Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV - salon.


radmis

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich na forum.
Od jakiegoś czasu zainteresowałem się sprzętem audio do telewizora, jakość dźwięku z TV jest dosyć słaba. Posiadam telewizor SONY KDL-46EX500 + dekoder NC+. Do takiego zestawu chciałbym dokupić głośniki/kolumny, aby poprawić jakość dźwięku. Generalnie z tego co wyczytałem to chciałbym iść w stronę wzmacniacz+głośniki.
Na początku myślałem o zestawie np. Denon PMA-520/AE lub 720AE i kolumny Tannoy Eclipse 3, ale z powodu szafki RTV (której żona nie pozwala zmienić icon_smile.gif i braku miejsca za szafką ) pozostają mi chyba tylko kolumny podstawkowe lub do zawieszenia na ścianie myślałem o takich: DALI ZENSOR 3 lub Tannoy Mercury 7.1 po obu stronach TV. Nie wiem czy konieczny byłby jeszcze głośnik centralny.
Z czasem pewnie zakupię odtwarzacz CD, na razie muzyka szła będzie z xboxa. Słucham głównie polskiego rocka, ale będą korzystać z tego zestawu też inne osoby, także najlepiej jak byłby w miarę uniwersalny do TV i do muzyki. Kwota do 2000zł +/-, może być używany.

Poniżej przedstawiam układ salonu. Uwagi i propozycje mile widziane.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dobre do obu rzeczy. Wszak na soundbarze typowym i popularnym do tv nie posłuchasz muzyki. Przy nim zestawy które sugerujesz to istne muzyczne hifi, gdzie i film zabrzmi lepiej. Np Dali zesor 3 to fantastyczne monitory które mają potencjał na dużo droższą elektronikę niż Denon 520. Do takiego denona dobrze będą pasować nawet nieco tańsze Magnat quantum 673, są twardsze , bardziej precyzyjne.
Do stereo nie trzeba głośnika centralnego, wzmacniacz puszcza pełne pasmo na kolumny.
Amituner kinowy ma " podane z płyty br" 6 ścieżek 5.1 i je dzieli na odpowiednie kolumny( upraszczam).
4 uwagi icon_wink.gif
1 Zestawy które wybrałeś grają po ciepłej stronie.
2 Kolumn nie stawia się za szafką, a monitorów nie stawia na półce...tylko na stendach więc zajmują podobną ilość co podłogówki.
3 Ścienne uchwty ok ale nie każdy pasuje, trzeba patrzeć na np głębokość kolumny, pomyśleć też czy ma łapać od dołu, czy od tyłu icon_wink.gif
4 Potrzebujesz też DAC np Fiio d3 , bo audio z tv wychodzi optycznie.Chyba że wzmacniacz z dac -optykiem Marantz pm 6005, Yamaha as301, as501.
5 Jeśli kolumny mają stać obok tv i chyba wąsko rozstawione ok 150-170cm to nieco mało, bo siedzisz wdg rysuku od nich 3 metry, scena stereo będzie (raczej) nieco wąska.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2 Kolumn nie stawia się za szafką, a monitorów nie stawia na półce...tylko na stendach więc zajmują podobną ilość co podłogówki.
3 Ścienne uchwty ok ale nie każdy pasuje, trzeba patrzeć na np głębokość kolumny, pomyśleć też czy ma łapać od dołu, czy od tyłu icon_wink.gif
4 Potrzebujesz też DAC np Fiio d3 , bo audio z tv wychodzi optycznie.Chyba że wzmacniacz z dac -optykiem Marantz pm 6005, Yamaha as301, as501.
5 Jeśli kolumny mają stać obok tv i chyba wąsko rozstawione ok 150-170cm to nieco mało, bo siedzisz wdg rysuku od nich 3 metry, scena stereo będzie (raczej) nieco wąska.


ad. 2
rozumiem, jednak coś muszę wybrać, stendy raczej na półce też nie postawie, a szafkę trzeba by pewnie ze 30cm wysunąć do przodu, możesz zaproponować co było by najbardziej optymalne?
ad.3
myślałem, że mogę z dekodera wyjść poprzez chinch na wzmacniacz, w załączeniu zestaw łączy jakie posiada dekoder,

