Skocz do zawartości

podłączenie kolumn heco


dewon

Recommended Posts

Witam
mam kilka pytań
mianowicie posiadam kolumny Heco Celan gt 702 i obecnie(a tak przynajmniej mi się wydaje) mam je podłączone pod impedancje 4om
1.Czym jest wejście +2db
2.Czym jest wejście LINER
3.Wzmacniacz ma opcje podłączenia kolumn pod 4om i 8om czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Możesz podłączyć pod impedancji 4 i 8 omoe we wzmacniaczu. W przypadku kolumn nie ma takowego wyboru. Jakosc jest taka sama. Różni się delikatnie mocą na wyjściu.
W przypadku kolumn.
1. +2db powoduje że soprany są podbite o 2 decybele.
2. Przy tym połączeniu charakterystyka kolumn jest możliwie liniowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolumny przystosowane do bi- wiringu , a więc jest sekcja wysoko tonowa i niskotonowa. Dodatkowo w tych kolumnach sekcja wysoko tonowa ma opcję +dB 2, lub standard.
Możesz sprawdzić, czy słyszysz zmianę jak wepniesz kabelki w sekcję high zamiast obecnej low, nieraz słychać nieraz nie.
Lub posunąć się dalej i kupić cieńsze kable do sekcji wysoko tonowej , a inne , grubsze do niskotonowej, oczywiście wtedy koniecznie zdjąć zworki-blaszki.
Choć wiele osób zamiast cztero żyłowego kabla, czy właśnie dwu, dwu żyłowych, woli kupić normalny dwu żyłowy kabel, ale konkretny i dobry.
Bi- wiring jest dość popularny w kolumnach( popatrz na fotki w necie), choć tutaj wygląda nieco inaczej za sprawą nieco innego rozlokowania zacisków, częściej jest to bardziej w kwadracie i symetryczne, jednak idea taka sama.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...