Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze sprzętu stereo


Fiko0108

Recommended Posts

Witajcie!
Jestem na etapie poszukiwań sprzętu stereo do mieszkania. Planuje przeznaczyć w granicach od 2500 do 3 000 zł. Jestem raczej laikiem w tych sprawach dlatego zwracam się do Was o pomoc. Znalazłem na allegro opcję, która wizualnie mi pasuje

http://allegro.pl/onkyo-tx-l20d-slim-kolum...6644151684.html

oczywiście to tylko opcja i jestem otwarty na różne kombinacje icon_biggrin.gif
Będę wdzięczny za pomoc icon_smile.gif


Pozdrawiam
Fiko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie, 

Dzięki z góry za zainteresowanie i chęć pomocy. Poniżej uzupełniam o dodatkowe informację: 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

- około 3 tys zł 

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

- może być używany 

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

W pokoju za wyjątkiem TV nie posiadam innego sprzętu. Szafkę RTV mam szeroką i dlatego zależy mi na małych ale mocnych kolumnach żeby je na szawce postawić. 

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

16m2 (5x3,2) - mieszkanie w bloku 

6) Jakiej muzyki słuchamy

Rock, Jazz, Pop, Alternatywa, Klasyczna , generalnie wszystko za wyjątkiem ciężkich brzmień - metal, hard itp. 

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Teraz dwa głośniki, w przyszłości chciałbym dokupić jeszcze max 2 ( np. centralny)

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Podłączenie pod TV , laptop ewentulanie słuchawki bezprzewodowe. Wejście na USB, HDMI, bluetooth. 

Jeśli coś jeszcze mam dookreślić proszę o info. 

Pozdrwiam 

Fiko

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałes po bandzie

 Chcesz wszystko :)

Zacznę od trudniejszych 

7. Jeśli kiedyś będziesz chciał dokupić centralny to znaczy że nie może to być amplituner stereo tylko kina a ten z kolei do słuchania muzyki się nie nadaje. Więc?

8. Amplituner stereo z HDMI to nowy onkyo 8270. Który kosztuje 2999 zł. Jest jeszcze mniejszy L20 ale jego nie polecam. Słuchawki bezprzewodowe. No to jeśli kupisz takie z nadajnikiem to tak. 

 

Po tym poście widzę, że nie wiesz czego szukasz. 

Idź w amplituner. Nowy Yamaha rn602 lub Pioneer sxn30. Używany onkyo 8150, 8050, Yamaha RN 500.

Kolumny nowe: elac debut b6, zensor 3, quantum 673

Używane: klipsch seri referencje II, dynaudio, 

Musiał bym przeglądać co tam jest na rynku. Masz jakiś salon koło siebie żeby chociaż zaglądnąć i posłuchać jakie brzmienie cię interesuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że przy wyborze wzmacniacza Yamahy R-N602, kwestia podłączenia słuchawek bezprzewodowych bezpośrednio do sprzętu rozwiązuje się. Wzmacniacz ma wbudowany nadajnik bluetooth, a nie tylko odbiornik, jak konkurenci. Niestety, w tym wypadku musiałbyś zwiększyć budżet, bo sam taki R-N602 zje prawie cały, który ustaliłeś na tą chwilę. Sprawa do przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Nie znam salonu w Toruniu, ale zapewne jakiś jest.

Jeśli tam nie znajdziesz czego chcesz, to mogę wysłać Ci system który moim zdaniem zaspokoi Twoje potrzeby. Spodoba się zostawisz, nie odeślesz i będziemy przy najmniej wiedzieć do czego jest Ci najbliżej.

Zdecydowanie amplituner. Przejdę się do tego salonu audio park i myślę że napisze jeszcze coś więcej. Na sluchawkach bezprzewodowych by mi zależało.  Co do kosztów to myślę że max 4 tys zł mogę przeznaczy na zestaw. 

Oczywiście sprzęt kupuje z uwagi na muzykę, natomiast zastanawiam się jak to wygląda przy podłączeniu również do TV w celu oglądania filmów, gry na konsoli. Nie jest to dla mnie najważniejsze, ale super byłoby również uzyskać fajny efekt :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.04.2017 o 09:06, Fiko0108 napisał:

 

 

 

Dnia 1.04.2017 o 09:06, Fiko0108 napisał:

Oczywiście sprzęt kupuje z uwagi na muzykę, natomiast zastanawiam się jak to wygląda przy podłączeniu również do TV w celu oglądania filmów, gry na konsoli. Nie jest to dla mnie najważniejsze, ale super byłoby również uzyskać fajny efekt :)

wystarczy zwykły dac fiio d03 za ok. 100 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...