Skocz do zawartości

Pomoc w doborze amplitunera


BartoZ

Recommended Posts

Witam,tak jak w temacie szukam amplitunera do muzyki który zagra z głośnikami Jamo s718.
Przeczytałem juz wiele forów i zastanawiam się nad amplitunerami:
-Denon,
-Yamaha,
-Pioneer,
-Harman Kardon.

Dlaczego amplituner ? Szukam czegoś uniwersalnego, głównie 90% muzyka - 10% kino, z podłączeniem kabla lan lub blutetooth.
Co do dzwięku jakiego oczekuję,wiem,że kolumny szału nie robią ale oczekiwałbym dobrej góry oraz miękkiego,niskiego basu.
Budżet jaki mogę przeznaczyć na używany amplituner to ok. 1000zł, +- 100.
Kolumny mają 200 w RMS oraz 6 ohm.


Z denonów przeglądam się za "Denon avr-x1000 , x2000" lub "Denon avr-2113" . Z Pioneerów serie VSX 500-900. Z Yamah niestety nic nie znalazłem co by zwrociło moją uwagę. Harman - model avr 630, avr160, Avr 350 lecz co do Harmana jest nie przekonany jego mocą.
Moje pytanie brzmi, jaki polecili byście amplituner używany w tej cenie oraz który jest dość uniwersalny ?

Ps.Aktualnie używam amplitunera Denon avr-1601 wydaje mi się on za słaby oraz już troche przestarzały.
Za wszelkie porady z góry serdecznie dziękuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim. Jeśli 90% to muzyka, dlaczego chcesz kupić amplituner do kina domowego? One słabo grają w stereo. Szkoda pieniędzy.
A masz przecież dwie kolumny Jamo (nie głośniki, bo one to są w kolumnach zamontowane, są ich częścią - piszmy poprawnie).
Więc po co Ci amplituner, gdzie nie wykorzystasz pozostałych kanałów?
Do odsłuchu muzyki najlepszy będzie wzmacniacz stereo. Klasyczne dwa kanały.
A film na stereo też da się świetnie obejrzeć i posłuchać.
Jeśli chciałbyś kupić amplituner KD, który tylko w przybliżeniu zagrałby tak dobrze jak niezły wzmacniacz stereo za 1000 zł, to musiałbyś za niego dać ok. 4 - 5 tysięcy zł.
Zastanów się co jest dla Ciebie priorytetem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel
Z Wikipedii

"Potocznie głośnikiem nazywa się również zespół głośników zamknięty we wspólnej obudowie, poprawnie nazywany zestawem głośnikowym. Kolumna głośnikowa natomiast to rodzaj zestawu głośnikowego składającego się z kilku takich samych głośników ustawionych w linii w obudowie"

Na stronach internetowych wielu sklepów ze sprzętem odpowiedni dział nazywa się właśnie "Głośniki" a nie "Kolumny".

Myślę, że w tej sytuacji możemy na forum pozwolić sobie na podobną różnorodność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przytoczyłeś fragment mówiący o potocznym nazewnictwie, zaś po przecinku jest mowa o nazewnictwie poprawnym. Potocznie nie znaczy poprawnie. Jesteśmy na fachowym forum, więc także uważam, że powinno się operować nazewnictwem poprawnym nie zaś potocznym. Można jak najbardziej używać określenia zestaw głośnikowy lub kolumna głośnikowa. Głośnik to tak jak wspomniał Angel -część kolumny. To że sklepy tak piszą na swoich stronach mnie osobiście dziwi, a zgadza się, można tak opisane grupy produktów znaleźć. W mojej ocenie to błąd.

Wracając do tematu. Również polecam zastanowić się nad sensem kupna amplitunera do muzyki. Dwukanałowy wzmacniacz stereo w mojej opinii jest wyjściem jedynym słusznym, chyba że Tobie zależy na funkcjonalności bardziej niż na jakości brzmienia, a różnice w brzmieniu są słyszalne nawet dla osoby, która nie ma żadnego pojęcia o muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko my tak mamy w Polszy.
Tłumacząc z innych języków "głośnik podłogowy" "głośnik podstawkowy"
Rozumiem że część osób to drażni ale nie do końca rozumiem dlaczego.
90% osób tak mówi mówiąc o tym samym.
Czy jak powiem Kolumna głośnikowa to dodaje jej prestiżu? Ano nie gra tak samo. Myślę że czasem możemy pominąć te formalności.
Tak samo drażni to motocyklistów. Osobiście sam jeżdżę, ale jeśli ktoś mówi MOTUR to niech sobie mówi wcale mi to nie przeszkadza. Bo mój MOTOCYKL to ta sama maszyna.

