Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do pokoju dziennego +- 2500zł


ralph7

Recommended Posts

Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc przy poszukiwaniach mojego pierwszego zestawu stereo. Przede wszystkim zastanawiam się, czy iść w stronę kolumn podstawkowych, czy raczej podłogowych.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
około 2500zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
raczej nowy
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
stereo
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
planuję korzystać głównie z radia, radia internetowego, komputer
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
16,5m2 (w załączniku rzut pokoju z umeblowaniem, w razie czego mogę jeszcze dodać jakiś widok 3d)
6) Jakiej muzyki słuchamy
tutaj będzie mi ciężko wskazać jakieś konkretne gatunki; przede wszystkim różnej (może więcej: pop, rock, jazz)
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
myślę, że jednorazowy
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
funkcje internetowe, mile widziany bluetooth, mile widziane cyfrowe wejścia (podłączenie telewizora/xboxa)

Z lektury innych tematów na forum zrobiłem sobie już listę różnych kolumn, które "gdzieś, przez kogoś, były już polecane", ale tak naprawdę niewiele mi to daje, ponieważ obawiam się, że po ustawieniu zestawu u mnie w pokoju efekt nie będzie taki, jak powinien. Zastanawiam się, czy istnieje jakaś możliwość odsłuchu zestawów z zachowaniem w miarę przybliżonych warunków do tych, które mam u siebie.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Rafał

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do tego pomieszczenia podejdą i jedne i drugie. To znaczy i podstawkowe i podłogowe.
Martwię się jednak o budżet jeśli chodzi o sprzęt nowy.
Gdyż Pioneer SX30 i Onkyo 8150 a o taką funkcjonalność Ci chodzi zjadają dużą część budżetu.
W przypadku nowego systemu zostaje na Quantum 673 od Magnata Monitor Audio Bronze 2 może Debut B6.
Z podłogowych Polk T50, Heco Victa 502.
W przypadku wyboru używanego amplitunera stereo. Tu cena powinna oscylować granicach 1000-1200 zł wykrzeszesz parę stówek wiecej na kolumny.
Powiem tak. Jeśli ściśle będziesz się trzymał 2500 zł to idź w używki. Jeśli możesz podnieść pułap do 3000 zł to po rabatach mogę coś fajnego zaproponować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy jest możliwość przesunięcia jednego z regałów w lewo pod okno, a telewizor dać bardziej na środek?
Sprzęt audio umieściłbym w okolicach TV, a kolumny dał po bokach. Czy TV jest starego typu - kineskopowy?


Niestety te szafki to jest tak naprawdę jedna duża szafka.
TV jest LCD, przekątna 42", o ile ma to znaczenie.

@S4Home
Narożnik niestety musi zostać, mogę go jedynie ewentualnie gdzieś przemieścić, ale chyba na niewiele się to zda.
Co do budżetu, napisałem około 2500, więc jeżeli sprzęt mnie przekona, to jestem w stanie dać trochę więcej.
Z używkami mam trochę obaw, bo po 1. trudniej znaleźć konkretne modele, a po 2. nigdy nie wiadomo, na co się trafi.
W przypadku używanego amplitunera może byłbym trochę odważniejszy, ale tutaj znowu pojawia się problem funkcjonalności (brak internetu itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv proponowałbym powiesić na ścianę (zrobiłem tak za radą Angela), kolumny wysunąć nieco do przodu w odległości ok 2 m od siebie i ok 2 - 2,5m od miejsca odsłuchowego.
Na okno zawiesić rolety materiałowe lub grube zasłony do podłogi. Sufit możesz wyłożyć kasetonami ze styropianu (ja tak mam) tu możesz ale nie musisz, na podłogę pomiędzy miejsce odłucho a kolumnami położyłbym chodniczek lub dywan.

Tak jest u mnie

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłodze dywan już jest, więc 1. rzecz już załatwiona.
Na okno mam zasłony od sufitu do podłogi.
Te kasetony styropianowe mogę rozważyć (tak przy okazji, wysokość pokoju, to 2,8m).
Z telewizorem na ścianę będzie trudniej.

