Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu stereo dla kolumn B&w 603 S3


Kangur1981

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co do akustyki i ustawienia kolumn, to sam się już trochę przekonałeś jak to ważne ile daje. Naprawdę jest to o wiele ważniejsze niż wiele osób sądzi.

Poszukaj tematów w internecie albo napisz do mnie na PW, to wyślę Ci zestaw przystępnie napisanych artykułów. Sam się zastanowisz jak najlepiej by to u Ciebie ustawić. Jak zaadaptować pomieszczenie.

Ja przesunąłbym sofę bardziej w prawo i pozbył się jednego mebla koło kolumn. Lewą kolumnę trzeba by oddalić bardziej od ściany bocznej. A obydwie od tylnej.

Co do wzmacniacza, to rzeczywiście raczej nie Yamaha, skoro chcesz dźwięk jaki opisałeś.Wzmacniacz musi grać bardziej miękko, soczyście, z dobrym wypełnieniem średnicy, bez podkreślania skrajów pasma. Oczywiście jeśli zależy Ci na jak najlepszym dźwięku a nie na gadżetach, to jednak proponuję klasyczny wzmacniacz stereo. I na pewno używany, bo zyskasz jeszcze lepszą jakość.

Jaki masz budżet na wzmacniacz?

A źródła cyfrowe podłączałbym pod DACa. Najpierw można kupić tańszy. Z czasem mógłbyś uzbierać na lepszy. I to jest droga rozwoju.

Za nowy wzmacniacz czy amplituner z gadżetami zapłacisz dużo a dźwięk będziesz miał taki sobie w porównaniu do tego jaki mógłbyś mieć.

Kable jak słusznie kolega zauważył, dobiera się na końcu. I nie, to że będziesz wiedział jaki wzmacniacz kupisz a wówczas zaraz kable. Tylko po kupieniu wzmacniacza i innych elementów posłuchasz na kablach które masz. A dopiero po pewnym czasie będziesz wiedział czego Ci trzeba w dźwięku. Czy kable mogą zostać, czy trzeba je wymienić na miększe, bardziej ocieplone, czy odrobinę przyciemnione.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel

budżet kolegi Kangur1981 to aż 4000 zł - całkiem sporo.

Co sądzisz o wzmacniaczach Sony serii ES w kwocie do 3000 zł, byłoby co wybrać. Osobiście nie znam, a słyszałem, że to bardzo dobre "piece" i prawdopodobnie byłby to dobry "partner" do kolumn. Lubię poszerzać swoją wiedzę audiofilską, którą chłonę jak gąbka. 1000 zł zostawiłbym na kable i Dac i tu można by poszukać z używanych tak np. do 600-800 zł lub nowy Cambridge Audio DacMagic 100- poniżej 600 zł. Chyba, że ktoś ma inne propozycje dla kolegi Kangur1981.

Kangur1981 - jak długo masz te srebrne kable głośnikowe? Innych kabli na razie nie kupuj, jak pisał Angel - zawsze zdążysz. Skup się na wzmacniaczu.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ SONY TA-FA5ES Z PILOTEM na oko piękny stan - zakup od firmy, więc istnieje szansa na 14 dni odsłuchu - ale musiałbyś zapytać - mieć na to zapewnienie sprzedawcy przynajmniej w mailu - jak nie przypasuje - odstąpienie od umowy zawieranej na odległość. Cena 2800 - więc sporo zostaje na dodatki. Modelu nie znam, ale może warto posłuchać, o ile jest możliwość zwrotu?

http://allegro.pl/sony-ta-fa5es-wzmacniacz-stereo-klasa-es-pilot-i6761849465.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ES niby porządne maszyny, ale ja ich nie lubię.

Ten TA-F5ES jest dość nieudany, słaby wydajnościowo. Ma kłopoty z kontrolą niskich tonów.

Lepszy jest TA-F7ES  a jeszcze lepsze TA-F770ES albo ulepszony TA-F870ES.

Bardzo dobre wzmacniacze to także TA-F707ES i 808ES.

Można poszukać innych wzmacniaczy. Koło 3 kzł można już kupić naprawdę dobry i raczej bardziej finezyjnie grające urządzenie.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , jeśli chodzi o wzmacniacze Sony z linii Es to tak jak napisał Angel. Te nowsze bym odpuścił. Natomiast modele TA-F770ES i TA-F870 to bardzo ciekawe urządzenia. Sony TA-F 808 ES nie słyszałem, ale F707 tak. Ten ostatni w stosunku do 770 Es gra nieco jaśniej, chłodniej, ale jakby bardziej rozdzielczo. Mi osobiście najlepiej z nich podobały się 770 i 870. Zależy od reszty toru i od gustu.

W razie co pamiętaj o róznych wersjach tych wzmacniaczy - to bardzo ważne , a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy i później są niedomówienia. Wystrzegaj się wersji na rynek niemiecki - mają one "wykastrowane" wysokie tony, czego skutkiem może być za ciemny przymulony dźwięk ...

Cena za takiego 707 czy 770 w stanie idealnym/bardzo dobrym z oryginalnym pilotem to max 1700-1800 zł. Widziałem aukcje po 2500 zł - to już gruba przesada.