Wracając do tematu. Szukasz stereo a wybrałeś amplitunery kina. W nich funkcja STEREO jest jedną z kilku nastu dodatkowych funkcji ale one nie po to zostały wyprodukowane.
Chcesz słuchać muzyki idź w amplituner stereo. Funkcjonalność ta sama a urządzenie wykonane w tym celu.
Yamaha RN500, Onkyo 8130 zmieścisz się w budżecie.

Pozdrawiam użytkownika Kraft za luźniejsze podejście do sprawy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno amplituner stereo jest wyjściem lepszym niż amplituner wielokanałowy, jednakże wzmacniacz zabrzmi przeważnie lepiej. Do wzmacniacza można zakupić dac, co wpłynie na funkcjonalność i umożliwi podłączenie ( nie podłanczanie ) zewnętrznych źródeł cyfrowych czy komputera. Ale nie wiem jak autor się na to zaopatruje.

Mimo wszystko ja będę przekonywał do prawidłowego nazewnictwa. Jak wyżej w nawiasie wspomniałem, większość osób mowi włanczać i popełnia wiele innych błędów językowych, ale w mojej opinii nie oznacza to, że skoro większość tak mówi i jest to ogólnie zrozumiałe dla odbiorcy to można tak się wypowiadac. Taka sama byłaby moja reakcja na słowo motur icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Simsonie, ale pisząc "kolumna głośnikowa" też najczęściej popełniamy błąd, tylko w drugą stronę.

Przyjrzyjmy się definicji

"Zestaw głośnikowy – zespół głośników umieszczonych w specjalnej obudowie (skrzynce), która ma zapewniać separację akustyczną pomiędzy przednią i tylną częścią membrany głośnika, zapobiegając w ten sposób zwarciu akustycznemu.

Zestaw głośnikowy często bywa błędnie nazywany kolumną głośnikową, określenie to powszechnie funkcjonuje wśród producentów i w handlu, fakt ten potwierdzają zwroty kolumna dwudrożna, kolumna trójdrożna."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, wytłumacz dlaczego zestaw głośnikowy jest "błędnie" nazywany kolumną. Gdzie tkwi błąd? Moim zdaniem nazwa kolumna głośnikowa lub po prostu kolumna, przyjęła się nie tylko w języku potocznym i jest poprawna.
Jeśli zepsuje Ci się głośnik w kolumnie, czy zestawie głośnikowym, jak wolisz, to powiesz/napiszesz "Zepsuł się głośnik w głośniku"?
Co do definicji w Wikipedii, to niestety nie zawsze mają rację. A nieraz piszą takie bzdury, że nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.
Przeczytaj definicję pojęcia "Audiofil". I rozwinięcie dalej tam poprowadzone. Toż to prawdziwy paszkwil.

S4Home. Uważam, że jednak należy dbać o poprawność a także zrozumiałość określeń.
Motocykl to pojazd w którym zamontowany jest motor, czyli silnik. Możesz mówić "jadę motorem", ale to oznacza "jadę silnikiem".
A "motur", to już inna para kaloszy. Po prostu jakiś żargon albo prowincjonalizm.
Równie dobrze można by nie zwracać uwagi na to jak ktoś nazywa głośniki wysokotonowe gwizdkami czy syczkami a niskie tony bassem.
Myślę, że Ty jako przedstawiciel branży powinieneś szczególnie dbać o poprawność nazewnictwa. To świadczy o Twojej firmie.
A jeśli Ci to nie przeszkadza, to świadczy niestety również o Tobie.
Mnie i wielu osobom na tym forum przeszkadza i będziemy propagować poprawne nazewnictwo.
"Luźne podejście" można uskuteczniać w prywatnych rozmowach przy piwku. Kto mnie zna, to wie, że tak jest.
Ale Forum Audio, to miejsce publiczne i wiele osób walczy tu o staranność wypowiedzi. O ich zrozumiałość.
Twój "luz" w pisaniu, to niestety bardzo dobrze zna tu wiele osób.
Niestety luz jaki proponujesz jest jak dla mnie bylejakością.

