Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod Electriono 150?


MACUkill

Recommended Posts

Odsłuchy, to byłby dobry początek. Jak napisali koledzy wiedziałbyś jaki dźwięk wolisz.

Bardziej ocieplony, miękki, soczysty, ciemniejszy, czy chłodniejszy, twardszy, jaśniejszy, konturowy itp. W takiej cenie dźwięk neutralny raczej trudno znaleźć. I STXy grające może i naturalnie, nie grają neutralnie.

Po odsłuchach już wiedziałbyś czego oczekujesz. Mógłbyś nawet kupić jakieś używane kolumny trochę lepszej klasy. Nawet jakby Ci się nie spodobały, to kupując dobre i cenione, łatwo je odsprzedasz. A na nowych stracisz, jeśli Ci się jednak nie spodobają.

Jakie kolumny i jaki wzmacniacz do nich, to już łatwiej, dużo łatwiej będzie można Ci podpowiedzieć po odsłuchach.

DAC może być taki jak pisze Sanwing. Wcale nie musi być od razu CA albo Musical Fidelity czy Arcam. Taki możesz kupić z czasem, jak uskładasz pieniędzy.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 08:42, S4Home napisał:

O kolego. Widze że przyjąłem sobie za cel walkę z nami.
Z niewidomego powodu zacząłeś od wczoraj na nas jechać.

Z wiadomego, zwyczajnie dla stałych forumowiczów nie jesteś zbyt wiarygodny, chodzi tylko żeby się wepchać i coś zaoferować w każdym wątku. Może i masz wiedzę z nowego sprzętu jaki sprzedajesz, ale w używanym to masz wiedzę zmyśloną, lub ze źle przeszukanego google. Wczoraj błysnąłeś m.in. z piankowymi zawieszeniami w Tannoy M1 a na innym forum z Marantzem. Tyle baboli że trudno uwierzyć że to pomyłki, nietrudno zgadnąć, że zwyczajnie nie masz styczności z takim sprzętem i tyle, więc mógłbyś przynajmniej nie ściemniać tylko wbijaj się normalnie do wątku i oferuj te swoje sprzęty. A nie robisz podchody, że tak chcesz bardzo pomóc z tym używanym sprzętem, na którym się nie znasz, bo wstyd przed stałymi bywalcami tego forum, którzy jakąś elementarną wiedzę posiadają i mogą to co piszesz weryfikować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Ci honor jeśli chodzi o Tannoya, sprawdziłem ma gumowe zawieszenie. A o Marantza chodzi ci o PM75? Heh no to śmieszny jesteś.

Bo jak widzę do końca nie doczytałeś.

Uważasz że w każdym wątku chce coś wepchnąć? Ale co? Skoro nie mam sprzetu używanego? Pisze żeby pisać o to Ci chodzi?

No dobrze a Ty co tu robisz? Jaki jest cel Twoich działań na forum? O jakich stałych bywalcach forum mówisz? Ilu ich jest? Dziesięciu? Przez takie osoby jak Ty niestety wiele osób rezygnuje z bycia na forum, gdyż robisz konflikt o nic.

Ja błędnie zwróciłem uwagę na Tannoya do czego się przyznałem. Ty wybuchłeś oskarżeniami. 

Brawo Ty.

Pozdrawiam i mimo wszystko życzę udanego dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chciałem się odzywać, ale S4 ma racje. Don co złego S4 Ci zrobił? To, że się czasem myli czy tekstu nie sprawdzi i wstawi z błędem to fakt, ale nie ma ludzi nieomylnych i wszechwiedzących. Zauważ fakt jak mało jest branży, która poleca używki, a nie na siłę pcha wszystko co ma w salonie byle by tylko zarobić. S4 ma prace, która po części polega na doradzaniu na forach i nie róbmy afery o to, że się pomylił. Ja osobiście nie widzę jakichś podchodów z jego strony bo są tematy gdzie doradzi używki i na tym kończy, a że codziennie jest na forum i dużo postów ma to raczej na + bo forum też między innymi dzięki niemu żyje. A Ty Don pojawiłeś się nagle i jedziesz w sumie tylko po nim jakby ci sprzedał Tonsile i technicsa:) więcej uśmiechu w życiu życzę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co mówiłem, wybrałem się na odsłuch do sklepu Audio-mix w Krakowie. Sprzęt, który miałem okazje sprawdzić to Monitor Audio Bronze 2 oraz Dali Zensore 3. Obydwa na wzmacniaczu Marantz PM6006. Testowałem je na muzyce, którą normalnie słucham, czyli trochę muzyki filmowej, trochę elektroniki, rocka.

