Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod Electriono 150?


MACUkill

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie wyboru wzmacniacza dla tych STX-ów, lecz ciągle nie potrafię dobrać odpowiedniego. Zależy mi, aby kolumny pozostawiły swoje naturalne brzmienie, gdyż chciałbym je wykorzystać również jako "monitory studyjne" (póki co amatorskie zastosowanie). Słyszałem, że na Audio Video Show grały z Denonem pma 720ae i właśnie miałem zamiar celować gdzieś w te stronę. Niestety mam bardzo ograniczony budżet i takowy wzmacniacz musi być używany, dlatego też myślałem nad starszymi modelami tej serii czyli pma 710ae lub pma 700ae. Można na aukcjach wyhaczyć je za około 500-600zł i właśnie w tym zakresie chciałbym pozostać. Jak już wspomniałem ważne jest dla mnie zrównoważone i naturalne brzmienie. Od razu uspokajam, że jestem dopiero początkującym w tym temacie i to będzie mój pierwszy taki zestaw stereo, więc nie mam mocno wygórowanych wymagań. Poniżej linki co zamierzam dokupić do całości:
http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purpl...z-zyla-basscore
http://sklep.rms.pl/kabel-polaczeniowy-2xr...al-d-2rr15-1-5m
http://sklep.rms.pl/kabel-jack-optyczny-to...-d-jt05-hq-0-5m
http://www.ceneo.pl/33088042
(pokój ok. 15m2, w miarę wygłuszony)
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i uwagi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że zamykam się tylko w zakresie firmy Denon. Czy faktycznie jest tak, że każda marka posiada swój charakter brzmienia?? Jak pisałem w temacie ważne jest dla mnie zbalansowane i naturalne brzmienie i takie właśnie opinie słyszałem uczestników wystawy AVS, którzy mieli okazje usłyszeć electrino 150 z denonem pma 720ae. Idąc tym tokiem rozumowania, taki starszy 710ae będzie chyba dobrym wyborem. Ale czy tak samo będzie z pma 725r??
Prosiłbym o krótką opinie, jeśli miałeś okazje usłyszeć jak to brzmi.




Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci miałem odradzać te kolumny ale jak widzę wybrałeś je świadomie:
"Zależy mi, aby kolumny pozostawiły swoje naturalne brzmienie"

Wiec na pewno Denon PMA720 odpada. Gdyż taki nie jest.
Poszukaj używanego nowszego Pioneera A30. Ewentualnie widziałem ostatnio na alle Magnata MA400. Całkiem udany i jak zbijesz cenę to warto.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że odradziłbyś mi tych kupowanie tych kolumn, a spotkałem się z wieloma opiniami, recenzjami w których nawet mówiono, że to mistrz w swojej klasie cenowej. A tak z ciekawości mógłbyś podać jakie modele ci chodzą po głowie którymi zastąpił byś electrino 150??
Co do wzmacniacza szczerze się zdziwiłem, że Denon tu nie pasuje, aczkolwiek bardzo dziękuje za radę i na pewno postaram się upolować, któregoś z tych modeli icon_wink.gif

A czy np. taki starszy PIONEER A-604R nadawałby się?? Czy to jednak już inna bajka?



Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisałeś, że odradziłbyś mi tych kupowanie tych kolumn, a spotkałem się z wieloma opiniami, recenzjami w których nawet mówiono, że to mistrz w swojej klasie cenowej. A tak z ciekawości mógłbyś podać jakie modele ci chodzą po głowie którymi zastąpił byś electrino 150??