Simson, dziękuję za rzeczową wypowiedź. I cieszę się, że Tobie też nie jest obojętne jak się rzeczy nazywa.

BartoZ, ja jednak obstaję przy wzmacniaczu a nie przy amplitunerze. I to przy sieciowym jak proponuje branża.
Bo nic nie piszesz o takich potrzebach. Więc dlaczego psuć sobie jakość dźwięku kosztem funkcji, których nie użyjesz?
I gdzie w takich amplitunerach dobre wysokie tony oraz miękkie, głęboko schodzące niskie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast drażni brak znaków interpunkcyjnych, przestankowych - gdzie zmienia się całkowicie sens całego zdania. I często muszę się "wślepiać" i czytać po kilka razy bo autor nie postawił np. przecinka. Sam też niejednokrotnie edytuję i poprawiam swoje posty, gdy zauważam tego typu błędy u siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tłumaczę się, że to się przyjęło i uznawane jest za poprawne. Hi-Fi i Muzyka oraz Audio - Video nazywają zestawy głośnikowe kolumnami. Sprawdź dział "Testy".
Uważasz, że są mniej fachowi od Ciebie, że nie wiedzą jak się co nazywa?
Jedynie Audio nazywa zestawy, zespołami głośnikowymi. Ale w tekście testów bardzo często używa się jednak niepoprawnego według Ciebie określenia "kolumny".
Czyli recenzenci Audio też się mylą? icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale tylko my tak mamy w Polszy.



S4Home przepraszam, że zwrócę uwagę, ale nawet jeśli to było napisane w konwencji żartu, to razi taka forma moje uczucia, tym bardziej , że wyraz "Polszy" napisałeś jak widać z dużej litery. Pomijam już brak znajomości Regulaminu Forum.

Koledzy zarówno Wikipedia jak i pan Dobrucki nie są specjalistami od językoznawstwa i wyroczniami w kwestii nazewnictwa. Proponuję zachować nazewnictwo przyjęte w formie dotychczasowej na naszym Forum.
Dlatego też proponuję zakończyc dyskusję, która do niczego dobrego nie prowadzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończmy z licytowaniem się i powoływaniem na Wikipedię, Miodka i encyklopedię Gutenberga.
Raczej wszyscy zdajemy sobie sprawę, że każda z tu użytych form jest przyjęta, jednak zdrowy rozsądek podpowiada że forma "głośnik" jest mało precyzyjna i znaczy wiele : bo i elementy składowe kolumny, głośniki do auta, lub też właśnie kolumny. Zaś forma " kolumna", może nie najpiękniejsza, jednak daje dokładny obraz o co chodzi .
Autor napisał, że ma głośniki Jamo 7$$, a więc wiadomo, że chodzi o takie w obudowie icon_wink.gif

Do autora BartoZ amplituner kina domowego do muzyki to średni pomysł, a patrząc jeszcze pod katem przesyłania muzyki po BTH to porażka. Skoro masz muzykę w telefonie to zgraj ją już lepiej na pendrive i wepnij w ten amplituner, będzie lepiej. Chyba że pragniesz strimować sobie jakiegoś spotyfaja na amplituner kD z telefonu, na zasadzie że muzyczka gra w tle, a Ty robisz coś innego, a nie słuchasz muzyki jako takiej, to jakoś ujdzie w tłumie.

Przede wszystkim wypisałeś listę kilkunastu marek, marek które niejednokrotnie różnią się brzmieniem... do czego dążysz , bo zmiana obecnego na inny " lepszy" chyba coś powinna wnosić, jakiś progres, ale jaki ? Napisz jakie lubisz brzmienie.
Cytat

Kolumny mają 200 w RMS oraz 6 ohm.[/b]


Twoje kolumny mają spadki do 3,5ohma, więc są dość trudne nawet dla silnego i wydajnego amplitunera kina domowego. Pomyśl o tym.
Zacytuję "Zmierzone parametry pokazują, że pod względem impedancji S 718 wcale nie są taką "łatwizną" - 3,5-omowe minimum w okolicach 100 Hz oznacza 4-omową impedancję znamionową; jednak niska impedancja pomaga czułości (płynie większy prąd) i wynik 90 dB, mimo że trochę słabszy od obiecywanego, jest już czymś wyjątkowym.