Bardzo spodobały mi się Bronze 2 ze względu na swoją niesamowitą stereofonie, było można dokładnie wyczuć w którym miejscu znajduje się dany instrument. Prócz tego miały bardzo mięsisty, głęboki bas, który mnie dosłownie otaczał. Dawały radę nawet z mocną muzyką rockową.
Na prawdę czuje, że spełniają moje oczekiwania.

Jeśli chodzi o Zensore 3 to już było według mnie trochę gorzej. Mniejsza scena od razu była wyczuwalna. Brakowało już tego basu jakie miały Bronze 2. Fakt, były o wiele jaśniejsze w barwie i np. taki wokal brzmiał lepiej, ale to zdecydowanie nie było to co chciałem. W muzyce elektronicznej miałem wrażenie, że stopa jakoś dziwnie była brzmi, nie wpasowuje się do całości. Może to wina pomieszczenia, bo niestety odsłuchu dokonywałem bezpośrednio w sklepie, a nie w przystosowanym do odsłuchu pokoju. Puściłem też swoją muzykę, którą tworzę w programie DAW. Bardzo mnie zdziwiło, bo bas był prawie niesłyszalny. Zawsze tworząc muzykę na słuchawkach studyjnych (ath-m40x) myślałem, że dodaje aż tego basu za dużo, a tu się okazało, że na Zensorach go prawie nie słychać xD

Warto zaznaczyć, że mówi to osoba która nie jest jeszcze wyczulona, gdyż pierwszy raz miałem bezpośrednią styczność z takim sprzętem.

Nie dałem rady niestety wybrać się do sklepu, w którym mają Stx Electrino 150, ale mam zamiar wybrać się tam w przyszłym tygodniu oraz przetestować jeszcze inne wzmacniacze.
 

 

Edytowano przez MACUkill
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 17:32, Sanwing napisał:

Nie bardzo chciałem się odzywać, ale S4 ma racje. Don co złego S4 Ci zrobił? To, że się czasem myli czy tekstu nie sprawdzi i wstawi z błędem to fakt, ale nie ma ludzi nieomylnych i wszechwiedzących. Zauważ fakt jak mało jest branży, która poleca używki, a nie na siłę pcha wszystko co ma w salonie byle by tylko zarobić. S4 ma prace, która po części polega na doradzaniu na forach i nie róbmy afery o to, że się pomylił. Ja osobiście nie widzę jakichś podchodów z jego strony bo są tematy gdzie doradzi używki i na tym kończy, a że codziennie jest na forum i dużo postów ma to raczej na + bo forum też między innymi dzięki niemu żyje. A Ty Don pojawiłeś się nagle i jedziesz w sumie tylko po nim jakby ci sprzedał Tonsile i technicsa:) więcej uśmiechu w życiu życzę:)

No bez jaj, S4 nie ma pracy polegającej na "doradzaniu" na forach i pewnie ma to w poważaniu, wkurzony pewnie bo wolałby żeby klienci sami do niego przyszli bez tego pisania. Tylko problem polega na tym, że robi to przy użyciu ściemniania i manipulacji, nakierowywania zgodnie ze swoim interesem, to już nie jest tak fajne. Grzecznie i kulturalnie, ale niestety to robi. Jeśli tego nie zauważasz to OK, ale są też osoby na tym forum, które to widzą i wyłapują. Czy tak samo wierzysz w to co piszą pewni "pomocni" użytkownicy na forum hdtv.com.pl ? Nie bądźmy naiwni, tu nie chodzi o jedną czy dwie pomyłki - pan S4 nie zna nawet swoich własnych kolumn, a próbuje doradzać w innym używanym sprzęcie ? Toż to istna komedia, a są to przykłady tylko z ostatniego dnia. Dla mnie wiarygodność wpisów, dotyczące używek jest bliska zeru, po prostu chce się pokazać i a nuż część osób nawróci na nowy sprzęt, co potwierdzają tylko jego "super" używki jakie poleca (często są to, o zgrozo, aktualne modele z niskiej półki, które niewiele drożej można kupić nowe). Śledząc wpisy głównie na innym forum, to pomijając manipulacje w sprzętach nowych (odradzanie - do czasu - marek jakich nie miał w ofercie) to te używki w większości są tylko suchymi wpisami bez konkretów z uzasadnieniem, ochłapami na odczep się, bez sprawdzenia po ile chodzą i czy w ogóle są dostępne, czy rzeczywiście to są tak dobrze oceniane, takie "best buy" w swoich klasach cenowych. Tu też dochodzi lanie wody, nie pisanie konkretnie o danym modelu, bo to można łatwo zweryfikować i "wpaść", tylko szufladkowanie ogólne wg marki i numerka. 

