Skocz do zawartości

Dwie kolumny + wzmacniacz/amplituner do komputera


pure2408

Recommended Posts

Witam, jestem nowo zarejestrowanym członkiem forum i proszę o radę, mimo że przeglądałem istniejące tematy nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi dla mojego problemu.

Posiadam laptopa z zewnętrzną kartą dźwiękową Creative SoundBlaster Omni (https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-omni-surround-5-1-70sb156000002-609904/) i poszukuje zestawu nowego zestawu stereo w budżecie do 1600zł, max 2000zł.

Słucham głównie rocka i muzyki gitarowej, pokój nie należy do dużych tj. 3x6m. Komputer będzie jedynym źródłem dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli komputer to Dac - przetwornik cyfrowo analogowy.
Poleciłbym Ci CA DacMagic 100 - nowy to koszt ok. 600 zł. Oczywiście można poszukać czegoś z używanych. Tu bardziej bym liczył na kolegów.
W skrócie widziałbym to tak
Komputer => Dac => Wzmacniacz/Amplituner = > kolumny



Rozumiem że karta dźwiękowa którą posiadam na niewiele się zda?, co poleciłbyś do tego DAC'a jaki zestaw wzmacniacz+kolumny i czy jest sens kupowania amplitunera w tej kwocie, czy różnica amplituner - wzmacniacz w budżecie ~500zł jest duża?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od jak najdokładniejszego opisania swojego problemu, bo tak możemy tę dyskusję ciągnąć w nieskończoność.
Przeczytaj proszę, uważnie poniższy tekst jak się pisze pierwsze posty i zrób to w punktach. Zamieść też rysunek pokoju.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DAC to niekoniecznie musi grać lepiej od karty dźwiękowej (zależy jaka, jakie opampy, czy daje dźwięk bardziej cyfrowy czy analogowy potocznie mówiąc). Sprawiłem sobie już kilka DAC za 100-400zł i potem jeszcze jeden - mega wychwalany w testach, opiniach - za prawie 1000zł, posłuchałem i bez żalu spakowałem, gram dalej na zintegrowanej (Realtek). Miałem wcześniej Creative X-Fi i też mi się nie podobało, twardy, cykający dźwięk. Przy budżecie 1600zł wydawanie kilkaset zł na DAC mija się z celem. Kolumny są najważniejsze i to one powinny pochłonąć wg mnie grubo ponad połowę budżetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnił swój temat tak jak prosiłem Cię wcześniej - zaoszczędzisz nasz czas i swój, i mnóstwa pytań. Bo jak na razie to tak trochę na siłę próbujemy od Ciebie wyciągnąć ważne informacje, które być może dla Ciebie nie mają większego sensu.
Czytałeś temat - jak piszemy pierwsze posty? Chyba nie..
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za opóźnienie, już uzupełniam.

1. Budżet
Na pełen zestaw chciałbym przeznaczyć do 1600zł

2) Nowy czy używany
Po przemyśleniu sprawy, przede wszystkim budżetu jednak kieruje się w stronę rynku wtórnego - zatem używany

3) Rodzaj sprzętu
Sprzęt stereo

4) Sprzęt towarzyszący
Lenovo Z510 z Linuxem + Creative SoundBlaster Omni specyfikacja: (https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-omni-surround-5-1-70sb156000002-609904/)

5)Jaka jest powierzchnia pokoju
18m^2 (3x6)
Rysunek w załączniku

6) Jakiej muzyki słucham
Przede wszystkim rock/muzyka gitarowa od łagodnych brzmień Pink Floyd po mocne uderzenia Motorheadu

7) Póki budżet mi nie pozwoli to nie kupie nic lepszego, zatem na kilka najbliższych lat

icon_cool.gif Jakich funkcji oczekuje
Sprzęt będzie podłączony pod komputer, w przyszłości planowałbym dokupienie tunera, oczekuje neutralnego brzmienia (może delikatnie w stronę dołu), do tego skłaniam się do kolumn podłogowych lub na podstawce, na biurku nie wygospodaruje na tyle miejsca.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Denon nie robił dobrych kolumn podlogowych. Sony przeciętne.

