Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu stereo dla kolumn B&w 603 S3


Kangur1981

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu po raz pierwszy. Bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny.

Jestem posiadaczem kolumn podłogowych b&w 603 S3 w bardzo dobrym stanie równierz posiadam dvd/cd yamaha s2700 i amplituner kina domowego yamaha rx-v1200 rds kable do głośników qed silver anniversary xt z wtykami bananowymi airloc qed 1910 forte metal. Pomieszczenie w którym znajduje się sprzęt to salon połączony z kuchnią w kształcie litery L pow. gdzie umieszczone są kolumny to około 20 m odległość do odsłuchu to około 4m. Słucham muzyki typu delikatny rock, pop, dance. Bardzo proszę o pomoc w wymianie sprzętu oprócz kolumn. Sprzęt chciałbym używać kilka lat. Z góry dziękuję

Dodam iż dysponuję budżetem w wysokości 4 tysiące

Moim priorytetem będzie stereo ale nie wykluczam wejścia pozwalającego na podłączenie telewizora. Mój amplituner kina domowego miał być próbą wejscia w kino domowe ale szybko odpuściłem więc moim priorytetem jest stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzień dobry.

na pewno odradzam zamianę Twojego amplitunera na RX-V797, pod względem jakości dźwięku będzie to niestety krok wstecz. Twoje kolumny potrafią zaoferować bardzo dobry dźwięk, wymagają jednak dobrego, wydajnego wzmacniacza. Tak więc namawiałbym na dobór odpowiedniego klasycznego, dwukanałowego wzmacniacza.

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wzmacniacz Cambridge Audio CXA80. To mocna, wydajna integra, która w połączeniu z B&W zaoferuje bardzo swobodny, dynamiczny, szybki dźwięk. Wzmacniacz ten ponadto ma wbudowany dobry przetwornik cyfrowo/analogowy, pozwalający na wprowadzenie sygnału cyfrowego.

Drugą opcją jest hybryda lampowa Vincent SV-500. To świetne połączenie mocy, szybkości tranzystorowej koncowki mocy z plastycznością, lampy. Moja rekomendacja.

Jeśli lubisz szybki, swobodny, dynamiczny dźwięk, warto także rozważyć wzmacniacz Atoll IN100SE. Dobry, potężny wzmacniacz Onkyo A-9070 także wart rozważenia.

Na koniec propozycja zdecydowania najbardziej kompromisowa pod względem jakości dźwięku, natomiast najtańsza i najlepiej wyposażona, włącznie ze złączami HDMI - najnowszy amplituner stereofoniczny Onkyo TX-8270.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz wyceny oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

B&W to bardzo dobre kolumny. Grają dość jasno, a kable które masz będą powodowały jeszcze bardziej rozjaśnienie, czyli dominacja średnich i wysokich. Może trochę brakować dołu. Dobrze by zagrały z ze wzmacniaczem ciemno grającym, natomiast kable myślę, że trzeba by zmienić by nie kłuło po uszach (ale to byś musiał posłuchać kilku ciemnych wzmacniaczy na tych kablach). Srebro ma to do siebie, że uwypukla wysokie oraz bardzo ładnie prezentuje średnice - jest głęboko, szeroko, piękna scena.

Do podłączenia z TV mógłbyś użyć dac, lub też wykorzystać swój ampli jako źródło i dokupić np końcówkę mocy, ale nie wiem czy konstrukcja yamahy na to pozwala.

4 m do miejsca odsłuchowego to trochę dużo. Ja mam u siebie ok 2, 30 m do odsłuchu, a odległość miedzy kolumnami też coś koło tego, czyli prawie trójkąt równoboczny i jest bardzo dobrze. Pamiętaj, że dobrą akustyką możesz zrobić najwięcej. Później dopiero wymiana sprzętu lub kabli, czy rozbudowa zestawu o nowe klocki, celem zmiany brzmienia.

Przydało by się, byś poczytał trochę o akustyce i o ustawieniu kolumn. http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

 

Porządane by było, abyś uzupełnił post o parę informacji, których mi brakuje.

