Skocz do zawartości

Soundbar - laik w temacie


1Sh00t

Recommended Posts

Witam,

Chcialbym zakupic soundbar do mojego telewizora. TV znajduje sie w salonie o pow. ok. 35m^2.

Tak naprawde najbardziej zalezy mi na tym, aby sprzet odtwarzal czysty dzwiek. Duzo bardziej zalezy mi na odtwarzaniu muzyki, anizeli dzwieku przestrzennym w filmach etc (aczkolwiek mile widziane).

Muzyka jest odtwarzana z Spotify(Premium) oraz ze zrodla jakim jest IBasso DX50 flac 16 lub 24bit.

Cena jaka moge przeznaczy to 2000zl, ewentualnie jestem w stanie doplacic 500zl jezeli jest to uzasadnione, aczkolwiek nie bede ukrywal ze jezeli mozna cos nabyc sensownego w kwocie ok. 1500zl bede bardzo zadwolony(po co przeplacac? icon_smile.gif).

Chcialbym odtrzymac od was w sumie trzy propozycje:

1) Soundbar do muzyki (o ile takowy istnieje)
2) Soundbar do filmow
3) Soundbar i do muzyki i filmow

Nie interesuja mnie glosniki przenosne typu JBL Extreme etc poniewaz zalezy mi na soundbarze ze wzgledu na ogladanie bardzo duzej ilosci filmow, natomiast jak wspomnialem na poczatku nie specjalnie "jara" mnie dzwiek przestrzenny etc.

Od siebie dodam, iz zastanawiam sie nad Yamaha YSP-1600, LG SH7 oraz Samsung HWJ-6000 (curved).

Serdecznie dziekuje za wszelka pomoc, propozycje i sugestie.

Pozdrawiam,
Tomasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dobrze że napisałeś.
Gdyż:
- soundbar nie nadaje się do słuchania muzyki
- są drogir w stosunku do swoich możliwości
- to plastikowy dźwięk.
- 30 m to jedynie zastąpi dźwięk TV i tyle

W tym budzecie kolego idziesz w stereo.
Onkyo 8150 lub Pioneer sx30 oraz większe magnat monitor 1002
Lub ta sama elektronika z mniejszymi quantum 673, monitor audio bronze 2 czy elac debut b6.

Uff uratowany icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż więcej dodać, soundbar to nie ten adres.
Za 2 tys jak poszukasz kupisz jakąś lepszą mini wieżę z wejściem cyfrowym i do tego markowe prawdzie kolumny podstawkowe , przykładowo Denon m39 za 1k, plus nieduże kolumny pokroju Quantum 673, Jbl studio 230, Pylon Opal , itd Monitor Audio mr2 itd też za 1tys. Film z TV nagłośnisz przestrzennie i muzyki posłuchasz godnie i w stereo.
Nawet taki "mały" zestaw z fajnymi monitorami, względem soundbara to istne HiFi. Lepsze, droższe elementy zestawu stereo to już jakościowe milowe skoki, bo nie kroki.
Cytat

Duzo bardziej zalezy mi na odtwarzaniu muzyki, anizeli dzwieku przestrzennym w filmach



Tylko muzyka stereo( lub dźwięk stereo) to dźwięk przestrzenny, przy dobrym ustawieniu i kolumnach dobrej klasy wręcz 3D. Owszem nie 5.1, ale jest scena i głębia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...