Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza Hegel H360


Mathew

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od pewnego czasu borykam się z wyborem kolumn do swojego wzmacniacza Hegel H360. Wiem, że temat jest szeroki, że od wielu czynników zależy jakie kolumny będą odpowiednie. Co z waszej strony moglibyscie mi polecić do tego wzmacniacza? Moje pomieszczenie odsluchowe to ok 18m. rodzaj muzyki, jazz, klasyki trochę, soul a i dobrym rockiem nie pogardzę. Duży sentyment miałem zawsze do głośników Dynaudio lecz nowej serii zupełnie nie miałem okazji poznać. Krótko mówiąc sprawa z kupnem nowych kolumn nie jest taka prosta jak mi się wydawało.

Edytowano przez Mathew
Brak nazwy producenta wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przy tej klasie sprzętu na pewno wchodzi w rachubę odsłuch. Wybór zależy jak zwykle od indywidualnych preferencji, natomiast na pewno warto posłuchać francuską konstrukcję Apertura Armonia. W połączeniu z Twoim wzmacniaczem uzyskasz swobodny, dobrze wypełniony i wystarczająco dynamiczny dźwięk. Na pewno zachęcam także na odsłuch kolumn ATC, spójrz na model podłogowy ATC SCM40A

To tylko dwie dobre moim zdaniem propozycje, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również proponuję porządnie osłuchać ten zakres cenowy, bo na prawdę jest z czego wybierać.

Od siebie chciałbym zaproponować kolumny Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/beethoven-baby-grand-se-symphony-edition.html

Pięknie wykonane kolumny, o bardzo ciekawym brzmieniu i barwie. Warto sprawdzić, z wymienionych gatunków kolumienki szczególnie dobrze sprawdzają się w jazzie i rocku.

Myślę, że nie można też zapomnieć o posłuchaniu kolumn marki ProAc, w tym wypadku polecam model D20R. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/d20r-heban-rozany.html

Aksamitne brzmienie wstęgi ProAc'a to coś, czego można słuchać godzinami. Jednak cenione są przede wszystkim za swoją naturalność, szczególnie w wokalach. Obie konstrukcje są do posłuchania w każdym sklepie Top Hi-Fi w Polsce, razem z wieloma innymi, równie interesującymi konstrukcjami.

Pozdrawiam, i życzę miłych odsłuchów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama branża:) nicee. To ja też się dołączę z innymi propozycjami a co tam.

A jaki budżet?

Studio 16 hz minas anor IV, magnat quantum 1009s, elac fs407.

 

Wybór.masz tak spory że jak sam widzisz nie do informacji na forum

 Nie mówiąc o produktach używanych. 

Z dynaudio możesz iść w nowsze ale już także wycofywane focus 260.

Do głowy przychodzą mi także precision 6.4.

Generalnie bez odpowiedzi w salonie się nie obejdzie. I im szybciej to zrozumiesz tym lepiej :)

Kolejna rzecz. Hegel gra bardzo mocno, bardzo. Czasem kosztem stereofonii i melodyjnosci. Dlatego odsłuchu kolumny na swoim wzmakiem i finalnie przed zakupem weź je do domu. 

Bo to jak gra w salce odsłuchowej. To nie wyznacznik jak będzie w domu. 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, nie sama ;)

Ja osobiście z kolumn podłogowych (w budżecie branży) proponowałbym kolumny AUDIOSOLUTIONS - OVERTURE O203F, które słyszałem osobiście i uważam, ze ciężko im dorównać. Sam posiadam ich młodszego brata, który na tle konkurencji także odstaje w danym budżecie. Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Poza tym nie wiadomo jaki użytkownik ma budżet, bo ja osobiście przy takim wzmacniaczu przeznaczyłbym kwotę przynajmniej 25 tyż zł - 30 tyś zł. Zaś jeśli na kolumny zostaje 10 000 zł to pomyślałbym o sprzedaży wzmacniacza i rozłożenie całego budżetu w inny sposób. Wg mnie wzmacniacz za 20 000 zł i kolumny za 10 000 to niezbyt dobry rozkład, aczkolwiek nie twierdzę, że to źle zagra. Uważam jedynie, że taki wzmacniacz będzie za mocny do kolumn za 10 000 zł. Jeśli już poruszamy się w tej klasie to poziom trzeba trzymać włącznie z okablowaniem i resztą podzespołów, wiadomo, że kabelka RCA czy głośnikowego już (odpowiednio) za 1000zł i 2000 zł nie kupisz, bo to nie ta klasa. 

