Skocz do zawartości

Głośniki do 450zł pod TV + Ampituner Denon


Nowiciusz90

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić o rade jakie głośniki warto  zakupić nie koniecznie nowe mogą być używane do 450- zł pod Ampituner Denon AVR-1306 które docelowo będą podłączone pod TV Samsunga 50cali w pokoju +/- 26-28 m2, założenie główne to PS4 oraz filmy.

Wstępnie miałem dwa typy ale po wczytaniu się na forum w kilka wątków zwątpiłem :)

- Stereo Prism Onyx 100

-Jamo Studio 190

Co uważacie na ich temat? jakieś inne typy pod powyższe ustawienie?

Mam również pytanie czy znaczna różnica będzie jeżeli zostaną docelowe głośniki podłączone kablem "cińcz  " ? vs " kabel optyczny?

Z góry dziękuje za komentarze.

 

Pzodrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To slaby amplituner kina. Nie nadaje się do stereo. Ale rozumiem że już go masz więc uratujmy co się da. 

Z tych dwóch modeli jednak jamo.

Możesz poszukać też podlogowych kolumn magnata seri motion, monitor. Grają one dość dynamicznie, więc słabszy amplituner nie będzie dla nich ograniczeniem. Jak nieco dolozysz Zmiescisz się w budżecie z klipsch f1. 

Prism to nie kolumna głośnikowa, tylko zabawka dla dzieci do wciskania membran. 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nowiciusz90 napisał:

1. Chciałbym prosić o rade jakie głośniki warto  zakupić nie koniecznie nowe mogą być używane do 450- zł pod Ampituner Denon AVR-1306 które docelowo będą podłączone pod TV Samsunga 50cali w pokoju +/- 26-28 m2, założenie główne to PS4 oraz filmy.

 

2. Mam również pytanie czy znaczna różnica będzie jeżeli zostaną docelowe głośniki podłączone kablem "cińcz  " ? vs " kabel optyczny?

Z góry dziękuje za komentarze.

Ad 1.

Amplituner kina domowego do filmów ok - może niekoniecznie ten model. Do muzyki to lepsze stereo. Kiedyś może przejdzie Ci granie, albo będziesz chciał posłuchać muzyki. Ja mam u siebie stereo do filmów i ogląda się naprawdę przyjemnie - efekty wystarczające. A tego denona już masz, czy chcesz kupić?

 

Ad2.

Kolumny głośnikowe podłączasz kablem głośnikowym, nie słyszałem aby ktoś używał kabli (czincz) RCA lub koaksjalnych czy optyka. Te kable o których piszesz służą do podłączenia np. takich urządzeń jak- wzmacniacz/tuner/amplituner/TV/ dac/ Ps4 - między sobą.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - amplituner jestem skłonny zmienić skoro ten posiadany przeze mnie jest aż tak zły, pytanie czy w kwocie około 300-350zł jestem w stanie coś adekwatnie dobrego kupić ? Jakieś propozycje - będę wdzięczny. Co do kolumn to myślę że zrezygnuje z typów podanych przeze mnie  i rozejrze się za tymi  o których wspomniałeś. 

@1Ender-  amplituner już mam, ale jak wspomniałem wyżej jestem skłonny go zmienić, słuszna uwaga z tym że granie może się nudzić dlatego jeżeli masz jakąś propozycję na kolumny podłogowe plus amplituner  w całkowitej kwocie 700-750  myślę że w tym wypadku będę w stanie dołożyć. Tym bardziej że również od czasu do czasu lubię posłuchać muzyki głośniej. Dziękuję za wytłumaczenie różnicy pomiędzy kablami. 

 

Edytowano przez Nowiciusz90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300- 350 zł to tylko wzmacniacz stereo, może się uda coś znaleźć z wyjściem pre-out, wówczas wykorzysta ten co masz jako, źródło dźwięku. Albo sprzedaj i dołóż do wzmacniacza. Budżet który zakładasz to trochę mało. Kiedyś szukałem czegoś w podobnym budżecie dla siebie, ale było ciężko. Koniec końców dołożyłem jakieś 450 zł i kupiłem wzmacniacz i Cd Rotela + kolumny + kable i to była prawdziwa okazja, ale zdarza się niezmiernie rzadko.

W zakładanym budżecie to może jakiś denon np.pma 725, Yamaha ax 496, z Rotelem było by trudno, na sam wzmacniacz musiałbyś liczyć od 500 zł w górę.

Każdy wzmacniacz gra trochę inaczej, nie określiłeś jaką barwę dźwięku lubisz a jakiej nie. Powinieneś posłuchać kilku wzmacniaczy i kolumn by wyrobić sobie osąd.

Tak to ciężko coś doradzić. Co z tego, że dobierzemy Ci sprzęt, który będzie pasował brzmieniowo i elektrycznie. Mi może się podobać jak gra, kolegom też, ale Tobie już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mała aktualizacja:

Ampituner  sprzedałem za 350 zł ( miał uszkodzony front wizualnie o czym nie wspomniałem) dlatego stwierdziłem że jak jest kupiec to od ręki sprzedam.

