Skocz do zawartości

zestaw stereo


teodor21

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników. Przewertowalem juz troche forum, ale od tego czytania jeszcze bardziej nie mam pojecia co mam kupic.

Szukam zestawu stereo który zagra pożadnie w moim dość duzym pomieszczeniu- są to dwa pokoje połaczone ze sobą - typowa kuchnia z salonem. Razem maja długość około 9 metrów a szerokość 4,5M. otwór w śćianie miedzy pokojami jest szeroki na 3,5 wys. 2.2. podsumowując jest to około 40 m2.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 4000zł. Słucham prawie każdego rodzaju muzyki i przyznam że lubie niskie tony, a jest spory kłopot gdyż na podłodze są panele i generalnie pogłos jest duży, ale juz czytałem jak to zmienic:). Prosze doradzcie jakie kolumny dostosowac do takiego pomieszczenia? oglądałem sie za :

-magnat quantum 677 lub shadow 209
-kef q500
-monitor audio bx6

do tego potrzebuje jakis amplituner, czytałem troche o:
yamahę r-n500 lub r-n301
hk 3770 no ale cena:P
Myśle, że amplituner może być używany.
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc i wyrozumiałośćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Masz duże pomieszczenie, które wymaga potężnych kolumn oraz wydajnego wzmacniacza.
Jesli zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, moim zdaniem bardzo dobrą opcją będzie Yamaha R-N602, którą połączyłbym z kolumnami STX Electrino 250. To konfiguracja, która zapewni mocny, dynamiczny i uniwersalny dźwięk, dodatkowo możesz liczyć na pełną funkcjonalność sieciową urządzenia.
Alternatywą do STX może być zestaw nowej marki Wilson Raptor 7. To bardzo dobrze wycenione kolumny, grające także dynamicznie, swobodnie. Bedą optymalnym uzupełnieniem amplitunera Yamaha.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Jest to tylko jedna z dzięsiątków propozycji, jakie w komfortowych warunkach możesz w naszym salonie odsłuchać i porównać. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poradzisz sobie z akustyka?
Jeśli tak ti wtedy onkyo 8150 lub Pioneer sx30 oraz kolumny
Magnat quantum 677
Melodika bl40
Albo nieco doloz to przygotuje ci świetna cenę na nowe bronze 6.
Biorąc pod uwagę że nie do końca wiesz czego szukasz oraz nie wiesz jak dany system sprosta w twoim pomieszczeniu proponuje wysyłkę do Ciebie takiego systemu na testy.
Jeśli się sprawdzi zostawisz jeśli nie będziemy kombinować w wymiana któregoś z elementów

W przypadku pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Troche mam kawałek do pabianic i oświecimia, a jednak wolałbym posłuchać przed zakupem.

A co myślicie o klipsch synergy F3 ? znalazłem uzywane w niezłej cenie
Harman kardon 3770 uzywany za 1600zł warto? bo tez spotkałem sie z opiniemi, że wykonie jest bardzo "plasikowe" i słabej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hk 3770 jako używany za 1600 to przeciętna okazja, pewnie 100zł więcej i masz nowy. Wykonanie faktycznie plastikowe i baardzo przeciętne, choć design jest dość oryginalny. Razem tych klocków nie słuchałem, ale teoretycznie mogłoby się strawnie zgrać, pytanie czy w sam raz w twój gust.
Kef 500 raczej jest za mały i jasno grający, quantum 677 nieco większy dźwięk.
Szukałbym kolumn nieco cieplej grających, bo piszesz też że lubisz bas , a pokój akustycznie kuleje.

PS. Co będzie źródłem muzyki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy nowy HK3770 znalazłem za 1979zł przynajmniej szukajac na internecie. a co byś polecał zamiast tego HK? słycham wszystkich rodzajów muzyki. lubie bas ciepły, miekki wiec nawet rozwazam w przyszłości dokupienie subwoofera-generalnie chodzi o to żeby odpowiednio nagłośnic te pomieszczenie, przyznam że lubie słuchać muzyki głośno a i jakieś imprezy też czesto sie zdażaja, choć dobrze by było żeby przy cichym słuchaniu tez było słychać przyjemny bas.Znajomy ma jbl es80 i tam po cichu gra to strasznie przecietnie (brak niskich tonów-pokoj mały i wygłuszony) a przy dużej głosnoći bas wydaje sie być taki twardy.