Nie odpowiedziałem na pytanie. Czy kokumny będą stać koło biurka i tam będziesz ich słuchał?

 

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Przyjrzyj się mojej propozycji zmian ustawienia w pokoju, oczywiście autor tematu i koledzy mogą coś poprzestawiać.

Propozycja Pure2408.doc

Propozycja 1Ender jest świetna. Skłaniam się ku takiemu umeblowaniu. Co do podziału budżetu czy ~700zł na wzmacniacz i ~900zł na kolumny to sensowny pomysł? W co mógłbym celować w takich kwotach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspomniane w aukcji pyknięcie przy wyłączaniu nie zwiastuje żadnych dalszych problemów?

+ jakie kolumny będą odpowiednią współgrać z tymi wzmacniaczami? W jakie modele celować? 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować nie musisz od razu. Napisz gdzie mieszkasz.

Kiedyś lokalizację użytkownika można było napisać w profilu. Teraz tak pomieszali z tymi nowościami, że się gubie trochę.

Wracając do Ciebie to "pyknięcie" to zobacz jak masz odkręconą gałę wzmacniacza - na godzinę 2!! Tego się nie robi. Przyjmuje się, że wzmacniacz ma ok 100% mocy już na godzinie 12! Ja zawsze mam skręcony wzmacniacz w okolicach skali początkowej i nic mi nie pyka. Poza tym mam tak dopasowany wzmacniacz do kolumn, że wystarczy mi  między godz. 7 a 8. Na godz 12 - to chyba bym ogłuchł, nie wspominając o godz. 2.

Poza tym przy takim kręceni wzmacniacza ponad 100% mocy występują takie zjawiska jak zniekształcenia harmoniczne i może dojść do uszkodzenia kolumn np. głośników wysokotonowych, a czasem wzmacniacza.

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 640A nie ma "ładnej średnicy" chodź żeby nie było że się nie znam znowu. To model który gra raczej oszczędną średnicą. Więc jeśli ktoś takiej oczekuje to słuszny kierunek. Model A500 jest jednak inny.

To pyknięcie jest do naprawy. We wzmacniaczu masz moduł opóźniający start i gaszenie.

A gałka wzmacniacza jest na godzinie 9 ta druga kropka to chyba rysa, na innym zdjęciu jej nie widać. Chyba że źle patrze?

To pyknięcie występuje bez względu na to w jakim położeniu jest potencjometr głośności.

 

Po Twojej wypowiedzi nie wiem czy słuszną drogą nie byłby czasem Marantz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w drodze masz nas. Zaglądnij kiedyś to podłącze Ci kilka systemów, zobaczysz jaki dźwięk Ci pasuje. Dzięki temu łatwiej nam będzie szukać w używkach.

A to inaczej to zacznijmy od kolumn. A na wzmacniacz przyjdzie czas. Tak jest po prostu łatwiej dobrać.

Zaglądnij proszę, posłuchasz sobie kilku zestawów. Wrócisz na forum powiesz X z Y grał najlepiej szukam tego wśród używanych i będziemy działąć. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To blisko masz do S4Home - może warto się wybrać - jeżeli nie na zakupy to na odsłuch?

Drugie co mi się nasuwa to komis używanego audio - użytkownik pumpurek Allegro - tam masz chyba ok 20km od Krakowa - Komis w Myślenicach. Tam też masz możliwość posłuchania używanego sprzętu i doboru kolumn, CD itd. Wszystko w jednym miejscu.

Jedź i posłuchaj - pisać można wiele.

Ps. Pisaliśmy w jednym czasie z S4Home i tu się zgadzamy!

Ps2. Co do pyknięcia to mogę Ci polecić bardzo dobry serwis, gdzie tanio to naprawisz. A 500 rewelacyjny wzmacniacz - może warto?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...