Skocz do zawartości

Odtwarzacz Cd za 2000 zł - Nad C 546 dobra opcja?


passion

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Posiadam zestaw Klipsch Rp260 + Nad 326 + Denon Dcd 720 ae.
Bardzo mi się podoba brzmienie tego zestawu, dla mnie wystarcza, ale ostatnio dostałem szoku jak kolega przyszzedł z ponad 20 letnim odtwarzaczem Cd - Pioneer Pds 802.

Po podłączeniu do systemu dosłownie szczęka mi opadła. Porównując te same utwory z mojego Cd do tego Pioneera to jakiś żart.
Pioneer zagrał ze znacznie szerszą oraz głębszą sceną, dźwięk zrobił się coś a'la 3d. Instrumenty dostały powietrza, Niskie tony wzmocniły się x2. Ogólnie dynamika i rozmach.

Denon przy nim gra ze strasznie posklejanym dźwiękiem, ze strasznie małą sceną i z miernym basem.

Znajomy za tego Pioneera dał 500 zł , a poskładał totalnie tego Denona .

Jestem w szoku jak odtwarzacz potrafii zmienić dźwięk.

Zacząłem przeglądać internet i tak sięzastanawiam czy za 2000 zł dostanę jakiś Cd który zagra podobnie do tego Pioneera?

W oko wpadły mi 2; Pioneer Pd 50 oraz Nad c 546.

Czy ktoś posiada może tego Nad'a albo Pioneera i mógłby podzielić się wrażeniami?
Widzę , że Nad ma usb i czyta mp3 - czy czyta on katalogi i na wyswietlaczu one się pokazują ? Przyznaje , że dobra opcja wieczorem , aby nie latac z cd...

Mój Denon ma właśnie taką opcję i czyta katalogi - Czasem się to przydaje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No cóż, spójrzmy prawdzie w oczy - Denon Dcd 720 ae to niestety jeśli chodzi o dźwięk bardzo słaby odtwarzacz ( zresztą jak wszystkie nowe odtwarzacze w tej kwocie) i nie ma co się doszukiwać w nich dobrej sceny, detalu, barwy ... ot, po prostu grają, co prawda każdy na swój sposób, ale nic poza tym.

Pioneer Pds 802 przewyższa go o "lata świetlne" jeśli chodzi o całokształt, a ma jak to zauważyłeś ponad 20 lat. W latach 90-95 Pioneer produkował świetne odtwarzacze Cd.

Słuchałem Pioneera Pd 50 i ze smutkiem przyznaję , że gra gorzej od naszego bohatera, choć zbliża się do niego.
Pioneer Pd 50 gra z rozmachem , niezłą dynamiką ,całkiem szeroką sceną , ale niestety nie tak głęboką. Dodatkowo coś mu się dzieje w średnicy. Mianowicie jest ona sucha, nie tak barwna , słodsza jak Pds 802. Również niskie tony są mniej kontrolowane , bardziej powiedziałbym rozlazłe ...
Ale może by Ci się spodobał - pozostaje odsłuch.

Nad'a 546 nie słyszałem , ale słuchałem odtwarzacza oczko niżej i muszę powiedzieć , że nie grał ciekawie, a już ten rozlany bas na pewno nie dodawał kunsztu muzyce icon_wink.gif Znając życie model , który Cię interesuje to zapewne lepsze urządzenie, ale cudów bym się nie spodziewał icon_wink.gif
Wróżką nie jestem więc w tym przypadku to tylko moje przypuszczenia.

Twój Denon ma tą zaletę , że możesz do niego podłączyć dac'a - wtedy on sam będzie robił za transport a brzmienie w dużym nakładzie narzuci Dac.

Ja mam takiego samego Denona podpiętego pod Dac Nostromo Wolf i na szczęscie brzmienie samego Denona zostało zapomniane icon_wink.gif
Ale co do Dac'a Ci nie pomogę bo te , które ja znam nie grają tak jak interesujący Cię Pioneer.