Głównym żrodłem jak narazie bedzie tv no i amplituner. Co do samego pomieszczenia to probuje walczyć z pogłosem wieszajać na ścianach co sie da i co żona pozwoli icon_smile.gif jeszcze jest w planach Dywan przed kanapą.

jeszcze znalazłem Canton GLE 496 ale nie moge znaleźć opinii na ich temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten HK jest dość ciepły ( cieplejszy niż sieciowy onkyo czy pioneer) jest także wdg testów bardzo mocny.
Niestety jest mniej sieciowy( brak wifi) i ma braki w odtwarzaniu plików flac, więc raczej mp3.
Wygląd rzecz gustu.
Tv nie traktujmy jaki źródła myzyki bo to porażka...(o YT nie wspomnę ). Gdyż odtworzona ta sama piosenka w amplitunerze, odtwarzaczu sieciowym gra 2 klasy lepiej niż przez tv. O płytach nie wspomnę. Z tv to raczej audio out dla filmu.
Rozumiem więc że goły wxmacniacz to mało , plusem tego Hk jedt Vtuner więc masz parę tys tematycznych muzycznych stacji radia internetowego.
Jbl es to porażka, nawet w swej cenie, suche, ostre granie, zresztą model 80 jest za mały, bo do ciebie to 100ki.
Za 2 tys nie dostaniesz nowych dobrych jakościowo kolumn z głośnikami 18-25 cm a takich raczej tu potrzebujesz.
Może niższej klasy, acz wielkie Magnat supreme 2002 bo w sumie i tak pliki stratne i tv więc po co przepłacać? Gra masywnie, nie kaleczy uszu.
Z nowych wyższej klasy kolumn od supreme, acz mniejszych, to model Magnat quantum677 na dwu16kach, gra lepiej od serii supreme, bas twardszy i. niższy, ale ilościowo mniej. Wtedy subwoofer przyda się np do filmów. Cieplej gra STX electrino 250, masywne brzmienie i mocny bas ma też Wharfadele diamond 240, lub większy diamond 250.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że jestem w stanie dołożyć na kolumny i wydać jakieś 3000zł.za kolumny Canton GLE 496 mają niskotonowe 20cm tylko musiałbym ich posłuchać. A czy stx to jakościowa dobra połka? przyznam, że pierwszy raz słysze o tej firmie.
A wracając do amplitunera, czy w hk nie jest tak, że płaci sie też za design?? czy jest coś równie dobrego lub lepszego w podobnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że jestem w stanie dołożyć na kolumny i wydać jakieś 3000zł.za kolumny Canton GLE 496 mają niskotonowe 20cm tylko musiałbym ich posłuchać. A czy stx to jakościowa dobra połka? przyznam, że pierwszy raz słysze o tej firmie.


Canton (w tym tej serii) gra dość twardo, analitycznie, niemniej z HK powinien się zgrać, uzupełnić.
STX jaka to półka, zależy jaki model. Marka ma z 25 lat... Marka coś tam znaczy, ale liczy się model i dobranie do reszty. Generalnie niedroga ( ale co to znaczy ?) krajowa firma, spory asortyment kolumn, własnych elementów do budowy itd .
Model electrino 150/250 był dobrze przyjęty przez branżę i co nie zawsze idzie w parze odbiorców na pokazach. Dobrze zbudowana i grająca kolumna, ale chyba już poczytałeś o tym.

Jak masz 3 tys na kolumny to poszperaj po porównywarkach, aukcjach , czytaj, popatrz na ex-demo w salonach i sklepach, to już duże pole wyboru.

Cytat

A wracając do amplitunera, czy w hk nie jest tak, że płaci sie też za design??


Tylko design najpierw musi być, żeby płacić za niego, aczy tu już jest ? Jeśli chodzi o design i jego wpływ na cenę końcową to nie ta półka, to czy zbudują z plastiku, czy aluminium nie ma takiego tutaj znaczenia. Byle solidnie i starannie, a w HK bywa różnie z tym, jednak to nie japońskie wzmacniacze gdzie nawet model za 999,99zł wygląda zacnie.
Może w wzmacniaczach marki Dan D’Agostino, Devialet, czy Gato Audio płaci się jaką cześć pieniędzy za design, materiały , hand made i prestiż, ale nie w Harmanie;)



Cytat

czy jest coś równie dobrego lub lepszego w podobnej cenie?


O kurcze, początek pytania jakbyś zawarł już pewną tezę, założenie że... Generalnie pytasz o jak rozumiem, amplitunery sieciowe stereo.
Generalnie są 4 firmy oferujących po kilka modeli w różnej cenie, Onkyo, Yamaha, HK i Pioneer.
Pierwsza zaczęła budować je chyba yamaha od modelu rn 500, potem pojawiły się dwa tańsze 301, 402 i topowa 602. Onkyo zaczęło od dobrego modelu 8130 którego topowy 8150 jest teraz rozwinięciem. Pioneer ma jeden model sxn30 bliźniaczy do 8150( bo Onkyo kupiło Pioneera).
Audio to nie sport, że jest ktoś lepszy od czegoś i zmierzysz to stoperem, tu są różnorodne różnice, bo każdy klient ma inny gust i potrzeby...więc wybór jest trudniejszy i budzi emocje.
Jak pisałem każdy gra jednak inaczej ( onkyo i pionek podobnie wiadomo ), HK najcieplej, ale jak pisałem jest mniej nowoczesny i zaawansowany technologicznie, ale dosyć mocy. testy chyba czytałeś każdy model ma po parę w necie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już pisali o stereofonicznych amplitunerach Onkyo, Pioneera i Yamahy-i będą to lepsze propozycje.
Canton 496 to bez porównania lepsze kolumny od JBL o których wspominano. Zerknij też na poprzednika-model 490, bo powinieneś trafić je taniej.
Co do STX -to polska firma, modele Electrino są bardzo porządne i chwalone (spokojnie wyszukasz w necie informacje i opinie na ich temat-są bardzo łatwo dostępne, więc to że pierwszy raz słyszysz o tej firmie to aż się prosi o kontynuację ich poznawania).