DSC01446.jpg


ad.4
wąsko to jest, ale myślę że i tak będzie lepiej niż jest, może w takim razie coś innego, jeśli nie warto wydawać pieniążków na taki układ pokoju jaki jest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2 . To wtedy patrz mój punkt 3.
Ad3. hmm czułem taką odpowiedź, ale ja czasem lubię obejrzeć film z dysku wpiętego do usb tv , lub jakiś koncert z dvd popatrzeć w TV , a Ty ? i wtedy Twój pomysł już nie działa. DAC pomiędzy TV a wzmacniacz to nie jest majątek, 110zł
Ad4. Ojej chyba za wcześniej o tym napisałem i wystraszyłem , a Ty wyolbrzymiłeś spawę icon_sad.gif To o czym napisałem to już ostatni szlif, coś co sparwi że może być jeszcze lepiej, bo akustyka jest ważna i istotna.
To że będzie lepiej względem co jest teraz to w ogóle nie ma dyskusji i porównania... sprostuję... to jak bym powiedział, że do planowanej przez Ciebie limuzyny V6 warto założyć lepsze opony niż takie za 200zł, oraz lekko poprawić geometrię kół, a Ty byś odparł, że na razie nie ma takiej szansy i czy to znaczy że masz jeździć dalej dewu tico.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, masz rację z tym DAC, nie pomyślałem, zastanawiam się teraz czy Magnat quantum 673 czy Monitor Audio BX2 są z tej samej półki cenowej, różnica 200zł na korzyść Magnatów, do tej pory nie miałem lepszych głośników także pewnie różnicy i tak nie zauważę.
Które będą lepiej współpracowały z Denon 520AE?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko zauważysz, ale i usłyszysz. Dlaczego zakładasz, że nie rozróżnisz brzmienia dwu różnych kolumn, jeśli rozróżniasz głos domowników to myślę, że tak bo głuchy nie jesteś icon_wink.gif Faktycznie różnica ceny tych kolumn, nie sprawia, że wchodzisz na inny poziom, bo to raptem 10-15%, ale jest ciut inaczej.
Obie kolumny do brzmienia Denona pasują bo nieco utrzymają w ryzach luźny i obszerny bas.
Te kolumny nieco się różnią, choć mógłbym Ci podać inne modele różniące się jak wina słodkie i wytrawne.
Quantum 673 jest bardziej twardy, dokładny ma dużą dynamikę. Monitor Audio bx2 gra nieco bardziej sprężyście, ciut cieplej, ciutkę mniej dynamicznie ( Następca bx2 - model bronze 2 gra chłodno i twardo, a więc nawet następca konkretnego modelu jest bardzo inny).
Obydwie Twoje propozycje są dobre, warte swej ceny i powinieneś być zadowolony. Nie schodź poniżej tej klasy i tego rozmiary kolumn, mam na myśli głośnik o rozmiarze 6-6,5". Wymieniane już Dali 3 pozycjonował bym wyżej, są ciutkę większe, gra bardziej dojrzałym brzmieniem, plastyczniej, są też droższe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, rozejrzę się jeszcze za stendami, ale jeśli zajmą tyle samo miejsca co podłogówki to pozostaje mi tylko poszukać dobrach uchwytów do ściany.
Odnośnie podłączenia to potrzebowałbym 2x przewód głośnikowy, DAC, 2xcinch i optyk, biorąc pod uwagę zakup DVD, dobrze zliczyłem czy coś jeszcze potrzeba, aby wszystko podłączyć, a mianowicie dekoder nc+DVD+TV+wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem że kwestie podłączeń już Panowie załatwiacie więc nie mieszam się chyba że chcecie icon_smile.gif
Co do samego sprzetu to polecam w tej cenie właśnie wspomniane Quantum 673, lub wyprzedażowe i tańsze Tesi 260 od Idniana Line.
Serii BX nie kupuj nowsza Bronze jest nie dużo droższa po rabatach a jednak dźwiękowo lepsza.

Co do samego wzmaka to jak już chcesz iść w Denona to jednak model 720AE.
Chodź całkiem udanym modelem jest Pioneer A20 oraz A30. Gra nieco bardziej detalicznie od Denona, oraz z lepszą kontrolą dołu. Z koeli Denon stoi faktycznie po cieplejszej stronie.

W Przypadku pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zdecydowałem się na Quantum 673, z uwagi na brak wystarczającego miejsca zastanawiam się nad zawieszeniem ich na ścianie, tylko jak na razie nie znalazłem uchwytu pod te głośniki i nie wiem czy tak blisko ściany to będzie dobre rozwiązanie.
Jeśli chodzi o wzmacniacz to nie mam zdania, nie słuchałem jeszcze jak gra Denon a jak Pioneer. Chciałbym się zamknąć z ceną w okolicy 2000zł, z kablami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakieś tanie uchwyty do zawieszenia na ścianie, to nie jest dobry pomysł. Musisz poszukać takich, które oddalą kolumny jak najdalej od ściany (na pewno powyżej 30 - 40 cm).
Albo zlecić komuś takie solidne i sztywne konstrukcje. To nie może drgać, być zbyt delikatne.
Oczywiście najlepiej by było, gdyby kolumny były zawieszone na takiej wysokości, by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości uszu siedzącego słuchacza. To jedna z podstawowych zasad prawidłowego ustawiania kolumn. Znasz je?
Gdy zestawy głośnikowe będą zbyt blisko ścian wówczas najpewniej wystąpi podbicie dźwięku, szczególnie niskich tonów. Podbarwienie i zniekształcenie dźwięku, spłaszczenie sceny stereo,
ogólny chaos w odbiorze. Tym bardziej, że kolumny mają wylot portu b-r umieszczony z tyłu obudowy. A przy bliskim ustawieniu koło tylnej ściany niekorzystne efekty w tej sytuacji mogą być większe niż używając kolumn z przednim b-r albo takie o obudowie zamkniętej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno jakieś tanie uchwyty do zawieszenia na ścianie, to nie jest dobry pomysł. Musisz poszukać takich, które oddalą kolumny jak najdalej od ściany (na pewno powyżej 30 - 40 cm).