 

Dnia 24.03.2017 o 13:04, S4Home napisał:

Dziękuję ci za ciepłe słowa. 

Niestety hejterzy branży znajdą się wszędzie. I nie mam nic przeciwko. Tylko wmawianie komuś że coś czego nie ma, to już nie przejdzie. 

No to dla ochłody - są osoby które myślą dokładnie tak samo. Wszystko co piszesz jest udokumentowane na forach, do sprawdzenia, więc nie pisz, że to coś czego nie ma. Mówię jak widzę, nie jestem zielony w temacie i osobiście widzę często, w jaki sposób manipulujesz i do czego zmierza dyskusja. Jeszcze żeby to rzeczywiście było w interesie pytającego forumowicza, to byłoby w porządku, ale często jest na drugim miejscu. To Twoje doradzanie w "używkach", to po tylu wpadkach merytorycznych, widać że jest tylko zmyłką, mająca siebie uwiarygodnić, jak to bardzo chcesz pomóc. Nie chciałbyś dla siebie takich porad, jakich sam udzielasz. A z branżą - owszem - można rozmawiać, gdy podpowiadają jak i co podłączyć, wtedy na pewno nie ściemniają, gdy nie mają w tym interesu :) 

3 godziny temu, MACUkill napisał:

Bardzo spodobały mi się Bronze 2 ze względu na swoją niesamowitą stereofonie, było można dokładnie wyczuć w którym miejscu znajduje się dany instrument. Prócz tego miały bardzo mięsisty, głęboki bas, który mnie dosłownie otaczał. Dawały radę nawet z mocną muzyką rockową.
Na prawdę czuje, że spełniają moje oczekiwania.

Jeśli chodzi o Zensore 3 to już było według mnie trochę gorzej. Mniejsza scena od razu była wyczuwalna. Brakowało już tego basu jakie miały Bronze 2. Fakt, były o wiele jaśniejsze w barwie i np. taki wokal brzmiał lepiej, ale to zdecydowanie nie było to co chciałem. W muzyce elektronicznej miałem wrażenie, że stopa jakoś dziwnie była brzmi, nie wpasowuje się do całości. Może to wina pomieszczenia, bo niestety odsłuchu dokonywałem bezpośrednio w sklepie, a nie w przystosowanym do odsłuchu pokoju.
 

MA 2 nie mają podbitego wyższego basu tak jak Zensory 3, już o tym pisałem. Zensor 3 są też trudne do ustawienia przez mocno dający tylny bas refleks, sporo zależy od pomieszczenia i odległości od ścian. Choć czy ten bas w Bronze jest aż tak niski i mięsisty czy może to jakiś ukryty sub za zasłoną ? ;)

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don każdy widzi temat inaczej. Ja śledzę głównie to forum bo tu się dobrze czuje i nie wyłapałem jakiegoś mocnego manipulowania ze strony S4 to, że branża chce sprzedać towar to chyba normalne można nawet przymknąć oko moim zdaniem na jakieś tam lekkie handlowe zagrywki. Każdy z nas chciałby obsłuchać się sprzętu za free w salonie często tylko po to by potem kupić używki to chociaż pozwólmy coś tej branży zarobić, bo za niedługo zostanie nam tylko media:). Wiadomo jak jest chamskie wciskanie swojego towaru za wszelką cenę nie zważając na brzmienie kolumn czy wzmacniacza, a preferencje brzmieniowe autora to trzeba zwrócić uwagę, naprostować, ale wszystko z umiarem i taktem(jak nieraz czyni Pan Anioł). Każdy z nas wali gafy czasem, a też wątpię czy S4 robi to specjalnie czy czasem nie z pośpiechu;). Moim zdaniem jakby każdy z branży był tak uprzejmy i mimo wszytko rzeczowy o wiele fajniej na forach by się przebywało. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wezmę kolegów z S4Home w obronę. Mają dwie zalety:

