Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu stereo


Luqk44@o2.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie  Mam problem z wyborem wzmacniacza stereo, ale zacznijmy od początku. Sprzęt będzie stał w pokoju o wielkości 20 metrów kwadratowych. Słucham dosłownie wszystkich gatunków muzyki  Ogólnie na sprzęt planuję przeznaczyć około 800-1000 euro, może być on nowy jak i używany. Czytając inne fora zaciekawił mnie Onkyo TX-8050 ale chciałbym zasięgnąć rady specjalistów, których pewnie znajdę na forum  Zależy mi żeby wzmacniacz miał port USB i możliwość podłączenia subwoofera aktywnego nie wiem jak nazywa się to gniazdo bo jestem troszkę zielony w tym temacie (nie śmiejcie się proszę)  Odbijając troszkę od tematu może wspomnę coś o kolumnach Zastanawiałem się nad Klipsch RF82 II podobno dobrze grają z tym Onkyo. Czekam na propozycję doświadczonych forumowiczów  Pozdrawiam Łukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dobór zestawu uzależniony jest od preferencji brzmieniowych. Troszkę rozbuduj swój pierwszy post. Napisz jakie gatunki muzyki słuchasz - wymień, czego najwięcej. 2, jaki dźwięk lubisz, a jakiego nie. 3, Czy sprzęt ma być nowy czy używany? 4, jakie sprzęty do tej pory udało ci się odsłuchać np. wzmacniacz/amplituner x, cd x, kolumny x. Itd

Wszystkie potrzebne informacje co najlepiej zewrzeć w 1 poście

masz tutaj poniżej

Proszę zapoznaj się z tematem w linku i napisz jak najwięcej od siebie.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zacznij od kolumn. To one w większy sposób decydują o jakości dźwięku Twojego systemu. 82ki to spore paczki, myślę że śmiało możesz też przeglądnąć 62ki tego samego producenta i linii.

To dźwięk basowy, z czystą wyraźną górą. Średnica nie gra tu pierwszych skrzypiec. Jeśli lubisz takie granie to w porządku.

800-1000Euro to na zestaw czy wzmak? Bo 8050 czy nawet nowszy 8150 to kwota 500 Euro za nowy. Więc jeśli to cena na zestaw to co innego jeśli na sam wzmak to możesz iść bez problemu w coś znacznie wyższego, lepiej grającego.

Czy kiedykolwiek słuchałeś jakiś kolumn? Wnioski? Spostrzeżenia?

 

Pozostaje do dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco :) byłem dzisiaj na odsłuchu Yamahy R-N402D wraz z kolumnami magnat shadow 207 bardzo mi się spodobał ten zestaw albo po prostu nie wiem co to dobre granie :D szukałem głośników Klipscha ale w Niemczech nie jest to popularna marka więc z odsłuchem tych kolumn może być problem :( wybaczcie że nie napisałem jakiej muzyki lubię słuchać i czego oczekuję. A więc tak najczęściej słucham rapu od czasu do czasu takich zespołów jak Linkin Park uwielbiam głęboki miękki bas tak jak to bywa w tych gatunkach muzyki. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie propozycje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz na stałe czy czasowo w Niemczech? Zespoły które słuchasz to też moje klimaty. Run DMC, Beastie Boys, Cypress Hill, Prodigy, itd. Ale też Soft Jazz, Chillout i wiele innych. Posłuchaj Rotela A12, A14 - powinno przypasować.

Po odsłuchu napisz do mnie na PW. Doradzę jaki model Rotela mógłbyś kupić i co zrobić by dźwięk był jeszcze lepszy.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk tylko nie RN402! To słaby model. Albo Onkyo 8150, Pioneer SXN30 albo RN602. Zobaczysz jaka jest różnica w brzmieniu.

Rynek Klipscha w Niemczech jest bardzo szeroko rozwinięty. Są praktycznie w każdym sklepie audio + Madia/Saturny :)

Z tym, że dobrze, że określiłeś jaki bas lubisz. Skoro miękki, głęboko schodzący to Klipsch odpada :)

Tu pole popisu ma Magnat Shadow 207 czy nawet 209.

Nadal nie wiem czy te 1000Euro to na całość czy ampli? Rozumiem że na całość? To powinieneś się wyrobić z 209tką.

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten bass w Shadow 207 bardzo mi się spodobał szkoda tylko że 209 nie mieli na sklepie. Podając kwotę 1000 euro miałem na myśli cały zestaw no ale jeśli wyjdzie 1200 to  nie będzie problemu :D ogólnie oglądając kolumny magnata znalazłem serię quantum i teraz rodzi się nowe pytanie :D czym różni się seria Shadow od quantum ? Mam na myśli kolumny quantum 757. S4Home dzięki za parę słów na temat wzmacniacza zaraz poszukam Twoich propozycji. Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy :D czy pod wzmacniacz stereo mógłbym ewentualnie podłączyć subwoofer aktywny ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Przy dobrze zestrojonym stereo, sub będzie zbędny, a nawet może przeszkadzać.

Tak też mi powiedział gościu w sklepie ale wolałem się upewnić :) ostatnio pytałeś się czy mieszkam w Niemczech na stałe a więc mieszkam już 2 lata i na dzień dzisiejszy nie wybiera mi się do Polski :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza najlepiej posłuchać w warunkach domowych, jak masz taką możliwość. Rozumiem, że kolumny nowe? Jak tak to musisz im dać czas około 150-200 godzin na wygrzanie się. Co do nowych sprzętów audio, elementów toru itd - to u mnie było tak, że dopiero po około 2 miesiącach grania usłyszałem, nazwijmy to "właściwe" brzmienie zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i za dobre propozycje sprzętu. Wybór padł na magnat shadow 209 z ampli yamaha rn602 :) na początku miał to być klipsch 82 z onkyo 8050 hehe :) wspomniałeś Ender że nowy sprzęt potrzebuje czasu zestaw który kupiłem jest nowy. Czyli prawdziwego efektu mogę się spodziewać po około 2 miesiącach? Zestaw kupiłem w Polsce ponieważ wyszło dużo taniej. Teraz trzeba wziąć urlop i wybrać się do Polski :D pozdrawiam wszystkich forumowiczów !! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas to pojęcie względne, czasem są to dwa miesiące, czasem dłużej lub krócej. W pierwszych godzinach gra to nijako. Sprzęt potrzebuje czasu, a użytkownik - cierpliwości. Dopiero po jakimś czasie zauważysz ogromne różnice. Po dłuższym użytkowaniu i osłuchaniu się zauważysz czy zestaw gra dostatecznie dobrze dla Twoich uszu, czy też będzie czegoś brakować, a czegoś będzie za dużo. I tak z czasem wyrobisz sobie osąd - jakie brzmienie jest dla Ciebie najlepsze. Życzę dużo radości z delektowania się muzyką. Bo oto w tym chodzi.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. A co miales 757 w jakieś ekstra cenie? O chłopie to 3 klasy lepszą kolumna, ale dźwiękowo inna zupełnie. Ominaleś jeszcze serię quantum 6:)

7ki to finezja delikatność grania, dokładny przekaz a przy tym olbrzymia moc.

Shadow z 8150 będzie dobrze.

Przez miesiąc nie przekraczają pewnej granicy głośności i słuchaj na wyzerowanych ustawieniach. Później stopniowo możesz edytować dźwięk i grać coraz głośniej. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...