Pozdrawiam
PS. Jacek75 - byłeś szybszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac na mysli "design" harmana chodziło mi o to ze bardziej kojarzy mi sie jak marketowka i te podswietlenie gałki..... nie zbyt uderza w moj gust:)
a piszac "cos lepszego " nie miałem ma mysli, ze to jest jakas wysoko półka bo zdaje sobie sprawe, ze jest duzo lepszego sprzętu, chodziło mi bardziej o to czy w harmanie nie płaci sie za marketing i czy np można kupic cos podobnego w tej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten HK jest dość ciepły ( cieplejszy niż sieciowy onkyo czy pioneer) jest także wdg testów bardzo mocny.
Niestety jest mniej sieciowy( brak wifi) i ma braki w odtwarzaniu plików flac, więc raczej mp3.


O jakich brakach piszesz ponieważ nie zauważyłem problemów z odtwarzaniem plików "flac"

Teodor21 :
Odnośnie "podświetlanej gałki", podświetlenie można wyłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak HK 3770 odtwarza flacki po USB, nigdy nie zauważyłem problemów.
Co ciekawe jedyna niedogodność z flackami to tylko że nie mogę ich odtwarzać z foobara wysyłając do HK ale jeśłi w HK wybiorę z menu ampiltunera HOME NETWORK następnie wyszukam playlisty foobara z plikami flac to już nie ma problemu. Nie ma problemu również jeśli pliki flac zostaną wybrane do odtwarzania przez HK z telewizora używając serwera foobar.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, przeczytałem artykuł, który linkowałeś i rzeczywiście jest informacja że nie trawi flacków.
Przed zakupem HK jakieś 1,5 temu kontaktowałem się z jednym z kolegów który używał takiego ampli już jakiś czas i potwierdził że nie ma problemów z odtwarzaniem plików flac dlatego też zdecydowałem się na zakup bo dzwięk mi odpowiadał.
Odniosę się jeszcze do mocy HK pochlebnie opisywanej w linkowanym teście.
Zrobiłem porównanie z Atollem in100 se podpiętym do kolumn AP Sitara i powiem szczerze, że HK pod względem mocy nie ustępuje Atolowi.
Jak skończę podstawki do Xavianów xn250 to zrobię test z nimi i HK bo Atoll chyba nie potrafił do końca nad nimi zapanować.(jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podzielić się odczuciami)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o współpracy z XN250 najlepiej napisz w wątku dotyczącym Xavianów.
http://forum.audio.com.pl/Kolumny-XAVIAN-a...ylu-t43444.html

Chętnie poczytam, bo mało jest tego modelu na rynku wtórnym, a ceny (i wymagania odnośnie "pieca") też robią swoje... Bo niewątpliwie ten model potrzebuje już niezłej "elektrowni" by dobrze zagrał.

No i oczywiście ATOLL też ma swoje miejsce na naszym Forum:
http://forum.audio.com.pl/ATOLL-czyli-fran...ota-t43440.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za dotychczasowa pomoc. Co do amplitunera to czytałem jeszcze na temat onkyo tx-8150 lub słabszy 8130- recenzje są dobre, ale myślę że też musiałbym posłuchać. Przeglądając jeszcze oferty natrafiłem na stx electrino 500 , ale zastanawiam się czy nie będzie to już przesada, bo z tego co widzę to kolumny są potężne , tylko nie mogę znaleźć informacji na temat średnicy głośników

P.S. czy amplituner typu hk3770 lub onkyo tx-8150 poradzą sobie z tymi kolumnami.?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz tak skrajnie różne kolumny że już nie wiem co lubisz.
Po pierwsze opcja tego Harmana nie jest dobra. Używka granicach 1000 zl powinna kosztować. Maks 1200 zł dla maniaków Harmana.

Druga sprawa to Electrino grają bardzo neutralnie. Cantony z kolei mocno analitycznie.
Cantony GLE nie zagrają z żadnym z tych amplitunerów. Wymagają mocniejszego grania. Z bardzo dobrą kontrolą.

Zbliżasz się już do takiej granicy gdzie śmiało można wybierać między Zensor 7, Heco MS 1000, Elac Debut F6, czy Magnat Quantum 755.
W zależności od tego jakie granie jest Ci bliższe. I wszystkie te kolumny no może poza Heco zagrają także z mniej wydajnymi wzmacniaczami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie doradźcie jeszcze prosze z tymi stx electrino 500, bo mogłbym je miec w dobrej cenie prawie nowe. Szukałem po necie czy da sie ich gdzies posłuchac w okolicach Katowic,ale nigdzie nie znalazłem, nawet ciezko znaleźć sklep w okolicy zeby posłuchac quantumm 677.



W okolicach Katowic
- Myślenice Komis używanego audio - użytkownik pumpurek na Allegro ok.100km
- Oświęcin - S4Home - około 40 km
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...