Tym bardziej, że kolumny mają wylot portu b-r umieszczony z tyłu obudowy. A przy bliskim ustawieniu koło tylnej ściany niekorzystne efekty w tej sytuacji mogą być większe niż używając kolumn z przednim b-r albo takie o obudowie zamkniętej.


Właśnie przypuszczam że będzie problem, nie znalazłem na portalach aukcyjnych takich, które mogłyby odsunąć na taką odległość,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Są takie uchwyty. Maja łamane przeguby któryś z kolegów wysyłał tu ostatnio linki właśnie z Allegro. Więc poszukaj dobrze.
Kolumny kup u nas, nie podejda ci oddasz. Co do wzmaka to Pioneer może się okazać być lepszy. Myślisz o używanym czy nowym?
Z nowych a 30 z używanych 656 wystarczy.

Ok, poszukam jeszcze, jeśli chodzi o wzmacniacz to może być używany, nie znalazłem w sklepie głośników Quantum 673,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydowałeś się te Magnaty to faktycznie powyższe wzmaki by pasowały do tych kolumn, ale tutaj oczywiście zależy od preferencji.

Ja bym z tymi kolumnami poustawiał je tak:

Szybkość, rytmika, szczegółowość: 

1. Pioneer A 30

2. Pioneer A 616 / A 656 / A 676 , Denon Pma 720 ae

Ocieplenie, "kultura grania", dociążenie dźwięku

1. Pioneer A 616 / A 656 / A 676

Długo nic .............

2. Denon Pma 720 ae

3. Pioneer A 30

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już zupełnie nie wiem co wybrać, muszę chyba gdzieś podjechać i posłuchać, tak na szybko znalazłem taki 

https://www.olx.pl/oferta/pioneer-a-656-mark-ii-CID751-IDkUfaS.html#c0d17fc7f6

Nowy A30 kosztuje ok. 1200-1300zł, także różnica spora, może na początek byłby w sam raz. Używanego A30 nigdzie nie znalazłem.

 

Edytowano przez radmis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radmis napisał:

...muszę chyba gdzieś podjechać i posłuchać,

 

To jest najlepsze wyjście, wszystkie te wzmacniaczy będą pasowały do tych kolumn, jednak z każdym z nich zagrają trochę inaczej. I tutaj teraz Twoja rola, abyś wybrał jak najlepiej pod swój gust ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 18:38, 1Ender napisał:

Uchwyt Wieszak Hak Kolumny Głośnika Mocny 30kg KRK

link http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-hak-kolumny-glosnika-mocny-30kg-krk-i6159601269.html

Już raz komuś wklejałem link do aukcji - ponawiam i pozdrawiam

Dzięki, uchwyt wygląda na solidny, ale długość od ściany do końca uchwytu to 33cm, głębokość głośnika to 28cm pozostaje więc tylko 5cm przestrzeni od kolumny do ściany, a to niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note słusznie zauważył to wzmacniacze grające inaczej.

Masz dwie opcje z czego ta z odsłuchem jest konieczna przy nich.

Mianowicie:

1. pojechać do faceta od 656 i poprosić o odsłuch tego modelu. Dobrze by było jakbyś wziął swoje kolumny. Nie wiem czy się zgodzi, bo dla niego pewnie cena nie warta zainteresowania. Aczkolwiek spróbować możesz.

2. wypożyczyć A30 czy to u nas czy w innym salonie i sprawdzić czy jego dźwięk Ci odpowiada.

Niestety przy opcji 2, nie bardzo będziesz wiedział jak mimo wszystko gra 656. Da Ci to tylko jasny obraz czy ten konkretny model Ci się podoba czy nie.

Taka usługa jest bezpłatna, więc jeśli chciałbyś go sprawdzić to zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radmis napisał:

Dzięki, uchwyt wygląda na solidny, ale długość od ściany do końca uchwytu to 33cm, głębokość głośnika to 28cm pozostaje więc tylko 5cm przestrzeni od kolumny do ściany, a to niewiele.

Przy przednim Bassrefleksie nie powinno być problemu, trochę gorzej przy tylnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...