Według mnie za mało jest wiadomych, żeby konkretnie coś polecać, a branża już się rzuciła ;) Co do odsłuchów to tak, jak najbardziej branża w tym wypadku zdała egzamin.

 

Jednakże ja osobiście do takiego metrażu na pewno osłuchałbym konstrukcje podstawkowe, które poza tym, że są w danym budżecie lepsze (ładniej grające) to metraż wg mnie jak najbardziej do nich odpowiada.

Przydałby się szkic pomieszczenia. Kolega ma dość znaczną kwotę do wydania, zaś nie postarał się dokładniej zadać pytania ( więcej danych na temat nawet samego pomieszczenia i umeblowania, co ma bardzo duże znaczenie w odbiorze muzyki).

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. 

Wiem, że czekają mnie odsłuchy w najbliższym czasie. Im więcej polecanych przez Was kolumn dla mnie, tym lepiej. Abym pochopnie nie jeździł po sklepach9_9

Więcej informacji dotyczących moich preferencji:

budżet ok. 15000 +/-, pomieszczenie częściowo zaadaptowane akustycznie (ogólnie akustykę swojego pomieszczenia oceniam jako dobra), niestety kolumn za bardzo nie mogę odsunąć od tylnej ściany - 30cm max., rozstaw max. to ok 2.20m, odległość od kolumn do miejsca odsłuchowego ok 3-3,5m.

Jak dla mnie nie istotne będzie czy to kolumny wolnostojące czy podstawkowe. Zależy mi na dobrym zestawieniu systemu.

W dobrą biżuterię (kabelki) jestem też w stanie zainwestować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przypomniała mi się ważna kwestia. W budżecie, który przeznaczyłeś na kolumny na pewno odsłuchałbym konstrukcji  -Franco Serblin model Lignea. Są to bardzo niepozorne kolumny w cenie około 18 000 zł, które słyszałem na AudioShow 2016 i w mojej opinii dźwięk był tak rasowy, że konstrukcje powyżej 50 000 zł miały się czego wstydzić. W mojej opinii jedno z lepszych brzmień na Audio Show 2016. Lignea zagrały w pomieszczeniu dużo większym od Twojego i poradziły sobie wyśmienicie. Osobiście na pewno w tym budżecie bym ich posłuchał, zaś gdyby mnie urzekły (a tak było) to nawet pół roku czy rok odłożyłbym pozostałą kwotę i bym o nich myślał. Niech Cię nie zwiedzie ich niepozorny wygląd. Z takim brzmieniem rzadko miałem do czynienia. 

Co do wyboru konstrukcji to myślę, że nic lepszego nie będzie niż kilka konstrukcji jednych i drugich odsłuchać u siebie. Żadna sala odsłuchowa tego Ci nie zapewni (każda sala ma swoje parametry akustyczne, co spowoduje dość znaczne różnice w odbiorze).