1. Rysunek pokoju ze wskazaniem kolumn i miejsca odsłuchu

2. Powierzchnia pokoju

3. Jakiej muzyki słuchasz i jaki dźwięk ci się podoba oraz to co ci się nie podoba (jakiego dźwięku chciałbyś uniknąć)

Ps. Q21

Może niech najpierw kolega napisze  jakiej muzyki słucha itd. Nie neguję Twoich propozycji, ale to taka uwaga. Bo wydaje mi się, że sprzęt dobiera się do gustu muzycznego, a przecież wzmacniacze, które poleciłeś nie grają tak samo. A jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie. No i oczywiście najlepiej jakby posłuchał przed zakupem.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką reakcję. Jeżeli chodzi o rysunek pokoju to uzupełnię ale odległosć od kolumn mam obecnie 3.5 metra odsłuch około 2.5m Mogę mieć 2m na 2m. Chciałbym czystego dźwięku nie kłującego w uszy nie męczącego delikatnego nie obfitego w duży bas coś co pozwoli mi się odprężyć przy muzyce po pracy. słucham np. chris rea, piękny utwór Kortez z imbirem, i od czasu do czasu dance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego ustawienia wcale nie bierz pod uwagę. W pierwszym wysuń kolumny tak minimum 60 cm do 1m od ściany - licząc od tylnej ścianki, tak, aby kolumny się "widziały". Skręć kolumny głośnikowe osiami na miejsce odsłuchu, masz tak na 2 rysunku, ale rozpatrujemy Twoją 1 propozycję. Zmierz odległość między kolumnami (podstawa trójkąta) w nowym ustawieniu.

Twojego Ampli KD nie znam, możesz sprzedać i dołożyć do sprzętu lub wykorzystać jako źródło dźwięku (nie każdy się da). Kolega z Q21, przedstawił Ci propozycję sprzętu, czy coś Cię zainteresowało? Masz też możliwość np. zakupu "używek", czy bierzesz taki wariant pod uwagę?

Podłączenie TV i innych sprzętów możesz rozpatrzyć następująco. Z TV wychodzisz wyjściem (out) optical, lub spdif do dac'a i dalej Rca do wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem obecnie w pracy ale po pracy wykonam ustawienie zaproponowane przez ciebie. Hmm sprzęt zaproponowany przez Q 21 szczerze trochę drogi może bym był zainteresowany onkyo tx 8270 jako kombajn do wszystkiego. Oczywiście jestem jak najbardziej za używanym sprzętem. Biorę pod uwagę sprzedać wszystko co mam oprócz kolumn i zakupić coś innego używki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 ustawieniu masz nieco wąską scenę stereo, a daleko siedzisz. Dosunięcie kolumn do siebie o te 50cm jest jakimś pomysłem , przy okazji może nie będą wchodziły w reakcje ze ścianą z tyłu .

Opcji 2 z automatu bym nie skreślał . Pod warunkiem gdy sofa jest centralnie i symetrycznie między kolumnami, a ta dodatkowa komoda jest niewysoka, bo kolumny winny się widzieć. Co by nie mówić, siedząc centralnie ma się zapewnione doskonałe efekty i słychać wszystkie smaczki realizatorskie.

Z tym Onkyo i B&W może być dość jasne i precyzyjne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega słusznie zauważył nie możesz łączyć bowersow z niczym jasnym. Gdyż kable też należą do takowych musimy szukać czegoś delikatnego. Opcja 8270 jest dobra jeśli nie potrzebujesz hdmi to masz dużo tańszy odpowiednik Pioneer sx30.

Jeśli chodzi o czysty wzmacniacz z daciem super sprawdzi się magnat ma600, ewentualnie rewelacyjny w swojej cenie cayin mt35s. Przy tej lampie możemy mówić o dźwięku stereo i doskonalenia synergi z bowersami. 

Ustawienie kokumn faktycznie do poprawy. Tu widzę koledzy już działaja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sprzętu, na twoim miejscu zostawiłbym sobie odtwarzacz i podłączył go cyfrowo do nowego Rotela A12. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a12.html

Wzmacniacz ma bardzo przyjemny arsenał wejść cyfrowych, pracujących pod dowództwem bardzo przyzwoitego DACa. Sam wzmacniacz ma brzmienie bardziej delikatne niż poprzednie Rotele, więc nawet połączenie z dość agresywnymi 603 S3 powinno być całkiem przyjemne. A i moc jest, i to w zaskakujących ilościach. Dane podane przez producenta są w tym przypadku bardzo konserwatywne. :) 

Proponuję wypożyczyć wzmacniacz w jednym z naszych sklepów i sprawdzić samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nie w temacie

Top Hi-Fi Szczecin

Pytanie do was, który model konstrukcyjnie i brzmieniowo, z obecnie produkowanych, będzie odpowiadał starszym seriom roteli 971, 972, 06?