Strzelam, że zaczął polowanie na jelenia (bez obrazy), zapewne nie ma w ofercie tych kolumn, tylko będzie przekabacał na te co ma (no, może teraz jak napisałem to już dla niepoznaki niekoniecznie icon_cool.gif).
A tak na poważnie to opinie/recenzje są sponsorowane niestety, takie czasy że nawet wynajmują studentów od takiej forumowej propagandy. A testy w pismach opierają się na tej zasadzie - jak nie wykupisz reklam, to nie będzie żadnego testu. STX widać mocniej posmarowało, skoro poprzedni model FN250 (chyba nie pomyliłem modelu) zdobył jakieś 100% w jednym teście icon_smile.gif Opinie po prawdziwych odsłuchach tych kolumn, były delikatnie mówiąc mniej entuzjastyczne. Możliwe że teraz to samo z kolejnym modelem tej firmy (nie przesądzam, po prostu w ciemno na podstawie testów bym ich nigdy nie wybrał).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don, myślę, że powinieneś trochę powściągać język i nie posądzać innych o złą wolę. Obrazić kogoś jest bardzo łatwo. Na forum są różne opinie o sprzęcie, ale też każdy ma własny rozum, który pozwala mu ważyć ich ciężar gatunkowy i wyrabiać sobie na ich podstawie własne zdanie. W twojej wypowiedzi zresztą brak wewnętrznej logiki. Zarzucasz koledze, że odradza STX-y, bo ich nie ma w ofercie, a jednocześnie piszesz, że STX kupuje sobie dobre recenzje, gdy w rzeczywistości brzmi kiepsko. To może kolega słusznie i bez podtekstów odradza te kolumny? Jak nie wiesz, to nie pisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACUkill a ja zapytam, bo mogło nastąpić nieporozumienie.
Pisząc, że chcesz zachować naturalne brzmienie STX Electrino 150, co masz na myśli?
Czy to, ze według Ciebie albo recenzentów brzmią naturalnie, czyli powiedzmy neutralnie, akceptowalnie, przyjemnie itp... .
Czy chodzi o pozostawienie ich naturalnego, czyli niczym nie zmienionego brzmienia choćby grały bardzo charakterystycznie z przerysowaniem?
Bo to jednak duża różnica.

A jeśli grają dobrze z Denonem PMA 750AE, to raczej kawałek drogi im do neutralności.

Najlepiej by było, gdybyś ich jednak posłuchał. Bo recenzje rzeczywiście mogą być pochlebne (dużo takich przypadków) a rzeczywistość może okazać się niezbyt ciekawa.
Jak dla Ciebie, dla Twojego gustu.
Bo nie napisałeś jaki gust brzmieniowy masz, jaki dźwięk, jego rodzaj lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MACUkill a ja zapytam, bo mogło nastąpić nieporozumienie.
Pisząc, że chcesz zachować naturalne brzmienie STX Electrino 150, co masz na myśli?
Czy to, ze według Ciebie albo recenzentów brzmią naturalnie, czyli powiedzmy neutralnie, akceptowalnie, przyjemnie itp... .
Czy chodzi o pozostawienie ich naturalnego, czyli niczym nie zmienionego brzmienia choćby grały bardzo charakterystycznie z przerysowaniem?
Bo to jednak duża różnica.

A jeśli grają dobrze z Denonem PMA 750AE, to raczej kawałek drogi im do neutralności.

Najlepiej by było, gdybyś ich jednak posłuchał. Bo recenzje rzeczywiście mogą być pochlebne (dużo takich przypadków) a rzeczywistość może okazać się niezbyt ciekawa.
Jak dla Ciebie, dla Twojego gustu.
Bo nie napisałeś jaki gust brzmieniowy masz, jaki dźwięk, jego rodzaj lubisz.



Fakt, przepraszam za to nieporozumienie. Jeśli mam być w 100% szczery to sam do końca nie wiem jeszcze czego mi trzeba. Będzie to mój pierwszy zestaw stereo i nie do końca wiem czego się spodziewać. Nie mam jeszcze po prostu żadnego porównania. Jedno wiem na pewno. Amatorsko tworzę muzykę w komputerze (fl studio) i zależy mi by takie kolumny miały balans zbliżony do monitorów studyjnych, czyli suche, niepodciągnięte brzmienie. Co poniektórzy zapytają, czemu nie kupię po prostu monitorów. Jak już powiedziałem muzykę robię na razie amatorsko, czysto hobbystycznie (w przyszłości kto wie, może się to zmieni) i chce uzyskać możliwe jak się da ten "złoty środek", tzn. by kolumny nadawały się do tworzenie muzyki, zwyczajnego słuchania czy też oglądania filmów. Spotkałem się z opiniami, że electrinio 150 są bardzo zbalansowane i warte swojej ceny, dlatego też wybór padł właśnie na nie.
Problemem rzeczywiście dla mnie jest wzmacniacz. Tu niestety muszę się w pełni zdać na kogoś, kto się lepiej na tym zna i jest osłuchany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać. Po prostu chciałem dopytać.
Najlepiej by było oczywiście gdybyś mógł jednak gdzieś posłuchać tych kolumn. Na co gorąco namawiam. Bo stracisz trochę czasu i pieniędzy na dojazd, ale na pewno nie tyle, co przy nieudanym zakupie.
Załóżmy, że te zestawy głośnikowe są zrównoważone. Ale jakieś cechy ich brzmienia mogą Ci się tak nie spodobać, że nie będziesz w stanie ich słuchać.
I co wówczas?
Sprzedasz. Ale ze stratą, Stać Cię na to?
Poza tym do tych kolumn widziałbym jednak sporo lepszy wzmacniacz niż ww. Denony.
Pewnie o podobnym rysie brzmieniowym, ale ogólnie lepsze jakościowo, grające dynamiczniej i bardziej rozdzielczo.

