Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Denon AVR-X520 - proszę o radę


piotrjon

Recommended Posts

Witam.
Proszę o radę. Mam amplituner Denon AVR-X520. Chciałbym do niego kupić 2 kolumny podłogowe do pomieszczenia ok. 25-30 m2. Muzyka jakiej najczęściej słucham to rock/pop + filmy. Budżet na kolumny to ok. 1800 ale im mniej tym lepiej icon_smile.gif.

Myślałem o:
Magnat Supreme 1002 - cena ok 900zł
Magnat Supreme 2002 - cena ok. 1200

Czy warto dokładać kasy i kupić do tego ampka:
Magnat Shadow 207 - za ok. 1700
Magnat Shadow 209 - za ok. 2200
Magnat Quantum 677 - za ok. 1900


Czy warto zapłacić za droższe kolumny z w/w, czy przy takim amplitunerze odczuję to w jakości dźwięku ?
Czy może jakieś inne nowe kolumny polecicie w podobnej cenie...?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szkoda, że już masz ten amplituner. Ale po kolei.
Pokój 25 czy 30 metrów? Masz możliwość zmierzyć?

Jak daleko te kolumny będą stać od ścian tylnej i bocznych, gdzie będzie Twoje miejsce odsłuchowe? Idealny byłby rysunek pokoju z pokazaniem tego, meblami, wymiarami.
Poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn. Nie zaszkodzi. A powinno bardzo pomóc w zrozumieniu wielu spraw. Oczywiście o ile jeszcze tego nie znasz. Polecam.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Masz amplituner do kina domowego a chcesz dwie kolumny. Piszesz w dziale Stereo. Czyli chcesz słuchać muzyki?
W jakiej proporcji będzie to muzyka, w jakiej filmy?
Filmy da się oglądać/słuchać na zestawie stereo. A muzyki na zestawie do KD raczej nie bardzo. To znaczy będzie słabo.

Lepsze kolumny pokażą Ci więcej, ale czy amplituner kinowy dobrze je napędzi? Poza tym lepsze kolumny pokażą także więcej wad takiego amplitunera.

Czy kolumny muszą być nowe? Szkoda pieniędzy na takie. W takim samym budżecie kupisz dużo lepsze używane albo podobnej klasy tańsze.
No i na Magnatach świat zestawów głośnikowych audio się nie kończy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel dziękuję za odpowiedź.

1. Pokój 5,5x4,8= 26,4m2

2. Mam miejsce na kolumny: będą stały na ścianie która ma 5,5m. tył kolumny do tej ściany jakieś 40-50 cm, będą od siebie oddalone o ok 1.8m.
Sofa centralnie przed kolumnami ok 4m


3. Co do ampka dostałem z marnej jakości zestawem głośniczków kina domowego. Dlatego pytałem czy uda się go wykorzystać do podpięcia głośników stereo... może w przyszłości bym rozbudował zestaw do 5.1 ale niekoniecznie...
Myślałem że nie jest taki zły, skoro ma:
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 0,7% 2-kanały)90W
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 1% 1-kanał)130W

4. Kolumny nowe bo gwarancja itp. nie drążmy tego wątku icon_wink.gif

Co do magnatów to byłem na imprezce gdzie grały quantumy 677(zestaw5.1), nie wiem jaki dokładnie model amplitunera sieciowego ale kosztował podobno ok 3 tyś. Bardzo mi się spodobały jak grają i no i wizualnie też ok. gospodarz bardzo zachwalał te magnaty... Ale jestem oczywiście otwarty na innych producentów...


