Skocz do zawartości

Pogłaśnianie soundbara - pytanie


elk2

Recommended Posts

Hej, mam pytanie. Planuję zakupić z ciekawości jakiś soundbar np. Philips HTL2100 lub coś podobnego. Posiadam telewizor Sony Bravia KDL40EX710 i dekoder cyfrowego polsatu. Dekoder połączony przez HDMI. Mam pytanie, jeśli podłączę soundbar przez światłowód z TV to w jaki sposób będę regulował głośność? Rozumiem, że głośniki w TV się wyłączą. Czy pilot od dekodera będzie regulował dźwięk bezpośrerdnio słyszany w soundbarze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku możliwość regulacji głośności jest ograniczona do sterowania dołączonym pilotem lub prawdopodobnie pilotem od dekodera, regulując głośność sygnału wyjściowego (tu nie jestem pewien czy poziom sygnału zmienia się na wyjściu optycznym , jak również na wyjściu HDMI w dekoderze). Ale i tak , aby włączyć soundbar będziesz to musiał zrobić ręcznie lub pilotem od soundbara . Głośniki w TV możesz wyciszyć ręcznie. Aby mieć pełną kontrolę nad głośnością , musiałbyś mieć sprzęt wyposażony w HDMI CEC i TV z ARC. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie wtedy , gdyby sprzęt był zgodny z HDMI CEC. Choć to i tak nie zawsze działa, tak jakby się chciało.Różni producenci mają różne nazwy na ten standard np. Samsung chyba Anynet+, LG SimpLink itd.
Generalnie chodzi o komunikację różnych urządzeń przez HDMI. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowoczesnych telewizorach odnośnie wyjść audio masz zazwyczaj dwa wyjścia cyfrowe:
- wyjście optyczne
- dwukierunkowe HDMI

Oprócz tego jest jeszcze gniazdo słuchawkowe (ale nie jest zalecane do wykorzystywania w sprzęcie audio) i ewentualnie dwukierunkowe gniazdo euro (może być poprzez przejściówkę dołączoną do TV).

Wyjścia cyfrowe zazwyczaj mają stały poziom sygnału, więc pilotem od TV nie zmieniasz głośności.


Nagłośnić możesz poprzez sprzęt z gniazdem cyfrowym (optyczne - jest najbardziej uniwersalne, a właściwie to sprawia najmniej problemów bo nic nie trzeba w nich ustawiać): amplituner kina domowego albo amplituner stereo z wbudowanym DAC'em.
Może to być również zwykły wzmacniacz (lub amplituner) stereo bez takiego wejścia - ale z dodatkowym zewnętrznym DAC'em. Czyli jeśli kupisz DAC to dowolny sprzęt stereo pod warunkiem że ma wolne wejście - więc nawet trochę lepsza miniwieża.

A wracając do soundbaru - możliwe, że są modele które z trybu uśpienia automatycznie się włączają gdy pojawi się sygnał (tak jak to działa w subwooferach). Musiałbyś zerknąć w instrukcję do soundbaru lub podpytać się w salonie ...i

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem trochę po internecie i znalazłem coś takiego http://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar...h2.bhtml#opinie . Z opinii wynika , że soundbar włącza się razem z TV .Na jakąś powalającą jakość dźwięku nie ma co liczyć, ale można iść tym tropem dalej i znaleźć sprzęt , który by spełniał Twoje oczekiwania. Na Twoim miejscu jednak, przychylałbym się do zdania kolegi S4Home , co do rodzaju testowanego sprzętu icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...