Daci które miałem/słuchałem:

Arcam Rdac
Musical Fidelity v 90
Nostromo Wolf
Ca Dac Magic 100

Z innych odtwarzaczy do 2000 zł słuchałem również Marantz Cd 6005 , Yamaha cd 700 i żaden z nich nie zbliżył się do tego Pioneera ... niestety.
I nie chodzi tu o spasowanie z systemem , czy o gusta , one po prostu grają gorzej. nie ta scena, nie ta głębia, nie ta muzykalność,

Także moje propozycje:

1. Polujesz dokładnie na Pioneer Pds 802 - zalety: tani koszt, DZWIĘK, wady: nowy laser już nie do kupienia, rzadko bywa ten Cd w sprzedaży.

2. Szukasz odpowiedniego dac'a - używka do 2000 zł, tutaj musisz pamiętać o porządnym zasilaniu.

3. Zwiększasz budżet i szukasz nowego cd z przedziału 2000 - 3000 zł,

4. Szukasz używki odtwarzacza Cd do 2000 zł , ale czegoś znacznie nowszego, jeszcze nawet na gwarancji ...

Punkty 2, 3, 4 wymagają odsłuchów ...

Jak koniecznie chcesz coś nowszego to osobiście bym wybrał punkt 4. Duże prawdopodobieństwo , że zagra nawet dużo lepiej od tego Pioneera, ale wtedy już Twój system może ograniczać jego dźwięk icon_wink.gif

Może koledzy jeszcze coś doradzą ...

Ps. Jak widać, jak się wie czego się oczekuje to w znacznie mniejszych pieniądzach można kupić bardzo dobrze grający sprzęt. Oczywiście w tym przypadku ma to też swoje wady jak np. laser, ale jest i na to wyjście , sam posiadam w szafeczce 4 zastępcze lasery (z niższych modeli) na czarną godzinę , 2 do 901 i 2 do 802 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note właściwie wszystko już napisał. Jak tylko dodam od siebie kilka kwestii z doświadczenia a i chyba ogólnie przyswojonej wiedzy latami.

Odtwarzacze z najlepszych lat (w tym także i Pioneer) mają w zwyczaju dosłownie miażdżyć nowe konstrukcje. Z bardzo prostego powodu - były konstruowane w latach największej świetności nośnika jakim był CD. I kupno takiego odtwarzacz jest jak najbardziej dobrym pomysłem, a i dodatkowo zaopatrzenie się w Daca jak opisał Note potęguje lepsze doznania.

Co do PD-50. Miałem jakiś czas temu poważną ochotę go nawet kupić, toteż poważnie podszedłem do tematu - odsłuchy, bezpośrednie porównania z innymi odtwarzaczami itp, etc... Jest to dobry odtwarzacz, wydaje się, że w kwocie 2000 chyba nawet najlepszy ale... Note słusznie i rzetelnie go opisał. Osobiście porównałem go z innym playerem w salonie, który już miałem - Pioneer PD-9700 oraz zapożyczonym Arcamem Alpha 8SE. Obydwa możesz nabyć za połowę ceny 50-tki.

Co ja Ci będę poematy pisał. 50-tka odczuwalna w tym towarzystwie jest jako lekko "zagłodzona" w brzmieniu. Brak dociążenia (opisany przez Note jako rozlazłość w basie). Owszem, gra z dość dużym rozmachem, chce nam pokazać detale, i tak robi, tylko kosztem całej reszty. Zarówno PD-9700 jak i Alpha zagrały po prostu - bardziej wyrafinowanie. Nie sądzę również, aby 50-tka była uniwersalnym odtwarzaczem.

Nie zachęcam, nie zniechęcam. Tym bardziej, że jak ponownie przytoczę Note - laser to ryzyko. Mój PD-9700 umarł i pracuje jako ładna "popielniczka", Inna sprawa ma się z Arcamem - laser dostępny.