Nie wiem jak one "zgrałyby się" z Hegelem, ale jeśli mu nie pasują to zmieniłbym Hegela ;)

 

Pytanko. Możesz coś więcej wspomnieć o adaptacji akustycznej oraz o tym, czemu uważasz ją za dobrą ??? Mam na myśli ewentualne ustroje akustyczne (rodzaj, powierzchnia, miejsce lokacji itp.). 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Simson napisał:

... przypomniała mi się ważna kwestia. W budżecie, który przeznaczyłeś na kolumny na pewno odsłuchałbym konstrukcji  -Franco Serblin model Lignea. Są to bardzo niepozorne kolumny w cenie około 18 000 zł, które słyszałem na AudioShow 2016 i w mojej opinii dźwięk był tak rasowy, że konstrukcje powyżej 50 000 zł miały się czego wstydzić. W mojej opinii jedno z lepszych brzmień na Audio Show 2016. Lignea zagrały w pomieszczeniu dużo większym od Twojego i poradziły sobie wyśmienicie. Osobiście na pewno w tym budżecie bym ich posłuchał, zaś gdyby mnie urzekły (a tak było) to nawet pół roku czy rok odłożyłbym pozostałą kwotę i bym o nich myślał. Niech Cię nie zwiedzie ich niepozorny wygląd. Z takim brzmieniem rzadko miałem do czynienia. 

Co do wyboru konstrukcji to myślę, że nic lepszego nie będzie niż kilka konstrukcji jednych i drugich odsłuchać u siebie. Żadna sala odsłuchowa tego Ci nie zapewni (każda sala ma swoje parametry akustyczne, co spowoduje dość znaczne różnice w odbiorze).

Nie wiem jak one "zgrałyby się" z Hegelem, ale jeśli mu nie pasują to zmieniłbym Hegela ;)

 

Pytanko. Możesz coś więcej wspomnieć o adaptacji akustycznej oraz o tym, czemu uważasz ją za dobrą ??? Mam na myśli ewentualne ustroje akustyczne (rodzaj, powierzchnia, miejsce lokacji itp.). 

Słyszałem wiele dobrego o tej marce Serblin. A dosłownie o modelu z użytym głośnikiem ScanSpeak. Nie mogę sobie przypomnieć modelu ale osoba, która kiedyś mi proponowała takie kolumny była zachwycona podobnie jak Ty.

Moje pomieszczenie jest częściowo zaadaptowane akustycznie tak jak wspomniałem wcześniej. Użyłem paneli akustycznych od firmy "X" (nie mogę robić reklamy). Rozmieszczone są, 6 paneli 50x50 grubość 7cm. za kanapą, miejscem odsłuchowym, 4 na ścianie za kolumnami i po dwie sztuki na ścianach bocznych od kolumn. Półki z książkami wzdłuż pokoju po obu stronach ścian (z przerwą na okno, co 3 książka wysunięta do przodu), mega gruby dywan, podłoga oczywiście z litego drewna (nie paneli), zasłony lekkie nawiązujące do nowoczesnego designu wnętrza bo innych bym nie przeżył:D Generalnie całe ustawienie wnętrza i rozmieszczenie rozplanowała dla mnie osoba z branży zajmującej się wyciszaniem wnętrz. I muszę przyznać, że całkiem nie źle to wyszło nawet bez pomiarów akustycznych.

Uważam akustykę swojego pomieszczenia za dobrą ponieważ każdy sprzęt w nim "gra". W dosłownym znaczeniu tego słowa. Nawet jakieś wynalazki przynoszone przez moich znajomych da się słuchać. Miałem przyjemność ostatnio posłuchać bardzo budżetowego zestawienia, który nas pozytywnie zaskoczył w moich czterech ścianach gdzie w innym lokum nie było to do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście z tego co piszesz widać, że ten ktoś pojęcie ma ;)  To napisz chociaż jaki typ paneli zastosowałeś za plecami i za kolumnami ? (absorbery, rozpraszacze, hybrydy itp). Na pewno masz absorbery, może coś więcej o parametrach ? (grubość, gęstość wyrażana w kg/m3 ? ) Ewentualnie przy rozpraszaczach typ i parametry? Markę jeśli byś mógł podeślij na maila ? 

Temu pytam, bo już do kilku producentów wysłałem maile oraz osobiście dzwoniłem, aby uzyskać bliższe informacje (np współczynnik pochłaniania przy danym materiale z podziałem co do częstotliwości pochłaniania oraz współczynnika- dane nie stanowią żadnej tajemnicy handlowej. Po tak zadanym pytaniu jeszcze nikt mi nie odpowiedział, ja zaś trzeci czy czwarty raz dzwonić nie zamierzam z przypomnieniem na temat parametrów). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co powodowało Tobą, że kupiłeś ten akurat wzmacniacz. Zechcesz wyjawić?

