Skocz do zawartości

PODŁĄCZENIE TONOW WYSOKICH I NISKICH OSOBNO


typek1711

Recommended Posts

WITAM, chcę w swoim sprzęcie( kino denon ampplituner denon DENON AVR-1708 i głośniki whorfeedale) podłączyć osobno wysokie i niskie tony. w głośnikach mam możliwość posłączenia 4 przewodów i już to zrobiłem. Ale teraz mam problem z podłączeniem tego do amplitunera. jak podłączyć to tak by działało to prawidłowo? jak skonfigurować to w MENU. Czy należy to podłączyć pod 2 strefy dzwiękowe A i B ? czy jeszcze jakoś inaczej?

HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podlaczyc pod A i B(np niskie pod A a wysokie pod B), a w amplitunerze musisz ustawic A+B, ja we wzmaku mam pokretlo od wybierania sekcji, nie wiem jak jest u Ciebie, podobno takie ustawienie przynosi skutek przy naprawde hi-endowym sprzecie a w tanszych koknstrukcjach to jest tylko marnowanie kasy na kabel, btw chyba nie masz 2 medzianych zyl w silikonie:>? jesli chcesz wiedziec wiecej poszukaj w necie o "bi-wire" Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W amplitunerach Denona A i B służą do głośników efektowych więc nie będziesz tam podłączal frontów.Mówiąc krótko weż dwa kable (do jednej kolumny)jednakowej długosci.Od strony kolumny połącz każdy kabel osobno.Plus do plusa a minus do minusa.Z drugiej strony,od ampli złącz te kable razem tak żebyś miał dwie końcówki +i-.I tak podłącz do amplitunera.Reasumując od strony głosnika 4 końcówki a z drugiej strony 2.W Twoim ampli to jedyne połączenie aby uzyskać Bi-wire.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...