Osobiście wolałbym rozejrzeć się za jakimiś kolumnami i wzmacniaczem używanymi.
Nie to, że Ci coś odradzam, albo przekonuję do innych opcji, ale pokazuję możliwości i moje spojrzenie na ten temat.

Zastanów się co chcesz zrobić. Jeśli możliwe jest, abyś kupił inne kolumny, to podaj maksymalny budżet na wszystko.

Napisz także co masz. Co będzie źródłem dźwięku? Posiadasz jakieś okablowanie? Choćby podstawowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma za co przepraszać. Po prostu chciałem dopytać.
Najlepiej by było oczywiście gdybyś mógł jednak gdzieś posłuchać tych kolumn. Na co gorąco namawiam. Bo stracisz trochę czasu i pieniędzy na dojazd, ale na pewno nie tyle, co przy nieudanym zakupie.
Załóżmy, że te zestawy głośnikowe są zrównoważone. Ale jakieś cechy ich brzmienia mogą Ci się tak nie spodobać, że nie będziesz w stanie ich słuchać.
I co wówczas?
Sprzedasz. Ale ze stratą, Stać Cię na to?
Poza tym do tych kolumn widziałbym jednak sporo lepszy wzmacniacz niż ww. Denony.
Pewnie o podobnym rysie brzmieniowym, ale ogólnie lepsze jakościowo, grające dynamiczniej i bardziej rozdzielczo.

Osobiście wolałbym rozejrzeć się za jakimiś kolumnami i wzmacniaczem używanymi.
Nie to, że Ci coś odradzam, albo przekonuję do innych opcji, ale pokazuję możliwości i moje spojrzenie na ten temat.

Zastanów się co chcesz zrobić. Jeśli możliwe jest, abyś kupił inne kolumny, to podaj maksymalny budżet na wszystko.

Napisz także co masz. Co będzie źródłem dźwięku? Posiadasz jakieś okablowanie? Choćby podstawowe?


1.Jeśli chodzi o możliwość odsłuchu electrino to jestem trochę w kropce, bo chyba zaledwie jeden sklep posiada je w ofercie w Małopolsce. Oczywiście, jeżeli będzie taka możliwość to na pewno pojadę je przetestować.
2. Generalnie za całość w tej chwili wychodzi mi około 2300zł. Zwyczajnie uważam, że na początek coś takiego w zupełności wystarczy i na pewno nie chciałbym przekroczyć tej wartości. Po odjęciu kwoty za okablowanie oraz dac do których link podałem powyżej, wychodzi mniej więcej 2000zł na kolumny oraz wzmacniacz. Oczywiście jestem świadomy, że w temacie audio nie jest to wielka suma, ale co zrobisz, życie xD
Źródłem będzie komputer (niestety) i tak wiem, dac jest tu niezbędny a ten który podałem od FiiO to mega budżetówka i pewnie zaproponujesz coś w stylu DacMagic 100 etc. Na tą chwilę jednak jest to dla mnie propozycja do odrzucenia. Jeśli jesteś w stanie za tą cenę coś zaproponować to ekstra, jeśli jednak nie, to chyba najlepiej jak sam się przekonam na własnych uszach, czy warto (o ile będzie taka możliwość).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Don, myślę, że powinieneś trochę powściągać język i nie posądzać innych o złą wolę. Obrazić kogoś jest bardzo łatwo. Na forum są różne opinie o sprzęcie, ale też każdy ma własny rozum, który pozwala mu ważyć ich ciężar gatunkowy i wyrabiać sobie na ich podstawie własne zdanie. W twojej wypowiedzi zresztą brak wewnętrznej logiki. Zarzucasz koledze, że odradza STX-y, bo ich nie ma w ofercie, a jednocześnie piszesz, że STX kupuje sobie dobre recenzje, gdy w rzeczywistości brzmi kiepsko. To może kolega słusznie i bez podtekstów odradza te kolumny? Jak nie wiesz, to nie pisz.


