Skocz do zawartości

Zestaw Stereo - pomoc w skompletowaniu


Fuuuku

Recommended Posts

Kolega ma rację, zresztą kolejny raz powtarzamy, sprzęt to nie jabłka, czy cukier.
Pamiętaj lepszy efekt da dobre dopasowanie niedrogich elementów, niż kupno droższych w ciemno. Tylko trzeba chcieć, a czemu jest inaczej to już inny temat. To tak jakbyś kupował drogie ciuchy, czy nawet tanie, bez przymierzania, no bo jak coś drogie to pewno będą pasować, jednak nawet niemodowi faceci przed kupnem mierzą buty, swetry i spodnie, a drogi sprzęt audio już nie, dziwne.
Pamiętaj tylko odsłuch. Każdy piecyk gra przecież inaczej, a kolumna jeszcze bardziej... więc tworzą się setki kombinacji, nawet w małym budżecie!
Co do wydawania prawie całego budżetu na jeden element zestawu... icon_cool.gif
Optymalny budżet, a raczej jego podział to często sugerowane : 50 procent na kolumny, 30 wzmacniacz, 20 odtwaracz kable bo to daje to wtedy statystycznie optymalne zagospodarowanie gotówki. Kupując amplituner za 2,2 tys celuj w kolumny raczej powyżej 3 tys a na cd i kable powiedzmy minimum 1tys. Kupują piecyk za tysiąc to mogą być kolumny za około 2 tys ,ale też mądrze dobrane brzmieniem !
Owszem można inaczej, ale to już wiedza się kłania, doświadczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fuuuku koledzy Ci tu dobrze radzą, a Ty woóle nie bierzesz do siebie ich rad.
Pytasz czy R-N602 byłby ok? Może byłby, a może nie byłby. Nikt tutaj nie jest jasnowidzem i nie ma gotowej recepty , jeżeli nikt nie wie jaki dźwięk preferujesz !
Owszem napisałeś , że słuchasz Metalu, Rocka i lubisz poczuć bas , ale aby nie zalewał całości - to nadal bardzo mało.
Jedni lubią Metal , kiedy brzmi ciepło , stonowanie, słodko, a inni kiedy brzmi jasno , ostro, konturowo, twardo. To są zupełnie inne szkoły brzmienia.
Poza tym musisz wiedzieć, że muzyka Metalowa to jeden z cięższych gatunków do prawidłowego odtworzenia na systemach audio.
Posłuchaj się kolegów i najpierw spróbuj odsłuchać chociaż 2-3 wzmacniacze, amplitunery i z 3 rodzaje kolumn, abyś miał jakieś odniesienie , punkt zaczepienia.
Kupowanie Audio to nie jest zakup słodkich bułek w markecie.
Jak coś odsłuchasz to wróc, podziel się wrażeniami i każdy będzie wiedział w jakim kierunku Ci doradzać ...
Nie ma co się napalać i kupować na szybko i do tego jeszcze w Rtv Euro Agd icon_wink.gif

Ps. A tak na marginesie, czysto teroretycznie, nawet jakbyś kupił nową Yamahę Rn 602 to z Twojego założonego budżetu zostaje Ci 1000 zł na odtwarzacz Cd i kolumny. Nawet w używkach będzie ciężko coś wybrać w takiej sytuacji ... Jeszcze okablowanie trzeba doliczyć icon_wink.gif

Jak będziesz miał możliwość posłuchaj takich połączeń na dzień dobry:

Pioneer A30 / Yamaha Rn 602 / Onkyo 8150+ Melodika Bl 40
Denon Pma 720 Ae / Nad 326 bee + Magnat Quantum 655/677



Budżet mogę naciągnąć do około 3500 zł więc starczy na ewentualne połączenie R-N602 + Heco Victa Prime 502, które wczoraj przesłuchałem po znajomości w jednym z saturnów. Brzmienie mi pasowało, dźwięk był fajny, bas satysfakcjonujący i nie przesłaniający reszty. icon_wink.gif koledzy z S4Home wspomnieli, że byłaby to całkiem w porządku konfiguracja. Odtwarzacz CD podepnę początkowo obecny, który mam w domu, a jest nieużywany, a w przyszłości pomyśle nad kupnem czegoś lepszego, na razie mogę się z tym wstrzymać. Dużo muzyki mam też na Spotify i pościągane we FLAC'u więc do słuchania wykorzystałbym możliwości sieciowe Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że tak szybko przeleciałeś przez wszystkie wzmacniacze/amplitunery kolumny/głośniki icon_smile.gif (zainteresowani wiedzą o co chodzi) że i tak nic to nie da do póki nie sprawdzisz.
Odsłuchiwać na YT o zgrozo. Facet to nagrywa na telefonie. Dźwięk z kolumn jest zgoła odmienny od tego co prezentuje ten film.

3500 zł to budżet dobry dla RN602 czy 8150 i SX30 oraz HECO 502 czy też wyprzedawanych Tesi 560 od Indiana Line.

Podeślę Ci któryś z tych systemów i po prostu go sprawdź w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :) Po ponownych odsłuchach zdecydowałem się na zakup wspomnianego wyżej zestawu Yamaha RN602 +Heco Victa Prime 502. Z brzmienia zestawu i funkcjonalności amplitunera jestem bardzo zadowolony, w moim pokoju również gra to fajnie i mam nadzieję, że długo posłuży. W tym miejscu chciałbym Wam podziękować za całą udzieloną pomoc. Lecz mam jeszcze jedno pytanie - jakiej grubości kable polecacie do tych kolumn? Czytałem, że do kolumn o mocy powyżej 120W powinno się stosować przy długości powyżej 2m kable o grubości 4-6mm2 (Heco mają 265W muzycznej i 145W RMS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...