Raczej bym się rozglądał za DAC-iem lub używanym odtwarzaczem za ta pieniądze (niekoniecznie za wskazanymi przeze mnie, to tylko przykład). Koniecznie z odsłuchami a nie kupnem w ciemnio. Za duża kwota, żeby potem grymasić.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niezmiernie dziękuję za konkretne odpowiedzi. Właśnie za to, to forum bardzo lubię, rzeczowo, na temat, bez lania wody.

Muszę przyznać, że szczerze myślałem, iż wydając te 2000 zł na nowy sprzęt, osiągnę swój cel, jednak kubełek zimnej wody trochę mnie ostudził w tych przemyśleniach icon_wink.gif
Niestety nie mogę podnieść budżetu więc jedno wiem na pewno, że nowe urządzenia już nie wchodzą w grę.
Pozostają więc używki ...

W sumie nie wiem co mam zrobić. Z jednej strony ten Pioneer Pds 802 kusi mnie bardzo , bo już znam jego brzmienie i jestem nim oczarowany, z drugiej temat lasera mnie bardzo odstrasza. Po prostu boję się kupić trupa. A może jednak da się gdzieś jeszcze zakupić nowy laser z resztek magazynowych? Nie koniecznie w Polsce ?

Znalazłem póki co model Pioneer Pds 801 - https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-pio...html#4eaeffaddf
Jak on się ma w stosunku do modelu Pds 802?

Z innych opcji mam zakup Dac'a lub odtwarzacza Cd , ale tutaj totalnie nie wiem jakich. Może ktoś by podsunął jakieś pomysły na co jeszcze zwrócić uwagę? Fajnie jakby były to urządzenia nowsze, w przypadku Cd z dostępnym laserem ... Kwota max 2000 zł.

Revo mógłbyś opisać/porównać dzwięk tego Arcama do Pioneera Pd 9700? Jaki laser siedzi w tym Arcamie?

Jeszcze raz dziękuję ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem póki co model Pioneer Pds 801 - https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-pio...html#4eaeffaddf
Jak on się ma w stosunku do modelu Pds 802? .


Model Pds 801 to ta sama klasa brzmieniowa co Pds 802. Różnica polega na tym , że ten pierwszy gra trochę ciemniej, nie ma tak błyszczącej góry jak Pds 802. Błyszczącej góry proszę nie mylić z ostrością. Tutaj jest ona bardziej otwarta, przekazuje więcej detali ...

------------------------------------------------------

Co do laserów :
Pioneer Pds 801 : PEA1030
Ten sam laser siedzi w modelach wyższych jak Pds 901, Pd 9700, oraz niższych jak np. Pds 601, Pds 501 (z tych można zrobić przeszczep)

Znalazłem nowy laser, no ale cena to już przesada:
http://www.ebay.de/itm/PIONEER-PEA1030-LAS...6YAAOSwiYFXLTED

Pioneer Pds 802: PEA1179
Siedzi on też w niższych model jak np. Pds 502, Pds 602, Pds 604, Pds 702 (z tych również można zrobić przeszczep)
I teraz UWAGA - dobra informacja, aż sam się ździwiłem - nowy laser PEA 1179 - dostępny w Polskim sklepie:
http://www.impelshop.com/?item=1449

Cena całkiem ok, te lasery zawsze były drogie.

A teraz trochę gorszych informacji.
Niestety sam zakup nowego lasera to jeszcze nie jest pełny sukces. Mianowicie, mało, która firma serwisów audio decyduje się na jego montaż. Z tego co się dowiedziałem wymaga on bardzo dużej wiedzy w tym przedsięwzięciu oraz jakiś specjalnych urządzeń ...

Tutaj prośba do forumowiczów, może ktoś gdzieś zlecał takie działanie jakiejś firmie lub zna jakieś sprawdzone firmy montażu laserów , które są godne polecenia ... ?