Czas zejść na ziemię icon_wink.gif Serio sądzisz, że odradza dlatego że je widział/słyszał ? icon_wink.gif Sorry ale dla mnie to co pisze, jest przynajmniej w połowie absolutnie niewiarygodne, zresztą pan S4 pisuje nie tylko na tym forum i babole jak stodoła, wynikające z niewiedzy czy nieznajomości sprzętu o jakim próbuje pisać, to norma. Zwłaszcza w przypadku sprzętu używanego, który dla niepoznaki czasem "próbuje" polecać. Łatwo się zdenerwować na myśl, co kiedyś było na tym forum czy też Audiostereo, a co jest teraz, właśnie przez taki spam jaki serwuje branża. Ja nie jestem zielony w temacie i jestem w stanie to spokojnie wyłapać, podobnie jak sporo innych forumowiczów, tylko co z tego ? Nowicjusz szukający porady jest manipulowany, nieświadomie robiony w konia. Jeśli moderatorzy na to pozwalają i nie widzą nic złego, że poziom forów przez to spadł na łeb na szyję, to OK, do pewnego stopnia można to tolerować czy ignorować, ale nie musimy udawać, że tego nie widzimy i że nam się to podoba.
Co do STX to wykupił sporo reklam / kupił sobie dobrą recenzję FN250 (na jedno wychodzi, tak to działa niestety w tej branży recenzenckiej - inside info). Co do Electrino nie wiem czy było dokładnie tak samo, ale ile było już takich "chwilowych hitów", niekoniecznie od STX ? Co jakiś czas tego typu boom jest na jakieś cudo, które na koniec okazuje się normalnym, ledwie przyzwoitym produktem (albo i nie), ot zwykły marketing i nie powinno się wierzyć w takie bajki, zapewnienia branżowe o wielkiej wyjątkowości, przynajmniej nie bez wcześniejszego osobistego sprawdzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego. Widze że przyjąłem sobie za cel walkę z nami.
Z niewidomego powodu zacząłeś od wczoraj na nas jechać.
Z drugiej strony piszesz że stx tez nie są dobre a moje zdanie wyrzucasz do kosza. chłopie ogarnij się.
Twoje posty natomiast są idealnie trafione w punkt. Oj twoja wiedza to aż kipi. Dobrze że po pewnym czasie wróciłeś na to forum i uwolnisz wszystkich uciemiezonych przez nas.
Prawdę mówiąc to zabawny jesteś icon_smile.gif

Do autora wątku. Stx są neutralne. Skoro taki dźwięk ci odpowiada bez wysotrzen bez faworyzowania jakiegoś pasma chcesz osiągnąć to dobry kierunek.

Niech ci kolega Don dalej radzi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Angel napisał:

To ja bym chyba wolał STXy :)

A tak w ogóle szkoda pieniędzy w takim budżecie na nowy sprzęt. Kupiłbym na pewno jakieś używane kolumny.

No dobrze, ale ta odpowiedź jest dla mnie tyle co nic. Wspominałem, że jestem trochę zielony w temacie i jednak prosiłbym o konkrety. Faktycznie spotykałem się czasami na olx lub allegro z stx electriono 150 o pare stówek tańszymi. Dzięki temu mógłbym te ok. 300zł dołożyć do wzmacniacza i kupić jakąś porządną już używkę za 1000zł. To tak odnośnie electrino, ale jeżeli chcesz mi zaproponować coś innego, to proszę o podanie przynajmniej modelu (kolumn jak i wzmacniacz), a najlepiej z krótkim uzasadnieniem. Przepraszam, że może dużo wymagam, ale takie odpowiedzi mogą mi najbardziej pomóc 9_9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 2 nie są tak neutralne jak stx. 

Więc albo trzymasz się początkowego założenia i szukasz kolumn naturalnych możliwe że w tej cenie kosztem nieco nudnawych, pisze może.

Albo zmieniasz na coś innego które na pewno nie gra naturalnie, ale zywiej.

Mogę ci podesłać te bronze do domu na testy. Wtedy sam stwierdzisz czy to jest granie które ci odpowiada czy też szukasz czegoś innego. Wtedy będziesz tez wiedział którego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MACUkill napisał:

No dobrze, ale ta odpowiedź jest dla mnie tyle co nic. Wspominałem, że jestem trochę zielony w temacie i jednak prosiłbym o konkrety.

