Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak,  skonfigurowany do ASIO. DAC to CA magic 100. Szkopuł w tym, że po zainstalowaniu firmowego programu (USB 2 - do 192 khz) raz widzi, raz nie widzi sterownika CA i sygnał nie jest wysyłany do dac'a. Gdy skonfiguruję przetwornik do USB 1 - 96 khz, problem ustaje. Próbowałem wielokrotnie ustawiać opcje dźwięku (windows 10) - niestety bez rezultatu. Pomaga tylko odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterownika....co oczywiście jest bez sensu a problem pojawia się przy następnym uruchomieniu laptopa. 

Te zagadnienia nie są moją mocną stroną więc proszę o wyozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same problemy Foobar'em do czasu aż nie zainstalowałem sobie programu do odtwarzania  AIMP (darmowy) już z wbudowanymi sterownikami typu ASIO. W mojej opinii ten programik jest bardzo dobry i nie wiem czy nie lepszy od Foobar'a. Od dłuższego czasu tylko korzystam z niego. Jeśli jest potrzeba sterowania z poziomu smartfona - jest również taka opcja (tak jak w przypadku Foobar'a), wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację. Polecam przetestować Aimp'a, myślę, że problemy znikną. Ewentualnie szukać w Internecie dokładnej konfiguracji Foobar'a. 

 

...rozumiem, że wiesz jak konfigurować komputer nadając priorytety dla aplikacji, odtwarzanie w 24 bit (lub 32 jeśli dostępne) ? To taka totalna podstawa, żeby przejść do konfiguracji oprogramowania (Bit-Perfect). 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie raczej powinieneś zadać na jakimś forum komputerowym, bo jak komputer po uruchomieniu nie widzi sterowników, tzn że masz problem ze sterownikami i/lub  komputerem i współdziałaniem obu tych urządzeń ze sobą. To z takiej mojej niewielkiej wiedzy komputerowej wynika. I na pewno tak jest. Koniec. Kropka.

Zrób jak radzi Simson - używaj innych sterowników. Tyle i aż tyle..

A komentarz o znawcach i mądralach jest co najmniej słaby.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o który zapytałem, umieściłem w odpowiednim dziale - PC-Audio, więc dziwi mnie postawa "zapytaj gdzie indziej". I swoje zdanie na temat "fachowców" z forum podtrzymuję. Najlepiej nie burzyć dobrego samopoczucia "ekspertów".  Koniec, kropka.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po restarcie nie przestawiają Ci się w Foobarze opcje na wyjściu dźwięku (preferences/output), ewentualnie spróbuj użyć innego sterownika z listy Foobara. Może też coś być nie tak z portami USB, spróbuj przepiąć kabel do innego portu, czasem niektóre urządzenia podłączone pod ten sam hub usb gryzą się ze sobą i potrafią zniknąć z systemu, albo przełączać się w tryb USB 1.1, mimo że wcześniej normalnie działały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foobarze wszystko ok. Póki co znalazłem taki sposób: 1. Zamykam laptopa. 2. Wyłączam DAC-a. 3. Włączanie w odwrotnej kolejności. Sterownik "nie znika", jedyny szkopuł że muszę wszystkich dźwięków z kompa słuchać przez kolumny. Ale da się z tym żyć. Dzięki.

46 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Ja również podtrzymuję to, co napisałam do Ciebie w prywatnej wiadomości. Po raz drugi proszę o powstrzymanie się od takich komentarzy. Kolejna uwaga z mojej strony będzie skutkować zablokowaniem konta na 7 dni.

Pozdrawiam
 

A co do Pani Moderator...forum jest WYMIANĄ poglądów i proszę pamiętać, że ulica Mysia już odeszła w niebyt. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - nie pełnię funkcji moderatora, a administratora. Forum jest, owszem, miejscem służącym wymianie poglądów, ale w sposób kulturalny, wyważony i nieobraźliwy dla innych - jestem przekonana, że mnie Pan rozumie. Osoby, które źle się czują z powodu wymogów, jakie tu stawiamy, w bogactwie internetu zawsze znajdują coś dla siebie - niekoniecznie na forum Audio.

Temat zamykam.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...