Podsumowując, S 718 można podłączać tylko do wzmacniaczy, które jakoś sobie radzą z czterema omami, za to ich moc może być umiarkowana, a przy pomocy S 718 i tak osiągniemy wysokie poziomy głośności. A przecież do S 718 można dostarczyć dużą moc (ich moc znamionowa to 200 W), co w połączeniu z wysoką efektywnością oznacza nadzwyczajne możliwości hałasowania."
Angel napisał że amplituner kina domowego mogący równać się z wzmacniaczem stereo za 1 tys zł , musiał by kosztować 4tys zł i poniekąd zgadzam się z tym. Jednak w kontekście tych konkretnych kolumn musiałby być nawet droższy niż 4 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54 tak było to pisane w żargonie.
Już nie zmienie gdyż i tak zacytowales. Chyba że jako moderator masz takie uprawnienia to proszę.
Faktycznie temat spelza na niczym.
Skoro tu trzeba nazywać to "tak", to tak tez robić będę. icon_smile.gif
Autorze wątku przepraszamy za offtop. Czy cis w twojej kwestii sie wyklarowalo?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ...

Jacek75 - Dziękuje za info co do moich kolumn,ponieważ tego niestety nie wiedziałem :\ 

Oczywiście innym również dziękuję za odpowiedzi i nic nie szkodzi za offtop, zawsze warto się czegoś nauczyć :P

Ogółem określę czego oczekuję i dlaczego miał być to amplituner (choć po przeczytaniu waszych komentarzy jestem przekonany na wzmacniacz).

Bardzo lubię "odkręcić i rozkoszować się tym jak ładnie gra góra oraz jak pięknie słychać bass"

Napewno w przyszłości będzie dokupiony Subwoofer, a do 2 lat reszta kolumn - Central,surroundy.

Oczekuję dzwięku który nie obija w bawełnę.Góra - czysta,nie męcząca; Średnica - nie przesadzona;Dół - miękki, nie sztuczny.

Jakiej muzyki słucham ? - Najczęściej trap, pop, różnego rodzaju remixy, rock, rzadko hip hop. Ogółem można powiedzieć,że wszystkiego :P

Żona prosiła żeby sprzęt wyglądał na nowy, a chodzi o to żeby było mało przycisków i pokręteł z przodu.

Ja oczekuję by był funkcjonalny i mocny - sieć(wi-fi,kabel lub bluetooth), HDMI, pre out na przednie, fajnie byłoby mieć również auto kalibracje(ciężko u mnie z ustawieniem tych kolumn, 16m kw.), możliwość podpięcia więcej niż 2 kolumn,ponieważ nie chcę za rok-2 lata wymieniać wzmacniacz z powodu zakupu dodatkowych kolumn.

Amplituner lub wzmacniacz musi być używany(wiem,że nie kupię nowego w tej cenie).

Budżet się nie zmienił - 1000 zł +- 100 zł

Tak jak pisałem,używam aktualnie Denon Avr-1601(mający 60 wat przy 8ohm oraz 90 przy 6 ohm) lecz szukam czegoś mocniejszego oraz bardziej funkcjonalnego,mimo tego jestem z niego zadowolony.Kolega ma identyczne kolumny oraz amplituner Denon avr- 2113 i "gra" bardzo ładnie lecz ma on większe pomieszczenie.

Macie jakieś propozycje ? Ciężko mi teraz coś znalezć,nie wiem po czym patrzeć :\

Edytowano przez BartoZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty chłopie mieszasz!

Kino domowe – zestaw urządzeń audio i wideo przeznaczony do oglądania filmów, który pozwala symulować w warunkach domowych wrażenie dźwiękowe, jakiego doświadcza widz na sali kinowej lub koncertowej. Zazwyczaj w skład zestawu wchodzą: źródło sygnału w postaci odtwarzacza Blu-ray lub DVD, elementy audio do odtwarzania dźwięku przestrzennego (DTS, Dolby Digital, Dolby Digital EX, itp.) czyli wzmacniacz i zestaw głośnikowy w systemie 5.1 (również 6.1 i 7.1), oraz urządzenie do odtwarzania obrazu, np. telewizor lub projektor z ekranem projekcyjnym.

