Skocz do zawartości

Nowy amplituner Onkyo


gosc_niedzielny_

Recommended Posts

Witam,
Natknąłem się w sieci na nowy amplituner ONKYO TX-8270. Jestem ciekawy jak się ma on do bardzo dobrze recenzowanych ONKYO TX-8150 i YAMAHA R-N602. Nowy amplituner kosztuje 2999 a więc jest trochę droższy zarówno od TX-8150 jak i R-N602.

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Ampl...y_Hi-Fi/TX-8270
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ifnformacje sir potwierdza a tego jeszcze nie wiadomo będą 3 nowe amplitunery onkyo.
Model 8270 będzie odpowiednikiem 8150 pod kątem dźwiękowym spodziewam się dokładnie tego samego.
I na razie tu się zatrzymajmy. Cena 2000 zł do nowego 3000 zł.
Dźwiękowo onkyo wypada lepiej w średnicy, rowniej od Yamahy rn602.
Yamaha z kolei gra wyraźnie góra z nieco większą przestrzenią.

Ma być też model odpowiadający dzisiejszemu 8150 czyli bez hdmi tylko z upgrejdem funkcji sieciowych. Tu także spodziewam się dokładnie tego samego dźwięku.

Ma być także 3 model. Następstwo 8130?
Tego do końca nie wiadomo.
Czy będzie to model prosty w sieć bez Wi-Fi, bt itp łączności bezprzewodowej, czy też model całkowicie pozbawiony sieci za to tańszy.

O trzecim modelu nie wiadomo za wiele, czy będzie jak kiedy czy wogole.

2 pierwsze raczej pewniaki.
Co ciekawe jest już o nim bardzo głośno (8270)
Proszę nie spodziewać się różnicy w jakości. Różnica w funkcjach i wyposażeniu.

Są juz zamówione więc zapraszamy jak dojadą do własnego porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans.
Już są braki w dostawach. Model 8150 w cenie 1800 zł to minimalna cena którą osiągnął już ten model.
Bez problemu model 8150 i Pionees X30 będą odnajdywały kupców ze względu na cenę 8270 która wynosi na razie 2999 zł.
Do czasu kiedy cena spadnie. Modelu 8150 już nie będzie dawno.
A kto nie będzie chciał HDMI będzie polował na 8250.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak. Będziesz miał dźwięk HD MA. Przy wyjściu cyfrowym z tv czy przez arc będziesz miał tylko dolby digita. Różnica pomiędzy dźwiękiem hd a dolby digital usłyszy chyba nawet głuchy. Tak się zastanawiam czy to onkyo 8270 ma hdmi, które przepuszcza HDR ? Możecie to sprawdzić ? Bo jeżeli nie to jest bez sensu to kupować. To już lepiej poczekać na 8250. Kiedy będzie on osiągalny? Już wole dopłacić 500 zł i kupić nowy model zamiast 8150.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego martinez pomieszales dokładnie wszystko! Już więcej się nie dało.
Egon czy warto dopłacać? No właśnie to jest indywidualna sprawa dlatego będą dwa amplitunery. Nie podpowiem. Ale jeśli wyjdziesz optykiem z tv to dźwięk będzie jednak gorszy. Jeśli z BD to różnica żadna.

Martinez, nie będzie dźwięku HD master audio gdyż to amplituner stereo. Nie ma dekoderów dolby lub DTS. Poczytaj co to.
Jeśli 8270 nie będzie miał hdr to model niższy 8250 także. Jak to wymyśliłes?
Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie będzie 8250. Skąd wiesz że 500 zł w stosunku do 8250?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że 8250 obsługuje hdr?  Chodziło mi o to, że dla mnie nie ma w sensu kupować tego z hdmi jeżeli nie obsługuje hdr (może niedługo yamaha wypuści następce 602 już z hdr). I jak komuś na tym nie zależy to lepiej poczekać i dołożyć do 8250 niż kupować 8150. Wiem, że to jest amplituner stereo. Czy nie dekoduje HD MA do stereo to nie wiesz, bo go jeszcze nie testowałeś. Sugerowałem się tylko tym co jest napisane na stronie onkyo. HDMI – HDCP 2.2, 4K/60 Hz, Audio Return Channel, DeepColor™, x.v.Color™, LipSync, Dolby Atmos®, Dolby® TrueHD, DTS:X™, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, CEC więc może jednak dekoduje sygnał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal piszesz, że warto poczekać na 8270. Po raz kolejny mówię, że będzie to dokładnie ta sama wersja bez HDMI jak może mieć więc hdr. A różnica z 8150 będzie polegała na kilku dodatkowych serwisach internetowych. To, że nie ma dekoderów DTS i dolby, jestem pewien. Żaden z amplitunerow stereo nigdy ich nie miał, bo i po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...