Pokój masz 18 metrowy. Kolumn od ścian nie możesz zbyt daleko oddalić.

A tu wzmacniacz 250 W przy 8 omach. Czyli teoretycznie do dużych, prądożernych kolumn. Choć oczywiście i małe monitory nieraz potrzebują dobrego napędu. Bo bardzo dobrą jakość dźwięku, świetne barwy można znaleźć nawet taniej. Niestety coś za coś. Choć to oczywiście bardzo dobry wzmacniacz.

Nieraz pisałem, że noblesse oblige, ale może niekoniecznie. Być może jesteś niezorientowanym nowicjuszem, który kupił drogi wzmacniacz i ... .

W każdym razie za mało napisałeś. A przecież nie pytasz jakie gruszki są smaczne, bo chciałbyś kupić ze dwa kilo ;)

Poczynając od akustyki pomieszczenia, opisu pokoju, wklejenia zdjęć albo rysunku z pokazaniem jakie będzie ustawienie kolumn, gdzie jest Twoje miejsce odsłuchowe itp.

Znasz temat? Piszesz, że akustykę masz dobrą, więc chyba znasz. Ale my też musimy to wiedzieć, by Ci sensownie pomóc, a nie jak niektórzy... powróżyć.

Nie napisałeś jakie masz źródło dźwięku. Albo jakie planujesz. Na tym poziomie każdy jego niedostatek będzie doskonale słyszalny albo może wręcz zniweczyć całą "kompozycję".

Nie napisałeś też jaki rodzaj dźwięku chcesz uzyskać, co w dźwięku lubisz a co nie. Jakie barwy Ci się podobają? Wiesz o czym piszę? To jest również jedno z podstawowych kryteriów doboru elementów systemu. A Ty nic o tym nie wspomniałeś.

Do pokoju 18 metrowego można dać zarówno niewielkie kolumny podłogowe jak i większe, dobre monitory. Ja dotychczas grałem (bo musiałem przenieść się do mniejszego) w 21 metrach na kolumnach standowych, dobrej klasy. A wzmacniacz ma zaledwie 15 W. Domyślasz się, że grało (i gra) świetnie?

Jeśli podobały Ci się Dynaudio, to czemu ich nie odsłuchasz? Nowe ogólnie grają precyzyjniej, jaśniej, trochę twardziej. Zależy od modelu. W stosunku oczywiście do starszej serii Audience czy wyższych modeli.

Pomyślałem tu nawet o Dynaudio Special Twenty-Five. Chyba nawet nowe byłyby w Twoim zasięgu. Ale są niesamowicie przejrzyste. Nie wybaczają drobnych błędów w konfiguracji systemu. Spotkałem się z opiniami, że wcale tak dobrze nie grają. Grają świetnie, ale nie zawsze (nawet salony audio) dobrze się je konfiguruje.

Pomysł Simsona z kolumnami Franco Serblin popieram całym sercem. Ponieważ jestem fanem twórczości Pana Serblina. Sam posiadam monitory jego dzieła. Co prawda rzeczonych Lignea nie słyszałem (tylko Ktêma i Accordo) a także pierwsze, jego Sonus Faber (różne modele), ale z opinii wiem, że są świetne. I mnie to nie dziwi.

Audiosolutions też warto wziąć pod uwagę.

Oczywiście w takiej konfiguracji polecałbym także kolumny używane. Wiem, trzeba odsłuchać, ale jeśli możesz tyle na nie wydać, to warto się przejechać do sprzedającego ze wzmacniaczem. Sprawdzić, czy się dobrze zgrywają, czy Tobie taki dźwięk się podoba. Można szukać ofert w swojej okolicy. Polecam takie rozwiązanie.