W kinie domowym masz dźwięk przestrzenny

Dźwięk przestrzenny uzyskiwany jest dzięki wykorzystaniu zestawu minimum 5 głośników, którym towarzyszy dodatkowy głośnik niskotonowy, zwany popularnie subwooferem. Po rozmieszczeniu źródeł dźwięku wokół widza (trzy głośniki z przodu i dwa po bokach, głośnik niskotonowy w dowolnym miejscu), podczas oglądania filmu będzie on miał złudzenie otoczenia przez dźwięk, podobnie jak w nowoczesnej sali kinowej. Odtwarzany film musi mieć wielokanałową ścieżkę dźwiękową, a wzmacniacz zestaw dekoderów pozwalających na dekompresowanie poszczególnych kanałów dźwięku. Poza tym wzmacniacz musi mieć zestaw wyjść pozwalający na podłączenie zestawu głośników oraz głośnika niskotonowego. Najnowszej generacji zestawy głośnikowe mają obok subwoofera nawet 6 lub 7 głośników.

Stereofonia (pot. stereo) – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł. Zapis dźwięku odbywa się za pomocą co najmniej dwóch niezależnych mikrofonów, osobno dla kanału lewego i prawego, transmisja zaś poprzez dwa oddzielne kanały do dwóch osobnych głośników[1].

Rozwinięciem stereofonii jest stereofonia wielokanałowa.

Dźwięk wielokanałowy, dźwięk dookolny, dźwięk przestrzenny (ang. surround sound) – technika będąca rozwinięciem stereofonii, pozwalająca na utrwalanie i odtwarzanie co najmniej trzech kanałów dźwięku. Zastosowanie dodatkowych kanałów i odpowiadających im głośników po bokach i z tyłu słuchacza pozwala na zwiększenie poczucia otoczenia dźwiękiem.

Jak chcesz dźwięk wielokanałowy to idź w kino domowe. Ale wtedy budżet razy 6, czyli przeznacz ok 6000 zł i będziesz miał w miarę przyzwoite granie - również w stereo

Koledzy doradzą i będziesz zadowolony.

Takich funkcji sieciowych nie znajdziesz w wzmacniaczach stereo, przynajmniej ja nie widziałem w cenie do 1000zł. Widziałem w amplitunerach stereo, ale kosztują trochę ponad 1000 zł. Na tym etapie odpuść funkcje sieciowe. Z czasem dozbierasz trochę i kupisz jakiś "klocek" typu odtwarzacz sieciowy/strumieniowy. No chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

Co do Sub - bo ciąglę się na niego upierasz, to powiem ci, że ja w swoim stereo zestawie basu czasem mam aż za dużo!:D Mam tylko 2 kolumny super dźwięk przestrzenny 2 kanałowy czyli stereo i sub'a nie potrzebuję a nawet nie chcę! :D. Filmy też oglądam  i dźwięk jest super!

2 kolumny zero Sub i super basy - to pewnie dla ciebie takie audio voo doo? :P

Aha! Basu nie masz bo masz amplituner kina domowego, a te urządzenia podają sygnał audio bardzo rozdzielczo więc basu nigdy mieć nie będziesz na tym urządzeniu.

Chcesz basy kup wzmacniacz z pre podłączysz kolumny do wzmacniacza, avr będzie robił za źródło dźwięku. Albo sprzedaj i kup porządny wzmacniacz. Tyle w temacie.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender - Aktualnie mam te 2 kolumny podpięte i co do basu to jest zadowolony choć muszę equalizerem się wspomagać ( na kompie) żeby mnie to naprawde zadowalało, a lubię jak naprawde trzęsie dlatego w przyszłości chce suba. Co do funkcji sieciowych, kumpel z tym denonem ma identyczne głośniki i gra naprawde dobrze! (mimo amplitunera KD i słuchania w stereo). Myślałem,że znajdzie się jakieś rozwiązanie na jeszcze lepsze słuchanie muzyki w stereo.Co do funkcji amplitunera KD i wzmacniacza - teoria a praktyka to co innego,nie zawsze stereo jest używane do muzyki a KD do kina. Liczyłem na podpowiedz na co najbardziej patrzeć przy wyborze(szumy,Db,W,itp.) ale widzę,że dowiedziałem się od Ciebie tyle co już wiedziałem - najlepiej to byłoby wydać 10 000 i mieć spokój. 1000 to górna granica moich możliwości.Mam nadzieje,ze zrozumiałeś to co napisałem.

