Skocz do zawartości

Wzmacniacz Stereo do Polk Audio tsx550t


pablolite

Recommended Posts

Witam, wszystkich to mój pierwszy post na forum icon_smile.gif

Jestem posiadaczem kolumn Polk audio tsx550t i chciałbym rozbudować swój zestaw o wzmacniacz stereo.
Póki co posiadam tylko amplituner Yamaha RX-V777 i na imprezach domowych jest moc. Basu do przytupu nie brakuje icon_wink.gif

Podczas normalnego słuchania (rock, pop) średnie tony "kłują" w uszy. Pytanie, jaki wzmacniacz złagodzi te średnie tony.
Nie potrzebuje wykopu jak z RX-V777, chciałbym aby muzyka nie męczyła.

Odsłuchiwałem w moim salonie na Polk'ach 2 różnych wzmacniaczy ONKYO TX-8150 i YAMAHA R-N602.
Grały dużo, dużo lepiej niż mój ampli, czuć było, że dźwięki były czystsze i bardziej kontrolowane, średnie tony trochę łagodniejsze, niestety budżet mam trochę inny.

Po kolei:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
do 1500zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Używany.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Wzmacniacz stereo.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Amplituner Yamaha RX-V777 jako źródło dźwięku (FLAC z USB), kolumny Polk audio tsx550t

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Pokój 40m2 (z otwartymi przestrzeniami na 70m2), ale oddzielony meblami i wyłożony dywanem w miejscu odsłuchu.
Rewelacji akustycznej może nie ma, ale jak się nie ma co się lubi to się ma co się nielubi icon_wink.gif

6) Jakiej muzyki słuchamy
Z największą przyjemnością słucham mocniejszych uderzeń rockowych, ale z uwagi na małe dzieci,
kilka kolejnych lat, w 90% słucham popu, muzyki dla dzieci i kawałków z wokalem kobiecym (np. ADELE).

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Planuje aż do uszkodzenia, którego Tata elektronik nie naprawi icon_wink.gif

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Może być pełny analog. Zależy mi na regulacji barwy tonu i poziomu głośności.

9) Dźwięk jaki lubimy :
Szybki i dynamiczny bas, delikatne średnie i wysokie tony. Tak aby muzyka nie zmęczyła po godzinie odsłuchu.


Pozdrawiam,
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma 1510,1500 ( dwa trafa) , Nad 356 ( nieco przekroczy budżet ), więc 326bee.
Z mniej oczywistych, mniej popularnych, bez regulacji, Xindak A06, Advance acoustic xi60 ( wejście optyczne, b.łagodna góra). O każdym poczytasz.
O mniejszego "kopa" bym się nie bał, chyba przeceniasz nieco kinówki nawet te ze średniej półki jak Twoja, pozornie słabszy mocą wzmacniacz stereo( choć te 3 pierwsze są b.mocne) ma nieraz dużo lepsza dynamikę i wydajność od dobrego amplitunera kinowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena za tego Nad'a 326 , ale akurat ja osobiście tego sprzedawcę bym odpuścił. On sprowadza te sprzęty z Niemiec. Więc nic nie wiadomo na temat tego jak ten sprzęt i przez kogo był używany ...
Ten Nad to "świeży" model więc bez problemu będzie można znaleźć aukcję od pierwszego właściciela z pełnym wyposażeniem jak papiery , pilot , karton. Wtedy w razie co z odsprzedażą nie będzie żadnych problemów.
Ogólnie NAD'y mają dość duże zainteresowanie więc to chodliwy towar.

Cytat

Czy wyższy model NAD 356 lub starszy c352 będzie grał z podobną charakterystyką?


Tak , będzie to bardzo podobna charakterystyka brzmienia.

Jednak Nad 356 jest bardziej "otwarty" na górze pasma. Jego wyższa średnica jest mocniej wyeksponowana w stosunku do modelu 326.
Nad 326 ma "podgrzaną" dolną średnicę i średnie niskie tony.
Po ludzku pisząc Nad 326 gra bardziej ciepło, bardziej dociążonym dźwiękiem. Nad 356 bardziej neutralnie.

Nad 352 zagra bardzo podobnie do modelu 356, różnica jest taka , że ten ostatni gra troszkę jaśniej.