Okablowanie to nie biżuteria drogi kolego, ale pełnoprawny i często równie jak akustyka niedoceniany element toru audio. Tak, pełnoprawny element a nie dodatek. Szczególnie na tym poziomie dźwięku, do jakiego pretendujesz. Biżuterią czasami nazywamy wtyki, bo żadne nie poprawiają jakości dźwięku. Lepsze mogą tylko mniej go popsuć. Tak, że czeka Cię wydatek na kable połączeniowe (interkonekty), głośnikowe a także kable zasilające, zwane sieciowymi. Dobrej jakości listwa zasilająca, najlepiej z filtrami antyzakłóceniowymi też byłaby pożądana. Ale specjalistyczna do audio nie taka ze sklepu RTV-AGD.

Co do paneli akustycznych, to napisz jakiej firmy. Piszesz o wzmacniaczu Hegel czy kolumnach Dynaudio. To też ktoś mógłby uznać za reklamę. Nie przesadzajmy. Jeśli ni z gruszki ni z pietruszki ich nie reklamujesz, tylko wyraźnie zapytany, więc śmiało.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że to nie będzie reklamą jeśli podasz markę ustojów. 

To może napiszę coś o swoich wrażeniach z Lignea ? Nie miałem nigdzie okazji ku temu.

Przyznam się, że do wystawy AudioShow 2016 o marce nawet nie słyszałem. Nawet niechętnie wszedłem do tego pomieszczenia, gdyż widząc tą konstrukcję nie spodziewałem się rewelacji. Myślałem, że to kolejne pomieszczenie -szykownie wystrojone i udziwnione i poza "dostojną prezentacją" nic mnie nie zaskoczy (kolumny prezentują się oryginalnie i znakomicie). Jako transport posłużył jakiś magnetofon szpulowy (znam ten typ transportu z młodości, czy też z dzieciństwa ;) ). Może źle określiłem ten transport mówiąc o nim "jakiś", zdecydowanie różnił się od tych ze wczesnych lat mojego życia.

Pomieszczenie z tego co pamiętam było dość spore, myślę, że ponad 30m2. Miejsce jakie zająłem nie było dobrym miejscem pod względem precyzji odbioru (prawy tylny środek miejsc odsłuchowych- czyli krzesło tylne prawe). 

Dźwięk wydobywający się z kolumn na tyle mnie zaintrygował, że mimo złego miejsca odsłuchowego zostałem w pomieszczeniu dość długo, a co zastanawiające, to to, że jakoś nikt nie opuszczał pomieszczenia nawet przy (chyba) dziesięciominutowym przewijaniu taśmy na szpuli. Z niektórych pomieszczeń ze sprzętem za dziesiątki tyś zł po dwóch minutach grającej muzyki wychodziły tłumy.

Dźwięk wydobywający się z kolumn był tak pełny, barwny, muzykalny, szczegółowy i dynamiczny, że aż ciężko te wszystkie cechy ze sobą połączyć. Było to jedno z nielicznych brzmień na wystawie, gdzie nie analizowałem poszczególnych rejestrów, zaś słuchałem wybrzmień jako całości nie wnikając w analizę przekazu audio. Mogłem wniknąć, żadna to trudność, ale przyznam, że nawet o tym nie pomyślałem. Tak one brzmiały, że wolałem skupić się na przekazie muzycznym, nie na cechach kolumn  (taki stan przypomniał mi moje pierwsze zetknięcie się ze wzmacniaczem Atoll, tu przy porównaniu z konkurencyjnymi konstrukcjami także straciłem kontrolę nad tym, gdyż brzmiało to bardzo pełnie). 

Na pewno nie są to kolumny dla "basolubów" bo ten zakres nie jest dominujący czy zauważalny, co każdy stwierdzi widząc nawet konstrukcję. Jednakże przekaz był tak niesamowity, że zbrodnią by było powiedzieć, że to było wadą tych kolumn, śmiem twierdzić, że jest odwrotnie (odtwarzana muzyka nie była jednorodna).