Ps. Nie chciałem Cie w jakikolwiek sposób urazić.

Pozdrawiam

Edytowano przez BartoZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze sprzętem w zakładanej kwocie (tysiąc zł), że jak ma być dobry, mocny i z siecią (czytaj: stereo), to kwoty 1500-2000zł. A ponieważ jeszcze chcesz HDMI, to zapomnij - dopiero wchodzą stereofoniczne  modele z HDMI, więc na razie to raczej kwoty koło 3 tysięcy.

Taniej może być, gdy kupisz amplituner kina domowego (będzie miał sieć i potrzebne możliwości połączeniowe), ale będzie słabszy jakościowo i o mniejszej mocy.

Dlatego pytanie co jest Ci najbardziej potrzebne ... Tych pytań jest więcej, stąd problem z odpowiedzią. Więc przede wszystkim należy patrzeć na sprzęt z interesującymi Ciebie funkcjonalnościami, a nie na jego parametry.

Pozdrawiam

PS. Napisałeś wątek w dziale STEREO, a wymagania kwoty pasują bardziej do kina domowego. Np. czy rzeczywiście potrzebujesz HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - Takie komentarze podziwam! W całości zrozumiałem o co chodzi. Niestety będę potrzebował podpiąć tv,ps4 i w razie czego inne rzeczy :\ Rozumiem,że jakościowo będzie gorzej niż z wzmacniaczem lecz ... skoro używałem Amplitunera Kd i dalej używam to raczej nie odczuje,że jakość będzie gorsza - wręcz wydaje mi się,ze jak kupie nowszy amplituner to jakość minimalnie ale wzrośnie. Bardzo przepraszam,że pomyliłem działy - myślałem,że ten będzie odpowiedni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By osiągnąć to co chcesz zwiększ nieco budżet o ok 500 zł. Wtedy zaproponujemy dac - podepniesz TV, ps4 i np. jeszcze komputer. Z daca sygnał wyprowadzisz do wzmacniacza i po kłopocie. Do ok. 500 zł można już coś wybrać z używanych dacków, co będzie działało w miarę przyzwoicie i nie będzie wyglądało jak pudełko po zapałkach.

Za resztę pomożemy Ci ze wzmacniaczem i kolumnami. Ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki i zmieścimy się w kwocie do 1000zł. Ale tu nie wiem jaki.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność wejścia HDMI w sprzęcie stereo, amplitunerach stereo, można przyrównać do obecności w aucie wlewu paliwa z każdej strony, lub kolejnych drzwi na dachu. Kierowcom starcza jeden wlew paliwa, choć widziałem ostatnio pewną panią(niestety) która krążyła po stacji paliw nie mogąc utrafić dobrą stroną auta w stronę dystrybutora...

Po cóż sprzętowi audio podawać sygnał Video(jakości np 4k), czy ścieżkę audio wielokanałową  ? Czy wszelkie konsole, BR, xboksy i tak nie trzeba wpiąć w TV(wszak chcemy widzieć w co gramy), a z TV nie starczy jeden kabelek optyczny? W 99% starczy , trzeba tylko pomyśleć. Wejście optyczne , coaxialne ma coraz więcej wzmacniaczy  stereo, nawet zacne marki doceniły obecność dobrego DACa audio.

 

10 godzin temu, BartoZ napisał:

 Liczyłem na podpowiedz na co najbardziej patrzeć przy wyborze(szumy,Db,W,itp.) ale widzę,że dowiedziałem się od Ciebie tyle co już wiedziałem - najlepiej to byłoby wydać 10 000 i mieć spokój. 1000 to górna granica moich możliwości.

 

Parametry nie grają, przynajmniej ich większość. Trochę źle kolegę zrozumiałeś...Co do tego, że jakbyś miał 10tys to miałbyś spokój to  nie tak. Owszem zakup  byłby niby łatwiejszy, jednak nie wróżyłby 100% sukcesu. Wierz mi można kupić beznadziejny sprzęt za 10 tys, zwłaszcza jak jesteś przekonany że kasa gra, a więc nie trzeba myśleć co się kupuje. Można złożyć zestaw za np. 1/3 tej kwoty  coś mądrego i lepiej pasującego brzmieniem, ale trzeba chcieć i wiedzieć co się chce.

