilość magnesów w maskownicy pylonów! Trochę chyba przesadzili.

Mam inny model Pylona, ale sposób mocowania maskownicy ten sam. Uważam, że jest to naprawdę super patent i magnesów wcale nie jest za dużo - maskownica to dość ciężka płyta MDF, więc musi się stabilnie trzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziął bym na tapetę coś jeszcze. Dali wziąłeś bo nie odpowiadały ci pylony, te z kolei też nie przemawiają.

Może celany? Może revolution? Może silvery? Tak bym obstawial. Aby jednak dac szansę jeszcze innym rozwiązaniom. O co chodziło z nadem?

Wyjaśniam.

Nad 356 gra nieco inaczej od pozostałych , wyraźniej ostrzej na górze, co nie do końca pasuje do opticonow. Nad 326 nie do końca dobrze je wysterowuje. To dlaczego uważam że nie pasują.

Nad 375 jest mocny i nie tak jasny więc on pasuje.

A to że dali stosuje nady to ich wybór :)

Albo inżynierowi dźwięku takie coś odpowiada i dlatego je wybrał albo przemówiły względu ekonomiczne. Mówiłem to tylko z czystej ciekawości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miałem na głowie i nie miałem czasu na dłuższe odsłuchy. Zmian nie zauważam, ale też słucham teraz mniej mi znanych płyt, więc trudno o porównania. Budowanie przestrzeni wciąż mnie jednak zaskakuje, np. dzisiaj na płycie Porcupine Tree Voyage 34, we fragmentach gdzie gra gitara a la Pink Floyd, miałem wrażenie, że gra ona nie za kolumnami, nawet nie przed, ale dokładnie w mojej głowie (no chyba, że mi już odbija;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o zmianie źródła. Mój Marantz ponoć nie jest bardzo szczegółowy, ociepla i zaokrągla. Była to zaleta z poprzednimi kolumnami, ale teraz czas chyba iść w drugą stronę. Może dodatkowy DAC wpięty między odtwarzacz a wzmacniacz? Opisz może w osobnym wątku swoje wrażenia z porównania M2Tech DSD z Audio GD NFB. Jestem ich bardzo ciekaw, bo interesowałem się już wcześniej tym M2Tech-em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może coś napiszę. Już tych Dac miałem kilka i powiem Ci to nie takie proste że znaleźć ten jeden pasujący do każdej muzyki. Na razie mam Audio GD i słucha się go z dużą przyjemnością szczególnie wokale,  spokojne kawałki , potrafi czarować :). Nie traktuj tego jako rekomendacji . Ma też słabsze strony np. bas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy-e odsłuchiwałem i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Klasa. Przeszkadzał mi jedynie za bardzo odsunięty i jakby pomniejszony wokal (no ale odsłuch w salonie, więc na 100% się pod tym nie podpiszę). Jednak wygląd i dostępne wykończenia, jak dla mnie na minus. Chyba poczekam, aż Tannoy wypuści nową serię. Może będzie mi się bardziej podobać wizualnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podbijam temat ! U mnie zmiany, zmiany, ... nie mam dużego doświadczenia z innymi kolumnami ale Pylony na pewno są wymagające lub to ja jestem :)). Powoli chyba odkrywam ich potencjał. Jak porównuje jak to grało wcześniej to różnica jest ogromna. Wysokie tony już błyszczą :) ale i inny już gra wzmacniacz, lepsze źródło sygnału, lepszy prąd.. Doszedłem do takiego etapu  że wszystko gra i nie ma potrzeby nic zmieniać.. zdaje się że już to kiedyś mówiłem :) Pylonki w dobrym systemie grają jak bajka. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek porób zdjęcia jak możesz całości i opisz cały tor, bo zmian sporo: DAC, teraz wzmacniacz można się pogubić;). Ale Panowie robicie smaka na te Diamondy, a niby takie przeciętne kolumny(większość twierdzi że w tej cenie jest sporo lepszych kolumn).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie wzm. Roksan K3 , dac Audio GD NFB 28, kondycjoner sieciowy DB4, całość okablowana Tellurium Black. Źródło to przeważnie : Google Chromcast filtrowany przez IFI SPDIF ipurifier . Dac pracuje tez jako przedwzmacniacz, a Roksan jako końcówka mocy. Ciągle ciągnie mnie jakos do firmowego dźwięku Audio Gd. Jakie zmiany: swoboda i rozmach dźwięku, dobra kontrola basu ( moc wzmacniacza), więcej przestrzeni, powietrza co skutkuje lepsza ekspozycja wysokich tonów (nie jest tak naprawde więcej). Jest to granie które uwalnia od analizy, wciąga, nie ważne czy slucha sie cicho czy głośno nie meczy. Na pewno nie spodoba sie kiedy będziemy chcieli analizować każdy smaczek, zakres . To nie taki typ. Tak jak mówiłem to musi sie poukładać również u mnie w uszach. Za kilka dni będę mądrzejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiedzmy:). Bardziej estetyczny ale jest drewniany, nieregularny. Jakiś tam wpływ na wysokie tony zapewne ma. Ostatnio słuchałem swojego zestawu w profesjonalnie zaadoptowanym salonie audio. Oddałbym dużo za kontrole i wybrzmiewanie basu. Akustyka jednak robi bardzo dużo do finalnego odbioru muzyki. Natomiast jednak wole tak jak u mnie brzmią wysokie tony i cale tzw. powietrze akustyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...