Skocz do zawartości

Muzyka bez CD. Zamiana sprzętu.


Wolfheart

Recommended Posts

Budżet jak najmniejszy icon_wink.gif a poważnie to nie wiem. Zawsze jakoś miałem wrażenie że zestaw stereo z podstawkowymi kolumnami wygląda i brzmi lepiej. Poważniej i doskonalej tak jak lepsze są oryginalne adidasy czy Ray Bany. Wiecie co mam na myśli. Na pewno troszkę brakuje w kefach podstawkowych dołu. Tego wypełnienia idącego dołem basu. Przy plumkającym jazzie są one bardzo dobre choć czasami przy większym składzie brakuje tego wypełnienia sceny ale przy plumkaniu 3-4 osobowym jest ok. Rock i metal to już niestety zbyt dużo jak na nie ale wybierałem je wiedząc na co się decyduję. Teraz to chyba jednak zmienię zdanie po Waszych sugestiach i zostanę przy klockach a skupię się na kolumnach i na pewno używanym tunerze. Część kasy odzyskam z kefów a reszta się uzbiera. Myślę że bardziej chyba trzeba się będzie skupić na podłogówkach bo inne podstawkowe raczej nie wniosą nic cieplejszego i pełniejszego. budżet nie wiem do 1500 - 2000.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

http://allegro.pl/magnat-ma-600-dac-licyta...6741887447.html

to nie kryptoreklama. Tylko proponuję Ci go wziąć na testy do domu. Wygrywa z innymi wzmacniaczami do 3000 zł. A ma jeszcze całkiem udany wbudowany DAC.
Albo podjedz do nas na odsłuch albo wyślę Ci tego Magnata razem z Pionkiem SX30 (dźwiękowo to samo co 8150) i sam sobie porównasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://allegro.pl/magnat-ma-600-dac-licyta...6741887447.html

to nie kryptoreklama. Tylko proponuję Ci go wziąć na testy do domu. Wygrywa z innymi wzmacniaczami do 3000 zł. A ma jeszcze całkiem udany wbudowany DAC.
Albo podjedz do nas na odsłuch albo wyślę Ci tego Magnata razem z Pionkiem SX30 (dźwiękowo to samo co 8150) i sam sobie porównasz.



