Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
piotrjon

Jakie kolumny do Denon AVR-X520 - proszę o radę

Witam.
Proszę o radę. Mam amplituner Denon AVR-X520. Chciałbym do niego kupić 2 kolumny podłogowe do pomieszczenia ok. 25-30 m2. Muzyka jakiej najczęściej słucham to rock/pop + filmy. Budżet na kolumny to ok. 1800 ale im mniej tym lepiej icon_smile.gif.

Myślałem o:
Magnat Supreme 1002 - cena ok 900zł
Magnat Supreme 2002 - cena ok. 1200

Czy warto dokładać kasy i kupić do tego ampka:
Magnat Shadow 207 - za ok. 1700
Magnat Shadow 209 - za ok. 2200
Magnat Quantum 677 - za ok. 1900

Czy warto zapłacić za droższe kolumny z w/w, czy przy takim amplitunerze odczuję to w jakości dźwięku ?
Czy może jakieś inne nowe kolumny polecicie w podobnej cenie...?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
0

Cześć. Szkoda, że już masz ten amplituner. Ale po kolei.
Pokój 25 czy 30 metrów? Masz możliwość zmierzyć?

Jak daleko te kolumny będą stać od ścian tylnej i bocznych, gdzie będzie Twoje miejsce odsłuchowe? Idealny byłby rysunek pokoju z pokazaniem tego, meblami, wymiarami.
Poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn. Nie zaszkodzi. A powinno bardzo pomóc w zrozumieniu wielu spraw. Oczywiście o ile jeszcze tego nie znasz. Polecam.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Masz amplituner do kina domowego a chcesz dwie kolumny. Piszesz w dziale Stereo. Czyli chcesz słuchać muzyki?
W jakiej proporcji będzie to muzyka, w jakiej filmy?
Filmy da się oglądać/słuchać na zestawie stereo. A muzyki na zestawie do KD raczej nie bardzo. To znaczy będzie słabo.

Lepsze kolumny pokażą Ci więcej, ale czy amplituner kinowy dobrze je napędzi? Poza tym lepsze kolumny pokażą także więcej wad takiego amplitunera.

Czy kolumny muszą być nowe? Szkoda pieniędzy na takie. W takim samym budżecie kupisz dużo lepsze używane albo podobnej klasy tańsze.
No i na Magnatach świat zestawów głośnikowych audio się nie kończy.
0

Angel dziękuję za odpowiedź.

1. Pokój 5,5x4,8= 26,4m2

2. Mam miejsce na kolumny: będą stały na ścianie która ma 5,5m. tył kolumny do tej ściany jakieś 40-50 cm, będą od siebie oddalone o ok 1.8m.
Sofa centralnie przed kolumnami ok 4m

3. Co do ampka dostałem z marnej jakości zestawem głośniczków kina domowego. Dlatego pytałem czy uda się go wykorzystać do podpięcia głośników stereo... może w przyszłości bym rozbudował zestaw do 5.1 ale niekoniecznie...
Myślałem że nie jest taki zły, skoro ma:
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 0,7% 2-kanały)90W
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 1% 1-kanał)130W

4. Kolumny nowe bo gwarancja itp. nie drążmy tego wątku icon_wink.gif

Co do magnatów to byłem na imprezce gdzie grały quantumy 677(zestaw5.1), nie wiem jaki dokładnie model amplitunera sieciowego ale kosztował podobno ok 3 tyś. Bardzo mi się spodobały jak grają i no i wizualnie też ok. gospodarz bardzo zachwalał te magnaty... Ale jestem oczywiście otwarty na innych producentów...

Mam nadzieję że nie napiszesz że powinienem zacząć od zmiany amplitunera bo darowanemu koniowi... icon_smile.gif

Czy poleciłbyś jakiekolwiek kolumny ażeby w najlepszym stopniu wykorzystały ten amplituner do muzyki, bo jak będą do muzy to tak jak napisałeś filmy też pooglądam icon_smile.gif ?

0

Taki pomysł - możesz wykorzystać swój amplituner jako źródło dokupując wzmacniacz, lub samą końcówkę mocy.
0

To podstawowy amplituner, nie ma pre - out, można użyć dodatkowego wzmacniacza końcówki tylko jak sobie zrobi dzielnik napięcia, nie mniej jednak to możliwe. Na giełdzie hi-fi widziałem ogłoszenie z Klipsch RF62 za 1500zł, w tej cenie to bardzo dobra oferta - efektywne, mocne kolumny do słabego amplitunera.
0

Witaj,

Niestety amplituner już jest więc nie będę się nam nim rozwodził.
Trzeba cis dibrwc co zagra w miarę sensowne.
Z noeych kolumn bo takich szukasz polecam modele quantum 675,677 gdyż one zostaną ci nawet jeśli wymienisz amplituner w przyszłości.
Jaki alternatywę podał bym model heco victa 702.
Jeśli przeanalizujesz zakup sprzętu używanego przychylam się do propozycji Don i zakup klipscha.