Jak również stwierdziłem że trochę przycisnę pasa i ogólna kwota którą chciałbym przeznaczyć na kolumny + ampituner to 1000-1100zł max. Zdaje sobie sprawę że nadal to małe pieniądze żeby cokolwiek ciekawego upolować ale od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę z dobrym sprzętem stereo.

Rozejrzałem się za tym co napisaliście bardzo mi się podoba  Yamaha ax 496 czarna. Jeżeli chodzi o rodzaj dźwięku jako że zaczynam dopiero przygodę z nazwijmy to "lepszym" sprzętem niż PC-owe głośniki Creativa TP5900 ciężko mi się określić co do barwy dźwięku i odnieść do czegokolwiek.  Jutro po pracy udam się do jednego/dwóch sklepów w Poznaniu* w celu osłuchania się jak różnie grają zestawy może w jakiś sposób pomoże to w określeniu upodobania do rodzaju dźwięku.

@1Ender  Jakieś propozycję jeszcze oprócz Yamahy w tym przedziale cenowym z którymi warto żebym się osłuchał przed zakupem ??

@S4Home Liczę na twoją pomoc w wyborze kolumn przed zakupem amplitunera :) ponieważ na upodobania raczej tu się nie mogę zdać z braku doświadczenia.

 

Edytowano przez Nowiciusz90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na słuchaniu radia to amplituner stereo - nie kina domowego. Natomiast, jeżeli nie to wzmacniacz stereo. Dalej, przychylam się do propozycji S4Home - może zacznij od kolumn?

1100 zł na wzmacniacz ile na kolumny? Napisz ile na wszystko - kolumny, wzmacniacz, kable, ewentulnie dac.

Jak duży masz pokój. Z czego będziesz puszczał muzykę (komputer, gramofon, płyty CD) ?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 1Ender napisał:

Kolejność jest, ale nie zawsze musi być. :D Ja zrobiłem odwrotnie i jakoś żyję :P - nikt mnie na tym forum jeszcze nie "zabił".  Najpierw wpadł Rotel, a później reszta.

Bo Ty się znasz, ale ta kolejność jest ogólnie mówiąc trudniejsza

 

To budżet na całość z tego co widzę.

Powiem Ci tak, klasyczny zestaw od którego zaczyna wielu nowych użytkowników HiFi.

Tannoy M2 model z UK starszy lub nowszy z Węgier, nie MX oraz wzmacniacz Denon PMA860, któryś z modeli Marantza.

Ewentualnie z podłogowych może kosztem niższego modelu wymaka udało by się upolować model M3.

http://allegro.pl/quadral-shogun-mk-v-i6750158353.html - nie znam sprzedawcy, żeby nie było że kogoś polecam.

http://allegro.pl/tannoy-mercury-m3-m-3-i6747137378.html

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Jeżeli zakładany budżet 1100 zł to na wszystko i jeżeli pokój jest do 20m2 to możesz pomyśleć o wzmacniaczu Cambridge Audio A1 - 250-350 zł. To w miarę bezpieczny zakup.

1. Wklej rysunek pokoju, napisz ile ma metrów kw. - od tego zależy dobór kolumn głośnikowych.

2. Jakiej muzyki słuchasz?

3. Z czego będziesz "puszczał" muzykę - komputer, odtwarzacz CD, gramofon itd. Oraz jaki sprzęt posiadasz z wymienionego?A jeżeli nie masz to, czy bierzesz ewentualny zakup pod uwagę np. Odtwarzacz CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

To budżet na całość z tego co widzę.

Powiem Ci tak, klasyczny zestaw od którego zaczyna wielu nowych użytkowników HiFi.

Tannoy M2 model z UK starszy lub nowszy z Węgier, nie MX oraz wzmacniacz Denon PMA860, któryś z modeli Marantza.

Ewentualnie z podłogowych może kosztem niższego modelu wymaka udało by się upolować model M3.

http://allegro.pl/quadral-shogun-mk-v-i6750158353.html   - nie znam sprzedawcy, żeby nie było że kogoś polecam.

http://allegro.pl/tannoy-mercury-m3-m-3-i6747137378.html

Pozostaje do dyspozycji

Z kolumnami to bym sie jeszcze wstrzymał - bo nie znamy powierzchni pokoju, ani rozmieszczenia sprzętów - chyba, że coś przeoczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak budżet  to 1100zł, Docelowo chciałem zakupić  sprzętem stereo bardziej pod Tv, Konsola + filmy, od czasu do  czasem muzykę będę puszczał z PC, a pod koniec roku mam zamiar zakupić gramofon ,ale mniejsza o ten gramofon. Pokój zmierzyłem dokładnie i naniosłem mniej więcej wymiary  na poniższy obrazek. Chciałbym się skupić na Kolumnach i Amplitunerze.