A tutaj to już totalnie kogoś poniosło (uszkodzony Sony TA-f 770 Es za 1600 zł) , sprzedawca szuka jelenia:

http://allegro.pl/sony-ta-f770es-uszkodzony-i6747142955.html?reco_id=734a35dc-116d-11e7-b1ad-02795437d2de&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Z Twoimi kolumnami model 770 mógłby spasować całkiem nieźle, no ale jak wiadomo - odsłuch to priorytet.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 15:58, Kangur1981 napisał:

Witam kolegów z s4 home z racji tego że mieszkam w okolicach Oświęcimia a dokładnie osiek to może macie jakiś sprzęt na wypożyczenie?

Wszystko co mamy, jest na wypożyczenie. Od tego jest.

 

Sony ES do B&W? Jesteście pewni że to dobry pomysł? Czy coś zgubiłem po drodze i kolumny też inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie. Trzeba pamiętać, że ES - ES-owi nie równy. Taki np. 690, 590 czy nawet 707 by raczej nie przypasował, byłoby za jasno, możliwe że za ostro ale już 670, 770, 870 to już moim zdaniem warte odsłuchu  - te wzmacniacze grają dość miękkim idącym w ocieplenie dźwiękiem z nie narzucającą się górą.

Tak jak wcześniej pisałem można nawet kupić Sony Es w wersji Niemieckiej. Taki wzmacniacz nawet Klipsche przyciemni do tego stopnia , że będą zamulone (no może trochę przesadziłem) ;) To tylko tak , a propo różno grających wzmacniaczach Sony z linii Es.

 

 

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę sobie tak, kolega ma obecnie amplituner kina domowego yamaha rx-v1200 rds i kolumny B&w 603 S3. Połączyłbym to z Rotel Ra-06 + cambridge audio stream magic. Po pierwsze kolega byłby w dużym szoku po przejściu z ampli KD ze względu na jakość dźwięku przestrzeń itd. Po drugie przy zastosowaniu cambridge audio stream magic zyskał by nie tylko porządnego daca + rozbudowane urządzenie z funkcjami sieciowymi w jednym pudełku, ale także możliwość odtwarzania plików Flac oraz wiele więcej.

Rotel Ra-06 koszt do 1500 zł z pilotem i bardzo zadbane egzemplarze.

cambridge audio stream magic, można kupić używany za około 2500 zł. link https://www.olx.pl/oferta/cambridge-audio-stream-magic-6-xlr-CID99-IDlcsEE.html#22a449901a

Zamknął by się w budżecie i podejrzewam byłby mega zadowolony. Odtwarzacz yamahy "puściłbym" przez "kembridża". A kino domowe sprzedał. Podłączył by też TV, komputer i co by tam jeszcze chciał.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender nie żebym się czepiał. Ale tak na chłopski zdrowy rozum bez fienezji, ktora troszkę w audio się przydaje...

Ra06 gra ostro i niezbyt wyrafinowanie, stream magic też, łaczysz to z bw i jeszcze proponujesz cd yamahy? Już nawet nie pytam o model bo poprzednie 3 elementy już załatwią Kangura tak, że się rozpłacze. Takie zestawienie nawet w disco nie zagra. Co najwyżej w disco polo. 

Zobacz na repertuar jaki słucha kolega Kangur. 

To już sony jest lepsze. Choć z sony to bardziej odtwarzacze bym kupował. Też sprzęt raczej dla sympatykow marki, ktorzy wiedzą w co się pakują.

Kangur potrzebujesz raczej ciepłego, wydajnego prądowo wzmacniacza.

Rozumiem że brzmienie bw podoba Ci się i nie chcesz ich zamieniać jak napisałeś w pierwszym poście?

Widzę, że masz kabelki. Może się przydadzą, może nie. Narazie nimi się nie przejmuj. Dla sprostowania. To nie są srebrne kable tylko posrebrzane. Gdyby byly drebrne solid core to kosztowały by...bardzo dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zaproponować to chwilkę pomyślałem i chyba zaproponuje nad375. Nie wiem tylko czy lubisz niskie tony bo ten nad to petarda. Ale niskie są sprężyste i zróżnicowane. To barwny i gęsty wzmak. Może wydawać się, że wysokie są lekko przyćmione ale bw nadrobią to bez problemu. Poczytaj sobie o nim. Jeśli chcialbyś cos bardziej finezyjnego daj znać.

4kzł masz na wszystko czy tylko na wzmak?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel się nadaje do połączenia z Bowersami. Dźwięk zarazem uzyskamy ostrzejszy, szybki i dość dynamiczny (nie każdy to lubi). Z drugiej strony bowersy dobrze się zgrywają ze wzmacniaczami oferującymi cieplejsze brzmienie. W tym przedziale cenowym warto wziąść pod uwagę Musical Fidelity M3i. Ja osobiście zbyt ciepłego brzmienia nie znoszę, wolę potocznie mówiąc krystaliczne czyste.