Wspominane przeze mnie powyższe różnice nie są jakieś kolosalne, jednak warto na nie zwrócić uwagę.
Model 352 oraz 356 jest mocniejszy od niższego modelu , mają duże pokłady dynamiki, jednak model niższy ma ich również nie mało ...

Modele takie jak 372, 375 ( oczywiście wyższa klasa dźwięku ) są bliższe barwowo modelom 326, 325 niż 356, 352.
Odskocznią od powyższych jest model 350, który gra znacznie cieplej niż jego następcy...

Podsumowując.
Nie patrząc na moc, dla mnie osobiście modele takie jak 372, 375, 326, 325 są bardziej muzykalne od 356, 352.
Oczywiście jest to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Kwestia gustu ..

W stosunku do Yamaha RX-V777, który model byś nie wybrał zagra na pewno mniej ostro i mniej męcząco oraz z lepszą dynamiką, ogólną jakością dźwięku.

Dzisiaj model 352 w stanie idealnym poszedł za 1000 zł na alledrogo.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z innych wzmacniaczy do przytemperowania góry, jej ostrości , które by zrobiły to w większym stopniu od NAD'ów to bym polecił np. Advance Acoustic Map 105. Ten wzmacniacz gra właśnie nie męcząco, po ciepłej stronie.
Jeśli nie boisz się starszych konstrukcji to Pioneer A 757 (717, 777), tyle że nie ma on sterowania z pilota. Gra dosyć ciemno i bardzo ciepło. Złagodzi nawet najbardziej ostre kolumny. Tyle , że ma jeden minus. Troszkę gubi szczegółowość , detale w muzyce.
Kolejna propozycja to np. Sony Ta-f 670 Es - bardzo przyjemnie grający wzmacniacz , lekko po ciepłej stronie. Tutaj też brak obsługi z pilota.

Te trzy powyższe wzmacniacze zagrają spokojniej od Nad'ów opisywanych powyżej z bardziej "kulturalnym" , miękkim dźwiękiem. NAD to taki diabełek, nie gra grzecznie icon_wink.gif Zależy od gustu i muzyki ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie i porady.
Jak dobrze pójdzie, to w weekend będę miał możliwość przetestowania NAD C326. Wypowiem się jak zagrał mój zestaw.

Z innej beczki, czy do wzmacniacza stereo, amplituner jako DAC to dobry pomysł?
Mam marnujące się konto w TIDAL i zastanawiam się nad takim cudem: iEAST M30 SoundStream Pro.
Myślicie, że może być co najmniej porównywalne do DAC w ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Amplituner to Yamaha RX-V777 ma wyjście "pre out" cokolwiek dobrego to oznacza icon_smile.gif

Zamówiłem z Chin "iEAST M30 SoundStream Pro" za 90$ jak przyjdzie to przetestuję na FLAC co gra lepiej:
iEAST M30 z Chin - > Wzmiacniacz
Ampli pre out -> Wzmiacniacz
Telefon wyjście słuchawkowe -> Wzmiacniacz
Laptop wyjście słychawkowe - > Wzmiacniacz

Nie jestem audiofilem, więc jak nie poleje się krew z uszu po kilku godzinach słuchania to mnie zadowoli icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamówiłem z Chin "iEAST M30 SoundStream Pro" za 90$ jak przyjdzie to przetestuję na FLAC co gra lepiej:
iEAST M30 z Chin - > Wzmiacniacz
Ampli pre out -> Wzmiacniacz
Telefon wyjście słuchawkowe -> Wzmiacniacz
Laptop wyjście słychawkowe - > Wzmiacniacz

Nie jestem audiofilem, więc jak nie poleje się krew z uszu po kilku godzinach słuchania to mnie zadowoli icon_wink.gif


Jak ma ten sprzęcik zamówiony mieć sens, a także wyjście z kompa z sygnałem audio, to wyjdź z kompa po USB do tego zamówionego ustrojstwa (chyba przyjmuje i pracuje jako DAC ?).
Wychodząc po usb omijasz najbardziej słabe elementy toru audio kompa, a obrabia sygnał dopiero dac. Nie trzeba mieć słuchu nietoperza, słychać namacalnie.