Ps. Co do "przeszczepu" z niższych modeli (a więc i tańszych) to jest sprawa banalna bo przekładasz laser razem z całym mechanizmem. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że przeszczep dokonasz również z modelu używanego więc nie wiesz ile laser pochodzi. Ale jak był mało używany to bez problemu pogra dłużej niż nie jedno nowe Cd. Te lasery w tych Pioneerach charakteryzowały się swoją "długowiecznością".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tymi używanymi CDkami, to dobra propozycja. Laser a raczej cały mechanizm zawsze można znaleźć w tańszym modelu.
Choć oczywiście niekoniecznie musi być to odtwarzacz Pioneera.

W Rotelu RCD 950 montowano laser Sony KSS 210A. Rotel RCD 951 miał KSS 213C.
Choć być może w niektórych momentach produkcji dawano laser KSS 214?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Póki co skupiam się w takim razie na Cd. Na piedestale jest Pioneer Pds 802. Czym bardziej , że można nowy laser do niego zakupić. Wysłałem dzisiaj 10 maili do serwisów gdzie naprawiają sprzęt Pioneera z zapytaniem o montaż tego lasera. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Jak będę miał czas to poszukam jakiś Cd na allegro, w ogłoszeniach i postawiam linki z zapytaniem co o nich sądzicie ...

Note, zróbmy tak, widzę , że masz dwa odtwarzacze Pioneera Pds 901 i 802 a więc po co Ci dwa icon_mrgreen.gif Sprzedaj mi tego 802 z tymi laserami zastępczymi, daje 1000 zł. Co ty na to ? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że jesteś mocno napalony na tego Pioneera icon_wink.gif

Dziękuję za dobrą ofertę , ale ale mój egzemplarz niestety nie jest na sprzedaż ...

A propo serwisów, pamiętam jak ja dzwoniłem do kilku i pytałem się o wymianę lasera w konkretnym modelu, a był to właśnie Pds-802 to przez telefon każdy mi odpowiedział twierdząco, że nie ma problemu ...
Kiedy sprzęt już zawiozłem na miejsce to już było przecząco ... Co za ludzie icon_evil.gif

Jak będziesz miał jakieś konkretne informacje od serwisów to daj znać.

Noo link podany przez Sturek wygląda zachęcająco ...
Jednak osobiście wolałbym kupić od prywatnej osoby niż od handlarza, tylko weż teraz traf ten model od takiej osoby ...
Szybciej byłoby w Niemczech.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , napalony jestem bo już odechciało mi się słuchać muzyki na tym moim Denonie. Teraz muzyka jest taka płaska, sucha, bez emocjii. Z Pionkiem masakra, zupełnie inne granie.
Że też kumpel musiał wpaść z tym Cd, teraz ambarasu ładnie narobił. A tak żyłem sobie szczęśliwy myśląc , że mam najlepsze Hi Fi na świecie hehehe icon_wink.gif
Tak to jest jak się usłyszy coś lepszego icon_sad.gif
Dam znać co z tymi serwisami.

Sturek dzięki za linka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posłuchaj Rotel RCD 951 lub 950 - transport sony, chyba kss-214? koszt nowego - lasera ok. 30 zł.
Te modele kupisz za połowę swojego budżetu. Używane, ale całkiem przyzwoite granie.


Koszt nowego lasera - być może jest taki. Ale to już będzie Chińczyk i nie wiadomo jak długo wytrzyma.

Passion,
Poszukaj w swojej okolicy Denona 1510 -ma już USB (w przeciwieństwie do wcześniejszego modelu 1500), a jednocześnie jest sporo tańszy od 1520.
W gratisie nasz w nim możliwość odczytu płyt SACD icon_smile.gif
A to już wyższa półka niż seria 700/710/720.
Cena za zadbane egzemplarze to ok.1700zł (od 1500 do 2000zł).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Revo mógłbyś opisać/porównać dzwięk tego Arcama do Pioneera Pd 9700? Jaki laser siedzi w tym Arcamie?



