Skocz do zawartości

Monitory do 1000zł


Recreative07

Recommended Posts

Witam i proszę o radę.
Posiadam amplituner Denon D-M40 bez kolumn. Chciałbym zakupić do niego nowe kolumny podstawkowe. Mój budżet to 1000zł.

Pokój ma 20m2 (6m x 3,3m), sprzęt ma stać na komodzie ustawionej w połowie dłuższej ściany pokoju. Ta komoda stwarza pewne ograniczenia - ma 100cm długośc (kolumny ok 80cm od siebie) i 40 głębokości (czy BR z tyłu kolumny zda tu egzamin jeśli będzie ona stała 10cm od ściany?). Muzyka której słucham to 95% rock. Źródło - CD. Słucham raczej cicho, ale chciałbym mieć rezerwę mocy na specjalne okazje.

Czytając forum wstępnie wytypowałem 2 modele monitorów:
- Monitor Audio MR2 (BR z przodu)
- Magnat Quantum 673
Mieszkam w małym mieście gdzie nie mam możliwości odsłuchu w sklepie.
Pomijając walory dźwiękowe MA MR2 zdecydowanie bardziej podobają mi się wizualnie co też ma nie małe znaczenie bo sprzęt będzie stał w salonie.
Czy powyższe monitory nie są za duże dla d-m40?

Jestem otwarty na inne propozycje nowych monitorów w zbliżonej cenie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to sprzętu się NIE KUPUJE!! Masz możliwość odsłuchu do 14 dni u niektórych sprzedawców, później podam link.
Przy takim rozstawie raczej dobrze to nie zagra. Poszukaj czegoś w stylu - monitory bliskiego pola, albo pomyśl o podstawkach pod kolumny by rozstawić je szerzej. Ewentualnie wieszaki z możliwością regulacji montowane na ścianie.

Wklej rysunek pokoju, gdzie mają stać kolumny - akustyką pomieszczenia można zrobić najwięcej. Być może znajdziemy "nowe" miejsce dla twojego stereo. Doradzimy co można poprawić by uzyskać jak najlepsze brzmienie.

Link do sprzedawcy Użytkownika Pumpurek
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...16&id=20073
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku plan pokoju. Miejsca jest naprawdę niedużo, plan tego nie oddaje. Dlatego uprzedzając pytania regału z książkami nie ma gdzie przestawić. Jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to umieszczenie kolumn w miejscach oznaczonych czerwonymi kółkami - jednej na komodzie, drugiej na podstawce.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komodę dosunąłbym bardziej do telewizora uzyskalibyśmy miejsce pomiędzy regałem, a komodą, napisz ile zyskałoby się cm oraz wymiary komody (szer, głęb, wys). Jaki rozmiar jest mebla na którym stoi telewizor (szer, głęb, wys). Kolumny wysunąłbym bardziej do przodu 40- 60 cm od ściany.
Możliwości jest kilka - stendy i monitory, małe podłogówki lub wieszaki z regulacją pod monitory. Spróbował bym z małymi podłogówkami - wyjdzie trochę taniej. W innej sytuacji musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami na stendy lub wieszaki i tu koszt od ok. 20 - 300 zł. Możesz też zrobić stendy samemu lub poprosić znajomego to też trochę zaoszczędzisz.

Idealne brzmienie można by uzyskać w tzw. trójkącie równobocznym. Np 2m odległość między kolumnami (podstawa trójkąta), 2m odlegóść (ramion trójkąta) do miejsca odsłuchowego. Kolumny skręcone osiami do miejsca odłuchowego.

Na okno grube zasłony do podłogi lub ewentualnie rolety materiałowe, jeżeli jest pod oknem grzejnik.

Nowe kolumny to np. sklep - S4Home - szeroki wybór i możliwość wysyłki, lepszy byłby wariant z "używkami" - można wtedy wybrać dużo lepiej grające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoda - 100x100x40
Szafka pod telewizor - 60x100x55 (wys x szer x gł)

Po dosunięciu komody do szafki na telewizor zostanie po ok 70 cm między komodą a regałem i między szafką na telewizor a oknem. Wysunięcie kolumn 40-60 cm do przodu raczej nie przejdzie - przy oknie nie otworzę drzwi balkonowych, przy komodzie kolumna będzie stała w "ciągu komunikacyjnym".

W ustawieniu kolumn które narysowałem uzyskałbym na kanapie trójkąt równoboczny o boku 2,5-3m.

A jeśli chodzi o wizualne wybieranie sprzętu to nie jest tak że wybrałem te kolumny ze względu na wygląd. Po prostu przy ich w miarę dobrych recenzjach i BR z przodu co wydaje mi się korzystne, wyglądają wg mnie lepiej od Magnatów, Jeśli grają 10% słabiej, a wyglądają znacznie lepiej to jest to opcja godna rozważenia. Widzę lepiej niż słyszę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ok. czyli zostają wieszaki z regulacją montowane do ściany i przedni basrefleks.