Takie kolumny świetnie się zgrywają z Simaudio z Naimem (oba różnią się od siebie) lub mocna lampa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i dzięki Mathew. Tylko weż pod uwagę, że 603 bez barwnego wzmacniacza są nijakie, szare. Dlatego mowię o nad. On nie należy do najwolniejszych...

Z rotela w bw603 w wysokich bedzie zero rozdzielczości tylko cyk,cyk i krew z uszu. Sybilanty będą uprzykrzaly cały przekaz.

Nie przepadam za MF. Nie slyszalem oczywiscie wszystkich ale dla mnie to ciepłe kluchy.

Tak, naim też by się nadał tylko, że budżet nie puści bo n5 może nie wysterować prowidłowo wymagających 603. 

Lampa zdecydowanie tak. Tylko czy Kangur zdecyduje się na lampkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Żeby coś zaproponować to chwilkę pomyślałem i chyba zaproponuje nad375. Nie wiem tylko czy lubisz niskie tony bo ten nad to petarda. Ale niskie są sprężyste i zróżnicowane. To barwny i gęsty wzmak. Może wydawać się, że wysokie są lekko przyćmione ale bw nadrobią to bez problemu...

Audiowit a słuchałeś może Nad'a 356? Jak ma się ten 375 do niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender, nie wydaje Ci się, że proponując wzmacniacz za 1500 zł i odtwarzacz/przetwornik za 2500 zł zachwiałeś proporcje? Delikatnie to ujmując.

Mathew, ciepłe brzmienie nie musi być "niekrystaliczne czy brudne". Nie uogólniaj, proszę. Wolisz chłodniejsze, jaśniejsze, ale to nie znaczy, że każde takie jest bardziej rozdzielcze, czy po prostu lepsze. Coś co wolisz jest lepsze dla Ciebie, ale nie można twierdzić, że jest gorsze. Przynajmniej ja to tak w podtekście zrozumiałem.

Co do wzmacniaczy, Altoll, Xindak czy TEAC, to jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Ja bym poszedł mniej więcej w tę stronę do kolumn B&W.

Kangur1981, podaj maksymalny budżet na wzmacniacz, to poszukamy jak najlepszego w takiej cenie.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mathew napisał:

Rotel się nadaje do połączenia z Bowersami. Dźwięk zarazem uzyskamy ostrzejszy, szybki i dość dynamiczny (nie każdy to lubi)

To miałem na myśli proponując Rotela. Mi takie brzmienie odpowiada - co nie znaczy że wszystkim.

Propozycja przez jeden ze sklepów z nowym rotelem też, bym rozważył. Sprzedawca napisał, że dźwięk nie jest tak ostry w A12 jak w starszym 06. Natomiast nie będę forsować swojego zdania. Inne propozycje kolegów, też wydają się bardzo ciekawe.

Angel

Być może, proporcje zostały zachwiane (wzmacniacz za 1500 zł i odtwarzacz/przetwornik za 2500 zł) i bardzo szanuję Twoje zdanie, ja natomiast staram się myśleć nie szablonowo. Dla mnie nie jest to, aż tak ważne jak sam efekt końcowy.

Autor tematu nie określił ile ma na poszczególne elementy zestawu napisał bardzo ogólnikowo cytuję:

Dnia 23.03.2017 o 19:44, Kangur1981 napisał:

Dodam iż dysponuję budżetem w wysokości 4 tysiące

Moim priorytetem będzie stereo ale nie wykluczam wejścia pozwalającego na podłączenie telewizora. Mój amplituner kina domowego miał być próbą wejscia w kino domowe ale szybko odpuściłem więc moim priorytetem jest stereo.

Dlatego była propozycja wzmacniacz i dac. Może nie koniecznie ta co przedstawiłem i w takich proporcjach cenowych. Czytałem że nowy Rotel A12 - ma już daca, natomiast tego akurat wzmacniacza nie słuchałem. Propozycji padło wiele. Mam nadzieję, iż autor coś sobie wybierze co będzie mu brzmieniowo odpowiadać - ale, polegając na własnym "uchu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel, 356bee też by się nad...ał;). Nie znam na tyle tych urządzeń żeby bawić się w porównania.

356 to również petarda. Deklarowana moc producenta 2x80W jest myląca bo radzi sobie z bardzo wymagajacymi kolumnami. Gra energicznie. Wydaje mi się, że 375 jest dostojniejszy, ma większą klasę. 

Obydwa są gęste, barwne z mocną podstawą basową.

Ale powtarzam, nie porównywałem ich bezpośrednio bo nad jest poza kręgiem mojego zainteresowania. Podobnie zresztą jak bw ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę panowie wkrada się haos. 

Faktycznie bowersy potrzebują i cirplejszego i melodyjnego grania. W skrócie, niestety lepszego wzmaka niż one same. 

Nad 375, 372 byłby ok, później obtsaiwal bym musicale ale od 5 czyli m5. 

Lampy na el34, widziałem ostatnio licytację na silver Luna, może dalej jest w trakcie poszukaj. 

I omijał bym rotele.

Do tego neutralne źródło, dac od musicala v90 lub starsze m1dac albo arcama rdac i będzie to jakoś grało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...