Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do kina domowego


Adamantas

Recommended Posts

Cześć.

Posiadam zestaw kina domowego Dali 5.1 z kolumnami frontowymi Dali Zensor 7, które zasila amplituner ONKYO TX-RZ800. Pokój 20m2 (4x5m).
Przed kupnem tego zestawu proporcja filmów do muzyki wynosiła 80 do 20%, Jednak w chwili obecnej jest to 60 do 40% (głównie POP i Rock).
Mając luźne 2000 zł zastanawiam się czy jest sens kupna wzmacniacza stereo tylko do słuchania muzyki. Nie wiem jak wygląda sprawa połączenia amplitunera z wzmacniaczem stereo (myślałem nad fizycznym przełącznikiem zasilania z sieci elektrycznej między amplitunerem a wzmacniaczem, sterowanym zdalnie pilotem kable z obu podłączone pod frontowe kolumny ).

Te 2 tys. zł to jest maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć (tylko nowy sprzęt), idealnym kandydatem jest Onkyo 8150 (współpracuje ze Spotify, większość muzyki słuchamz tego źródła). Czy w tym przypadku różnica w jakości dźwięku zauważalna (charakterystyka muzyki z amplitunera mi odpowiada)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Niestety nie tędy droga. Model 8150 zagra inaczej ale na pewno nie na tyle aby robić taki zabieg.
Opcje są dwie:
- wzmacniacz podłączasz do obecnego amplitubera za pomocą pre out. Korzystasz z amplitunera jako źródła do spotify czy innych tego typu oraz nie musisz kupować zadnych przelaczek.
- opcja druga, tylko w przypadku kiedy nie chcesz aby oba urządzenia działały jednocześnie. Jednak tu wymiana na amplituner jest bezsensowna. Wtedy albo na bananach przelaczasz albo jest taki rozdzielacz sygnału prostu hebelkoey który to załatwia.

To co dostaniesz do tej kwoty co zgra się z zensorami to magnat ma600, onkyo 9050, nieco powyżej Yamaha as701.

W przypadku pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...