W Arcamie Alpha 8SE siedzi KSS-240A. Można go kupić.

Arcam zagrał typowo dla serii, dość transparentnie, wystarczająco szybko, świeżo, wszystko jest podane na tacy. Co kto lubi, mnie jednak nie uraczył albowiem jest to granie że tak powiem "laboratoryjne" lub "aptekarskie", aż za bardzo. Powtarzam - co komu pasuje bardziej. PD-9700 to podobny poziom uważam, tyle tylko, że Pioneer potrafi zagrać bardziej emocjonalnie, ciepło, ale nie mulasto.

Wypadałoby posłuchać w swoim systemie kilku odtwarzaczy, niekoniecznie zacieśniać wybór do Pioneera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie icon_wink.gif

Muszę powiedzieć, że ten Denon Dcd 1510 ae Proponowany przez szanownego kolegę RoRo strasznie mnie zainteresował. Do tego z tego co się dowiedziałem siedzi tam laser - KSS150A (jeżeli inny to proszę mnie poprawić) i można je zakupić oryginalne w granicach 90 zł.
Niestety koło mnie (Koszalin) póki co kiepsko ze sprzedażą takiej używki więc i z odsłuchem, ale są na aukcjach internetowych.
Czy ktoś słuchał z kolegów może tego Denona?
Mógłby się wypowiedzieć na temat brzmienia?
Znalazłem jakieś 2 testy w internecie , ale z ich mało się dowiedziałem, w sumie że gra ten odtwarzacz bardzo neutralnie nie dodając nic od siebie ...
Nie wiem czy by nie było za jasno wtedy dla mnie. Pioneer gra jednak nieco ciepłym dźwiękiem i jest idealnie ...
Mam jasne kolumny, trochę ocieplony wzmak i z ocieplonym Cdkiem gra to bardzo fajnie.

EDIT:
Dostałem odpowiedzi z serwisów na temat montażu nowego lasera do tego Pioneera Pds 802. A więc na 10 firm 6 odpowiedziało , że nie podejmą się takiego działania, 3 bez problemu ( tu coś nie mam pewności ) , a w ostatnim mailu najbardziej konstruktywna odpowiedź z wytłumaczeniem, że ten laser wymaga bardzo czasochłonnej i umiejętnej kalibracji , ale podejmą się montażu. WIęc faktycznie jest tak jak pisał kolega Note, nie jest to wcale takie proste. Szanse na sukces są w sumie pół na pół ...

Póki co fakty:
Przy Pioneerze koszt byłby 500-600 zł za odtwarzacz + od razu bym kupił nowy laser jako zapas więc 400 zł = 1000 zł
Denon to znacznie nowszy sprzęt, ale cena w granicach 1800 - 2000 zł, no i nie słyszałem go i póki co nie mam gdzie ... Plusy przy Denonie to odczyt mp3 z pendrive, dla mnie przydatna funkcja , aby nie biegać z płytami przy wieczornych odsłuchach - takie 2 w 1. Ale to nie jest priorytet. Liczy się przede wszystkim dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam jasne kolumny, trochę ocieplony wzmak i z ocieplonym Cdkiem gra to bardzo fajnie.


Mam te same kolumny i muszę to potwierdzić. Widać mamy po prostu podobne gusta.

Przykładowo jak słucham na wzmacniaczu NAD to bardzo lubię go łączyć z odtwarzaczem właśnie Pioneer Pds 802 (pomimo , że Pds 901 to jednak klasa wyżej), ale wszystko się fajnie uzupełnia.
Natomiast kiedy używam wzmacniacza Pioneer to już wole cd'ka Pds 901. Co by nie było wzmacniacz Pioneera gra jednak ciemniej i cieplej od Nad'a i Pds 901 jest jaśniejszy, chłodniejszy od modelu niższego, co w takiej konfiguracji ten odtwarzacz jak dla mnie lepiej pasuje. Tutaj z Pds-802 już jest dla mnie za ciepło ...