Jestem przekonany, że każdy "basolub" słysząc to co prezentuje Lignea zmieniłby swoje preferencje odsłuchowe. Mi osobiście prezentacja brzmienia kolumn na tyle odpowiadała, że przy ewentualnym zastrzyku gotówki jestem w stanie zamówić je "w ciemno". 

Angel, powiadasz , że słuchałeś "tylko Accordo" ...po AS 2016  pierwsze co zrobiłem to przeanalizowałem całą ofertę marki i dość sporo poczytałem. Niesamowicie jestem ciekaw  innych modeli. Nie omieszkam przegapić jakiejkolwiek okazji ku temu. 

Accordo są znacznie droższe od Lignea, podejrzewam, że brzmienie tych konstrukcji może szokować ? ...aczkolwiek mi by wystarczyło brzmienie Lignea ;)

 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel, mój cudzysłów miał raczej wskazać lekką zazdrość ;) . Słowo "tylko Accordo" uwypukliłem celowo zwracając uwagę na model oraz na to, że  to nie takie "tylko". Jak najbardziej polecam odsłuch Lignea. Jest to jedyny poważny model firmy z którym się zetknąłem i czuję wielki niedosyt tego, że tak późno i tak krótko.

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel domyślam się, że słuchasz muzyki nie od wczoraj;)Pytanie "po co kupiłem 250W do takiego pomieszczenia" jest bezzasadne. H360 oferuje mi to czego nie mają niższe modele Hegla nawet przy niskim poziomie głośności. Jeśli kiedykolwiek miałeś okazje posłuchać tej integry Hegla zapewne wiesz, że ten wzmacniacz nie pokazuje od razu swojej mocy. Tutaj jest walka o przekaz, walka o bas, przestrzenność,szybkość. I to właśnie uzyskałem kupując ten model wzmacniacza:) A 250W było dla mnie rezerwą do pociągnięcia wymagających kolumn jakie wcześniej miałem.

Nie będę opisywał tutaj jakie miałem kolumny, jakie mam źródło, jak kolumny bedą ustawione(bo tego nie wiem). Zmierzamy nie w tym kierunku. Mnie interesują dokładnie propozycje z Waszej strony z czym warto posłuchać H360. Na podstawie odsłuchów sam ocenie co jest dla mnie najlepsze.

Panele akustyczne kupiłem od firmy częstochowskiej "@wyciszamy.net"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii w tym sklepie nie ma paneli, które mnie by zadowoliły (już o tym sklepie kiedyś pisałem). Panele mają wg mnie parametry niebyt korzystne, że tak ujmę dyplomatycznie. Pułapki basowe na piance o gęstości 26kg/m3 -to woła o pomstę do nieba i jakim prawem ma to działać ? Sam producent pisze, że panele wpływają na średnie i wysokie zakresy i to najdroższe panele jakie posiada -  Professional  (faktycznie, to prawda). Ale jak to się ma na wpływ szerokopasmowy ? Najtrudniej okiełznać niskie tony, a te  panele ich niestety nie są w stanie nawet tknąć. 

Pytanie zapewne się pojawi czy lepsze to niż nic. Odpowiedź jest trudna i zależna od akustyki pomieszczenia jaką posiadamy i na co chcemy wpłynąć. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania paneli szerokopasmowych (wpływających na szeroki zakres częstotliwości), nie zaś paneli wąskiego zakresu. Wyjściem jest użycie przy tych produktach pułapki basowej (jeśli jest taka potrzeba), ale na pewno nie takiej, jakie mają w ofercie (26kg/m3 :) ). W miarę przyzwoite efekty można osiągnąć przy gęstości powyżej 70kg/m3 (optymalna gęstość będzie w granicy 100-120 kg/m3).

Poza tym wg mnie błędnie jest przedstawiony wykres absorpcji i przypisanych współczynnikach pochłaniania do danej częstotliwości (lub ja go nie potrafię interpretować). 