1. Doradzają także jeśli chodzi o sprzęt używany, co jest dość nietypowe jak na przedstawiciela branży (w końcu z tego pieniędzy nie ma);

2. Propozycje sprzętu nowego są na prawdę interesujące: przemyślane, jest ich dużo i nieraz są bardzo oryginalne (pamiętam ciekawe propozycje S4Home jeśli chodzi o nowy wzmacniacz lampowy) - nawet jeżeli postronny czytelnik nie jest zainteresowany kupnem to lektura niejednokrotnie wciąga.

Pozdrawiam.:)

PS. Sam mam sprzęt używany, gdyby się ktoś pytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don napisał:

MA 2 nie mają podbitego wyższego basu tak jak Zensory 3, już o tym pisałem. Zensor 3 są też trudne do ustawienia przez mocno dający tylny bas refleks, sporo zależy od pomieszczenia i odległości od ścian. Choć czy ten bas w Bronze jest aż tak niski i mięsisty czy może to jakiś ukryty sub za zasłoną ? ;)

Spokojnie, żadnego suba za osłoną nie było xD Możliwe, że to wina pomieszczenia, gdyż jak pisałem, odsłuchu dokonywałem na wystawie sklepowej, a nie w pomieszczeniu odsłuchowym. Faktycznie, w moim pokoju mogłyby grać znacznie lepiej, gdyż jest nieduży (poniżej 15m2) i całkiem nieźle wytłumiony. Jeszcze zastanowię się nad Zensorami, bo faktycznie, miały coś w sobie, ale jednak mi tego basu zabrakło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nick Don na innym forum?

Czepiasz się o sprzęt Marantza z przed ilu? 30 lat? Nie mogłem się pomylić w klockach które mają ćwierć wieku? Hehe

Dziwnie Cie odbieram. Albo jesteś forumowym trollem, albo branżą pod przykrywką której po prostu przeszkadzam.

Zapraszam forumowiczów na darmowe odsłuchy, kiedy inni robią inaczej. Polecam im sprzęt używany. Są tu koledzy którzy o nas pisali, że kupili u nas kolumny a pomogliśmy im w wyborze używanego wzmacniacza, lub odsłuchali u nas a później kupili używany. Z czego nie mam ani złotówki. Doradzam w kwestii podłączeń, konfiguracji sprzetu który nie jest kupowany u nas. Daje możliwość odsłuchu w domu.

 

Ale ważne że przewaliłeś trochę Sansui i Infinity i wiesz że PM75 to wyższy model od PM8000. No brawo. Twój wkład w forum jest nieoceniony.

Nie lubię takich konfliktów. Unikam ich ale Ty jesteś wyjątkowo niereformowalny.

Pozdrawiam Cie serdecznie

 

MACUkill, przepraszam bo to Twój temat. Sprawdź jeszcze Quantum 753 od Magnata. W każdym aspekcie jest to rozwinięcie brzmienia Bronze 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także stanę w obronie S4. Przeglądam to forum czasem i widzę, że użytkownicy są bardzo zadowoleni z ich aktywności.

Posty są merytoryczne i na temat (do poprawy ortografia). Pomagają tam gdzie nie muszą. Często widzę, że nawet w tematach ustawienia, kalibracji czy serwisu sprzetu kupionego w innych sklepach.

Mówisz, że mają swój cel w doradzaniu sprzetu używanego? A Ty jaki w tym masz cel? Co skłania Cie do pisania postów? A już wiem, bo na tamtym forum wyszło że doradzasz za pieniądze?

To Ty? To na Ciebie jest ta nagonka, że udzielasz się a nie piszesz nic konkretnego? Tu robisz to samo?

Niestety fora bardzo tracą na jakości przez takie osoby jak Ty. Weszli Ci pewnie w paradę ze sprzętem używanym z którego coś masz.

Na tamtym forum straciłeś już poważanie, przyszedłeś tutaj aby się pokazać, zarobić czy co?