Tego Denona niestety nie słyszałem więc nie mam porównania .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, zakupiłem jednak tego Pioneer'a Pds 802, Denona niestety nie miałem gdzie odsłuchać, a bałem się wydać prawie 2000 zł i później jakby co tułać się na allegro z nim.

Pioneer gra świetnie. Teraz mam kilka pytań gdyż chciałbym od razu dokupić dawcę lasera dla niego na przyszłość. Jakich modeli szukać? Na coś konkretnie zwracać uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele z identycznym laserem i mechanizmem:

Pioneer Pds 502

Pioneer Pds 503

Pioneer Pds 504

Pioneer Pds 602

Pioneer Pds 603

Pioneer Pds 604

Pioneer Pds 702

Pioneer Pds 703

Szukaj tych , które są w najlepszym stanie wizualnym , mają jasno świecący wyświetlacz i zwróć uwagę na złoty pasek na przycisku włączenia. Najlepiej jakby był wogóle nie starty.

Oczywiście ktoś mógł używać pilota całe życie i wyłączać wyświetlacz przy odsłuchach, ale tak czy tak to zminimalizuje "wtopę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Note. Już zapisałem i rozpoczynam łowy ;)

Swoją drogą widzę, że masz wzmacniacz Pioneer'a , a może bym wymienił swojego Nad'a na tego Pionka idąc za ciosem ;)

Możesz coś o nim napisać jak gra z tymi Klipschami?

Miałem Pioneer'a A 50 z tych nowych , ale dźwięk mi się nie podobał - za bardzo syntetyczny, taki jakiś ... cyfrowy.

Czy ten A 757 to podobna szkoła grania?

Edytowano przez passion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A757 gra zupełnie inaczej niż Pioneer A50. Również ten Pioneer gra zupełnie inaczej niż Twój NAD.

Wszystko zależy od tego jakiej muzyki słuchasz, co ci przeszkadza w obecnym zestawie , co byś chciał zmienić...

Ten Pioneer w stosunku do NAD'a gra bardziej miękko , ciemniej, cieplej, wolniej. Nad ma więcej szczegółów, jest bardziej dosadny z ogromną werwą. Pioneer przy nim to bardzo spokojny wzmacniacz, ale z dużymi pokładami dynamiki.

Do kolumn Klipsch moim zdaniem oba te wzmacniacze pasują, ale wybór zależy od preferencji brzmieniowych, słuchanej muzyki.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Sorki , że nie odpisywałem, ale byłem pochłonięty pracą.

A więc co do muzyki do słucham generalnie muzyki rozrywkowej, pop, ale również i starszego Hard Rocka, czy też Heavy Metalu, ale nic cięższego.

Tak jak te pierwsze gatunki brzmią super - tak te cięższe zależy od nagrania. Te nowsze brzmią bardzo dobrze, natomiast te starsze [najlesze] już nie koniecznie. Generalnie jest za jasno i za sucho i dzwięk robi się męczący.

Dodam, że jeśli chodzi o kolumny to odsłuchałem z 15 par w sklepach i najbardziej uniwersalnie i najlepiej dla mnie wypadły te Klipsche. 

Więc tak się zastanawiam właśnie nad wzmakiem , najlepiej aby był trochę ciemniejszy od mojego, wtedy może byłoby bardziej uniwersalnie... ;)

Ten Pioneer bardzo mnie korci , nie ukrywam. Przesłuchiwałem różne wzmaki do 2000 zł z nowyh i ten Nad 326 wypadł dla mnie najlepiej.

A może Nad 356 to dobra droga?, oczywiście używka.

 

Edytowano przez passion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...