Skocz do zawartości

Mikro wieża do sypialni


Koziello

Recommended Posts

Witajcie,

Poszukuję pomocy / rady w temacie wyboru sprzętu audio do sypialni. W temacie jestem mocno zielony i mam nadzieję że ktoś bardziej doświadczony zechce się podzielić ułamkiem tegoż doświadczenia. Podstawowe informacje odnośnie oczekiwań to:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Chciałbym zmieścić się w 1000 zł oczywiście im taniej tym lepiej. Jeśli limit przekroczymy niezbyt mocno, w uzasadnionych przypadkach tragedii nie będzie.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Raczej nowy, aczkolwiek nie wykluczam wersji "używany"

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)
Micro hifi, 2.0

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Domowa sieć komputerowa w której jest dysk sieciowy z muzyką / tablet

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
15m2, sypialnia

6) Jakiej muzyki słuchamy
Pełny przekrój - w zależności od nastroju, zarówno muzyka klasyczna, jak tez pop, elektroniczna, rock...

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Raczej jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Odtwarzane muzyki z dysku sieciowego - ewentualnie za pośrednictwem tabletu (tablet pobiera z sieci i wysyła na wieżę), acz wolałbym bezpośrednio czyli pewnie dlna, następnie (w kolejności) radio fm, cd, bluetooth

Poszukuję czegoś co w miarę bezproblemowy sposób umożliwi mi słuchanie muzyki zgormadzonej w bibliotece na dysku sieciowym, a także radia fm i cd w sypialni. Nie mam możliwości podpięcia do sieci kablem - w grę wchodzi jedynie WiFi. Wiem, że to zdecydowanie podnosi koszt sprzętu, dlatego przewiduję rozwiązanie alternatywne - tablet podpięty do wieży (bluetooth lub przewodem audio), aczkolwiek rozwiązanie takie będzie na pewno mniej komfortowe. Nie mam ciśnienia dotyczącego specjalnie dużej mocy zestawu - muzyki słucham raczej niezbyt głośno. Głośniki planuję ustawić w rogach pokoju, w odległości około 2 - 2,5 metra od siebie


Czy ktoś spróbuje doradzić jakis zestaw?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 1000 zł będzie ciężko znaleźć nawet używana wieże z funkcjami sieciowymi.
Na prawdę. O nowym to absolutnie zapomnij.
Poszukaj coś pianocrafta z siecią ale wątpię żebyś znalazł.
Niestety tu będziesz musiał dołożyć że względu na brak wyboru.
Modele 560,670 była jeszcze jakaś z 3 na początku ale nie pamiętam modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że w tej cenie z funkcjami sieciowymi może być kiepsko. Dlatego pisałem o alternatywie w postaci podłączenia tabletu przez złącze słuchawkowe / Bluetooth. Przy takiej konfiguracji w 1000 PLN chyba powinienem się zmieścić. Czy wtedy da się coś ciekawego znaleźć?
A może jest jakiś zestaw, do którego można w przyszłości dokupić jakiś moduł udostępniający funkcje sieciowe? (Tak, wiem, pewnie nie ma...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tablet i wyjście słuchawkowe to słabe rozwiazanie. Stracisz na jakości.
Lepiej jest kupić zatem jakiegoś pianocrafta lub amplituner stereo z wejściem optycznym. Wtedy jako sieć możesz kupić Chrome cast audio z wyjściem optycznym. icon_smile.gif
I sieć załatwiona. Chociaż nie wiem czy on ma możliwość ściągania z domowej sieci.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo wspiera wszystkie tak zwane cast. Ale możesz napisać pw do użytkowników którzy go mają. Ja go nie sprawdzalem. Lub napisać do sklepu. Xkom możesz też kupić sprawdzić i najwyzej odesłać. 

Jest to tak tanie rozwiązanie że warto mu się przyjrzeć bliżej. Gdyż zalatwili by cała sprawę. A jakościowo też podobno całkiem dobre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że Chromecast audio rzeczywiście rozwiąże problem z dostępem do sieci (przynajmniej według anglojęzycznego forum użytkowników mojego NASa). Więc teraz pytanie - co radzicie kupić zgodnie z oczekiwaniami z pkt. 1 z dwiema modyfikacjami:

1. współpraca z Chromecast audio zamiast obsługi sieci (czyli wejście optyczne jak mniemam)

2. Cena spada do około 850 (załóżmy że 150 przeznaczę na "casta")

Jakieś rady? Znalazłem na popularnym serwisie ogłoszeniowym ;) kilka ofert pianocraftów z mojej okolicy (odległość taka, żebym był w stanie odebrać osobiście - boję się wysyłki z niesprawdzonego źródła), acz nie każdy ma wejście optyczne (chyba). Nie do końca umiem je ocenić / wybrać. Nie wiem czy regulamin forum dopuszcza publikację linków do takich źródeł - spróbuję zamieścić a jeśli coś będzie nie tak - szybciutko usunę. Na dziś zastanawiam się nad:

1. https://www.olx.pl/oferta/yamaha-pianocraft-mcr-750-stan-idealny-CID99-IDl87ca.html#88a58597b2

Tylko cena nieco wyższa od oczekiwanej... Warto?

 

Edytowano przez Koziello
Korekta literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że oferta nie aktualna więc nie wiem. Poza tym ten model przez odtwarzacz BD nieco się przywieszał.

Chomecast audio ma także klasyczne wyjście analogowe po którym gra także przyzwoicie.

Więc o ile wejście optyczne jest lepsze o tyle wcale nie niezbędne :)

http://allegro.pl/denon-dra-f107-dcd-f107-usb-pilot-i6755864944.html

trzeba by znaleźć tylko ładne tanie monitory

http://allegro.pl/ekskluzywny-zestaw-teac-t-h300-t-h300-paragon-i6750576398.html

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-rx-e810-dvd-mini-audiophile-set-i6753984591.html

http://allegro.pl/yamaha-rx-e810-dvd-e810-seria-pianocraft-i6752620812.html

http://allegro.pl/yamaha-rx-e410-cdx-410-seria-pianocraft-i6759497612.html

wygląda że większy wybór jeśli zakupisz osobno jednostkę osobno monitory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...