Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak,  skonfigurowany do ASIO. DAC to CA magic 100. Szkopuł w tym, że po zainstalowaniu firmowego programu (USB 2 - do 192 khz) raz widzi, raz nie widzi sterownika CA i sygnał nie jest wysyłany do dac'a. Gdy skonfiguruję przetwornik do USB 1 - 96 khz, problem ustaje. Próbowałem wielokrotnie ustawiać opcje dźwięku (windows 10) - niestety bez rezultatu. Pomaga tylko odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterownika....co oczywiście jest bez sensu a problem pojawia się przy następnym uruchomieniu laptopa. 

Te zagadnienia nie są moją mocną stroną więc proszę o wyozumiałość.

Miałem takie same problemy Foobar'em do czasu aż nie zainstalowałem sobie programu do odtwarzania  AIMP (darmowy) już z wbudowanymi sterownikami typu ASIO. W mojej opinii ten programik jest bardzo dobry i nie wiem czy nie lepszy od Foobar'a. Od dłuższego czasu tylko korzystam z niego. Jeśli jest potrzeba sterowania z poziomu smartfona - jest również taka opcja (tak jak w przypadku Foobar'a), wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację. Polecam przetestować Aimp'a, myślę, że problemy znikną. Ewentualnie szukać w Internecie dokładnej konfiguracji Foobar'a. 

...rozumiem, że wiesz jak konfigurować komputer nadając priorytety dla aplikacji, odtwarzanie w 24 bit (lub 32 jeśli dostępne) ? To taka totalna podstawa, żeby przejść do konfiguracji oprogramowania (Bit-Perfect). 

Edytowano przez Simson
  • Punkt do reputacji 1

To pytanie raczej powinieneś zadać na jakimś forum komputerowym, bo jak komputer po uruchomieniu nie widzi sterowników, tzn że masz problem ze sterownikami i/lub  komputerem i współdziałaniem obu tych urządzeń ze sobą. To z takiej mojej niewielkiej wiedzy komputerowej wynika. I na pewno tak jest. Koniec. Kropka.

Zrób jak radzi Simson - używaj innych sterowników. Tyle i aż tyle..

A komentarz o znawcach i mądralach jest co najmniej słaby.

Temat o który zapytałem, umieściłem w odpowiednim dziale - PC-Audio, więc dziwi mnie postawa "zapytaj gdzie indziej". I swoje zdanie na temat "fachowców" z forum podtrzymuję. Najlepiej nie burzyć dobrego samopoczucia "ekspertów".  Koniec, kropka.

Sprawdź czy po restarcie nie przestawiają Ci się w Foobarze opcje na wyjściu dźwięku (preferences/output), ewentualnie spróbuj użyć innego sterownika z listy Foobara. Może też coś być nie tak z portami USB, spróbuj przepiąć kabel do innego portu, czasem niektóre urządzenia podłączone pod ten sam hub usb gryzą się ze sobą i potrafią zniknąć z systemu, albo przełączać się w tryb USB 1.1, mimo że wcześniej normalnie działały.

W foobarze wszystko ok. Póki co znalazłem taki sposób: 1. Zamykam laptopa. 2. Wyłączam DAC-a. 3. Włączanie w odwrotnej kolejności. Sterownik "nie znika", jedyny szkopuł że muszę wszystkich dźwięków z kompa słuchać przez kolumny. Ale da się z tym żyć. Dzięki.

46 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Ja również podtrzymuję to, co napisałam do Ciebie w prywatnej wiadomości. Po raz drugi proszę o powstrzymanie się od takich komentarzy. Kolejna uwaga z mojej strony będzie skutkować zablokowaniem konta na 7 dni.

Pozdrawiam

A co do Pani Moderator...forum jest WYMIANĄ poglądów i proszę pamiętać, że ulica Mysia już odeszła w niebyt. Pozdrawiam.

Na początek - nie pełnię funkcji moderatora, a administratora. Forum jest, owszem, miejscem służącym wymianie poglądów, ale w sposób kulturalny, wyważony i nieobraźliwy dla innych - jestem przekonana, że mnie Pan rozumie. Osoby, które źle się czują z powodu wymogów, jakie tu stawiamy, w bogactwie internetu zawsze znajdują coś dla siebie - niekoniecznie na forum Audio.

Temat zamykam.

Pozdrawiam.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Utwórz nowe...