Wiedza na temat starych sprzętów mi na przykład nie imponuję, więc nie wiem przed kim się popisujesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @InsideTheReactor

Kolego nie wiem czy o mnie piszesz czy o kimś innym, ale ja jestem/byłem na wielu forach od ponad 10 lat i udzielam rad na podstawie tego czego sam doświadczyłem, chyba że pisałem w formie przypuszczającej na podstawie podobnych modeli - wtedy można brać poprawkę na to co się pisze i ewentualne błędy. Bo nieomylny nie jestem. Mimo że w tej chwili nie udzielam się często, to na żadnym forum NIGDY nie miałem jakichkolwiek problemów, więc o jakiej nagonce na mnie piszesz, jakiej utracie poważania - doprawdy nie mam zielonego pojęcia, więc może bez takich odwetowych uwag. Miałem i przesłuchałem wiele sprzętów nie tylko starych ale i masę nowych czy z aktualnych, prawie aktualnych modeli, więc jestem w stanie pewne rzeczy zweryfikować, co ktoś na ich temat napisze. Podobnie kilku innych doświadczonych forumowiczów, którzy jednak głośno o tym nie chcą powiedzieć.

 

4 godziny temu, Sanwing napisał:

Don każdy widzi temat inaczej. Ja śledzę głównie to forum bo tu się dobrze czuje i nie wyłapałem jakiegoś mocnego manipulowania ze strony S4 to, że branża chce sprzedać towar to chyba normalne można nawet przymknąć oko moim zdaniem na jakieś tam lekkie handlowe zagrywki. Każdy z nas chciałby obsłuchać się sprzętu za free w salonie często tylko po to by potem kupić używki to chociaż pozwólmy coś tej branży zarobić, bo za niedługo zostanie nam tylko media:). Wiadomo jak jest chamskie wciskanie swojego towaru za wszelką cenę nie zważając na brzmienie kolumn czy wzmacniacza, a preferencje brzmieniowe autora to trzeba zwrócić uwagę, naprostować, ale wszystko z umiarem i taktem(jak nieraz czyni Pan Anioł). Każdy z nas wali gafy czasem, a też wątpię czy S4 robi to specjalnie czy czasem nie z pośpiechu;). Moim zdaniem jakby każdy z branży był tak uprzejmy i mimo wszytko rzeczowy o wiele fajniej na forach by się przebywało. 

 

Masz rację, jednak gdyby to były tylko zwykłe "gafy" to można by to puścić mimo uszu.

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czepiasz się o sprzęt Marantza z przed ilu? 30 lat? Nie mogłem się pomylić w klockach które mają ćwierć wieku? Hehe

Nie ma problemu, o ile z nim miałeś rzeczywiście styczność. Ja się tu nie dam przekonać, ale ok - nie będę drążył głupiego wątku, bo nikt tu niczego nie udowodni, ani w jedną ani w drugą stronę.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ale ważne że przewaliłeś trochę Sansui i Infinity i wiesz że PM75 to wyższy model od PM8000. No brawo. Twój wkład w forum jest nieoceniony.

Stopka stara i częściowo nieaktualna. Odnośnie PM75 to może i teraz można się pośmiać, ale gdyby nikt nie zareagował - to kolega po takiej poradzie by nieźle wtopił zamieniając siekierkę na kijek.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie lubię takich konfliktów. Unikam ich ale Ty jesteś wyjątkowo niereformowalny.

Pozdrawiam Cie serdecznie

Jestem reformowalny, mnie może do swoich typów nie przekonasz, przynajmniej w używkach, ale skoro inni są zadowoleni to nie będę się wtrącał. Miej tylko na uwadze, aby doradzać bazując na sprzętach, konkretnych modelach, które dobrze znasz.

Również pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - skupcie się na konkretach! Nikogo nie interesuje wasza pyskówka. To nic nie wnosi do tematu. A Ty Panie DON, kierowniku zamieszania - trochę odpuść! Każdy może mieć swoje zdanie, skoro jesteś taki "reformowalny" - to zamiast prowokować i zaczepiać skup się raczej na problemie, który jest w temacie Jaki wzmacniacz pod Electriono 150.

A komentarze, odnośnie innych użytkowników proponuję zachować dla siebie. Wszyscy Ci to piszą, ale jak widać masz z tym jakiś problem. (Bez komentarza). Pozdrawiam

Ps. Tu potrzebny byłby moderator, moim zdaniem, który z całej tej dyskusji zostawił by tylko konkrety. To co robicie jest bezsensownym zaśmiecaniem tematu - powiedziałbym nawet wbrew dobremu smakowi, czy netykiecie.

