Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza Hegel H360


Mathew

Recommended Posts

47 minut temu, Angel napisał:

A dlaczego to niby ktoś miałby sprzedawać cokolwiek za 1/3 ceny? Już i tak w Polsce ludzie często chcą kupować pewne rzeczy za połowę ceny albo mniej. W wielu przypadkach jest to przesada. Ponieważ dobrych urządzeń często nie można kupić nawet za dużo więcej niż połowa ceny.

Są takie, których cena bardzo mało spada i trzyma się od lat na podobnym poziomie. Czy to kolumny Tannoy M1, czy też Sonus Faber Electa Amator 1.

Owszem, Electa Amator 1 to szczególne kolumny. Tylko, że popyt na nie jest wielokrotnie większy niż podaż. Natomiast w przypadku Elaków takie zjawisko nie występuje, więc zasada 1/3 wydaje się słuszna.

Tak jak napisałem: gdybym kupował kolumny dla siebie to mając te 3,5-4k zł poszedłbym w dużo lepsze Cantony Digital. I mam wrażenie, analizując długotrwałość emisji ofert z Elakami na archiwum allegro czy olx, że rynek podziela moje zdanie. Ale jeżeli autor wątku zechce to pokieruje się radami Angela, 1Endera Audiowita i wbrew rynkowi nabędzie te Elaki za cenę jaką woła Michałwronki (o ile nie wybierze jeszcze innych). Może za parę miesięcy trend rynkowy się odwróci i 3,4k za te kolumny okaże się interesem życia? Żyjemy w wolnym kraju i każdy robi to co lubi.

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jan2 napisał:

Ps2: Widzisz 1Ender? Te 4k zł to był tylko taki żart a Ty uwierzyłeś, że te kolumny tyle kosztują. Jeszcze sporo się 1Ender musisz nauczyć odnośnie cen sprzętu...

Nic takiego nie napisałem, nawet do tego się nie odnosiłem bo to większego sensu niema. Ja się uczę całe życie, a i tak pewnie durny umrę. A TY kolego przyhamuj z językiem, bo takie imputowanie użytkownikom tego forum czego nie powiedzieli  zakrawa o chamsto,  brak wyczucia i wróżenie z fusów. Doszukujesz się drugiego dna, którego niema. Proponuje zmienić portal na voo doo zamiast audio. Tam się spełnisz jako wróżbita.

P.S. Tak się składa, że mam w sobie "żyłkę" handlowca bym cie kolego 10 x kupił i 150 x sprzedał. Tak więc w tym temacie mi nie podskoczysz. Na handlu "zjadłem zęby".

P.S.2 Nie zamierzam z tobą dłużej dyskutować bo po pierwsze szkoda mojego czasu. A mój czas jest cenny. Po drugie nie widzę jak już wspomniałem wcześniej najmniejszego sensu. Koniec i basta. Reasumując zamiast "pitu pitu"  skup się na temacie Kolumny do wzmacniacza Hegel H360.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie do końca o to chodzi. Po prostu i zupełnie logicznie. By móc coś komuś podpowiedzieć, należy znać jego preferencje. Wiedzieć co się podobało a co było nie tak w dźwięku poprzedniego zestawu. Niestety same kolumny czy wzmacniacz nie grają. Gra system na który składa się pomieszczenie wraz ze swoją akustyką, kolumny i ich odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu, odpowiednie ustawienie miejsca odsłuchowego, wzmacniacz, źródło, okablowanie (w tym zasilające i filtry/kondycjonery) posadowienie kolumn, elektroniki i parę jeszcze innych rzeczy. Całość ma się wpasować w gust brzmieniowy słuchacza i dobrze grać muzykę, którą dany słuchacz lubi.

Jeśli ktoś twierdzi, że nieważne jakie kolumny grały przedtem, jakie ma teraz źródło dźwięku i nie chce podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dźwięku, brzmienia, niuansów, to na jakiej podstawie ktoś ma coś sensownego napisać?

To nie jest forum wróżbiarskie, choć jak napisałem niektórzy koledzy, szczególnie z branży znają takie sztuczki ;). Moim zdaniem wątek jak najbardziej do zamknięcia. Podyskutowaliśmy sobie tu trochę a autor i tak wie swoje. Kupi sobie pewnie jakieś wypaśne kolumny na podstawie kolejnej recenzji w piśmie branżowym. Może trafi, może po raz kolejny niezadowolony i zdziwiony "dlaczego nie grają, przecież są świetne i wydałem na nie mnóstwo pieniędzy?", sprzeda swoje kolumny i znów będzie szukał. Ale to już nie nasz problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

 Reasumując zamiast "pitu pitu"  skup się na temacie Kolumny do wzmacniacza Hegel H360.

Pozdrawiam

Ja akurat pisałem wyłącznie o kolumnach. Natomiast ty 1Ender wypisujesz jakieś quasi filozoficzne dyrdymały, z których nic nie wynika.

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

a co powiecie na zestawienie Hegel H360 z kolumnami Bowers & Wilkins 702 S2 oraz okablowaniem Audioquest Rocket 33?:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/bowers-wilkins-702-s2.html?gclid=Cj0KCQjw0a7YBRDnARIsAJgsF3NZoeyadXhoxs2NlHpkyNmtRwq3rvyRg_AmbChPct1859O4k3hloREaAnjfEALw_wcB

http://www.hi-fi.com.pl/kable-testy-lista/1127-audioquest-rocket-33

Planuję zakup właśnie tych kolumn, Hegla oraz okablowanie mam.

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie!

 

BR

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...