58d67fc5a1075_wkp1.jpg.d5e858890f0a3c294c6b841d43837fbc.jpg

Co oznaczają cyfry z prawej strony? Grubość panela ? Jeśli tak, to mamy tu do czynienia z jakąś anomalią, tzn im grubszy panel tym współczynnik pochłaniania niższy.  1- oznacza całkowite pochłonięcie, 0 - oznacza całkowite odbicie. Pomijam fakt wątpliwej liniowości w zakresie 500 Hz - 2000 Hz. Co prawda nie mierzyłem tego, jednakże z takimi wartościami jeszcze się nigdzie nie spotkałem. W wolnym czasie w tygodniu zadzwonię do nich i zapytam jak to mierzyli i jak należy odczytać ten wykres. Nie sądzę, że profesjonalny sklep z materiałami akustycznymi nie wie co to jest współczynnik pochłaniania. 

Mathew posiadasz tylko absorbery ? Czy może jeszcze jakieś rozpraszacze ? Nie napisałeś nic o tym, ja zaś kolejny raz się dopytuję ;)

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam tylko absorbery i w zupełności zdały u mnie egzamin. W wykresy i testy się nie bawie. Dla mnie liczy się tylko odsłuch na zasadzie - albo zaakceptuję to albo nie. Takich rozwiązań jest pełno, producentów zachodnich i krajowych zaczynając od przystępnych cenowo i kończąc na extremalnie drogich. Tylko po co? Ma działać. Ja właśnie to osiągnąłem. Z basem tak jak pisałeś jest największy problem to prawda. Niskie tony to zakres częstotliwości długofalowy i w mniejszym pomieszczeniu nie uzyskam nigdy dobrego zejścia basu (takiego jak lubie) choćbym nie wiadomo czym zaadaptował swoje pomieszczenie. Jednak  udało mi się uzyskać to czego chciałem i pomógł mi w tym także wzmacniacz ze szczytu oferty norweskiego producenta.

Jeśli mi się uda porzyczyć od znajomego obiektyw fisheye to pstryknę foto jak to wygląda. Bo normalnie ciężko odzwierciedlić to zwykłą fotografią.

Edytowano przez Mathew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathew masz taki budżet że nie obejdzie się bez odsłuchów i to odsłuchów u Ciebie.

Koniecznie sprawdź wspomniane przeze mnie Minas Anory, to kolumny które wiele osób po odsłuchu wycenia znacznie drożej. Do tego wykonanie kolumn na znakomitym poziomie.

Skąd jesteś? Ile masz do nas? Jaki salon masz koło siebie? Nie kupuj nic w ciemno! Zwłaszcza jeśli akustyka pomieszczenia jest do poprawy.

W 18m jesteś w stanie osiągnąć, przy odpowiedniej konfiguracji i ulokowaniu kolumn, bas bardzo nisko schodzący.

Zresztą zobaczysz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathew, jako że jak sam przyznałeś słucham muzyki nie od wczoraj a sprzętu trochę też przetestowałem, to na jakich przesłankach się opierasz, że piszesz, iż moje pytanie jest bezzasadne? Przecież to Ty pytasz, chcesz się czegoś dowiedzieć a później mnie strofujesz, że ja niby nie wiem, że piszę od czapy.

Jeśli wiesz lepiej, to czemu pytasz?

I nie masz racji, że nie napisałeś jakich kolumn używałeś wcześniej. Ani jakie masz źródło. Bo te informacje, oraz opis co nie podobało Ci się w tamtych kolumnach pozwoliłby nam (no mnie przynajmniej) precyzyjniej ustalić czego potrzebujesz, co Ci dobrze zagra. Hegel H360 nie jest wcale tak dobrym wzmacniaczem jak Ci się wydaje, jak go chwalą recenzenci. 

