Skocz do zawartości

INTERFACE + WZMACNIACZ


morton_feldman

Recommended Posts

Cześć.
Powiedzcie mi proszę, dlaczego kiedy podłączam laptop + Interface Steinberg UR12 + Marantz PM 200 to mogę słuchać muzyki tylko bardzo cicho, przy nieznacznie wyższych dźwiękach  się wyłącza i po chwili włącza na nowo?
Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez morton_feldman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz na myśli częstotliwości próbkowania? Jeśli tak, to stawiam na problem z interfejsem, jego sterownikami, albo starożytnością laptopa. :)

Raczej trudno coś więcej powiedzieć z podanych informacji. Spróbuj innego laptopa, interfejsu, postaraj się znaleźć gdzie faktycznie leży problem.

Ewentualnie sprawdź, czy w ustawieniach aplikacji, którą odtwarzasz dźwięk albo w sterowniku nie masz nastawionej nieprawidłowej latencji, spróbuj ją zwiększyć.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest częstotliwość próbkowania. Mam na myśli głośność. 

Nie mam możliwości sprawdzenia innego laptopa ani interfejsu. Nie wiem czy laptop jest starożytny. Jakie parametry masz na myśli?

 

Nie wiem czym jest latencja ani tym bardziej jaka jest prawidłowa. Korzystam z foobar2000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, morton_feldman napisał:

Mam na myśli głośność. 

A, no to zmienia postać rzeczy kompletnie. Wybacz, nie spotkałem się jeszcze z określaniem głośności jako "częstotliwość". :)

W takim wypadku zdecydowanie podejrzanym jest Marantz, ale zanim zaczniemy go winić, sprawdź stan swoich kabli głośnikowych, czy nigdzie plus z minusem się nie stykają, bądź nie są bliskie styku. To jeden możliwy powód. Równie dobrze możesz mieć coś uszkodzone w swoich głośnikach, co powoduje, że przy większej głośności wzmacniacz dostaje już zbyt duży/nieregularny opór i się poddaje. Oczywiście, może to być wina samego wzmacniacza, ale najpierw spróbowałbym wykluczyć kable i głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiekszasz głośność wzmacniacza czy tego ur12?

Jeśli wzmacniacza, sprawdź połączenia kablowe, czy aby nic nie zwiera, nie dotyka obudowy. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie wzmak uszkodzony lub nie odpowiedni do kolumn pod względem impedancji. 

Co to za kolumny. ? 

 

Czy przy połączeniu z kompem bez ur12 taki sam problem występuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 13:51, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

A, no to zmienia postać rzeczy kompletnie. Wybacz, nie spotkałem się jeszcze z określaniem głośności jako "częstotliwość". :)

W takim wypadku zdecydowanie podejrzanym jest Marantz, ale zanim zaczniemy go winić, sprawdź stan swoich kabli głośnikowych, czy nigdzie plus z minusem się nie stykają, bądź nie są bliskie styku. To jeden możliwy powód. Równie dobrze możesz mieć coś uszkodzone w swoich głośnikach, co powoduje, że przy większej głośności wzmacniacz dostaje już zbyt duży/nieregularny opór i się poddaje. Oczywiście, może to być wina samego wzmacniacza, ale najpierw spróbowałbym wykluczyć kable i głośniki.

 

Dnia 22.03.2017 o 14:50, S4Home napisał:

Jak zwiekszasz głośność wzmacniacza czy tego ur12?

Jeśli wzmacniacza, sprawdź połączenia kablowe, czy aby nic nie zwiera, nie dotyka obudowy. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie wzmak uszkodzony lub nie odpowiedni do kolumn pod względem impedancji. 

Co to za kolumny. ? 

 

Czy przy połączeniu z kompem bez ur12 taki sam problem występuje?

Nie widzę żeby kable gdziekolwiek się stykały.

Głośniki są stare i tanie

ale

podłączyłem do interfejsu bezpośrednio inne głośniki, działo się to samo.

Zanim podłączyłem Marantza to korzystałem ze starej plastikowej wieży marki AIWA i działo się tak samo.

Głośniki to DK Digital LS190.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolumny są słabe ale kiedy podłączyłem inne głośniki-monitory (bez wzmacniacza) do interfejsu to działo się to samo.

Komputer ma procesor intel core i3. 4gb RAM.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...