Skocz do zawartości

Jaki tuner zakupić ...


Note

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Posiadam obecnie tuner Pioneer F 504 Rds i muszę powiedzieć , że jestem z niego bardzo zadowolony. Ale tak się składa , że mój znajomy się strasznie na niego napalił i chce go zakupić.
Ja w sumie do tunera ne przykładam za dużej wagi , gdyż radia nie słucham zbytnio, ale moja druga poówka już tak.
Więc teraz pytanie , czy do 300 - 400 zł znajdę coś co może zagrać lepiej od tego tunerka? Jak już wymieniać to na coś lepszego w końcu icon_wink.gif
Czy raczej gra nie warta świeczki?

Zależy mi głównie na dźwięku, RDS i przede wszystkim aby łapał stacje na przysłowiowego druta icon_wink.gif Wiadomo , to zależy od lokalizcaji, ale u mnie nie jest źle...

Jeśli chodzi o dźwięk, to jak najbardziej ciepły, pełny. Ten mój Pionek właśnie tak gra ... choć wiadomo jakość stacji pozostawia czasem wiele do życzenia icon_wink.gif

Znalazłem takie tunerek : Sony St 505 es, Sony ST-SA3ES - co o nich myślicie?

Pozdrawiam ...

Ps. A tak poza tym to już coś wiadomo kiedy radio analogowe wyłączą w Polsce? Parę lat temu mówili , że w 2017 roku to nastąpi, teraz niby , że do 2020 roku nadajniki Dab + mają pokryć cały teren Polski, a znając życie to w 2030 roku w Pl analog będzie się miał dobrze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz ciepłe brzrmienie to poluj w modele Sony - St S770, St S707, ale tutaj cena może być wyższa o stówkę - dwie. Ten co podałeś St S505 to niższy model, gra trochę ostrzej od tych wyższych, ale zły nie jest.

Plusem tych wszystkich powyżej tunerów jest fakt , że mają podczerwień więc możesz sterować nimi z uniwersalnego pilota icon_wink.gif
Twój Pioneer takiego bajeru nie ma , ale fakt brzmi nieźle . Jak on by się miał w porównaniu do Sony - nie wiem, nie porównywałem ich ze sobą, słyszałem z osobna, jedynie porównywałem S707 z S505.

Ja bym brał , któryś z serii 7, a jak kasa jest ograniczona, lub tak jak napisałeś , że to nie jest Twój priorytet to brałbym S505. O ile masz jakiegoś uniwersalnego pilota to żona będzie miała lepszy komfort w używaniu icon_wink.gif

Swoją drogą masz teraz fajny zestawik Pioneera , nie szkoda Ci robić "luki" w tym zestawieniu?
Może coś z wyższego modelu Pioneera? Ale tutaj by musiało być coś starszego bo Twój model pod koniec 99 roku był akurat modelem najwyższym w ofercie, ale to zapewne wiesz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady.

Onkyo w takim razie odrzucam totalnie.

Jeśli chodzi o Pioneera to fakt, tak jak napisałeś Mordor12 są modele ze starszych roczników , które grają lepiej. Może komuś się to przyda przy okazji - są to F737 , F757, F777 oraz najwyższy model F93. Z tego co mi się kojarzy to właśnie model F777 jako jedyny ze stajni Pioneera miał podczerwień.
Tyle, ze chciałbym po prostu jakąś inną firmę spróbować jak mam taką okazję.

To, że "luka" mi się zrobi to dla mnie mało istotne icon_wink.gif Zresztą od dłuższego czasu i tak słucham większość czasu na NAD'zie więc kto wie ile ten Pionner jeszcze u mnie posiedzi, mówię tutaj o wzmacniaczu bo cdki cały czas używam.

Jeśli chodzi o Sony to tak jakoś skłaniam się do nich gdyż znam trochę wzmacniaczy z serii Es i jakoś tak mam zaufanie do tego sprzętu.
Bardzo zaintrygowałeś mnie tą opcją podczerwieni w tych modelach. Mi to tam bez różnicy, ale dla domowników to będzie duży plus. A pilota mam Logitech Harmony One więc powinien spasować ...

Przejrzałem trochę ofery i te tunery z serii 7... to ceny mają zaporowe, w granicach 1000 zł - te w ładnym stanie, ale znalazłem też w granicach 500 zł , ale z brakami , jak np. brak klapki icon_wink.gif

No nic, póki co temat otwarty, będę śledził ogłoszenia , ale chyba skłonie się ku Sony, a mój Pioneer już poszedł w dobre ręce icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie oznaczenia. Ale widziałem ostatnio tuner Pioneera do kompletu wzmacniacza A6.
Nie pamiętam jakie oznaczenie miał tuner.
Taki grafitowy ładny z wyglądu stosunkowo nie stary.

Tego pamiętam że miał dobry zasięg i na prawdę grał dobrze. W okolicach 300-400 zł.

Przepraszam za brak modelu nie pamiętam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, masz rację - z młodszych Pioneerów przecież były jeszcze te Serie A6 i A9 i ten tuner z serii A6 to F-F3-J. O ile się nie mylę miał on nawet dedykowanego pilota. Co prawda wogóle nic nie słyszałem z tej serii, ale faktycznie może to być bardzo dobra propozycja, szczególnie , że te serie były dość mocno chwalone icon_wink.gif Muszę zasięgnąć informacji o tym tunerku icon_wink.gif

Dzięki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...