Ps2. Problem, który mógłby zostać rozwiązany na 2-4 stronach całkiem możliwe, iż zakończy się na 8 lub więcej. Proszę to przemyśleć - chociaż od tego (pouczania, ostrzegania) jest Admin i Moderator.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co usuwać postów, takie wyjaśnienia są potrzebne.

Wracając do tematu. Albo mi się gdzieś obiło o wzrok albo kolega napisał że nie do końca jest zadowolony z PM75?

Co do kolumn 1Ender to teraz na tapecie są Bronze 2.

MACUkill mogę Ci je wysłać do domu, sprawdzisz jak grają w Twoich warunkach. To nic zobowiązującego i tak kupisz gdzie będziesz chciał.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

MACUkill mogę Ci je wysłać do domu, sprawdzisz jak grają w Twoich warunkach. To nic zobowiązującego i tak kupisz gdzie będziesz chciał.

Pozdrawiam

Na prawdę bardzo dziękuje za propozycję, ale jednak odwiedzę jeszcze kilka sklepów. Jeśli będę czuł jakiś niedosyt to z pewnością do pana napiszę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno się nie odzywałem, a trzeba by już kończyć ten temat. O tuż najpewniej przymierzę się do zakupu MA Bronze 2. Bardzo mi się spodobały na odsłuchu i myślę, że spełniają moje oczekiwania jeśli chodzi o dźwięk oraz o cenę. Problemem ciągle pozostaje wzmacniacz... Na uwadze w tej chwili mam to:
1.Denon pma 720ae
2.Pioneer a30(k)
3.NAD C316BEE
4.Yamaha A-S501
5.oraz Marantz w stylu PM5005 (lub wyższy model o ile da radę coś upolować)

Wszystkie te da się znaleźć na aukcjach internetowych i można wyhaczyć za dobrą cenę. Teraz mam prośbę do każdego. Jak byście mogli zwyczajnie ustawić w kolejności od najlepszego do najgorszego z tych które wymieniłem. Wiem, że na forach każdy poleca, żeby sobie samemu sprawdzić na odsłuchu, ale tutaj chcę się zdać wyłącznie na waszą opinie. Powtórzę jeszcze raz, że słucham dosłownie wszystkiego (od muzyki klasycznej, po elektronikę), nie jestem tutaj w stanie wymienić konkretnych typów muzyki, bo nie miałoby to sensu. Po odsłuchu w sklepie nabrałem też poczucia, że lubię, kiedy bas daje się we znaki (ale bez przesady, żeby nie tłumił reszty pasma) oraz kiedy czuć ten "podmuch, uderzenie". Przepraszam próbuje to jakoś opisać sensownie, ale to nie takie proste, wybaczcie xD

Jeśli chodzi o DAC to prawdopodobnie na tą chwilę sobie odpuszczę, gdyż nie zmieści mi się w budżecie, ale w przyszłości na pewno dokupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wzmacniacze (no powiedzmy) mniej więcej na podobnym poziomie. Może jedne trochę lepsze inne słabsze.

Najważniejsze by wzmacniacz pasował do Twojego gustu i kolumn. A kolumny jeszcze do pomieszczenia.

Czasami pozornie gorszy wzmacniacz może lepiej zagrać z jakimiś kolumnami, lepiej wpasować się w Twój gust.

I na pewno w takim budżecie wolałbym wzmacniacz używany. Zagra dużo lepiej. A na podobnym poziomie jakiś dużo tańszy.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny idealny przykład co dla nowych osób znaczy "neutralny" :)

Nie przejmuj się nie obrażam Cie w żadnym wypadku. Tylko okazało się że miałem rację i tyle.

A na czym słuchałeś tych MA Bronze 2?

Moim zdaniem najlepiej zabrzmią z NADem 316 oraz o dziwo z Denonem PMA720.

Przygotować Ci lepszą cenę na zestawik?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np. taki Onkyo a9010 wchodzi w grę? Posiada wejścia cyfrowe, co w sumie jest mi na rękę, bo w końcu całość będzie podpięta do kompa. Tym bardziej, że jak już pisałem, nie zamierzam na razie kupować osobnego DACa. Czy faktycznie może to coś dać, czy będzie to raczej znikomy efekt?

