Skocz do zawartości

Monitory do 1000zł


Recreative07

Recommended Posts

Co prawda, to prawda. Ja to uważam za tak oczywiste, że często nawet o tym nie wspominam. A jak widać powinienem.
No, ale nie każdy chce kupować używane elementy zestawu.
Bo jak niedawno napisał mi w innym wątku Barry (chyba), chce tylko nowe i do tego ma pasować do wystroju, wyglądać.
A dźwięk, to przy okazji, choć oczywiście jak najlepszy wówczas icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

100 czy 180 W w specyfikacji kolumn, to tylko informacja maksymalnie jakiej mocy sygnał mogą przyjąć kolumny, by nie zostały uszkodzone.
Ale musi być to oczywiście sygnał niezniekształcony.
Denon wytwarza moc 30 W przy 6 omach. I bardziej obawiałbym się tego, że kolumny Magnat są 4 omowe a Denon przyjmuje minimalną impedancję 6 omów.
Czyli jest jakieś ryzyko uszkodzenia.
Bo poza tym, to kolumny mają skuteczność 91 dB, czyli wysoką i teoretycznie nie powinno być ich trudno napędzić.
Może ktoś gra dłużej na takim zestawie i grał dość głośno, niech się wypowie.


W specyfikacji tych kolumn podana jest impedancja 4-8 Ohm. Amplituner obsługuje kolumny 6-16 Ohm. Dobrze było by żeby wypowiedział się ktoś kto używał tego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieccy konstruktorzy często podają pasmo w którym pracuje dana kolumna. 4-8 Ohm świadczy o tym że przy danej częstotliwości kolumna najniżej schodzi do 4 Omow.
Producenci wzmacniacza podają natomiast średni wynik. Więc kolumny 4-8 możesz śmiało podłączyć do 6 omowego wzmacniacza.
Rozmawialiśmy tu zarówno o SX30 jak i 8150 oba zagrają dużo lepiej od DM40.
A i funkcyjność o 2 klasy lepsza.

Pozostaje do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej post odpisałem Ci że tak.

Chyba że myślisz o modelu SX-S30 wersji slim, to jednak zachęcam na wybór modelu klasycznych rozmiarów SX-N30.

Cena takiego zestawu nowego poniżej 2000zł? Nie ma szans.

Z tym że to elektronika która:

Gra lepiej, ma funkcje sieciowe, których nie ma RCDM40. Więc jeśli do tej pory ich nie brałeś pod uwagę możesz iść w klasyczny model amplitunera:

SX20 http://s4home.pl/produkt/pioneer-sx-20dab/

lub Cambridge SR10 http://s4home.pl/produkt/cambridge-audio-topaz-sr10-v2/

 

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 08:58, S4Home napisał:

Wyżej post odpisałem Ci że tak.

Chyba że myślisz o modelu SX-S30 wersji slim, to jednak zachęcam na wybór modelu klasycznych rozmiarów SX-N30.

Cena takiego zestawu nowego poniżej 2000zł? Nie ma szans.

Wkradła się pomyłka. Chodziło mi o SX-20.

Czas na małe podsumowanie...

Zakupiłem Magnat Quantum 673 i podłączyłem pod Denona RCD-M40. Lewa kolumna ustawiona jest na komodzie, prawa na podstawce zrobionej na wymiar (plan pokoju w 1 poście). Udało się w ten sposób stworzyć trójkąt równoboczny o boku ok 3m. 

Brzmienie jest dla mnie zadowalające. Jak na nowy zestaw za 2 tyś zł gra świetnie. 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

Zadowalające to jednak mało :)

Co jest do poprawy? Jakie masz kable? Czy źródłem jest zawsze CD lub coś po optyku?

Czytasz w moich myślach bo chciałem zapytać jeszcze o kabel.

Kolumny mam podłączone kablem inakustik 1,5 mm2 zakupionym za 10zł za metr. 2 odcinki po 4m.

Czy jest sens kupić coś lepszego? Nie chodzi mi o zakup dla lepszego samopoczucia tylko o wymierną poprawę jakości dźwięku. 

Źródło - jedynie oryginalne CD.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

No to nie ma sensu wymieniać. 

Tego modelu nie słyszałem, ale nie spodziewał bym się kaszany po takiej firmie :)

Więc tu raczej ok.

No dobra a co byś zmienił ewentualnie?

Na tę chwilę nic bym nie wymieniał. Kolumny się jeszcze docierają więc na razue nie dałem im jeszcze rozwinąć skrzydeł.

A o kabel zapytałem z ciekawości bo wcześniej nie pytałem, a taki doradził mi sprzedawca w sklepie - nie chciałem najtańszego badziewia, ale też nie chciałem żeby to był przerost formy nad treścią.

Wg mnie przy obecnej konfiguracji sprzętu najsłabszym ogniwem może być akustyka pomieszczenia i ograniczenia w ustawieniu kolumn lub amplituner, raczej nie kabel głośnikowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...