Mam nadzieję że nie napiszesz że powinienem zacząć od zmiany amplitunera bo darowanemu koniowi... icon_smile.gif

Czy poleciłbyś jakiekolwiek kolumny ażeby w najlepszym stopniu wykorzystały ten amplituner do muzyki, bo jak będą do muzy to tak jak napisałeś filmy też pooglądam icon_smile.gif ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podstawowy amplituner, nie ma pre - out, można użyć dodatkowego wzmacniacza końcówki tylko jak sobie zrobi dzielnik napięcia, nie mniej jednak to możliwe. Na giełdzie hi-fi widziałem ogłoszenie z Klipsch RF62 za 1500zł, w tej cenie to bardzo dobra oferta - efektywne, mocne kolumny do słabego amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety amplituner już jest więc nie będę się nam nim rozwodził.
Trzeba cis dibrwc co zagra w miarę sensowne.
Z noeych kolumn bo takich szukasz polecam modele quantum 675,677 gdyż one zostaną ci nawet jeśli wymienisz amplituner w przyszłości.
Jaki alternatywę podał bym model heco victa 702.
Jeśli przeanalizujesz zakup sprzętu używanego przychylam się do propozycji Don i zakup klipscha.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety żona znacząco uszczupliła mój budżet i niestety w najbliższym czasie nie zanosi się żebym coś więcej dozbierał bo na nowym mieszkaniu są inne ważniejsze rzeczy...(a już byłem zdecydowany na quantumy 677)

Pozostaje mi tylko do wyboru opcja tanich kolumn: 

Magnat Supreme 1002
Magnat Supreme 2002

Heco Victa 501

Heco Victa 701

Które z nich mój amplituner lepiej napędzi, czy bez znaczenia który model z nich wybiorę ?

Możecie również doradzić jakieś inne - nowe za max 1200 zł. ?

Edytowano przez piotrjon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dziękuję za konkretną odpowiedź.

Nie spodziewałem się, że lepsza kolumna może zagrać gorzej... ale właśnie o to mi chodziło czy warto dopłacić kilka stówek do kolumny która i tak nie pokaże swoich możliwości ze słabszym amplitunerem...

- Powiedz mi jeszcze proszę czym różnią się kolumny supreme 1002 i 2002 - jeżeli chodzi o dźwięk.

- Napisz mi też(może być na priv) jak ze strony finansowej wyglądałoby wysłanie do mnie kolumn na odsłuch koszt kuriera itp. - jak ogarnę remont to się odezwę...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by kolumny były dobre, mądrze dobrane do reszty zestawu(wzmacniacz)  i w większości wypadków zdecydowanie warto przeznaczyć na nie więcej, nawet zdecydowanie znacznie więcej, niż na wzmacniacz, czy amplituner, bo to zdecydowanie lepiej przełoży się na jakość. U Ciebie jest jednak dodatkowy problem, czyli kwestia wydajności amplitunera KD, czytaj przeciętnej wydajności najtańszego modelu ampl. KD, co sprowadza się bardzo często do braków w basie , oraz  niemal zawsze w gorszej dynamice brzmienia.

Szukałbym kolumn o wysokiej efektywności ( grają głośno przy niskim poziomie wychylenia gałki volume)  i w miarę możliwości ( realnie ) łatwych w obciążeniu czyli powiedzmy 6 ohmowych ( 8 to białe kruki).

Niestety często wysoka efektywność idzie w parze z niska, niełatwą dla kinówek  impedancją 4 ohm.

Co do Magnat supreme a serią quantum 6, czy 7 to olbrzymi przeskok jakościowy, także brzmeniowy. Supreme to podbity wyższy bas, ala disco, a quantum 6&& to sporo większa precyzja w tym paśmie, mniejsze efekciarstwo.

Mając do wyboru Magnat supreme 1002/2002, a Heco victa 502/702 wybrałbym Heco Victa, bo są jednak sporo  lepsze od Magnat Supreme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supreme to mega tania linia Magnata z najgorszej klasy tweeterem tekstylnym i to słychać, gorszy jest chyba tylko w starych Altusach. Victa są już przyzwoite. W tak niskiej cenie jednak nie szukałbym nowych kolumn, bo z mocniejszych podłogówek nic dobrego nie znajdziesz, a jak się nie spodobają to za pół roku będziesz w plecy o przynajmniej jedną trzecią czy nawet blisko o połowę ich wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...