Skocz do zawartości

Wycena.... do branzy


hyde

Recommended Posts

Witam

Prosze branżowców o wycena na prv.
Długo sie zastanawiałem i wybór padl na Dali Zensor 3 oczywiscie do Onkyo Tx 8150 ( bo noweOnkyo w brzmieniu
chyba nic nowego nie wnosi?). Oczywiscie dalej chodzi mi po glowie tansza opcja MA Bronze 2 bo i ładniejsze i praktyczniejsze maskowalnice na magnes ... Ale Dali poza szczegiolowoscią ma ciut basu wiecej. Kilka osób mi odradzalo to Dali ze to spieprzone monitory w dolnym pasmie...
jedynie co moge powiedziedziec MA Bronze 2 vs Dali Zensor 3 ze te ostatnie sa jakies malo dynamiczne ?

Piszcie z wycena i czy macie od ręki i czy wygrzane czy nie. Potrzebuje tez kabelka do polaczenia golsników tak 3 metra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem tych zestawień. Do Onkyo lepszym wyborem jest Dali 3. Niskie tony i średnica jest nie ciut lepsza, raczej sporo lepsza. Ciut to 3 są większe, a dynamika też jest subiektywnie lepsza w 3.




Jacku !

Kłaniam sie w pas za Twoja opinie. Duzo mi to ułatwia. MA bardzo mi sie podobają , wrecz sa moim ideałem wizualnym:)
Fora z innych krajów tez polecaja bardziej do ONKYO np. Dali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilka osób mi odradzalo to Dali ze to spieprzone monitory w dolnym pasmie...
jedynie co moge powiedziedziec MA Bronze 2 vs Dali Zensor 3 ze te ostatnie sa jakies malo dynamiczne ?


Zensor 3 mają bardzo mocny bas jak na podstawkowe, do tego jest zwarty i dość twardy. Jak będą stały blisko ściany (tylny bas reflex) to mogą zwyczajnie dudnić. Monitor Audio mają bas bardziej miękki, bez takiego twardego uderzenia, w paśmie średnio-wysokotonowym są bardziej precyzyjne od Dali (lepiej dla pewnych gatunków, gorzej dla innych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko słuchane w tych samych warunkach, Dźwięk miększy i cieplejszy może mają Dali ale w paśmie na średnicy i górze, zresztą jedne mają tekstylną kopułkę a drugie metalową co już sugeruje pewne oczywiste rzeczy. ja pisałem o samym basie. Bronze miały bas ogólnie niezbyt mocny i bez uderzenia, więc tego wyższego basu tam za dużo nie było albo prawie wcale. Zensor 3 schodziły pewnie niżej ale są zestrojone w ten sposób że dają nieproporcjonalnie więcej wyższego basu, w stosunku do niższego, mimo że mają spory głośnik, tak są zestrojone. To nie tylko moja opinia. Nie jest to szczególnie twardy bas, ale do miękkości to mu brakuje dużo. Miękki bas to jest np w Castle Knight 2 albo w Dynaudio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Don, masz troche racji ale napisz w jakim zestawieniu słuchałes i co słuchałes, bo to bardzo istotne ! :)

Witam po przerwie 

Nadszedł czas podzielic sie z forumowiczami wrazeniami z odsluchu zestawu który nabylem po czesci u najlepszego sprzedawcy
jakim jest sklep S4Home i wcale nie jest to text sponsorowany. Nie dosc ze rabat na kolumny byl zacny to i kabel dostalem tez w super cenie i na dodatek 10 cmm dluzszy niz zamawialem :)!
 Zestaw to Onkyo Tx8150 plus Dali Zensor 3 i kable glosnikowe Qed Silver Xt
Kolumny wspolpracuja bardzo dobrze ze wzmacniaczem, są szczegolowe, grają środkiem i jest znaczacy bas który schodzi miekko i gładko lecz i czasem drażniąco dudniąco, ale
to zalezy od stopnia głosnosci i produkcji nagrania! Weźmy nagranie Zenka Martyniuka wrecz miejscami dudni nie miło, natomiast kompozycje rasowego basmana jakim jest Tony Levin brzmią w basie bajecznie choc tego basu jest 300% wiecej w kompozycjach. Nie chcialem komponowac  Onkyo z MA Bronze 2 gdyz obawiałem sie ze moze byc zbyt sucho, szorstko i na dlugą mete nie do wytrzymania. Poza tym fora obcojezyczne pisaly ze MAB 2 kompletnie nie nadaja sie do muzyki rockowej za to nadaja sie do klasyki  i jazzu. Niestety słucham rozej muzyki poza hip hopem a najwiecej jazzu i rocka wiec troche wybór Onkyo i MAB 2 mi nie pasowal. Dali Zensor 3 i MAB2 w polaczeniu z Marantezm grały bardzo przyjemnie i szczegolowo w muzyce wokalnej i spokojnej i Dali uzekło mnie tą schodzacą głebią i mięękoscią wrecz sielankowoscia zaś MAB 2 szczegolowoscia i... tylko wygladem.