Oraz, które starsze tunery rotela miały Dab+?

Żeby nie zaśmiecać tematu proszę o odpowiedź na PW.

Dziękuję

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolega w wątku obok który sprawdzal rotela. Uważam że to dobre wzmaki ale w połączeniu z bowersami może być po prostu za jasno. Chodź jest wieku zwolenników takiego grania. 

Więc kangur wpisz go do listy, ale nie przeczuwam żeby spelnił oczekiwania. 

Aha wzmaki sprawdzaj u siebie bo akustyka pomieszczenia przy jasno grajacych kolumnach może być zgubna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Q21 napisał:

na pewno odradzam zamianę Twojego amplitunera na RX-V797, pod względem jakości dźwięku będzie to niestety krok wstecz. Twoje kolumny potrafią zaoferować bardzo dobry dźwięk, wymagają jednak dobrego, wydajnego wzmacniacza. Tak więc namawiałbym na dobór odpowiedniego klasycznego, dwukanałowego wzmacniacza.

Witam, pomijając kwestie czy amplituner Yamaha RX-797 się nada czy też nie, to jako jego były posiadacz muszę zwrócić uwagę, iż koledze chodziło o RX-797 bez "V" w oznaczeniu modelu... a RX-797 jakby nie było to amplituner stereo, któremu mocy też nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem kiedyś B&W 602 w połączeniu z Yamahą AS700. Wzmacniacz bardzo fajny ale nie byłem zadowolony z brzmienia. Dość ostro i sterylnie, przynajmniej takie odniosłem wrażenie, choć może są sympatycy takiego brzmienia. 

Ja poszukałbym ciepło grającego wzmacniacza do Twoich kolumn, w zależności jakie brzmienie preferujesz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, napisz czy jest lepiej w nowym ustawieniu.

Co do wzmacniaczy po głowie mi chodzi Sony z końcówką ES - może, ktoś z was miał styczność z tymi modelami i może podpowiedzieć koledze - jakiś konkretny model? Podobno ładnie to grało. Modele Sony ES z Allegro

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym rozmieszczeniu kolumn, masz wrażenie muzyka wydobywa się nie z kolumn, ale dokładnie pomiędzy nimi. Tak ma właśnie być. Ma być przestrzeń, głębia i szeroka scena. Jak się wsłuchasz to będziesz mógł zlokalizować elementy źródeł pozornych, czyli instrumenty i wokal porozstawiany na scenie. Będziesz mógł wskazać w którym miejscu kto gra i na czym, a także zaznaczyć wokal/e czy np. jest z przodu czy schowany bardziej, itd.

Spróbuj rozsuwać kolumny bardziej na boki np. co 5 cm i sprawdzaj, zachowaj symetrię trójkąta równoramiennego, tak też może być dobrze. Co masz z lewej strony od miejsca odsłuchu, ścianę czy okno? Jaka jest szerokość od ściany z kanapą do ściany z TV?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz muzyka tak jakby się wydobywała z przestrzeni pomiędzy głośnikami a nie z nich. Szerokość ściany to 3,8 metra. Jest to ściana z oknem i skosem dachowym ponieważ mieszkam na poddaszu

Ender co myślisz jako źródło mocy yamaha dsp a1 wersja gold w pięknym stanie praktycznie nie używana i mam możliwość odsłuchu. Jest to też dość mocny wzmacniacz dzielony.

Cały czas mi chodzi po głowie yamaha jakoś podoba mi się budowa samych urządzeń co do dźwięku hmmm. Dzisiaj otrzymałem informację że kabelki które używam tzn. srebro yamaha nie lubi lepsza miedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable na samym końcu. Najpierw Akustyka, później może być "żonglerka" klockami i odsłuchy na czym zagra najlepiej.

Do Twoich kolumn szukaj wzmacniaczy które mają więcej dołu niż góry, czyli grają bardziej basowo i środkiem niż górą.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...