Widzę po sposobie, stylu Twojego pisania, że będziesz lansował swoje teorie i przyjmiesz pozytywnie tylko takie opinie, które Ci będą na rękę. Które będą w zgodzie z Twoimi teoriami. A ja nie mam ostatnio w ogóle ochoty dyskutować z tego typu adwersarzami. Tak, że przyjmij opinie jasnowidzących co niektórych kolegów, którzy bez dogłębnej analizy polecają Ci jakieś kolumny. Ja pozdrawiam i znikam z tego wątku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poruszę troche wątek. Oczywiście wszystkie wasze propozycje biorę pod uwagę i planuję odsłuchy w najbliższym czasie. Tak myślałem ostatnio nad jakimiś dobrymi monitorami i nic mi do głowy nie przychodzi. Trochę kolumn mam już za sobą i nie chciałbym wracać do tego samego co miałem wcześniej. Spotkałem się z dobrą opinią na temat kolumn Xavian. Kolega zaproponował żebym odsłuchał sobie Xn270evo. Marka i wygląd kolumn nic mi nie mówi. Jedyne co zauważyłem to świetny głośnik, który montowany chyba jest w znacznie droższych kolumnach. Jeśli się mylę to Proszę o poprawke bo wygląda podobnie Scan Speak. 

Edytowano przez Mathew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mathew napisał:

 Spotkałem się z dobrą opinią na temat kolumn Xavian. Kolega zaproponował żebym odsłuchał sobie Xn270evo. Marka i wygląd kolumn nic mi nie mówi. Jedyne co zauważyłem to świetny głośnik, który montowany chyba jest w znacznie droższych kolumnach. Jeśli się mylę to Proszę o poprawke bo wygląda podobnie Scan Speak. 

Jeżeli marka XAVIAN nic Ci nie mówi ... to kiepsko.

To było na poważnie :ph34r:

Bo wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę symbol i masz od razu na wierzchu pare testów i informacji. Więc naprawdę to jest szybszy sposób i mniej absorbujący Kolegów.

A tak jeszcze bardziej na poważnie - to proponując XN270 na Twoje powierzchni chyba zapomniał dodać o takich "drobiazgach" jak staranne ich ustawienie oraz to, że są to duże kolumny (aczkolwiek nadal podstawkowe) i Twoje pomieszczenie może być za małe - i nieodpowiednie, jeśli nie jest zaadoptowane akustycznie.

Pozdrawiam

PS. Niewątpliwie jesteśmy na Forum AUDIO, ale lenistwo w szukaniu informacji jest wprost zatrważające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie autorze albo jest Pan Trollem i tego Hegla to posiada Pan ale w wyobraźni, albo jest Pan wyjątkowo leniwym odpornym na wiedzę człowiekiem. Kupił Pan wzmacniacz wartość auta tylko dlatego że ma trochę zapasu mocy, kolumn miał Pan sporo ale nie wiadomo jakie, które z nich się podobały i dlaczego( tak ciężko napisać pożądany post). Co do wpisu roro to proszę się nie dziwić bo ręce opadają że wydając na sprzęt kilkanaście tyś zł nie słyszał Pan o tak znanej marce jak xavian, a nawet nie chciało się Panu nic o nich poszukać. Najlepiej z takim podejściem to proszę do salonu gdzie wzmacniacz Panu polecili to i kolumny dobiorą wielkie, błyszczące i co najważniejsze drogie tu koledzy chcą dojść do sedna i pomóc jak najlepiej wydać majątek(stąd tyle pytań).  Proszę nie odbierać mojego postu jako atak czy akt zazdrości po prostu piszę co widzę i mam nadzieję że może Pan wyjmie głowę spomiędzy ramion i zacznie ze zrozumieniem kiwać głową;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD

Panowie chyba trochę przesadzacie.

Dobrze wiem co mam i dlaczego to kupiłem. 

Pytam odnośnie danych kolumn. Więc jeśli nie macie nic do dodania oszczędźcie sobie wpisy bo sensacji nie zrobicie.

A Ty panie przestań bronić kolegów! Bo to już się robi nudne.

Pytam o kolumny, dany model. Jestem odporny na reklamowe sztuczki i recenzje dlatego oczekiwałem opini od użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...