Skocz do zawartości

Zestaw Stereo - pomoc w skompletowaniu


Fuuuku

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif
Moja mini wieża jest już zdecydowanie niewystarczająca względem moich potrzeb i postanowiłem o skompletowaniu jakiegoś zestawu audio. Mój budżet to 2500-3000zł (do 3000 w przypadku sprzętu nowego). Na początku myślałem tylko o nowym Yamaha R-N301 +CD-s300 + Pylon Pearl 25. Jednak ostatnio zacząłem się skłaniać ku zestawowi używanemu. Poszperałem troche i znalazłem coś z czego korzystają u siebie rodzice i są bardzo zadowoleni. Jest to Technics SA-AX720 + odtwarzacz Technics SL-PG590. Za te elementy zapłaciłbym około 550zł. Pojawia sie tylko pytanie jakie dobrać do tego głośniki, a te chciałbym nowe. Czy Pylon Pearl 25 będą wystarczające? Proszę o pomoc icon_smile.gif Niżej podaje specyfikacje amplitunera:

- Wzmacniacz pracujący w ulepszonej klasie H+
- Tryb kina domowego: jednakowa duża moc wyjściowa (5*100 W) w kanałach lewym/środkowym/prawym, dookólnych lewym i prawym
- Dolby Pro Logic Surround
- System cyfrowego strojenia stabilizowany kwarcem
- Wejście z 6 oddzielnymi kanałami gotowe do współpracy z systemem Dolby Digital /DTS lub z innymi dyskretnymi systemami wielokanałowymi przy użyciu opcjonalnego dekodera
- Duże zaciski głośnikowe pozwalają zachować jakosć sygnału (tylko zestawy głośnikowe A)
- Tryb stereofoniczny o dużej mocy: 100 W na kanał (DIN, 6 ohm) -
- Gotowy do współpracy z systemem RDS (Radio Data System) (PS/PTY/PTY Search/RT/EON)
- Wejście na subwoofer dla poprawy odtwarzania basów
- Obrotowy przełącznik źródeł sygnału: 3 wideo i 4 audio
- Timer z funkcjami opóźnionego wyłączenia i budzika
- Przełączniki zestawów głośnikowych A i/lub B
- Możliwość pracy z głośnikami o małej impedancji

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie najtańszej serii Yamahy 301 z Pylon Pearl 25 nie jest zbyt ciekawe -specyficzne brzmienie, nieco osuszone, słabo wypełnione(tania Yamaha), matowe, średnio dynamiczne ( Pearl 25). Można lepiej coś dobrać do każdego z nich.
Pewnie zapytasz że w tych pieniądzach nie może być lepiej, może, dołóż 250zł i kup lepszy model RN500, masz wtedy dużo lepszą konstrukcję względem 301( nawet z wyglądu inne), dodatkowo wejście USB na pena, dysk, z tyłu tez się dzieje, no i lepsze brzmienie. W cenie Perli 25 też można coś lepiej dopasować.

Co do Technicsa parametrów nie pisz, bo parametry nie grają, Technics ma je ładne, choć w zaznaczonym niżej fragmencie trochę odjechali icon_wink.gif( biorąc pod uwagę, że max pobór z sieci ...) a gra płasko i ..technicznie.
Jestem w wieku kiedy Technics rządził na 18kach, w porównaniu z Diorą, jakimś Kasprzakiem to było coś na plus, ale teraz niekoniecznie. Dodatkowo to amplituner kinowy...

Cytat

- Tryb kina domowego: jednakowa duża moc wyjściowa (5*100 W) w kanałach lewym/środkowym/prawym, dookólnych lewym i prawym


Cytat

Ale wiem, że z powodzeniem działa też jako wieża stereo.


Działać , działa, nikt nie neguje...ale czy z powodzeniem ?, no cóż.
Skoro wiesz po co pytać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdecyduj się co chcesz , amplituner kinowy, wzmacniacz stereo, czy amplituner sieciowy stereo. No i jakie brzmienie lubisz ( wiemy że Technics gra ok, ale może coś więcej ?).
Bo teraz każdy post będziesz wrzucał jakiś model ?