Pozostaje do twojej dyspozycji
0

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety żona znacząco uszczupliła mój budżet i niestety w najbliższym czasie nie zanosi się żebym coś więcej dozbierał bo na nowym mieszkaniu są inne ważniejsze rzeczy...(a już byłem zdecydowany na quantumy 677)

Pozostaje mi tylko do wyboru opcja tanich kolumn: 

Magnat Supreme 1002
Magnat Supreme 2002

Heco Victa 501

Heco Victa 701

Które z nich mój amplituner lepiej napędzi, czy bez znaczenia który model z nich wybiorę ?

Możecie również doradzić jakieś inne - nowe za max 1200 zł. ?

Edytowano przez piotrjon
0

Idź w kolumny używane, większy wybór i dużo lepszy poziom grania :D. Na rynku wtórnym znajdziesz coś co będzie bardzo zadbane, a wyglądem nie odbiegające od nowych.

0

Z nowych victa 702 są lepsze. Z tym, że przy x520 paradoksalnie lepiej zagra seria supreme. Victy wymagają jednak mocniejszego grania aby pokazać odpowiedni przekaz. Mogę ci wysłać jeden i drugie do domu to sobie sprawdzisz. 

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• A ja bym jeszcze raz podkreślił, że chodzi o nowego Rotela. Myślę, że dużo osób w tym wątku powinno posłuchać z otwartą głową nowego Rotela, a nie skreślać go na bazie tego, jak Rotele grały kiedyś. Szczególnie, jak widzę porównania do 06 to mi się kopułka tytanowa w kieszeni otwiera.  Swoją drogą, połączenie z NAD 375 również bardzo sensowne, ale w tą stronę iść już z wiedzą, że zmieni on znacząco charakter kolumn. No, i nie dostajemy wodotrysków w postaci USB DAC'a, armii wejść cyfrowych itp.  
    • REWEX Płock, ulica kolegialna 1 http://www.rewex.pl/
    • Witam, Tak wszystko mam już kupione, Wzmacniacz CA A1 V3 Odtwarzacz Rotel RCD-965BX   Obydwa sprzęty w idealnym stanie, dopiero dziś w sumie zaczynam odsłuch sprzętu dlatego co do dźwięku wypowiem się za jakiś czas, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Poniżej kilka zdjęć, sorry za słabą jakość.  
    • Jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Tymi watami w głośnikach "moc myślę 50w rms" ja bym się za bardzo nie sugerował. Coś musi pociągnąć te głośniki. A co z dedykowanymi głośnikami Logitecha do tego suba? może lepiej zainwestować w jakiś soundbar i podłączyć go z Twoim subem? W takim pomieszczeniu będzie wystarczająco 
    • Marcin moim zdaniem warto mieć płytę testową, choćby po to, aby zweryfikować dokonane ustawienia. Ja mam płytę wytwórni Opus3. Na płycie tej nagrany jest materiał muzyczny w doskonałej jakości. Do innych płyt testowych można zaliczyć takie, na których nagrany jest materiał pozwalający za ich pomocą skontrolować można m.in. antyskating, siłę dźwięku w kanałach, prędkość obrotów talerza, azymut (tu wymagany oscyloskop), rezonans niskich częstotliwości. Do takich płyt należy choćby płyta testowa Dr. Feickert’a. Można ją nabyć w kwocie ok. 80 zł. Na płycie tej znajduje się 7 sygnałów testowych pozwalających na skontrolowanie ww. Oczywiście płyta testowa nie zastąpi innych przyrządów. Czyli podchodząc poważnie do tematu, przy założeniu że wchodzimy „głęboko” w sprawę winyla, nie traktujemy słuchania płyt z tego nośnika okazjonalnie  – oprócz koniecznych do dokonania ustawień akcesoriów warto mieć np. wymienione płyty testowe. Płyta testowa nie jest często używana zatem nie będzie zachodziła konieczność wymieniania jej, pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbali.
    • nic ciekaweg tak samo jak w polityce ..
  • Ostatnio poruszane tematy