Skocz do zawartości

Nowe audio (przesiadka z Dali Zensor 7)


kpisarz

Recommended Posts

Odsłuchałem Marrantza MCR-510, i gra on rzeczywiście gorzej niż Onkyo TX-8150, różnica spora. Więc wybiorę Onkyo.

Pojawiła mi się jednak pewną wątpliwość. Odsłuchałem kilka monitorów z ww. amplitunerami:

 - paradigm

 - definitive technology

 - dali icon

 - sonus faber principia 2.

 - zensory 3

 

Odpadły paradigmy i definitivce. Najbardziej podeszły mi icony - szczegółowe, wyraziste, ładny brzmiący wokal. Brakowało mi trochę basu, który pojawił w principiach. Jednak mnie te monitory nie powaliły, czy coś możecie polecić do tego onkyo, co mógłbym zamówić poprzez internet, a zapewni mi oczekiwaną przeze mnie czyste granie, skrajami pasma, co chociaż trochę zbliży się do posiadanych przeze mnie wcześniej zensorów 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ma być równie szczegółowe jak Ikony ze wstęgą, to będzie bardzo ciężko. Możesz sprawdzić różne monitory Epos, dobrej klasy wysokotonowce tam zwykle siedzą, basu też nie brakuje, a średnica pierwsza klasa. Albo jakieś klasyki B&W np 602 S3, CM2, CDM2 SE, Acoustic Energy Aelite 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, zdecydowałem się na konfigurację pioneer sxn-30 i monitor audio bronze 2.

Przewrotnie, uważam że w tych specyficznych u mnie warunkach, ten zestaw gra tak samo ciekawe jak dali zensor7. Wprawdzie nie ma tej głębi, lecz w dali czułem jakby ten dźwięk uciekał, nie był równy z powodu braku miejsca. Tutaj te monitory wypełniają cała scenę. Ależ one pięknie kontrolują bas! Ciężko mi to opisać, ale naprawdę jestem zadowolony.

Ps. Monitory praktycznie nowe wyrwalem w fajnej cenie na allegro. Dziękuję szczególnie s4 Home za fachową i profesjonalną pomoc w doborze sprzętu.

 

Edytowano przez kpisarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...