Tam gdzie na obrazku znajduje się TV(prawy dolny róg) docelowo chciałbym umieścić sprzęt.  Tworząc post miałem na celu zakupić same kolumny  aby grały wraz z amplitunerem Denona AVR-1306 i na ten cel miało być przeznaczone 450zł. Jednakże w miarę wczytywania się w komentarze, opinie oraz rady stwierdziłem że wolę sprzedać go i zakupić coś lepszego. A więc sprzedałem powyższy amplituner i aktualnie do dyspozycji jest 1100zł.

--> Quadral SHOGUN MK V - + WZMACNIACZ CAMBRIDGE AUDIO A1 V3 ???

--> YAMAHA AX-496 tez prezentuje się ciekawie ???

-->Dodam że chciałbym sprzęt w kolorze czarnym żeby to jakoś wyglądało z resztą pokoju a nie każda rzecz z innej parafii ... :)

 

ps. Jakiej Muzyki słucham (Freddie Mercury,AC/DC, czasem jakiś klasyk typu Frank Sinatra).

- To "L" to kanapa tylko trochę nie wygląda:)

Pokój.png

Edytowano przez Nowiciusz90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłbym kilka zmian w ustawieniu pokoju. Długość szarych linii tworzące ramiona trójkąta równe np. 2.3 m i podobnie między kolumnami - podstawa trójkąta równobocznego. Kolumny wysunąłbym trochę do przodu i odstawił od ściany i szafy w podobnej odległości, by zachować proporcje. TV mniej więcej pomiędzy kolumnami przy ścianie.

Pomiędzy salonem, a kuchnią zamontowałbym np. rozsuwane drzwi z płyty - ale to może poczekać i nie musi być od razu, sprawa do przedyskutowania z domownikami, no i koszty. Nie wszystko musi być od razu.

Napisz czy jest to zaakceptowania. Rysunek na szybko ze względu na system linux, proporcje mogą być trochę zaburzone - proszę się nie czepiać szczegółów.

Co do muzyki, powierzchni pokoju i wzmacniacza to CA A1 może okazać się za słaby, lepszy byłby np. A500, ale to trzeba by posłuchać, bo miejsce odsłuchowe jest dość blisko. Czy do kolumn podanych przez S4Home nie wiem - pytaj jego. Być może koledzy zaproponują inne zestawy.

Propozycja Nowiciusz90.doc

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zapomniałem uwzględnić jeden bardzo istotny fakt na rysunku który tłumaczy dlaczego  TV jest w rogu a o którym wypadł mi z głowy.Na południowej ścianie są dwa okna :) które komplikują cały temat ustawienia w pomieszczeniu stąd takie a nie inne ustawienie, nie nie jest to wygodne przy dłuższym oglądaniu. Jutro pokombinuje na spokojnie jak ewentualnie jestem w stanie przestawić wszystko . Myślę nad rozwiązaniem aby TV dać na wschodnią ścianę pokoju a kanapę wzdłuż szafy  z dojściem do niej. Wtedy rozwiązanie które narysowałeś z głośnikami ma sens ponieważ cała ściana jest dostępna.

Znajomy może mi pożyczyć MARANTZ SR-50L na kilka miesięcy ale nie wiem czy to jest coś warte. Wtedy można ten 1000zł zainwestować w kolumny podłogowe a po wakacjach kupić amplituner pytanie czy jest sens. ?? Czy porzucić temat.

S4Home- Udało się znaleźć na olx ?

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co zrobić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby narożnik ułożyć jak literę "L" tak jak ją teraz widzisz a telewizor przenieść na stronę wschodnią?

Nie znam tego modelu, ale jeśli pożyczyć może to już pół biedy. A w kwocie 1000 zł masz znacznie lepszy wybór.

Tannoy F4,M4 Dali. Ty wybór szeroki.

Poszukać coś fajnego do 1000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Update

Amplituner stereo o którym pisałem powyżej niestety po odebraniu od znajomego okazało się że jest uszkodzony, po wstępnych oględzinach  Pan X który zajmuje się naprawą takiego sprzętu stwierdził że nie  ma sensu i nie jest to   opłacalne  , ponieważ są popalone końcówki mocy i możliwe że po wymienieniu części nadal będzie się coś nie tak  działo, stwierdził również, że było grzebane przy tym sprzęcie nie raz* "słowa osoby naprawiającej. Także z przykrością oznajmiam że aktualnie amplitunera nie posiadam. I muszę coś wykombinować, znów jestem w martwym punkcie.

 

Co do kolumn podłogowych dziękuje  za wrzucenie tych powyżej szeroki wybór się zrobił  gdy do dyspozycji jest taka kwota.
Osobiście przypadły mi do gustu Mission M74 czarne, rozważam jeszcze M5 ale nigdzie nie widzę używanych w dobrej cenie dlatego myślę w grę wchodzą też M3 ?? np.

http://allegro.pl/tannoy-mercury-m3-i6758030891.html#

Edytowano przez Nowiciusz90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...