Możesz napisać coś o brzmieniu tego wzmacniacza. Nigdzie nie ma o nim opinii. Do czego można go porównać pod względem brzmienia? Np. w odniesieniu do podobnego cenowo i pod względem wyposażenia Marantza Pm6006.
Jak sprawuje się ten wbudowany DAC? Czy przykładowo podpięcie do niego Chromecast Audio przez Optic i strumieniowanie Tidala HiFi obroni się na tym sprzęcie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy uwagę że magnat w Polsce ma bardzo słaby marketing. Więc nie dziwi mnie że nie ma o nim informacji.
Serie monitor i quantum 6 utożsamiane są z handlem przez allegro a wszystko inne to pewnie dziadostwo.
A jest to firma który ma rewrlwcykny stosunek ceny do jakości w każdym swoim produkcie.
Wracając do ma600. Bardzo dobry głęboki bas , dobrze kontrolowany.
Góra delikatna bez wyostrzen bardziej melodyjna niż ekspresyjna
Środek karny nasycony.
Ten wzmak ma daca także USB więc pod kątem wyposażenia jest lepiej niż w 6006.
Biorąc pod uwagę te dwa wzmaki magnat gra lepiej basowo. Średnica takze dźwięk jest szerszy. Z tym że góra w marantzu jaśniejsza a to juz podejście indywidualne.
Jeśli ktoś szuka wzmaka z daciem to uważam ze jest to obowiązkowy wzmak do testów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z nowych lub używanych kolumn podstawkowych lub podłogowych moglibyście mi polecić do nad 320bee i CD 521 bee zamiast kef iq3. Przymierzam się do acoustic energy 301 . Pamiętam że aegisy wcześniejsze grały fajnie. Może dali sensor 3 ? Z podłogowych nie mam pojęcia . Ogólnie brakuje mi dołu w słuchaniu tak aby muzyka ładnie schodziła i wypełniała dół sceny i może delikatnie ociepliła całość. To będzie pierwsza zmiana która nastąpi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie :) jako że jest to mój pierwszy wpis, to proszę o wyrozumiałość. Na ten wątek natrafiłem gdyż próbuję rozwiązać pewien problem, a mianowicie odzyskać swój piękny bas. Chciałem trochę usieciowić mój skromny zestaw audio i za namową kolegi oraz pozytywnych opinii zdecydowałem się na Onkyo TX-8150. Wcześniej posiadałem 20 letniego Denona dra-565rd, który napędzał bardzo konkretne Cerwin Vega RE 30 (niskotonowe 30cm). W tym zestawieniu słuchanie muzyki to prawdziwa przyjemność. Cieżko mi opisywać dzwięk jak to robią fachowcy, ale ciężko od słuchania się oderwać. Nawet przy niskim poziomie niczego nie brakowało. Przy głośniejszych odsłuchach moje zadowolenie było przeogromne, oczywiście z basem uważałem chociaż był przyjemny, czuć było prawdziwe dmuchnięcie i ściskanie narządów wewnętrzych, ale z idealną kontrolą oraz prawdziwą potęgą. Nie było zalewania basem całego pasma, wszystko na swoim miejscu. 
Po podłączeniu 8150 stwierdziłem, że coś nie tak. Grał, był zapas mocy, ale ten dźwięk był jakby z czegoś wykastrowany. Dynamiczny i szczegółowy, ale z brakami. Moje krowiaste głośniki jakby wzięły urlop. Na szczęście nie spieszyłem się ze sprzedażą Denona, bo teraz jest pewnie wart ze 2-3 stówy, to aż szkoda no i zacząłem kombinować. Różne źródła, różne połączenia: CD Soniacza, NAS Synology, Ipad - przewód, Ipad Airplay, później jeszcze Iphone, a z nich Tidal HIFI - Różne konfiguracje i podmianki, także takie aby można było na szybko przełączać wzmacniacze. Dodatkowo poprosiłem kilku znajomych aby odsłuchali nie wiedząc oczywiście, który wzmak w danej chwili pracuje. Wszyscy byli przekonani, że ten dźwięk bez wyrazu, to moja stara konfiguracja - bo przecież sprzęt naszpikowany świeżą elektroniką 20 lat młodszą powinien brzmieć nie gorzej. Próbowałem też z moimi starymi B&W z którymi też żal mi się rozstać, bo zawsze grały bardzo przyjemnie, a tu sytuacja podobna. Podłączone do Onkyo przestały grać. Podejrzewam, że dla osób, które nie miały takiego bezpośredniego porównania, 8150 będzie fantastycznym sprzętem. Gdybym nie trafił na Denona, to z pewnością byłbym z 8150 bardzo zadowolony, zważywszy na jego funkcjonalność oraz świadomość jaki przetwornik C/A tam siedzi itd itp. 
No i teraz zastanawiam się co robić? Czy zostawić 8150 traktując go jako odtwarzacz strumieniowy wychodząc z Line Out i wchodząc chinchami do starego Denona? Trochę to niewygodne, 2 piloty i brak sterowania głośnością z poziomu np telefonu z Tidalem.
Zastanawiam się też czy może znajdę sprzęt o funkcjonalności 8150 i jakości generowanego dźwięku starego Denona? Wolałbym mieć 1 urządzenie niż np. do Denona podłączać jakiegoś strumieniowca. Myślałem o lub Yamaszce R-N602 (jako jedno urządzenie) lub jeśli nie będdzie grała podobnie jak Denon, to myłałem np o Yamasze WXC-50 lub Pioneerze N50a jako źródle dla Tidala, Flacow itp.
Mogę też zostawić 8150 omijając jego końcówkę i traktować go jako przerośniętego playera. 

Bardzo proszę o konstruktywne sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...