Napisz post jak należy , zakładka Pierwsze Posty( link mam w stopce )

Jak kolumy Perl 25 to z czym bardziej precyzyjnie grającym, lekko konturowym, z mocnym jędrnym basem np.Pioneer A30, lub Yamahy, ale lepsze konstrukcje np. AS 501.

Kolumny też są lepsze, czy bardziej trafione w gust, ale napisz czego oczekujesz od brzmienia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jestem zielony w temacie i większość tych pojęć nic mi nie mówi icon_smile.gif Więc zróbmy tak, proszę o skompletowanie jakiegoś zestawu stereo do 2500-3000zł. Słucham głównie rocka i metalu. Lubie mocne brzmienie, jak dobrze wyczuwalny jest bas, ale nie gdy jest go za dużo i zakrywa inne brzmienia, niech będzie to stonowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, muzyka byłaby puszczana głównie z płyt CD więc do zestawu przydałby się też jakiś odtwarzacz. Czasami byłby to telefon przez AUX, rzadziej pen-drive czy dysk więc brak wejścia USB przeżyje icon_biggrin.gif Jak już wyżej wspominałem słucham głównie rocka i metalu. Pokój wygląda tak jak na załączonym rysunku, dach jest skośny.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę twoje preferencje proponuje z nowych pioneera a30 oraz cd pioneera do kompletu oraz kolumny heco victa 502.

Jeśli chciałbyś isc w sprzęt używany szukaj wzmacniacza denona np oma 860 albo wyżej pma1500r ale do tysiaka powyżej tego to już czyta głupota.
Do tego cd rotela .
Co do kolumn masz świetne quadral argentum na Allegro za 1300 zl
Nie dość że grają dobrze to jeszcze wyglądają bardzo zacnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera A30 wspominałem i winien się tu sprawdzić.
Zaś jakbyś chciał coś bardziej z wejściami cyfrowymi i siecią, radiem www to Yamaha RN500, lub Onkyo tx 8130, wtedy jakiś starszy, lub używany CD za 200zł bo i taniej i nie potrzebujesz odtwarzacza z plikami mp3, skoro amplituner odtwarza nawet Flac i inne formaty, plus do tego kolumny.
Generalnie warto pamiętać o zasadzie że jak wzmacniacz gra ciepło, ma obfity miękki bas, stawia na tzw nastrój to kolumny powinny być bardziej dokładne twarde np. Denon pma720, plus Quantum 675, mniejsze Indiana line nota550 . Piecyk i kolumny powinny się uzupełniać w cechach, chyba że ktoś lubi skrajności w brzmieniu.
Jak wzmacniacz twardy w brzmieniu, należałoby już odwrotnie z kolumnami np. Pioneer A30 i STX electrino 250. Heco victa wydają się tutaj dobrym kompromisem i w dobrej cenie .


Warto abyś czegoś jednak sam posłuchał, bo jak nie masz, punktu odniesienia, (każdy ma swój gust i skalę ) , który ciężko opisać co się chce,. Można kupić coś niedrogo i być zadowolonym bo dobierało się starannie i słuchało wszystkiego, można też wydać bez sensu i sukcesu 10tys .
Kolumny warto kupić używane, lepsze w danym budżecie od nowych ( ale też dobrane zgodnie z zasadami ) i nie ma strachu że są zużyte to nie auto z przebiegiem 500tys.

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Mam bardzo dobre wspomnienia z seria motion. Jak ktoś lubi fajny mocny basik i łagodna górę bez finezji to fajny wybór.

Z nowych tak byłby to dobry zestaw. Masz gdzieś w dobrej cenie używana rn500?
Jak nie to pies do nas o sx30. Praktycznie to samo tylko z Wi-Fi. Będziemy je wyprzedawac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę kupował w najbliższym czasie to może się odezwę icon_smile.gif Pasuje mi, że ten zestaw rn500+ Heco 502 jest dostępny w Euro RTV. Używek RN500 nie szukałem.