Co do ustawienia kolumn, to z odległościami, które podajesz, problemu nie będzie. Najtrudniej będzie oddalić się jak najbardziej od narożnika pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak około 60 cm da się odsunąć od bocznej i tylnej ścianki kolumny. Najlepiej sprawdzić z tzw. centymetrem.
Co do powieszenia telewizora to można zrobić to samemu - ja tak robiłem. Jeżeli ściany masz z karton gipsu mocuje się specjalne kołki rozporowe np. kotwy, typ parasolka itd - do karton gipsu - kupisz w każdym sklepie budowlanym. Jeżeli mieszkasz w bloku to ściany zazwyczaj są z płyty do tego dobrze zakupić młoto-wiertarkę na wiertła sds wystarczy taka do 200 zł. Przyda się do każdych prac budowlanych - w betony wchodzi jak w masło - niesamowity komfort!
Wieszak np. taki SOLIDNY WIESZAK TV TELEWIZORA LED LCD OBROTOWY 3D - teraz jest tańszy z przesyłką kurierską to ok 80zł.
http://allegro.pl/solidny-wieszak-tv-telew...iant=6586112128
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pułapie podniesionym już po prostu masz wybór.
Skąd jesteś?
Jak daleko masz do nas aby przyjechać posłuchać?
Bo ja oczywiscie mogę ci wysłać sprzęt na próby taki jaki myślę że mógł by ci się spodobac.
Plus:
- dokładnie go sprawdzisz
Minus
- zejdzie nam nieco dłużej jeśli pierwszy nie spasuje icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie skreślałbym kolumn podstawkowych w takim metrażu. Więcej- polecałbym ich odsłuch zdecydowanie bardziej niż podłogowych (ale podłogowe też warto posłuchać). W 16,5m2 kolumny podstawkowe zabrzmią (w cenie podłogowych) zdecydowanie lepiej (są tańsze w produkcji, a co za tym idzie można je konstruować z lepszych podzespołów). W 18m2 z kolumnami podłogowymi u siebie miałem zawsze problem z niskimi tonami. Obecnie grają podstawkowe i nie mogłem lepiej wybrać. Bas także potrafi dobrze zejść, niejeden się dziwi (większość znajomych szuka suba schowanego gdzieś w pokoju). Tak więc stanowczo polecam do odsłuchu dorzucić konstrukcje podstawkowe wśród kolumn także podłogowych. Posłuchasz, ocenisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podstawkowych trzeba jeszcze doliczyć stendy. Można też zrobić samemu jak się ma smykałkę. Ja mam małe (82 cm wys) podłogówki w 17,5 m2 i grają dobrze. Podstawkowych nie sprawdzałem. Poza tym wydaje mi się, że akustyka też zrobiła swoje, bo basów mam sporo, a na średnicę i soprany też nie narzekam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mieszkam w Łodzi.
Może jesteście w stanie polecić jakieś miejsca w moim mieście, żeby czegoś posłuchać i chociaż dowiedzieć się, w którym kierunku podążać?


W pobliżu pięknego Fabrycznego masz Top hi fi, Best audio ( poniekąd ograniczona ilość marek, ale zacne i można wyrobić sobie opinie co się lubi i podoba ),coś małego jest na Tuwima, potem RTV-max na Jana Pawła - ale płatne odsłuchy ( kiedyś były?). Jest jeszcze parę mniejszych manufaktur specjalistycznych, ale to już drogie marki.
Zaś Q21 ma dwie sale odsłuchowe, bardzo dużo marek i modeli od ręki jest na miejscu, w promieniu kilkudziesięciu km bez konkurencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak testy skończą się w domu icon_smile.gif więc co za różnica.
Ale fakt jak ktoś chce wsteonie sprawdzić większą game sprzętu leoiej udwc się do pobliskiego salonu.
Koledzy z q21 mają sporo sprzętu i warto do nich podjechać.
Finalnie weź do domu przed zakupem.
I posłuchaj i podstawowych i podłogowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...