Ok. Mogę prosić o link jak mógłby wyglądać taki wieszak? One są kompatybilne z każdą kolumną?
I najważniejsze pytanie co byś proponował powiesić na tych wieszakach. Chciałbym żeby monitory były nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak bardzo funkcjonalny tani i nowy - cena za 1 szt.

http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-hak-kolum...6159601269.html

Przy twoim budżecie szedłbym zdecydowanie w monitory używane - duże lepsze brzmienie.
Np. Kolumny podstawkowe Monitor Audio Bronze 2 cena 800 zł
http://allegro.pl/kolumny-podstwkowe-monit...6743980693.html

lub coś z Mission (np. model 780) cena 1200 zł - trochę przekraczające budżet
http://allegro.pl/mission-780-monitory-ste...6691384776.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz taki bardziej klasyczny i meblowy design kolumn, popatrz na dopieszczone Indiana line nota 260, a grają całkiem przyjemnie, dość bezpieczny wybór i zgrywa się brzmieniowo z denonem. Quantum 673 też wygląda ładnie i solidny, gra bardziej prezyzyjnie ofensywnie, duża skala dźwięku. Cieplejsze w brzmieniu i nie męczące są np. Boston Acoustic A26.
Kolumn podstawkowych na 6-6,5" głośniku masz w tym budżecie z 15-20 modeli. Ciężko coś poradzić bo niewiadomo, czym się kierujesz w brzmieniu i wyglądzie icon_wink.gif ...
To że jak pisałeś. MA mr2 wyglądają lepiej nie znaczy, że są lepiej wykonane, brzmienie nawet zostawięicon_wink.gif
Uchwyty ścienne na tego typu monitory to dobry pomysł, bo jak mają stać blisko siebie to kiepsko.
Jakie uchwyty kwesta gustu i portfela. Niektóre mają ogromną platformę gdzie kolumnę postawisz, nieraz trzeba przykręcić na 2 śrubki od dołu , a w innych od tyłu kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem,

Z nowych monitorów do tego Denona poszedł bym w Quantum 673. Dlatego że są tańsze anie odstają dzwiekwo od monitor audio.
Co prawda Bronze 2 są delikatnie lepsze i jeśli możesz dołożyć to zachęcam.
Obie kolumny prezentują raczej jaśniejszy styl grania co przy jednostce DM40 jest wskazane.
Całkiem udane były by także Indiany Tesi 260.
Te 3 konstrukcje obstawiał bym w zakładanym temacie.
Mogę Ci wysłać którąś konstrukcję na testu do domu. Np Bronze 2ki i zobaczysz sobie czy ten dźwięk to taki jaki Ci odpowiada.

Obcować z próbami bez wychodzenia z domu icon_smile.gif Bezcenne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Praktcznie zdecedowałem się na Magnat quantum 673.

Chciałbym poruszyć jeszcze temat Denona D-M40. Wybrałem go ze względu na skromny budżet i dobre opinie. Udało mi się go kupić w miarę tanio (1200zł z dab+), ale mam jeszcze możliwość zwrotu.
Zdaję sobie sprawę że w tej cenie nie kupię amlitunera i CD oddzielnie. Czy gdybym dysponował kwotą 2-2,5 tyś można by kupić jakiś solidny NOWY amplituner + cd, taki żebym odczuł różnicę w stosunku do Denona D-M40?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdaję sobie sprawę że w tej cenie nie kupię amlitunera i CD oddzielnie.



Z używek napewno coś sie znajdzie...

Cytat

Czy gdybym dysponował kwotą 2-2,5 tyś można by kupić jakiś solidny NOWY amplituner + cd, taki żebym odczuł różnicę w stosunku do Denona D-M40?



tu już napewno nie powinno być problemu - koledzy z forum doradzą co nabyć. Nadmienię iż niedawno oddałem w dobre ręce mój " stary" zestaw Yamaha RX-797 + Yamaha DVD S-2700 i to w kwocie niższej niż podałeś - także da się! Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 zł dostaniesz pioneera sx30 i cd od pioneera korę zjedzą tego denona. Jednak to dwukrotny budżet.
Ewentualnie bardzo lubiany onkyo 8150 czy rn602 z tańszym cdkiem jakimś.
To systemy bezkonkurencyjne lepsze.
Jeśli myślisz jednak o takiej wymianie napisz do nas pomyśle o dobrym rabacie na monitory i na elektronikę razem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 czy 180 W w specyfikacji kolumn, to tylko informacja maksymalnie jakiej mocy sygnał mogą przyjąć kolumny, by nie zostały uszkodzone.
Ale musi być to oczywiście sygnał niezniekształcony.
Denon wytwarza moc 30 W przy 6 omach. I bardziej obawiałbym się tego, że kolumny Magnat są 4 omowe a Denon przyjmuje minimalną impedancję 6 omów.
Czyli jest jakieś ryzyko uszkodzenia.
Bo poza tym, to kolumny mają skuteczność 91 dB, czyli wysoką i teoretycznie nie powinno być ich trudno napędzić.
Może ktoś gra dłużej na takim zestawie i grał dość głośno, niech się wypowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...