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro Rtv Agd - to ciężkie muły jeżeli chodzi o jakiekolwiek negocjacje cen. Poza tym to u nich nie ma zwrotu, jak byś chciał posłuchać w domu to później tylko sprzedaż. Może posłuchaj ich przed zakupem w tym sklepie, a o zakupach rozmawiaj z S4Home, bo jak coś nie przypasuje to koledzy podeślą inny zestaw do odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy Yamaha R-S700 jest godna uwagi? Bądź Yamaha MusicCast R-N402D ? Jeśli R-S700 jest spoko to mógłbym zrezygnować z funkcji sieciowych. Bo niestety nie wiem czemu R-N500 nie jest już dostępny w Euro, a kupowałbym raczej tam w systemie ratalnym, no i do tego sklepu mam najbliżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w eiroagd bo mają raty, czy że są blisko, obok pobliskiego spożywczaka?
Wolisz szybko coś kupić, bo jutro impreza, niż dopasować do siebie?
Po 1 inni też mają raty, a po 2 tam w eiro na 99,9 procent i tak nie podłączą ci tego co chcesz kupić, bo nawet nie podłączają kin domowych które mają na stanie. Tam kupuje się TV, piec, pralkę, ale nie audio.
Nie wiem czy fakt że bierzesz na raty oznacza, że nie masz wolnej gotówki, czy że nie chcesz ruszać oszczędności, niemniej nie kupuj w ciemno, zrób odsłuchy różnych marek, ze swoją skladanką, bo niemasz wyobrażenia co jak gra, a bawet co potrzebujesz i miotasz się. Koniec końców kupisz nie taki piecyk i niedopasowane kolumny i będziesz spłacał raty.
Model rn 500 jest lepszy od 402( 402 ma wifi i dab, ale to rozwiniecie taniej serii 301) Niemniej piwtarzam dany wzmacniacz trzeba posłuchać z konkretnymi kolumnami. Nie kupuj w ciemno, bo możes nie trafić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuuku koledzy Ci tu dobrze radzą, a Ty woóle nie bierzesz do siebie ich rad.
Pytasz czy R-N602 byłby ok? Może byłby, a może nie byłby. Nikt tutaj nie jest jasnowidzem i nie ma gotowej recepty , jeżeli nikt nie wie jaki dźwięk preferujesz !
Owszem napisałeś , że słuchasz Metalu, Rocka i lubisz poczuć bas , ale aby nie zalewał całości - to nadal bardzo mało.
Jedni lubią Metal , kiedy brzmi ciepło , stonowanie, słodko, a inni kiedy brzmi jasno , ostro, konturowo, twardo. To są zupełnie inne szkoły brzmienia.
Poza tym musisz wiedzieć, że muzyka Metalowa to jeden z cięższych gatunków do prawidłowego odtworzenia na systemach audio.
Posłuchaj się kolegów i najpierw spróbuj odsłuchać chociaż 2-3 wzmacniacze, amplitunery i z 3 rodzaje kolumn, abyś miał jakieś odniesienie , punkt zaczepienia.
Kupowanie Audio to nie jest zakup słodkich bułek w markecie.
Jak coś odsłuchasz to wróc, podziel się wrażeniami i każdy będzie wiedział w jakim kierunku Ci doradzać ...
Nie ma co się napalać i kupować na szybko i do tego jeszcze w Rtv Euro Agd icon_wink.gif

Ps. A tak na marginesie, czysto teroretycznie, nawet jakbyś kupił nową Yamahę Rn 602 to z Twojego założonego budżetu zostaje Ci 1000 zł na odtwarzacz Cd i kolumny. Nawet w używkach będzie ciężko coś wybrać w takiej sytuacji ... Jeszcze okablowanie trzeba doliczyć icon_wink.gif

Jak będziesz miał możliwość posłuchaj takich połączeń na dzień dobry:

Pioneer A30 / Yamaha Rn 602 / Onkyo 8150+ Melodika Bl 40
Denon Pma 720 Ae / Nad 326 bee + Magnat Quantum 655/677
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...