Po ponad 12 godzinach grania uwazam ze Onkyo i Dali Zensor 3 to idealna para. Grają pieknie pomimo ze stoją na szafce rtv i sa odsuniete 30 cmm od tylniej sciany. Spory plus dalo tez ustawienie kolumn w trojkąt choc kolumny sa delikatnie tak ok 10 stopni skierowane  w swoja strone czyli do srodka. Im dłuzej grają tym bas jest piekniejszy. 
Jaka muzyka brzmi najlepiej w tym zestawieniu ? Bez zastanowienia powiem ze STARY ROCK czyli zespoly i plyty z lat 60-70 tych jak np. Rare Bird,Gentle Gaint, Steve Hillage, Procol Harum. MIód dla uszu! Pieknie brzmią tez wszystkie minimalistyczne kompozycje gdzie nie ma natłoku instrumentów i dominuje wokal. Natomiast jest "PADAKA" w kompozycjach sonicznych gitarowych post punkowych - jest zbyt malo selektywnie, chaotycznie , malo spojnie. Zestaw mozna smialo polecic do pokojow 25 metrowych bo w moim 20 m przy 60 stopniu glosnosci nie da sie wytrzymac :)

Amplituner Onkyo Tx8150 prównał bym do przepracowanego japońskiego rzemielśnika. Jest zbyt wolny, po właczeniu buczy co mnie drazni przy cichym słuchaniu. Jakosc dzwieku jak na takie pieniądze ok, choc Onkyo moglo by zainwestowac bardziej w rozwoj jakosci dzwieku lepszy wyswietlacz np dotykowy lcd a nie koniecznie wiekszą moc , porty hdmi i inne duperele - mam na mysli nowy model amplitunera Onkyo.
Sumujac Onkyo Tx8150 jest ok.! 2 tys a 4-5 tys za np Marantza z takimi funkcjami co Onkyo to sporo wiecej i poza zasiegiem wielu fanów dobrego dzwieku również moim. Tak, jestem zadowolony z zakupów.Jest to czego chcialem w funkcjach czyli radio internetowe i DAB. Choc Tunein jest mega do bani !Uzywam radia internetowego na urzadzeniu DNT 10 lat i to urzadzenie korzysta z baz wifi frontier i tam jest mega wiecej stacji, owszem jest mozliwosc w Onkyo doklepania url danej stacji ktorej nie ma w bazie ale w tune in naprawde bardzo duzo stacji nie ma....
Zgodnie z planem do amplitunera podpiąłem odtwarzacz blue ray Onkyo Bd Sp 353 i powiem tak, cholernie tandetnie wykonany sprzet.Napis onkyo to naklejka, front plastikowy, tacka źle spasowana plastikowa tandetna no i wyswietlacz przy plytach cd nie pokazuje nr utworu na plycie, a przy plikach z usb to mus miec podłaczony do tv. Jakosc dzwieku przy polaczeniu optycznym kablem Hama proclass jest ok, jest opstro ale kolumny to rekompresuja i mi to odpowiada. Dzwiek jest przyzwoity ale cichszy niz np radio z samego amplitunera. 
Dlatego juz teraz rozgladam sie za w miare tanim odtwarzaczem cd. Brak numeru odtwarzanego utworu wkórza mnie. Jacku75, S4Home pomorzecie cos dobrac? Na ta chwile mysle o Marantz cd 5005 i wcale nie musi miec jakis usb i czytac flaczków :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...