Gdzieś w twym tekście, przewinął mi się tekst, że z czasem chcesz do muzyki dokupić kolejne kolumny, bo kolega ma i jest super ( może mylnie zinterpretowałem). Muzyka jest w stereo i nie ma opcji aby 4 kolumny w muzyce zagrały lepiej niż dwie, nie ma. Kwestia jest jak bardzo przy 4 kolumnach będzie gorzej, dziwniej, co w jakim stopniu będzie spaprane.

Twoja żona ma rację, mówiąc, że sprzęt fajnie jak jest prosty i intuicyjny, niestety kinówki- te współczesne takie nie są.

Upierając się jednak przy amplitunerze kinowym celuj w wysokie modele. Yamaha serii 7xx, Pioneer vsx 9xx, itd takie których wersje kosztują 2 tys lub zdecydowanie powyżej, przy odrobinie szczęścia dobrze wysteruje kolumny, zagra jak to sobie planujesz, może będzie w miarę prosty, dodatki będzie miał, ( a na bth szkoda sensu i kasy, jak masz np. wejścia cyfrowe i usb)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna możliwość.

Starszy prostszy amplituner stereofoniczny, oraz za 160 zł Google ChromeCast Audio.

Dzięki temu uzyskujemy funkcję sieciowe. Co prawda nie takie jak w amplitunerze nowszym typowo sieciowym. Jednak już coś.

W Kwocie 1000 zł kupisz amplituner sprawny z HDMI, który będzie jako tako grał w stereo. To już koledzy Ci uświadomili widzę.

http://allegro.pl/amplituner-pioneer-lx-60-i6760328125.html#imglayer

http://allegro.pl/onkyo-tx-sr705-kino-7-1-hdmi-dts-hd-pilot-karton-i6748830034.html

ten masz z siecią: http://allegro.pl/amplituner-7-2-onkyo-tx-nr616-hdmi-komis-myslenice-i6681786626.html

masz dwie 807ki: http://allegro.pl/onkyo-tx-nr807-i6761069693.html#thumb/2

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr807-thx-hdmi-7-2-net-i6758949928.html

 

Pozostaje do dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek75 napisał:

Twoja żona ma rację, mówiąc, że sprzęt fajnie jak jest prosty i intuicyjny, niestety kinówki- te współczesne takie nie są.

jacek75 - żona bardziej miała na myśli,żeby sprzęt dało się kontrolować z telefonu,żeby było mało przycisków na amplitunerze (dla niej najważniejsze co jest to gałka głośniej/ciszej :P i włącz/wyłącz)

 

14 godzin temu, jacek75 napisał:

Gdzieś w twym tekście, przewinął mi się tekst, że z czasem chcesz do muzyki dokupić kolejne kolumny, bo kolega ma i jest super ( może mylnie zinterpretowałem). Muzyka jest w stereo i nie ma opcji aby 4 kolumny w muzyce zagrały lepiej niż dwie, nie ma. Kwestia jest jak bardzo przy 4 kolumnach będzie gorzej, dziwniej, co w jakim stopniu będzie spaprane.

 

jacek75- Chodziło o to,że mimo jak słucha przy filmach w KD to naprawdę przyjemnie się słucha, a jak puści muzykę w stereo to też gra to niczego sobie.

S4Home - Naprawde ciekawe propozycje! :) Rozumiem,że amplituner onkyo najlepiej sobie radzi z stereo(jako amplituner KD) ?

Ogółem jest to pierwszy mój zakup za taką kwotę,wtedy kupiłem w ciemno i do zakupu porządniejszych kolumn byłem zadowolony :P

Gdybyście mogli doradzić jeszcze co do tych modeli(chciałbym zawęzić obszar poszukiwań):
Pioneer Vsx- 920,921,922,923

Onkyo tx-nr616

Denon avr-x2000 , Denon avr-2113

Yamaha - nie znalazłem w tej cenie serii 7xx

Te modele mi i żonie bardzo wpadły w oko (Onkyo jedynie mi),który z tych firm/modeli najlepiej sprawdziłby się z tymi kolumnami ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...