Skocz do zawartości

Pomoc w doborze amplitunera


BartoZ

Recommended Posts

9 godzin temu, BartoZ napisał:

jacek75 - żona bardziej miała na myśli,żeby sprzęt dało się kontrolować z telefonu,żeby było mało przycisków na amplitunerze (dla niej najważniejsze co jest to gałka głośniej/ciszej :P i włącz/wyłącz)

 

 

 

 

A bo te gałki są ważne , kluczowe ;) Z telefonu owszem wygoda, gdy np utwory na "serwerze widać".

Z tą małą ilością guzków na froncie amplitunera to czasem bywa złudne... pamiętam sporo tematów na forum gdzie ktoś wcisnął na rozbudowanym pilocie kinowym jakiś guzik typu setup itp i sprzęt nagle nie grał, czy inne nie grał jak powinien. Są też modele amp.kd gdzie by coś zmienić w ustawieniach trzeba włączyć Tv>:(, by widzieć co się robi nawet w banalnej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle najlepiej, tyle że 807 to na prawdę dobry model grający już dźwiękiem w stereo przez D.

Jego odpowiedniki denona Yamahy itp są droższe. Yamaha serii 7 to niższy model. Więc szczerze jeśli masz możliwość a widać że jest kilka, sprawdź go który masz blisko czy wszystko działa. I wtedy to godny polecenia model.

Aha! Mimo sieci nie pamiętam czy 807 ma możliwość sterowania że smartfonu. Trzeba to sprawdzić. Jesli nie to widziałem 509 który na pewno to ma. Jednak gra dużo gorzej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rozglądam się po tym Onkyo 807,szukam z oryginalnym pilotem. Ciekawi mnie jedno ... :\ Nie spale głośników ? Pamiętam to zawsze się gadało,że amplituner powinien mieć o połowe mniej mocy od kolumn a w tym przypadku różnicą będzie 20 wat. Czytałem to amplituner ten ma dosyć dobry wspólczynnik tłumienia (chodzi o to,że membrany bardziej "chodzą" ?). To raczej 2 ostatnie pytania co do tego amplitunera - szukam gdzie go najtaniej kupię a pozniej podzielę się opinią ! :) Jakby jednak nie udało się znalezc niczego w cenie która mnie satysfakcjonuje to jest jeszcze jakiś podobny do tego onkyo ? Jakaś yamaha/denon  ? HK ?

 

Edytowano przez BartoZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie powielane przez lata mity. Paradoksalnie prędzej spalisz głośnik podłączając go pod słabszy amplituner/wzmacniacz niż pod ten mocniejszy. Gdyż to nie moc "watowa" spala je, tylko zbyt wysokie zniekształcenia.

Więc tu bez obawy. Co do drugiej kwestii wysłałem Ci też linki innych firm. Jednak 807 to odpowiednik serii Avantage od Yamahy oraz Denona pewnie modelu 2310 może 3310?

Żaden z tych podlinkowanych nie miał pilota? Bo prawdę mówiąc nie przeglądałem dokładnie aukcji. A ceny faktycznie atrakcyjne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo niestety jedna aukcja zakonczona,a 1150 + wysyłka to jednak przekracza mój budżet :\ Będę czekał aż pojawi sie jakaś okazja ! :)

Ogółem dzięki wielkie za pomoc! Bardzo przydatne tematy oraz dużo rzeczy się dowiedziałem! :D

Ps. Co powiesz na te modele: ?

http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-nr717-i6750427947.html

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr-626-hdmi-7-2-uhd-wifi-hires-i6756687807.html

 

Edytowano przez BartoZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1100 na 626 masz a 1150 na 807 już nie ?:) serio?

Seria 8 gra znacznie lepiej, znacznie. Jesli więc ma to służyć do stereo to przemyśl to.

Seria 7 gra praktycznie tak samo jak 6, różnica polegała na funkcjonalności, wejściach, wyjściach. Różnie w zależności od lat.

Do 626 jest aplikacja sterująca więc powiedzmy, że pilot byłby mniej używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostało mi nic innego jak czekać na okazje :) Dzięki wielkie jeszcze raz!

Pozdrawiam

Ps.1150 na Onkyo 807 nie mam,ponieważ cięzko trafić na ten ampli w dobrym stanie z pilotem (pilot oryginalny 250 zł) do tego nie ma sterowania z telefonu więc jednak ten pilot byłby przydatny a to już cena 1400 zł.

Edytowano przez BartoZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...