MA bronze 2 a STX electrono 150 grają zupełnie inaczej i nie chodzi tu o różnicę gabarytów. MA bronze 2 odebrałem jako kolumny bardzo chłodne, analityczne, z lekko wycofanym wyższym basem, niemniej o dobrej kontroli. Electrono gra pełniej, bardziej namacalnie i ciepło, jest w muzyce życie . Uważam że do MA bronze 2 trzeba starannie szukać (na odsłuchach wzmacniacza) i lubić taki dźwięk, albo uważać, że ma się szczęście i kupić w ciemno. STX jakkolwiek to rozumieć gra bardziej uniwersalnie.

Prosisz o podanie kilku modeli kolumn i wzmacniaczy z uzasadnieniem...upss kolego, to ktoś ma uzasadniać swoje wybory , a w imię czego ? Nawet nie znamy twego gustu i potrzeb. Nawet przy zaproponowaniu tylko 3 kolumn i 3 wzmacniaczy tworzy się już kilkanaście różnych konfiguracji systemu, chyba zdajesz sobie z tego sprawę ?

Nie uważasz, że łatwiej by wszystkim było jakbyś napisał, że stx electrino 150 , plus Twój obecny wzmacniacz ma plusy takie, a  takie, potem minusy brzmienia i wtedy szukamy konkretnego wzmacniacza, kolumn by to poprawić, by było lepiej ?

Zaraz, zaraz to w końcu masz kolumny stx electrino 150, czy ich nie masz ? Czego w końcu szukamy?

Pamiętaj, że nawet dobrze oceniony wzmacniacz i dobre kolumny już razem nie muszą dobrze, odpowiednio zagrać. Sprzęt się musi wzajemnie uzupełniać, trzeba brać pod uwagę mocne i słabsze strony elementów zestawu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 22:59, MACUkill napisał:

Źródłem będzie komputer (niestety) i tak wiem, dac jest tu niezbędny a ten który podałem od FiiO to mega budżetówka i pewnie zaproponujesz coś w stylu DacMagic 100 etc. Na tą chwilę jednak jest to dla mnie propozycja do odrzucenia. Jeśli jesteś w stanie za tą cenę coś zaproponować to ekstra, jeśli jednak nie, to chyba najlepiej jak sam się przekonam na własnych uszach, czy warto (o ile będzie taka możliwość).

Jest dużo dac'ów używanych lepszych od Fiio D3 w cenie do 300-500 zł, a kable, konektorki dobiera się na samym końcu. Więc przyjmijmy że masz 2300 zł na całość z daciem i kablami, a to już sporo.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje głowę że bez testów się nie obejdzie. Kolega napisał "naturalnie" nie do końca wiedząc co to znaczy. 

I teraz wpadają nowe modele nowe pomysły bo im więcej się czyta to tak jest. 

Albo sprawdź odemnie bronze, nie mowir kupuj sprawdź. Albo od producenta te stx i już. Jacek słusznie zauważył że grają inaczej. 

Więc jeśli jedne ci podejda skreslisz drugie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli generalnie najlepiej będzie jeśli sam stwierdzę, która konfiguracja będzie dla mnie najodpowiedniejsza. Chyba po prostu w najbliższym czasie poświęcę parę godzin i wybiorę się do może nawet paru sklepów z audio na ewentualny odsłuch.

Jeszcze raz sprostuje: póki co nie posiadam żadnego z wymienionych tutaj sprzętów (w tym kabli itp).
Będzie to mój pierwszy zestaw stereo i nawet nie mam jeszcze do czego porównać (aktualnie mam jedynie starą, tanią mini wieże).
Rzeczywiście, mówię, że potrzebuje naturalnego brzmienia, a sam w sumie jak o tym myślę, to do końca nie wiem, co to znaczy.
Dlatego też zmotywuje się i wybiorę na odsłuch, abym choć trochę miał zarys tego wszystkiego.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Postaram się przetestować modele, które mnie interesują, a potem podzielę się z wami moimi odczuciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Teraz się rozumiemy. 

:)

Weź swoje często odsluchiwane pliki czy też płyty i słuchaj pamiętaj na sprzęcie który chcesz kupić. Ostatnio forumowicze słuchał kolumn za 1000 na wzmacniaczu za 10k i po powrocie do domu zonk. Słuchaj tych konfiguracji ktorymi jesteś zainteresowany. 

Jeśli czegoś nie będą mieć pisz do nas to zrobimy wysyłkę na testy sprzętu do Ciebie. 

Powodzenia i czekamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...