Edytowano przez MACUkill
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam, że byłem nieobecny przez długi czas, ale pochwalę się, że dokonałem tego :D Od około dwóch tygodniu posiadam w całości skompletowany zestaw. Składa się z kolumny MA Bronze 2, wzmacniacz Denon Pma720ae, kable głośnikowe Melodika mdc2250 oraz kabel 2xRCA-mini jack Prolink Exclusive TCV 3420 1.8m. To z czego jestem na prawdę zadowolony, to że za całość zapłaciłem 2200zł. Udało mi się na OLX wyhaczyć w dobrych cenach kolumny i wzmacniacz jeszcze na długiej gwarancji. Oczywiście zarejestrowałem sobie oba produkty by otrzymać dłuższą gwarancje (bodajże dla MA 5lat a dla Denona 3lata). Na początku zakupiłem same kolumny i podłączyłem je do (bardzo) starego wzmacniacza za pomocą na prawdę niskich jakościowo przewodów. Oczywiście łatwo się domyśleć, że grało to kiepsko. Znaczy, wiedziałem, że może być lepiej. I nie myliłem się, gdyż parę dni potem przybył Denon. Powiedziałem sobie "to jest to czego chciałem". W sumie to już wtedy dźwięk był na tyle dobry, że momentami mi szczena opadała. Jeszcze kilka dni potem dotarło okablowanie. Tu się bardzo mocno zdziwiłem. Okazało się, że w szczególności bas od razu stał się bardziej spójny, wyższe tony jakoś czystsze i ogółem takie cieplejsze brzmienie, nie wiem do końca jak to inaczej opisać. Nie wiedziałem, że jakieś kabelki mogą tyle wnieść do sprawy. Czy jest możliwe, że poprzednie przewody ograniczały możliwości wzmacniacza? Koniec końców jestem bardzo zadowolony z efektu. Wcześniej pisałem, że lubię też tworzyć muzykę w fl studio. Pomyślałem, że skomponuje coś używając tylko kolumn (bez słuchawek). Obawiałem się, że utwór będzie brzmiał dobrze tylko na kolumnach, że bas będzie np. za głośno, albo problemy z pogłosem itd. Gdy ukończyłem utwór i pościłem go na słuchawkach studyjnych okazało się, że nie ma powodów do obaw. Utwór brzmiał aż zaskakująco dobrze.
Doszedłem do wniosku, że kolumny faktycznie mają wyrównane brzmienie oraz bardzo ułatwiają mi przy tworzeniu. Jeszcze jedna sytuacja mnie zdziwiła. Mianowicie aktualnie kolumny stoją na biurku i w momencie, gdy puszczam muzykę siedząc na fotelu, to słyszę, nie jakoś znaczące, ale jednak, ubytki w dolnym paśmie. Kiedy wstałem z fotela, bas z powrotem był słyszalny O.o Jestem początkujący i szczerze bardzo mnie to zdziwiło, a zarazem uświadomiło jak ważne jest położenie kolumn. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że jak najszybciej muszę się wyposażyć jeszcze w podstawki i rozsądnie umieścić kolumny w pokoju. Myślę, że to wszystko co miałem do przekazania. Na koniec dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz nadal i dziel się wrażeniami w miarę jak będziesz ulepszał swój zestaw. To mogą być cenne uwagi dla innych początkujących (i nie tylko) w audio forumowiczów. 

Kable rzeczywiście mogły spowodować znaczne straty w jakości dźwięku. Jeśli były jakieś kiepskie, podstawowe. 

Jeśli wstajesz z fotela, to równowaga tonalna przesuwa się w dół na zasadzie zmiany proporcji. Słyszysz mniej wysokich tonów i automatycznie wydaje Ci się, że niskich przybywa. 

Ale oczywiście złe posadowienie kolumn, ich nieodpowiednie ustawienie, może także skutkować pogorszeniem niektórych aspektów brzmienia. Spróbuj na razie "pojeździć" nimi po biurku. Może podłóż coś pod nie, by znalazły się wyżej? Na czym teraz stoją? Podkleiłeś je np. kulkami z Blu Tack'u? Może rezonans z blatem biurka wygasza niskie tony?

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...