Skocz do zawartości

Sub aktywny vs stary wzmacniacz-POMOCY


pawel21konin

Recommended Posts

   Cześć forumowicze-nie wiem czy umieszczam ten temat we własciwym miejscu(ew. proszę o przeklejenie)

 Panowie temat jest prosty-mam taki wzmacniacz   Quadral  (quadral Logic Five)  i taki sub   Elac  

problem jak się domyślacie polega na podłączeniu tych 2 urządzeń-kubiłem kabel do suba(do wyjscia liniowego) potem rozgałęźnik   i wlazłem w  TAPE Rec lub play-działało ok choć sygnał musiał być solidnej jakości ,żeby sub się włączył-po sprzątaniu sprzęt już wcale na siebie nie reaguje-kable ok,sub też sprawny...poradzcie coś-da sie to jakoś podłączyc?Dzięki za pomoc.dka ciekawskich w pliku moje kolumny oraz wiadomo zdjęcia sprzętu o, o którym mowa

sub.jpg

quadrall.jpg

roz.jpg

drag.jpg

Edytowano przez pawel21konin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wyjścia na suba w tym wzmacniaczu/amplitunerze.

Wyjście o którym wspomniałeś nie będzie grało. Gdyż tam puszczane jest pełne pasmo zamiast tylko LFE.

Na szczęście masz całkiem dobry sub. I tak się to zrobić. Poprzez gniazda wysokopoziomowe

Mianowicie potrzebujesz nieco kabli głośnikowych.

Z wzmacniacza wychodzisz Front Left i Right do subwoofera do Speakers IN. Później innymi odcinkami z suba wychodzisz Speakers OUT do kolumn głośnikowych.

Subwoofer filtruje sobie pasmo "basowe" a całość i tak przepuszcza dalej.

 

:) Tyle.

Nie ma za co.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko widzisz to rozwiązanie działało-moze nie np na teledysku na słabej jakości tv ale na Cd działało dobrze-pasmo rzeczywiście idzie całe ale chyba po to jest pokrętło na subie żeby obciąć-tak poradził mi facet w sklepie audio mix z konina-pytanie brzmi raczej co sie mogło stać ,ze teraz nie gra .Opcja o której mówisz oczywiście zostanie jako rezerwowa ze względu na masakre jaką już mam za telewizorem(kable). Dzięki

 

Jeszcze raz ja- prawdopodobnie padł rozgałęźnik(niska jakość) podpiąłem bezpośrednio kablem z suba tak jak pisałem -działa

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał kabel - to zamiast rozdzielacza i kolejnego kabla lepiej od razu kupić odpowiedniej długości kabel cinch - 2x cinch. Zawsze to o jedno połączenie mniej.

A jak wyżej ustawisz pasmo odcięcia to sub będzie częściej się odzywał. Warto poeksperymentować z różnymi ustawieniami, by dopasować do właściwości posiadanych kolumn oraz Twojego pomieszczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...