Odbiór po BTH z komórki , laptopa też jest słyszalnie gorszy, jak masz zacięcie i potrzebę to lepiej utworzyć domowy serwer pod wifi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie muzyki słucham za pośrednictwem usług sieciowych amplitunera Yamaha RX-V777:
1) FLAC i MP3 z domowego NAS'a Synology
2) Spotify

Muzyki z laptopa nie zamierzam słychać, po prostu chciałem się przekonać jaka jest różnica w dźwięku icon_smile.gif
Głównie chodzi mi o różnicę pomiędzy odtworzeniem FLAC z serwera poprzez Ampli i preoutem do Wzmacniacza,
a FLAC z serwera NAS do iEAST M30 i analogiem do Wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku sesjach słuchania muzyki i różnica pomiędzy Yamaha RX-V777 a NAD NAD C326BEE, że chyba nawet nie ma co się rozpisywać co brzmi inaczej... :)
Słuchanie muzyki stało się przyjemnością. Pożyczyłem stary odtwarzacz CD od ojca i głównie na CD doceniam różnicę, bo z wykorzystaniem DAC amplitunera to jednak nie brzmi.

Brzmienie i mi odpowiada, ale korci mnie żeby wymienić zwykłe przewody za 4zł/m i interkonekt za 5zł.

Fioletowa Melodika da radę dla mało wymagającego odbiorcy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, no to fajnie , że NAD Ci przypasował ;)

Oczywiście kabelkami również możesz wpłynąć na dźwięk. Rzecz jasna są to niuanse - co prawda jedni słyszą zmiany, drudzy nie ...

Możesz napisać w która stronę chciałbyś iść z dźwiękiem , aby lekko coś skorygować - wtedy będzie łatwiej doradzić.

Oczywiście napisz ile chcesz wydać na okablowanie bo jak rozumiem te 4zł/m i interkonekt za 5zł to Twoje obecne?

Co do kabli Melodika to uważam , że to bardzo fajne kabelki , no ale wybór zależy od preferencji ...

Co do źródła to w przyszłości możesz sobie zakupić oczywiście coś dobrego, bo jak sam zauważyłeś tutaj zmiany już są całkiem duże. No chyba , że ten pożyczony "stary odtwarzacz Cd" może się okazać , że jest wysokiej klasy ;)

Jeżeli w niedalekiej przyszłości planujesz zakup jakiegoś źródła, gdyż ten będziesz musiał oddać to kabelki bym zostawił na sam koniec ...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o źródło, to aktualnie mam pożyczony stary odtwarzacz (jednak) DVD Panasonic DVD RV32, który moim zdaniem daje radę.
Teraz, czekam na odtwarzacz sieciowy i DAC, który zamówiłem z dalekiej Azji ;), bo nie mam zbyt wielu CD.

Chociaż pożyczając trochę muzyki od Taty, stwierdzam, że byłem ignorantem i słuchałem zagranicznego hałasu... od kilku dni magluje polskiego rocka od lat 70 po 90 z hakiem
i moje 3 i 5 latki śpiewają już "Jak statki na niebie"... :)

Kabelki chcę wymienić dla świętego spokoju, tak żeby mieć pewność, że dźwięku mi nie zepsuły - nie zamierzam ich słuchać i porównywać :)
Kupię "fioletowe" i poprawię sobie samopoczucie... Jedni chodzą do psychiatry, psychologa, inni kupują kabelki. Mnie stać na Meledikę to będzie Melodika ;)

4 minuty temu, S4Home napisał:

Jakie masz kable teraz? Jest na nich jakieś oznaczenie? Nazwa, firma, model, co kolwiek?

Melodika to dość neutralne kable. Jeśli zatem nie chcesz faworyzować któregoś pasma to odpowiedni kierunek.

Nie ma się czym pochwalić. Do głośników mam 4mm przewód miedziany bez żadnych napisów, nie znam jego pochodzenia, dostałem z "demobilu",
a RCA-RCA i minijack-RCA to typowe no-name - czarny, cienki przewód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablolite napisał:

Kupię "fioletowe" i poprawię sobie samopoczucie... Jedni chodzą do psychiatry, psychologa, inni kupują kabelki. Mnie stać na Meledikę to będzie Melodika ;)

Zdrowe podejście ;) Myślę , że i tak w Twoim systemie te Melodika ładnie przypasują, a już napewno znacznie mniej zepsują dźwięk od Twoich obecnych .... Jeśli chodzi o nowe kabelki to ich cena do jakości uważam że jest naprawdę dobra. Rca wymień również koniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...